Czy można odwołać zeznania?

Odpowiedzi w temacie (3)

renia7

7.12.2010

Po kolejnej awanturze w domu nie wytrzymałam i poszłam na policje złożyć doniesienie na męża, że mnie maltretuje fizycznie i psychicznie. Co prawa zdarzały się między nami utarczki słowne i przepychanki ale teraz myśląc o tym na spokojnie chcę odwołać te zeznania. Wychowujemy razem córkę i nie chce oczerniać jej ojca. Czy mogę wycofać się z moich wcześniejszych zeznań?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

robert70

2010-12-07 15:04:03

Jeżeli sprawa nie znalazła się jeszcze w prokuraturze to możesz iść na policję i wycofać zeznania. Natomiast jeżeli sprawa jest juz w toku to nie masz szans jej juz wycofać. będzie załatwiona z urzędu. Art. 207. § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Lucy

2018-03-10 22:59:26

Hej mam pytanie. Podałam narzeczonego o znęcanie się fizyczne i psychiczne. Sprawę przejął prokurator i chciałbym wycofać się z tego bo niechce żeby siedział itd mamy razem dzieci i wolę żeby dzieci miały ojca. Wiec czy mogę jeszcze wycofać zeznania jeśli już prokurator to prowadzi?

Lucy

2018-03-10 23:00:31

Hej mam pytanie. Podałam narzeczonego o znęcanie się fizyczne i psychiczne. Sprawę przejął prokurator i chciałbym wycofać się z tego bo niechce żeby siedział itd mamy razem dzieci i wolę żeby dzieci miały ojca. Wiec czy mogę jeszcze wycofać zeznania jeśli już prokurator to prowadzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 6.4.2012

  Przyrzeczenie publiczne

  Jest to jednostronne oświadczenie woli dłużnika, który w drodze ogłoszenia publicznego przyrzeka nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności. Publiczność ogłoszenia oznacza, iż powinno ono (...)

 • 21.3.2017

  Rozliczenie PIT-a w centrum handlowym

  W najbliższy weekend (24 i 25 marca) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. Akcja odbędzie się w 93 centrach (...)