Dział spadku

Odpowiedzi w temacie (3)

BF34

24.11.2014

Uprzejmie proszę o informację z zakresu prawa spadkowego. Wraz z sześcioma innymi spadkobiercami otrzymałam w spadku po stryju mieszkanie własnościowe. Czworo ze spadkobierców wnosi o przeprowadzenie sądowego działu spadku i sprzedaż mieszkania na licytacji, co narazi nas wszystkich na koszty rozprawy sądowej i sądowego rzeczoznawcy. Pragnę zapytać, czy w przypadku sprzedaży mieszkania na rynku nieruchomości lub na licytacji zorganizowanej przez spółdzielnię mieszkaniową, do której przynależy mieszkanie (bez udziału sądu w tym przedsięwzięciu) NIEZBĘDNE jest wcześniejsze przeprowadzenie działu spadku? Czy też można legalnie sprzedać mieszkanie bez przeprowadzania wcześniej działu spadku, na zasadzie porozumienia spadkobierców co do wyceny wartości mieszkania i podziału pieniędzy z jego sprzedaży wedle udziałów w spadku, które to udziały zostały określone przez sąd w orzeczeniu o nabyciu spadku?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Daro55

2019-10-22 12:14:11

Doskonale z tym tematem poradzili sobie adwokaci z kancelarii Cejrowski z Tczewa. Imponująca wiedza w tym zakresie.

Majka2312

2019-11-05 21:41:28

Ja mogę polecić Pana Wieczorskiego z JST. To radca prawny z dużym doświadczeniem. Nam też pomagał w sprawie spadkowej i byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy.

AlicjaWkrainieCzarow

2019-11-15 11:46:59

od dzielenia majątku i tego typu spraw najlepszy jest Karol Wieczorski, bo ma ogromna wiedze w tym temacie, namiary znajdziesz w google

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 23.10.2017

  Sądowe stwierdzenie nabycia spadku - początek drogi prawnej w postępowaniu spadkowym

  #mce_temp_url#Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku ma bardzo duże znaczenie. Śmierć spadkodawcy oznacza, że nastąpiło przejście praw i obowiązków na jakieś inne osoby, czyli tzw. (...)

 • 27.5.2017

  Prawo spadkowe - Sprawdź co reguluje prawo spadkowe?

  Określone prawa i obowiązki majątkowe (prawa rzeczowe, wierzytelności i długi) z reguły (z wyjątkami) nie gasną z chwilą śmierci ich dotychczasowego podmiotu (czyli spadkodawcy), ale przechodzą (...)

 • 26.9.2016

  Sądowy dział spadku

  Jeżeli do spadku jest uprawniona więcej niż jedna osoba, to pomiędzy współspadkobiercami powstaje wspólność praw i obowiązków spadkowych. Trwa ona do chwili dokonania działu (...)

 • 20.1.2011

  Postępowanie w sprawie o dział spadku

  Z chwilą otwarcia spadku między współspadkobiercami powstaje wspólność majątku spadkowego. Ich sytuacja prawna regulowana jest wówczas przez przepisy dotyczące współwłasności (...)