Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Przegląd prasy

 • Przeszukania na granicy prawa?

  Aż 97 proc. przeszukań dokonanych przez celników odbyło się bez wcześniejszej kontroli sądów i prokuratury.

 • Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

  Pojawiła się między innymi propozycja aby nieuczciwych przedsiębiorców wykluczać z przetargów publicznych.

 • Druki w Urzędzie muszą być jasne i czytelne

  A podatnik nie może ponosić negatywnych konsekwencji błędnej interpretacji druku, jeśli złożył oświadczenie w terminie – wskazuje Gazeta Prawna. W opisywanej przez dziennik sprawie, podatnik złożył w terminie oświadczenie, w którym dokonywał właściwej formy opodatkowania najmu. Treść druku przygotowanego przez urząd (...)

 • Wyższa płaca w 2013 roku

  Już prawie pewne jest, że od przyszłego roku wzrośnie wskaźnik minimalnej płacy o 100 zł. Najniższe wynagrodzenie będzie więc wynosiło 1600 zł – nie tak jak aktualnie 1500 zł. Wzrost jest konieczny – mają na niego wpływ inflacja i zwiększenie PKB. Co interesujące za zwiększeniem wynagrodzenia opowiadają się pracodawcy (...)

 • Kryzys? Trwa nadal – co nas jeszcze czeka?

  O naszej przyszłości ekonomicznej dyskutowali zaproszeni przez Gazetę Wyborczą najlepsi ekonomiści w kraju. Nie ma wątpliwości co do tego, że przyczyną problemów jest nadmierne zadłużenie Państw i brak spłaty zobowiązań. Co gorsza, sytuacja nie poprawia się a szalę ekonomicznej zapaści może przechylić Grecja, która (...)

 • Ksiądz ukarany za kościelne dzwony

  Zakłócanie ciszy nocnej wydzwanianiem melodii kościelnych może prowadzić do skazania księdza przed sądem - podaje Gazeta Wyborcza. Ksiądz, który był odpowiedzialny za dzwonnicę, został skazany przez Sąd na 30 godzin pracy na cele społeczne. Mieszkańcy wsi Lewin, w której miały miejsce zdarzenia, skarżyli się, że (...)

 • Nie chcemy sprzedawać spółek paliwowych i energetycznych

  Jak informuje Puls Biznesu, Polacy są przeciwni sprzedawaniu przedsiębiorstw energetycznych i paliwowych zagranicznym inwestorom. Przeciwko wyprzedażom polskich spółek jest aż 62% ankietowanych.  Interesujące jest także to, że badani wskazali, iż jeśli już mamy sprzedawać to powinniśmy wybierać nabywców z zachodu. Znakomita (...)

 • W szkołach coraz niebezpieczniej

  Jak wynika z danych Instytutu Badań Edukacyjnych,  w wyborze szkoły rodzice kierują się nie poziomem nauczania lecz bezpieczeństwem swoich pociech – pisze Rzeczpospolita. Aż 80% rodziców decyduje się na posłanie swoich dzieci do tych szkół, w których nie ma problemów z przestępczością wśród (...)

 • „ACTA” po raz trzeci – kolejna próba inwigilacji sieci

  Tym razem Unia europejska chce wprowadzić kontrolę Internetu.  Jak informuje Rzeczpospolita, Komisja Europejska chce wprowadzić regulacje zmniejszające anonimowość w sieci. Identyfikacja internautów oraz e-dowody tożsamości to środki, które mają zapewnić bezpieczeństwo w sieci. Unia wskazuje, że system ma na celu zapewnienie (...)

 • NFZ – pacjent nie musi czekać

  Jak wynika z danych znajdujących się na stronie NFZ często pacjenci nie muszą czekać na leczenie nawet jednego dnia. Tymczasem informacja ta  nie jest zgodna z prawdą, gdyż aby dostać się do lekarza specjalisty należy uzbroić się w cierpliwość nawet przez okres kilkunastu miesięcy. NFZ wskazuje, że dane są podawane na podstawie (...)

 • Szersze kontrole skarbówki na EURO

  Jak podaje Gazeta Prawna w czasie EURO urzędnicy skarbowi będą znacznie częściej kontrolować osoby prowadzące niezarejestrowaną działalność gospodarczą. Kontrole skarbowe obejmą wszelaką działalność, także prowadzoną za pośrednictwem Internetu. Głównym celem jest wyeliminowanie w jak największym zakresie uniknięcia opodatkowania (...)

 • Polacy leczą się za granicą

  Z roku na rok wzrasta liczba osób, które leczą się poza granicami kraju. Tylko w zeszłym roku NFZ wydał zgody na leczenie zagranicą prawie 18 milionów złotych – podaje Gazeta Prawna. Leczenie takie jest zasadne, gdy w Polsce nie ma możliwości leczenia skomplikowanych przypadków, gdy nie ma odpowiedniego sprzętu, (...)

 • Od soboty można dostać więcej punktów karnych

  Co więcej – policja nie przewiduje żadnej taryfy ulgowej w pierwszych dniach obowiązywania nowych przepisów podała Rzeczpospolita. Policja ostrzega także, że prawo jazdy można stracić de facto jednego dnia – nie ma bowiem żadnych limitów w przyznawaniu punktów karnych. Takie zasady mają obowiązywać do 19 (...)

 • Czy Rząd chce wprowadzić podatek katastralny?

  Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Rządowi, iż planuje wprowadzić podatek katastralny – informuje Gazeta Prawna. W projekcie dokumentu o założeniach polityki miejskiej jest zapis o reformie podatku o nieruchomości. Politycy PiS przewidują, że to właśnie projekt wprowadzenia podatku od wartości nieruchomości a ten uderzy szczególnie (...)

 • Renty będą korzystniejsze od emerytury

  Rzeczpospolita wskazuje, że system rentowy nie zostanie w najbliższym czasie zmieniony i przejście na rentę będzie o wiele korzystniejsze od świadczenia emerytalnego. Może się więc okazać, że rencista będzie otrzymywał świadczenie o 320 zł wyższe od emeryta i na dodatek będzie oczywiście pracował krócej. To może spowodować, (...)

 • Nowe emerytury dla mundurowych

  Jak informuje Dziennik Polski, Prezydent podpisze ustawę o zmieniającą zasady przechodzenia na emeryturę mundurowych. Nowe zasady – włączające służby do systemu ZUS – będą obowiązywały tych funkcjonariuszy, którzy wstąpią do służb po 2013 roku.  Według nowych zasad emerytura będzie przysługiwała po ukończeniu (...)

 • Darmowe podręczniki dla uczniów

  Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje wprowadzenie do szkół e-podręczniki – podała Gazeta Wyborcza. Co ciekawe dostęp do podręczników byłby bezpłatny. Pomysł jest jednak bojkotowany przez wydawnictwa, które na podręcznikach w wersji papierowej zarabiają krocie. Komplet dla gimnazjalisty kosztuje ok. 500 zł i (...)

 • Coraz więcej umów na czas określony

  Jak podaje Gazeta Prawna aktualnie już ponad 3 mln osób zatrudnionych jest na terminowe umowy o pracę. Kariera umów terminowych wiąże się z tym, że są tańsze i wygodniejsze dla pracodawców, bo ich wypowiedzenie trwa tylko dwa tygodnie. A zwolnień nie trzeba uzasadniać, co jest obowiązkowe w przypadku umów na czas (...)

 • W 2014 roku większa ochrona dla konsumentów

  W tym roku mają wejść w życie przepisy wprowadzające Dyrektywę Unii Europejskiej z 2011 roku. Jak podaje Gazeta Prawna, przepisy unijne zwiększają uprawnienia konsumentów przy dokonywaniu transakcji poprzez sieć. Najważniejsze zmiany to możliwość odstąpienia od umowy w terminie 14 dni (aktualnie 10) a w przypadku nie podania takiej (...)

 • Kto zarobi na EURO?

  Okazuje się, że To właśnie władze piłkarskie decydują o szczegółach organizowanej imprezy – przykładowo o reklamach jakie będą prezentowane na stadionach. Najwięcej zarobi więc UEFA – a ta nie będzie dzieliła się zyskami ani z Polską ani z Ukrainą. Wśród wymagań UEFA było podpisanie gwarancji m.in. zwolnienia (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Sławomir

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia. Wszystko na czas i zgodnie z zamówieniem. Na pewno będę korzystał w przyszłości. Dziękuję całemu zespołowi e-prawnik.pl. Szczerze polecam.
 • Radosław

  ocena usługi:

 • Piotr

  ocena usługi:

 • Beata

  ocena usługi:

 • Andrzej

  ocena usługi:

  Szybko, rzetelnie i sprawnie.Polecam.
 • Marcin

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuje za pomoc prawną, wysokiej jakości pismo które profesjonalnie napisane otrzymałem z góry Dziekuje :-)
 • Grzegorz Es.

  ocena usługi:

  Od lat zawsze niezawodni.
 • Grażyna

  ocena usługi:

  Dziękuję za opinię, jest dla mnie (chyba) wystarczająca, pomimo to, rozważam podjęcie pewnych decyzji i zapytań do Państwa. Porada jest zgodna z moim oczekiwaniem, jednak jeszcze mam wątpliwości. Na razie bardzo dziękuję.
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Jesteśmy zadowoleni z usługi prawnej - szybko, wyczerpująco i profesjonalnie. Polecamy!
 • Marzena

  ocena usługi:

 • Lewandowska

  ocena usługi:

  Bardzo pomocna szybką porada. Wszystko jasno wytłumaczone. Polecam
 • Zbigniew Srzednicki

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolony z merytorycznego poziomu udzielanych opinii prawnych, każda z nich posiada logiczne uzasadnienie oparte nie tylko na podstawach prawnych, ale również orzecznictwie, praktyce sądowniczej oraz przyjętej doktrynie wynikającej z wieloletniej praktyki. Z chęcią polecam każdej zainteresowanej osobie portal e-prawnik, wysoki poziom obsługi klienta, sprawne odpowiedzi na najtrudniejsze pytania w ciągu 24 godzin zasługuje na pochwałę i polecenie każdej osobie potrzebującej pomocy w trudnym gąszczu zmieniających się przepisów.
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Opinia prawna została przygotowana rzetelnie i wyczerpująco. Informacje w odpowiedzi są bardzo czytelne, doceniam w szczególności podsumowanie, które jest jasną wskazówką do dalszego postępowania prawnego. Z opinii prawnej korzystam po raz trzeci i jestem zadowolona z profesjonalnej i szybkiej obsługi.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

 • Agnieszka

  ocena usługi:

 • Piotr

  ocena usługi:

  Wszystko szybko i sprawnie. Super Polecam
 • Monika

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane