e-prawnik.pl Porady prawne

Dział spadku

Odpowiedzi w temacie (3)

BF34

24.11.2014

Uprzejmie proszę o informację z zakresu prawa spadkowego. Wraz z sześcioma innymi spadkobiercami otrzymałam w spadku po stryju mieszkanie własnościowe. Czworo ze spadkobierców wnosi o przeprowadzenie sądowego działu spadku i sprzedaż mieszkania na licytacji, co narazi nas wszystkich na koszty rozprawy sądowej i sądowego rzeczoznawcy. Pragnę zapytać, czy w przypadku sprzedaży mieszkania na rynku nieruchomości lub na licytacji zorganizowanej przez spółdzielnię mieszkaniową, do której przynależy mieszkanie (bez udziału sądu w tym przedsięwzięciu) NIEZBĘDNE jest wcześniejsze przeprowadzenie działu spadku? Czy też można legalnie sprzedać mieszkanie bez przeprowadzania wcześniej działu spadku, na zasadzie porozumienia spadkobierców co do wyceny wartości mieszkania i podziału pieniędzy z jego sprzedaży wedle udziałów w spadku, które to udziały zostały określone przez sąd w orzeczeniu o nabyciu spadku?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Daro55

2019-10-22 12:14:11

Doskonale z tym tematem poradzili sobie adwokaci z kancelarii Cejrowski z Tczewa. Imponująca wiedza w tym zakresie.

Majka2312

2019-11-05 21:41:28

Ja mogę polecić Pana Wieczorskiego z JST. To radca prawny z dużym doświadczeniem. Nam też pomagał w sprawie spadkowej i byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy.

Kamillo38

2021-11-17 10:04:27

Na Twoim miejscu skonsultowałbym się z radcą prawnym. Na forum łatwo zostać wprowadzonym w błąd, a przecież chodzi tu o spore pieniądze. Jeśli mieszkasz w Gdyni, to mogę polecić Ci kancelarię Jakuba Mańczaka przy ulicy Świętojańskiej 91/1. Zajmują się m.in. prawem cywilnym, rodzinnym, spadkowym i administracyjnym. Sądzę, że będą w stanie Ci pomóc.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM