Forum prawne (strona 670)

Przedawnienie wyroku-potrzebuje pomocy

Moj chlopak mial wyrok w zawieszeniu 6 miesiecy na 2 lata za grozby karalne-niestawial sie do kuratorki poniewaz pracowal na zmiany dzie i nocki-ale byl u niej pare razy w innym terminie -jej nie bylo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 17:6:8

Umowa zlecenia - Porozumienie wekslowe - Weksel

Witam
Podpisałem w firmie z którą współpracuje od dwóch lat na zasadzie umowy zlecenia, a od kilku miesiecy na wlasnej dzialalności, kolejna umowe tzw umowe oblsugową, integralna częścią tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 16:36:27

Zgwałcony mężczyzna

Czy w polskim prawie można odpowiedzieć na gwałt na mężczyźnie? Czy ktoś mógłby mi podać jaki artykuł kodeksu o tym mówi? Będę wdzięczny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 15:56:50

Syn pobity na oczach policji - co robić??

Mój syn został niedawno pobity i co jest bardziej szokujące, stało się to zaledwie 50 m od komendy policji!! Zadziwiające jest to, że nikt mu nie pomógł!! Czy w związku z tym ja mogłabym złożyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 15:40:26

Bije mnie syn - czy mogę mu jeszcze pomóc...?

Mój syn mnie bije i jest agresywny w stosunku do innych członków rodziny, jednak nie chcę tego zgłaszać na policję. Czy jakiś ośrodek w województwie świętokrzyskim, który mógłby jakoś go ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 15:32:22

witam nie wiem od czego zacząc ale po koleji. moja matka miała pożyczkę zostało jej do spłaty

witam nie wiem od czego zacząc
ale po koleji. moja matka miała pożyczkę zostało jej do spłaty 11 tyś w banku pracownicy powiedzieli że jeżeli spłaci ją odrazu to dostanie zwrot ubezpieczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 15:26:30

Skorumpowałem policjanta - czy powinienem to zgłosić?

Ostatnio zostałem zatrzymany do kontroli drogowej, policjant dopatrzył się przewinienia i chciał wystawić mi mandat. Do dokumentów włożyłem 100 zł i skończyło sie na upomnieniu. Zastanawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 15:25:15

Moja rozwiązła córka chce żyć z dorosłym mężczyzną.....

Czyli nic w tej sytuacji nie mogę robić? Poza patrzeniem jak moja córka się stacza.... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.22 14:12:29

Sąsiad szczuje mnie psami - co robić?

Na posesji obok mieszka szalony człowiek. Codziennie wrzeszczy, kiedy widzi że wychodzę z domu albo do domu wracam. Wrzuca też różne rzeczy, do mojego ogródka. Kiedy ostatnio poszedłem zwrócić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 14:9:51

ZAMORDOWAŁ OJCA - czy jest szansa, żeby nie szedł do więzienia?

Mój kolega miał ojca alkoholika. Ten się nad nim znęcał, bił też swoją żonę czyli matkę kolegi. Ten w końcu nie wytrzymał i dźgnął go nożem. No i teraz ten alkoholik nie żyje. Kolega ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 13:52:21

Czy jak zajdę w ciąże, to mój narzeczony nie pójdzie do więzienia? Pomocy!

Mój narzeczony pójdzie siedzie bo zrobił rozbój z kolegą. Ja bym chciała żeby nie szedł i myślimy, czy by nie spróbować zajść w ciąże. Czy to pomoże?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 13:47:2

czy orzeczenie o przyznaniu emerytury jest jedynie ważnym dokumentem dla żyrowania kredytu

czy orzeczenie o przyznaniu emerytury jest jedynie ważnym dokumentem dla żyrowania kredytu Nie mam pierwszego orzeczenia z 1989r ale mam orzeczenie o podwyższeniu emerytury z marca i wypisy z banku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 13:4:49

czy do nagrody jubileuszowej pracownikowi samorządowemu wlicza się okres studiów

czy do nagrody jubileuszowej pracownikowi samorządowemu wlicza się okres studiów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 9:25:27

reklamacja butów odwołanie

Nie prościej sie trochę zastanowić. Pzrecież wystarczy napisać, że w związku z otrzymaną opinią ..... nie zgadzasz się z przedstawionymi w niej ..... ponieważ..... i zwracasz się o powtórne ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.22 8:31:12

2010.10.22 8:23:17

Podział majatkowy bez rozwodu?

POdziału majątku nie można dostać - można go ustalić pomiedzy stronami. Jeśli jednak strony nie dojdą do porozumienia wówczas sąd dokonuje jego podziału podczas sprawy rozwodowej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.22 8:21:41

Skrócenie urlopu wychowawczego!!

Wystarczy wystąpić do pracodawcy z pismem informującym o tym fakcie z podanym terminem powrotu do pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.22 8:19:31

Picie piwa pod restauracją w której się pracuje.

Witam,

mam takie jedno małe pytanie:

Sytuacja wygląda tak, że po pracy w naszej restauracji KFC mamy w zwyczaju sobie pić piwko po zakończonej zmianie. Zamykamy restaruacje po 24, idziemy na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.22 3:8:43

wyłudzenie - pomocy

Witam

Chcialbym dowiedziec sie od jakiej kwoty jest "wyludzenie".
Mianowicie sluszalem iz wyludzeniem jest kwota od 250zł wzwyz.
Czy jesli kwota nie przekracza 250 zł mozna pozwac kogos do sadu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 23:45:48

dostałem wypowiedzenie najmu lokalu, prosze o pomoc

witam
sprawa jest skomplikowana, i duzo by pisac.
Wlascicielka zataila przedemna fakt iz jest jeszcze wspolwlasciciel lokalu,
sprawy tak sie potoczyly ze bylem swiadkiem w sprawie o napasc na policjanta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 22:7:13

Spisali mnie policjanci.

Witam.

Zostaliśmy spisani przez policjantów za przejście przez tory (...) . Spisany zostałem pierwszy raz, dlatego zapytam. Po podaniu wszystkich danych, policjant przekazał je przez radio do ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.21 20:5:5

Komornik umorzyłe egzekucje - sąd wzywa co robić.

Witam,
Okło roku temu zostałem ukarany za jazdę po spożyciu alkoholu zatrzymaniem prawa jazdy na pół roku oraz grzywną w wysokości 700 zł. Na wezwaniu do zapłaty poinformowano mnie iż w razie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 17:40:12

Nierówny podział majatkowy

Złożyć stosowny wniosek do sądu o przyznanie Pani większej części wspólnego majątku wskazując jaka część Pani zdaniem to powinna być i wiarygodnie uzasadnić wniosek. Sugeruję w tej sprawie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 17:5:28

Bezsilnosc

Bezsilnosc a jednak nie dzis postanowilam dzialac porozmawiac moze uda sie pomoc wielu , chodzi o moja przyjaciolke ktora zawsze ciezko pracowala ale teraz jak wiekszosc rodakow kazdego dnia walczy o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 16:58:8

Matka karmiąca piersią w pracy???

Tak. Będzie Pani mogła o godzinę wcześniej wyjść z pracy, ale tu może być potrzebne zaświadczenie od lekarza. Wszystko powiedzą Pani w pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 16:57:58

Obrona konieczna - jak z ofiary stałem się sprawcą - pomocy!!

Należało zaraz po zajściu zawiadomić policję o całej sprawie, teraz będzie o to trudniej, ale może lepiej późno niż wcale. Czy byli świadkowie tego zdarzenia, którzy mogą potwierdzić, co ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 16:56:22

Kwota na umowie

Witam
Mam takie pytanie co do ceny w umowie.Chodzi mi dokładnie o umowę o dzieło i jaka kwota powinna sie znajdowac na niej czy netto?brutto?Z góry dziekuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 14:33:51

alimenty a fundusz alimentacyjny

Witam wszystkich serdecznie. Mam takie pytanie do wszystkich zorientowanych w sprawach o alimentach. Mam zasądzone alimenty w wysokości 200 zł miesięcznie. Przez spory czas płaciłem byłej żonie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.10.21 14:10:26

Chciałabym sie dowiedzieć czy samochód zarejestrowany w Anglii należący do Angielskiej firmy, mający

Chciałabym sie dowiedzieć czy samochód zarejestrowany w Anglii należący do Angielskiej firmy, mający kierownicę po prawej stronie, do 3,5 tony może świadczyc usługi transportowe na terenie Polski.? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 13:59:42

Witam mam pytanie odnośnie wymazania wyroku,

Okres próby to czas, w którym nie może Pan popełnić umyślnie tego samego przestępstwa. Jest on napewno ujęty w wyroku, który Pan otrzymał. Dopiero 6 miesięcy po zakończeniu tego okresu, następuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 13:57:30

kiedy należą się alimenty na żonę i dziecko

Alimenty płaci rodzic, któremu sąd nakazał płacenie alimentów. Musi więc płacić dziecku do 18 roku życia, jeśli zaś dziecko kontynuuje naukę w systemie dziennym na studiach, to obowiązek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 13:52:20

testament pomiędzy małżonkami jak go napisać w sytuacji kiedy nie ma dzieci, anie chce się żeby

Wystarczy udać się do notariusza i u niego spisać testament. Notariusz wyjaśni państwu wszystkie zawiłości z tym związane, a po spisaniu testamentu u notariusza możliwość jego zakwestionowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 13:44:11

Jak uzyskać pozwolenie na uzytkowanie ?

Jak uzyskać pozwolenie na uzytkowanie ? Mam pozwolenie na budowę wydaną w 92 r. , budynek niestety był wykonany niezgodnie z
planem , wiec musielismy zrobić projekt zamienny . Powiatowy inspektorat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 12:43:37

Pozbawienie władzy rodzicielskiej , a alimenty

Nie. Mimo pozbawienia praw rodzicielskich obowiązek alimentacyjny trwa nadal. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 10:45:40

jak obliczyć zasiłek stały dla małżonków

W przypadku np. niepełnosprawnej matki żyjącej w 5 osobowej rodzinie: od kryterium dochodowego na osobę w rodzinie (351 zł) odejmujemy faktycznie osiągnięty dochód na osobę w rodzinie. Dochodem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 10:45:37

kiedy wyrok zostaje wymazany tak zeby otrzymac zaswiadczenie o niekaralnosci bez wpisow

Wyrok ulega zamazaniu po okresie 6 miesięcy od zakończenia wykonania próby. Mówi o tym:
Art. 76.
§ 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.
§ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 10:40:42

Świadek w sprawie rozwodowej

Nikt nie ma prawa odmówić zeznań w charakterze świadka, z wyjątkiem małżonków stron, ich wstępnych, zstępnych i rodzeństwa oraz powinowatych w tej samej linii lub stopniu, jak również osób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.21 10:39:22

Znęcanie psychiczne nad rodziną

Na okoliczność znęcania się nad rodzina można powołać w charakterze świadków osoby najbliższe, przede wszystkim członków rodziny zamieszkujących z Panią. W dalszej zaś kolejności, pozostałych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.21 10:35:4

2010.10.21 10:23:16

mój sąsiad znęca się nad zwierzęciem a straż miejska nic z tym nie robi...

Witam:)
lorien - sprawa na szczęście dobrze się skończyła, tak jak radził mrozowskim zgłaszałem tę sprawę do znudzenia, zawiadomiłam też TOZ i piesek jest już bezpieczny! Rzeczywiście, warto ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.21 10:21:42

Najnowsze orzeczenia sądowe

Gdzie szukać najnowszych orzeczeń sądowych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 10:13:55

podatek od umowy o dzieło


Mam takie pytanie czy zleceniodawca który pobiera odemnie podatek moze sobie odpisać ten podatek tak jak np vat?

i w koncu jaki jest podatek od umowy o dzieło 18 19 czy 20 %

Czy jest uzależniony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.21 0:8:58

czy mam prawo starac sie o przemiane mieszkania po eksmisji standardu komunalnego na socjalny

czy mam prawo starac sie o przemiane mieszkania po eksmisji standardu komunalnego na socjalny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.20 22:30:32

Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym

Dziś odebrałam z poczty pismo z sądu a w nim "pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym".
Nie odwołam się-bo faktycznie jestem winna te pieniądze wierzycielowi (SKOK). Zaciągnęłam kredyty i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.20 17:47:34

Renta rodzinna po rodzicach lub po jednym z rodziców

[cytat]

Witam serdecznie! napisze po kolei..Jestem osobą z wada sluchu od urodzenia,do szkoly podstawowej i zawodowej uczeszczalem tzw Specjalnej,po szkole zacząlem pracowac 3 miesace i przed 19 rokiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.20 17:29:58

Dług- wycofanie komornika

Witam
Mam pewnien problem mam dług alimentacyjny, oczywiście komornik tez jest.Płacę od dłuższego czasu tez bierzace alimenty, czy w takim wypadku mogę złożyć wniosek o wycofanie komornika a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.20 15:14:4

Alimenty dla małżonka

Witam
Jestem po rozowdzie juz parę lat, niestety w chwili obecnej bardzo pogoryszła mi się sytuacja materialna, czy dalej mogę starać się o alimenty od mężą?Czy może istnije jakis okres czasu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.20 15:10:1

Powrót po latach

Witam
Mam takie problem powrócił nagle ojciec moich dzieci, przez 13 lat płaciłam sama na dzieci, radziliśmy sobie sami.Teraz po latach wraca i nie wiem jak to się stało przekonał mojego syna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.20 15:0:41

Czego nie może zabrać komornik??

Witam
Mam pytanie maiłem problem ze spłacaniem aliemntów, teraz mam zasadzonego komornika. W chwili obecej zabiora mi z pensji, aco w przypadku gdy stracę pracę.Czego nie będzie mógł mi zabrać?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.20 14:40:27

Przywrócenie do pracy!

Witam
Mam pyatnie, zostałem przywrócony do pracy wszystko odbyło się w sądzie, teraz czekam ąz wyrok stanie się prawomocny, ile to trwa?I czego moge spodziewać się po powrocie od pracodawcy.Może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.20 14:34:9

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika