e-prawnik.pl Porady prawne

Intrum Justitia i nakaz zapłaty z e-sądu

Odpowiedzi w temacie ()

rafal2828

18.4.2013

Witam. Mam problem z firmą windykacyjną Intrum Justitia (a jakże!). Chodzi mianowicie o ratę ubezpieczenia OC zawartego w firmie MTU, przez poprzedniego właściciela samochodu, który nabyłem. Ponieważ nie chciałem kontynuować ubezpieczenia w firmie MTU, z miesięcznym wyprzedzeniem końca umowy wystosowałem odpowiednie pismo o rezygnacji z usług firmy MTU. Niestety, na moje nieszczęście wysłałem pismo zwykłym listem. Dodatkowo mój obecny ubezpieczyciel również wystosował do MTU pismo o zakończeniu umowy z mojej strony. No i się zaczęło! Po pewnym czasie firma MTU zażądała zapłaty raty ubezpieczenia w wysokości 168 zł. Przyznam się szczerze, że moja sytuacja finansowa nie pozwalała mi na zapłatę dwóch różnych ubezpieczeń. A poza tym zachowałem miesięczny okres czasu wypowiedzenia umowy. Tak mi się zdawało, ponieważ MTU twierdzi, że nic z mojej strony do nich nie dotarło (wygodne, w końcu nie miałem dowodu nadania). Wkrótce mój dług został przekazany firmie Intrum Justitia, no a jak wiadomo, z tą firmą po prostu nie da się po ludzku porozumieć. Na nic moje tłumaczenia, że napisałem rezygnację, że mogło to się gdzieś zagubić, że mój obecny ubezpieczyciel również informował o zakończeniu umowy. Choć wymagana kwota nie jest ogromna, ja wolę w to miejsce kupić buty dziecku lub kurtkę, no raczej się u nas nie przelewa. Już chcę pominąć fakt, że windykatorzy z Intrum potrafili dzwonić po nocach, wysyłali pisma o jakims terenowym inspektorze, któremu "muszę" ujawnić swój stan majątkowy, pójdą do zakładu pracy, w którym jestem zatrudniony (aż tak głupi nie jestem, wiem co może windykator a co nie). Dostałem w końcu nakaz zapłaty z e-sądu w Lublinie. Chciałbym się dowiedzieć czy w takiej sytuacji składanie sprzeciwu od nakazu zapłaty ma w ogóle jakiś sens? Czy jestem niestety zmuszony zapłacić wymaganą kwotę? Dodam, że chodzi o ratę sprzed dwóch lat, a ja już nie posiadam tego samochodu. Nawet nie miałem okazji go na siebie przerejestrować, ponieważ szybko udało mi się go sprzedać z zyskiem. Jeżeli jednak mój srzeciw byłby coś wart, jakie informacje muszą być zawarte w tym sprzeciwie? Z góry bardzo dziekuję za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

anika47

2014-09-14 15:51:11

Witam , Mam nadzieję , że rozwiązałeś to pomyślnie i złożyłeś sprzeciw w stosownym terminie, czyli skuteczny.Nie wiele jednak Ci to pomoże , bo pewnie sprawa trafiła już do sądu w miejscu Twojego zamieszkania a Intrum Justitia uprawia nadal politykę zastraszania .W tej sytuacji nic nie płać, bo wina leży po stronie tzw. pierwotnego wierzyciela . Wszystkim, którzy są na tym etapie sprawy mogę powiedzieć co zrobić dalej, a prosto nie będzie , sama przerobiłam to. Jeśli jesteś zainteresowany zostaw w serwisie adres mailowy , obserwuję ten wątek i skontaktuję się z Tobą .

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Mam problem z dwoma złodziejami , czyli skarbnica narodowa i intrum justitia . Przez internet coś zamówiłem , miało być pocztą polską , nic nie dostałem , a mam wezwania do zapłaty przez intrum (...) czytaj dalej»

  • witam mam dług w firmie Intrum Justitia i płace go regularnie po 100zl teraz w tym miesiącu dostałem od nich esm i nie wiem o co im chodzi.ich esm bzmiał tak ! intrum justitia proponuje umorzenie (...) czytaj dalej»

  • 2itam niedawno odkryłam w męża papierach list od tej firmy Intrum Justitia że 24.11 br. ma on do spłacenia 2500zł mam pytanie czy z 2000 roku i 2001 nie jest już to przedawnione??? On oczywiście (...) czytaj dalej»

  • Witam! Mam pewien problem z firmą windykacyjną Intrum Justitia. Chodzi o wezwanie do zapłaty faktury, którą powinienem zapłacić firmie Tourmed z czerwca 2008. W czerwcu 2008 roku byłem na wakacjach (...) czytaj dalej»

  • czy intrum justitia moze sprzedac dlug do publicznej wiado mam maly dlug do splacenia i przyslali mi wiadomosc ze moga mnie podac do sprzedazy do publicznej wiadomosci jak media prasa itp. czytaj dalej»

  • Witam! Jestem dłóznikiem bankowym, intrum justitia odkupiło moja sprawe od banku (chociaż miałem rozłożone spłate kredytu na raty) miałem 2 kredyty jaeden 25tys z otstkami a drugi 5 tys bez odsetek, (...) czytaj dalej»

  • Witam. Niejakie intrum justitia wykupiło moj dług od operatora komorkowego, dwa dni temu zadwoniła do mnie niemiła babka i wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie. W sumie (...) czytaj dalej»

  • Witam serdecznie. Mam problem dotyczący zaległośći w firmie Orange.mój tato wział sobie telefon ale faktury nie przychodziły.Płacił tylko co miesiąc sam abonament.Dzwoniłam w jego imieniu do (...) czytaj dalej»

  • Dostałem od firmy Intrum Justitia zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedsądowej w związku z brakiem składki OC w HDI z 2005 roku. Nadmieniam, że pojazd został sprzedany w 2004 roku, a w 2005 (...) czytaj dalej»

  • Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, odpowiedziałem że tak, na to ona tonem nie znoszącym (...) czytaj dalej»