Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Jak założyć partię polityczną ?

Proszę o poradę co muszę zrobić by założyć partię polityczną.

(Dariusz)

2004.3.20 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Jak założyć partię polityczną ? (35)

Jak założyć partię polityczną

2004.4.23 14:39:49

No lasnie niech ktos napisze co i jak trzeba zrobic ... ile trzeba zebrac podpisow, gdzie zarejestrowac czy jak?

2004.12.20 11:20:57

jak juz bedziesz wiedział to prosze o podpowiedz na karol01@go2.pl

2005.9.1 14:20:57

Jak założyć partię polityczną?

2005.10.23 21:22:19

tez chcialabym zalozyc partię , moze polaczymy sily?

2006.6.3 18:7:59

pały zciągać

2006.11.10 10:11:10

poprostu

2007.3.1 22:52:59

tez chcialbym zalozyc partie,albo przylaczyc sie do nowej parti,mam kilku znajomych ktorzy orientuja sie w polityce.

2007.3.9 11:16:49

musiż ją załorzyć i wtedy będzie załorzona :)

2007.5.7 18:45:55

Witam serdecznie tez chciał bym się przyłączyć do budowania nowej partii czy ktoś jest chętny proszę o kontakt email : maciejkluczyk@o2.pl

2007.5.10 15:55:39

ja sie pytam bo nie wiem!!!!!!!

2007.6.5 7:37:40

O tym, jakie formalności muszą być spełnione, mówi ustawa o partiach politycznych z 27 czerwca 1997 r. (Dz. U. 1997 nr 98 poz. 604). Podstawowym warunkiem jest zgłoszenie partii do ewidencji prowadzonej przez Sąd Okręgowy.Wcześniej trzeba opracować jej statut oraz zebrać podpisy co najmniej 1000 obywateli polskich popierających zgłoszenie partii do ewidencji

2007.8.8 14:52:32

MAM WIELKI POMYSŁ NA PARTIĘ JAKIEJ W RZĄDZIE BRAK

2007.8.23 11:55:56

3/4 polakow nie utizsamia sie z zadna partia polityczna w Polsce, czas pomyslec o partji ktora bedzie reprezentowac "wszystkich" Polakow

2007.10.16 15:7:33

witam mam konkretne pomysly prosze I kontakt assassin_07@wp.pl

2008.1.14 22:0:0

jak ty mi powiesz to ja ci powiem

2008.5.7 16:45:17

Słuchajcie ja studiuje prawo więc się trochę orientuje jak założyć partie polityczną ! A po za tym wszystko jest w ustawie która można ściągnąć ze strony sejmu. Ja jestem chętny i mogę się zaangażować w budowanie partii gdzie nie będzie starych wyjadaczy! Podaje mejla jak coś to piszcie fabian23@poczta.onet.pl

2009.5.29 18:6:31

chce załozyc partie politycznom tylko serio nie jak ta polityka umnie ludzie by głosowali co hcom a nie jak ten żąd ze traktuje nas jak muzynuw co jest z nami przez my polacy umnie ludzie by mogli byc przy głosowaniu zeby dodac swoje zdanie bo wszyscy polacy to jedna rodzina partia to my polacy

2009.6.14 17:51:53

LUDZIE KTO JAK NIE MY ZMIENIMY TEN KRAJ!!! KTO JAK NIE MY IDZIEMY I GLOSUJEMY SPELNIAJAC SWOJ ZASRANY OBOWIAZEK, A POTEM PLUJAC SOBIE W TWARZ!!! KTO JAK NIE MY PLACIMY PODATKI!!! I WKONCU KTO JAK NIE MORZE ZALOZYC PARTIE I DZIALAC W KIERUNKU DOBRA I UCZCIWOSCI!! ZYJE W TYM KRAJU I JUZ MAM DOSC WYJAZDU DO INNEGO KRAJU BY ZAROBIC TROCHE GROSZA!!! DLACZEGO TO DO POLSKI NIE PRZYJEZDZAJA NA ZAROBEK. NIE WKURZA WAS JAK KOLEJNY ZIOMECZEK WYJEZDZA I JUZ NIE WRACA BO TAM GDZIES MA LEPIEJ!? A ROZBITE RODZINY PRZEZ TAKIE ZYCIE, STUDECI ROZDAJACY ULOTKI NA ROGU ULICY POTO BY ZAROBIC NA LOKUM!!! KAMAN O CO TU CHODZI? SPOLECZENSTWO MA JUZ DOSC SERIALU TYPU DRAMAT POLITYCZNY PUSZCZANY CODZIENNIE W WIADOMOSCIACH O 19 00. ZADNE ZE STRON NIE USTAPI A TRACI NA TYM ZWYKLY OBYWATEL BO PATRZOM SOBIE W PORTFELE ZAMIAST ROZWIAZYWAC PROBLEMY ZWYKLYCH LUDZI JAKIMI JESTESMY MY!!! SADZE ZE GDYBY KTOS NOWY ZAJOL SIE POLITYKOM A ZWLASZCZA NARODEM KTORY JEST JAK FENIX TO POPARCIE JEST 100%. WIEC NIE MA CO GLEDZIC NA FORUM TYM CZY INNYM TYLKO DZIALAC, CHYBA ZE CHCECIE ZEBY WASZ SYN JEZDZIL NA ZBIORY BANANOW DO AFRYKI BO TAM BEDZIE GOSPODARKA LEPIEJ PRZEDZILA NIZ NASZA. JESTEM ZA! NOWOM PARTIOM PELNOM GEBOM. SA CHETNI? TO PISZCIE wlidia@interia.eu

2010.4.28 17:3:16

Załóżmy partię! Jesteśmy młodzi, Polska jest w naszych rękach, nie chcemy biedy! ludziom dajmy dostatek i wolność, kochajmy naszych rodaków, dajmy Im wsparcie! Zbierzmy sto osób, zdolnych i chętnych do działań! Nasza partia to "Przedstawiciele Polscy", zawidnijmy w Polskim rządzie! EMAIL KONTAKTOWY przedstawicielepolscy@wp.pl
uzgadniamy wszelkie propozycje działań naszej partii PP, Zapiszmy się i do dzieła!

2011.5.22 19:22:25

Witam jestem tu pierwszy raz od dłuższego czasu myslę o założenie nowej partii w kraju , posiadam dużo pomysłów do zrealizowania - zapraszam - pawel234@wp.pl - jestem z Piaseczna

2013.1.5 13:22:18

Witam Bardzo serdecznie piszę z małej miejscowości położonej w woj. Lubelskim. Obserwując to co dzieje się w polityce poprzez internet i nie tylko natknąłem się na ową stronę na tej stronie w końcu ktoś napisał co powinno być zrobione co najmniej 10 lat temu . Może i nie jestem jakimś znawcą w sprawach politycznych ale wiem że to co się dzieje w Sejmie i całej polityce to jeden wielki skandal po prostu, który odbija się na małym szarym kowalskim który w swojej Ojczyźnie nie ma nic do powiedzenia. Ten artykuł jest dobrym początkiem zmian w kraju ponieważ jak zauważyłem i z wniosków moich rodziców i innych ludzi do o koła, pewni politycy siedzą po 20 lat w sejmie nie robiąc nic po prostu albo nawet i specjalnie robią coś źle , że nasz ustrój zamiast pomagać nam to zabiera. Według statystyk które nie wiadomo z kąt się biorą że żyje się fajnie i dostatnie a to jest bzdura po prostu. Bezrobocie jest olbrzymie tego nikt nie dostrzega oprócz młodych ludzi którzy nie mają co ze sobą zrobić bo nikt nie pomaga tylko utrudnia. Wszystko tworzone jest na zasadach układów które na pewno są w Polityce co jest śmieszne. Powinny zostać podjęte zmiany w ogóle w konstytucji, nie znam się aż tak dobrze na tym ale wiem że przez dzisiejsze obowiązujące prawo żyje się ciężko a nawet się nie da żyć. Politycy powinni być na max 2 kadencje wybierani a nie z jednego stanowiska na drugie i tak 20 lat się bujają za nasze podatki samochodami po 500 tys zł i lepiej jakieś ciemne interesy, robią to wszystko powinno być zmienione bo w końcu przedstawicielem prostego obywatela jest poseł i jego współpracownicy i to oni powinni wspierać naród a nie robić by było gorzej. Wszystkie ustawy w całym obowiązującym prawie powinny być zmieniane bo jest tragedia, akcyzy drogie na paliwa ze szok , prawa gospodarcze, wiele rzeczy które utrudniają malutkim firmom funkcjonowania. To jest trudny okres dla młodych ludzi którzy wchodzą w życie, ludzi bardzo dobrze wykształconych i są zmuszeni przez sytuację w naszym kraju z 2 fakultetami zamiatać ulicę albo i gorzej, po prostu katastrofa. Jak bym miał jakiś wpływ na zmiany to dążył bym do nich z całych sił by poprawić życie w naszym kraju bo nikt się nie przejmuje tymi co chcą coś w życiu osiągnąć, gdzie zaczynali od przysłowiowego 0 i są dalej 0 dla państwa nie istnieją a urzędnicy to kaci którzy dobijają młodych ludzi za miast pomagać. Przyznają sobie nagrody finansowe nie wiadomo z jakiej paki za to że nic nie robią i nikt nie może tego regulować. Kolejną absurdalną sytuacją jest istnienie Straży Miejskiej, to jest po prostu głupota największa z możliwych utrzymywani są z pieniędzy podatników i nic nie robią. U mnie w mieście 25 tys też jest owa straż, o której powiem że nie widać ich wcale na ulicach żeby pilnowali porządku bo po prostu sami się boją ludzi, i grzeją ciepłe posadki które stworzyli im koledzy z rad gminnych itp . Takich absurdów jest cała masa nic się u nas, nie trzyma się przysłowiowej kupy. Niech pan działa żeby poprawić nasze życie bo my szare kowalskie giniemy. W pełni podejrzewam poprze pana połowa ludzi w kraju jak zmiany były by widoczne min, likwidacja senatu zmiana liczby posłów do tam 300 iluś a także zmiany w konstytucji, uchwałach dotyczących ludzi mniej zamożnych a nie bogaczy bo oni zarabiają na nas. Może chaotycznie ta wiadomość jest napisana ale mam nadzieję że odczyta pan tę wiadomość i chociaż spróbuję coś w tym kierunku zrobić bo obywatele nie mają nic do powiedzenia a cała władza to ludzie którzy dbają o swoje interesy. Potrzebne są zmiany jakieś referendum coś w tym kierunku należy zrobić.


MOIM ZDANIEM NALEŻY STOWŻYĆ PARTIĘ POLITYCZNĄ NOWĄ KTÓRA BĘDZIE RZĄDZONA SILNĄ RĘKĄ, POTRZEBNE SĄ ZMIANY NAJPIERW OD SAMEGO SZCZYTU WŁADZY PO NAJMNIEJSZEGO URZĘDNIKA A TAKŻE NALEŻAŁO BY WSKRZESIĆ GOSPODARKĘ KTÓRA ZOSTAŁA W SPOSÓB FACHOWY ROZP... PRZEZ SZANOWNYCH PANÓW POLITYKÓW PRZEZ CO CIERPIMY MY BO NIE MAMY PRACY.

TAKIMI NAJWAŻNIEJSZYMI SPRAWAMI DO ZMIANY TO SĄ:
-ZMIANY W RZĄDZIE LIKWIDACJA SENATU I INNYCH ZBĘDNYCH ORGANÓW ORAZ ZMIEJSZENIE LICZBY POSŁÓW DO MAX 100
-ZMIANY W KONSTYTUCJI CHOCIAŻ UWAŻAM ZE WYPADAŁO BY NOWĄ NAPISAĆ CAŁE PRAWO KAŻDE WŁASCIWIE, TAK BY BYŁO DLA KAŻDEGO JASNE PRZEJŻYSTE JEŻELI OBOWIĄZUJĄCY USTRÓJ MAMY NAZYWAĆ DEMOKRACJĄ
-ODBUDOWĘ GOSPODARKI ZNISZCZONEJ PRZEZ PONAD 20 LAT DEMOKRACJI KOLESIOSTWA NASZYCH KOCHANYCH POLITYKÓW I INNYCH ICH POMAGIERÓW
-LIKWIDACJĘ ZBĘDNYCH ORGANÓW W PAŃSTWIE ( STRAŻY MIEJSKICH GMINNYCH I INNYCH NIEPOTRZENYCH I DAĆ WIĘCEJ ETATÓW W POLICJI CZY WOJSKU STRAŻY GRANICZNEJ ITP )
-OGRANICZENIE PRAW WOLNEGO RYNKU I OTWARCIE PAŃSTWOWYCH ZAKADÓW PRACY
-I WIELE INNYCH RZECZY MAM NADZIEJE ZE KTOŚ Z JAJAMI TO PRZECZYTA I ZROZUMIE TĄ FATALNĄ SYTUACJĘ NASZEGO KRAJU BO TWORZYĆ NOWĄ PARTIĘ KTÓRA NIC NIE ZROBI I DOŁĄCZY DO RESZTY CO JEST TO GŁUPOTA TUTAJ TRZEBA ICH WZIĄŚĆ WSZYSTKICH ZWOLNIC OGRANICZYĆ IM PRAWA PUBLICZNE ZAKAZAĆ PEŁNIENIA FUNKCJI PUBLICZNYCH TYM CO SKAZALI NAS NA BEZROBOCIE POLITYKÓW, OSKARŻYĆ ICH O DOPROWADZENIE DO ZNISZCZENIA W POLSCE GOSPODARKI I DOPROWADZENIA DO ZADŁUŻENIA PAŃSTWA
-SPRAWA MNIEJSZOSCI NARODOWYCH TEŻ JEST ŚMIESZNA DLACZEGO MY MAMY ICH UTRZYMYWAĆ Z NASZYCH PODATKÓW ??? KAŻDY BY CHCIAŁ SIEDZIEĆ I NIC NIE ROBIĆ I MIEĆ PIENIĄDZE ZA TO
- I WIELE WIELE INNYCH RZECZY PROSZĘ O POPARCIE TEGO CO MÓWIE I NALEŻY ZACZĄĆ DZIAŁAĆ BO ZA 5-10 LAT NIE BEDZIE JUZ CO ROBIĆ

TAKIEJ WŁADZY CO JEST TERAZ TO NIKT NIE CHCE POZDRAWIAM GORĄCO :)

W RAZIE PYTAŃ PROSZĘ PISAĆ POD ADRES hans238@o2.pl

2013.2.18 22:52:19

Najlepiej zjedzmy się wszyscy ( zjednoczmy się praktycznie ) do zebrania się całej NASZEJ organizacji chyba brakuje finansów ? ktos mi podał nazwę nowej pratii i co zrobić :) dużo ludzi jest chętnych na tę nową partię , mam nadzieje że ci ludzie to nie MATERIALIŚCI ? MOŻECIE SZANOWNI PAŃSTWO dzwonić do mnie 797828502 Paweł

2013.2.19 9:1:56

Jestem też za założeniem nowej Partii , odpisz do mnie porozmawiamy :) zrobimy reklamę itp. pozdrawiam Paweł z Piaseczna - pawel234@wp.pl -

2013.3.4 10:19:35

My, młodzi ludzie, powinniśmy coś z tym zrobić, by wymieść tych wszystkich starych wyjadaczy z sejmu. Czas byśmy my, młodzi, przejęli stery w tym kraju.

2013.3.4 20:30:39

Witam wszystkich czytajac wasze wypowiedzi muszę stwierdzić ze jest w tym dużo racji ja jestem z okolic krakowa jesli sa tu chętni na ruszenie nowej partii ktora poprawi byc nam POLAKOM prosze pisac lukaszbeben@t.pl

2013.3.6 22:2:50

Ludzie trzeba działać coś nie ma opie... się piszcie coś udzielajcie się to wsyzstko jest ważne :P

2013.3.11 1:33:0

piszcie piot_matoga@op.pl

2013.4.12 2:20:36

ja już jestem w tej partii kocham ten kraj a to co sie dzieje jak potrafią sprzedaz oddać za marne grosze to spać niemoge powiedzmy im NIE to my młodzi decydujemy bo z naszych podatków to co jeszcze zostało piszcie i działamy bo czas ucieka

2013.4.12 2:29:33

Witaj piotr86 najpierw to napisz poprawnie adres email :P pisz do mnie na gg

2013.4.16 20:11:16

Załóżenie partii politycznej jest dużym wezwaniem, i nie dla każdego. Już same uzbieranie tych przysłowiowych 1000 podpisów jest sporym wezwaniem. ;)

2013.8.5 0:27:41

Ja też zakładam. krzysztofekkatarzyna@gmail.com

2014.7.29 0:29:41

Witam właśnie jestem na etapie tworzenia Nowej Partii politycznej proszę kto chetny
maniek_32@o2.pl

2018.1.24 19:28:46

napisałem program partii
prawie mam statut

2018.1.24 19:39:33

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika