Forum prawne

Art 288, 335 kpk i obowiazki

Witam. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie posiedzenia, które ma się odbyć. Prokurator złożył wniosek w trybie 335 kpk. Moje stawiennictwo w charakterze oskarżonego jest tutaj nieobowiązkowe.

Jeśli chodzi o karę to wygląda to tak.
1. Kara pozbawienia wolności 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.
2. Obowiązek naprawienia szkody w całości

Tutaj wszystko jasne jak do tej pory. Interesuje mnie natomiast jeszcze jedna rzecz. Mianowicie chodzi o:
3. Obowiązek informowania kuratora o przebiegu okresu próby.

Wiem, że to jeden ze środków tylko. Inne to np. przeproszenie pokrzywdzonego. Informowanie kuratora jest tutaj tylko jednym z nich.

Czy informowanie kuratora będzie tutaj konieczne, jeśli szkoda została już dawno naprawiona i rozmawiałem z sąsiadami. Przeprosiłem i się pogodziliśmy. Czy tutaj chodzi o to, że mam poinformować kuratora, czy już naprawiłem szkodę, jeśli sąd zasądzi naprawienia szkody w całości i stąd ten kurator, żeby dopilnował tego?

Sąd tego jeszcze nie wie, ale już naprawiłem szkodę i przeprosiłem 2 pokrzywdzonych. Pokwitowanie odbioru gotówki przez sąsiadów za szkodę, mam zamiar dołączyć jeszcze przed posiedzeniem do akt sprawy.

Możliwe jest niezasądzenie mi tego obowiązku informowania kuratora? Jak takie informowanie wygląda? Piszemy tutaj pismo do takiego kuratora? Rozumiem, że to co innego niż dozór?

2020.8.5 13:11:59

Odpowiedzi w temacie: Art 288, 335 kpk i obowiazki (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika