e-prawnik.pl Porady prawne

dziedziczenie po babci

Odpowiedzi w temacie (1)

marecki3211

14.1.2013

Witam mam problem trzy lata temu zmarł mój tata- odrzuciłem cały spadek po nim. Tydzień temu zmarła jego mama - czyli moja babcia. Czy w takim wypadku należy mi sie zachowek po niej jeśli wcześniej odrzuciłem spadek po jej synie ????? Babcia zostawiła testament napisany ręcznie i w nim jest , że całość oddaje swojej córce. Czy taki testament się liczy jeśli nie był napisany u notariusza.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Prawnik1209

2013-01-28 13:33:44

Witam, Testament musi być sporządzony własnoręcznie i podpisany przez testatora. Nie musi mieć formy notarialnej. Zgodnie z treścią art. 991 kc zachowek przysługuje zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Jakie sa podstawy prawne jesli chodzi o dziedziczenie mieszkania wlasnosciowego po rodzicach, rodziece zapisali je na jedno dziecko czy inne dzieci maja prawo do czesci tego mieszkania??? czytaj dalej»

  (Zobacz 2 odpowiedzi)

 • Dziedziczenie Matka mojej kolezanki zamrla w 2011roku i zostawila jej dlugi lecz kolezanka nie zrzekla sie spadku czy istnieje inne rozwiazanie? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Cześć, chcę powiedzieć wam dobrą stronę, to nie jest przegląd kasyna, ale można zagrać w https://gry-hazardowe-za-darmo.com/kasyno-online/ hazardu online, ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam. Czy dostane rente po babci jeśli z nia mieszkalam, byłam na jej utrzymaniu a teraz po śmierci mamy i Babci nie mam żadnego stałego dochodu , nie pracuje lecz sie nadal ucze .Babcia pobierała (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, samo pozbawienie ojca dziecka praw rodzicielskich nie może stanowić podstawy do oddalenia wniosku babci o kontakty z wnuczką. Wszystko zależy od dokładnej analizy sytuacji, w tym warunków (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)