e-prawnik.pl Porady prawne

Alimenty na żonę

Odpowiedzi w temacie ()

Aga19833

27.7.2022

Właśnie dowiedziałam się ,że mój facet jest zobowiązany płacić alimenty na swoją żonę. Odeszła od niego gdy dziecko miało pół roku, obecnie ma 4 lata. Sprawa rozwodowa ciągnie się gdyż ta twierdzi że winien jest on. On natomiast twierdzi że dbał o nią i dziecko. Zdążyłam zauważyć, że dziecko jest dla niego najważniejsze i bardzo o nie dba. Martwi mnie jednak to, że sprawa nie została jeszcze zamknięta a on już od dawna płaci jej te alimenty. Sądziłam że płaci się tylko na dziecko skoro matka pracuje i jest młoda . Zaczynam myśleć, że skoro wywalczyła alimenty na siebie o co podobno jest mega trudno, to musiało się w tym domu dziać coś niedobrego. Przestałam mu w tym momencie ufać i zaczęłam mieć obawy aby wiązać się z nim. Czy uzasadnione są moje obawy? Dodam, że było to zamożne małżeństwo. Ona ponoć zmienila potem specjalnie pracę na taką żeby zarabiać najniższą krajową wynajęła najgorsze mieszkanie żeby udawać biedna a mieszka u rodziców w prywatnym domu. Wszystko to wydaje się bardzo podejrzane

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • ALIMENTY na żonę ?! Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty na dziecko w wysokości (...) czytaj dalej»

 • sprawa o alimenty na matkę Witam!! mam problem mój były mąż płaci alimenty na naszego syna w chwili obecnej nasza sytuacja się zmieniła nie mam pracy czy mogę zażądać od niego alimentów i (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na żonę - jak długo? Jak długo jest konieczność płacenia alimentów na byłą żonę Obecnie czekamy na pierwsza sprawe rozwodowa W pozwie żona zarządała 700 zł na siebie i 700 na dziecko (...) czytaj dalej»

 • Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów . Się podepnę . Płace od 3 lat alimenty od momentu wyprowadzenia się z domu , jeszcze przed wyrokiem 500 pln . Ani razu się nie spóźniłem mam zlecenie (...) czytaj dalej»

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła ja na poczatku (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na żonę Witam, mam pytanie dotyczące alimentów na żonę. Półtora roku temu rozwiodłem się bez orzekania winy. Zgodziłem się na 1800 PLN alimentów na dziecko oraz dodatkowo 500 PLN (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na żonę Witam. Rok temu dostaliśmy z żoną rozwod. Bez orzekania o winie. Wraz z prawnikami dogadaliśmy się na alimenty na żonę w wysokości 1500 zł, bo ona nie pracuje. Wyprowadziła (...) czytaj dalej»

 • alimenty na żonę alimenty na żonę Mąż sie wyprowadził mam już rozdzielność i alimenty na dziecko. Mąż jest zgłoszony do komisji alkoholowej i ma mieć badania a następnie jechać na odwyk (...) czytaj dalej»

 • kiedy należą się alimenty na żonę i dziecko kiedy należą się alimenty na żonę i dziecko Alimenty płaci rodzic, któremu sąd nakazał płacenie alimentów. Musi więc płacić dziecku do 18 (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na żonę Rozwód zakończył się wyrokiem z mojej winy. Mam pytanie czy moja ex-żona może ubiegać się o alimenty w każdej chwili, jeżeli wina jest zasądzona po mojej stronie? czytaj dalej»

 • alimenty na żonę Mam taką sytuacje, rozstaje się z mężem, czy jest szansa na zasądzenie alimentów na mnie jeżeli sprawa będzie bez orzekania o winie? Czy alimenty na córką tez będą inne ? (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na żonę Czy w zwiazku z tym ze mąż ma sprawe karną w sądzie za znęcanie się nade mną, mam szanse na ubieganie sie od niego alimentow, poniewaz ja nie pracuje ,nie mam zadnych dochodów, (...) czytaj dalej»

 • alimenty na żonę Witam , mam pytanie czy łatwo jest udowodnić winę rozpadu małżeństwa w sądzie? A jak tak to jakie mogą być tego konsekwencje? Jeżeli żona nie pracuje czy sąd może przyznać (...) czytaj dalej»

 • alimenty na żonę-kiedy? Witam Jestem w trackie rozwodu z mężem mam dwójkę dzieci, całe życie opiekowałam się dziećmi mąz nas utrzymywał czy w takiej sytuacji ja też moge starać sie o alimenty (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na żonę Przez 15 lat małżeństwa nie pracowałam. Zajmowałam się domem i naszymi dziećmi. Ponieważ mój były mąż pracował na wysokim stanowisku kierowniczym i żyliśmy na dość dobrej (...) czytaj dalej»