Intrum Justitia i nakaz zapłaty z e-sądu

Odpowiedzi w temacie (1)

rafal2828

18.4.2013

Witam. Mam problem z firmą windykacyjną Intrum Justitia (a jakże!). Chodzi mianowicie o ratę ubezpieczenia OC zawartego w firmie MTU, przez poprzedniego właściciela samochodu, który nabyłem. Ponieważ nie chciałem kontynuować ubezpieczenia w firmie MTU, z miesięcznym wyprzedzeniem końca umowy wystosowałem odpowiednie pismo o rezygnacji z usług firmy MTU. Niestety, na moje nieszczęście wysłałem pismo zwykłym listem. Dodatkowo mój obecny ubezpieczyciel również wystosował do MTU pismo o zakończeniu umowy z mojej strony. No i się zaczęło! Po pewnym czasie firma MTU zażądała zapłaty raty ubezpieczenia w wysokości 168 zł. Przyznam się szczerze, że moja sytuacja finansowa nie pozwalała mi na zapłatę dwóch różnych ubezpieczeń. A poza tym zachowałem miesięczny okres czasu wypowiedzenia umowy. Tak mi się zdawało, ponieważ MTU twierdzi, że nic z mojej strony do nich nie dotarło (wygodne, w końcu nie miałem dowodu nadania). Wkrótce mój dług został przekazany firmie Intrum Justitia, no a jak wiadomo, z tą firmą po prostu nie da się po ludzku porozumieć. Na nic moje tłumaczenia, że napisałem rezygnację, że mogło to się gdzieś zagubić, że mój obecny ubezpieczyciel również informował o zakończeniu umowy. Choć wymagana kwota nie jest ogromna, ja wolę w to miejsce kupić buty dziecku lub kurtkę, no raczej się u nas nie przelewa. Już chcę pominąć fakt, że windykatorzy z Intrum potrafili dzwonić po nocach, wysyłali pisma o jakims terenowym inspektorze, któremu "muszę" ujawnić swój stan majątkowy, pójdą do zakładu pracy, w którym jestem zatrudniony (aż tak głupi nie jestem, wiem co może windykator a co nie). Dostałem w końcu nakaz zapłaty z e-sądu w Lublinie. Chciałbym się dowiedzieć czy w takiej sytuacji składanie sprzeciwu od nakazu zapłaty ma w ogóle jakiś sens? Czy jestem niestety zmuszony zapłacić wymaganą kwotę? Dodam, że chodzi o ratę sprzed dwóch lat, a ja już nie posiadam tego samochodu. Nawet nie miałem okazji go na siebie przerejestrować, ponieważ szybko udało mi się go sprzedać z zyskiem. Jeżeli jednak mój srzeciw byłby coś wart, jakie informacje muszą być zawarte w tym sprzeciwie? Z góry bardzo dziekuję za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

anika47

2014-09-14 15:51:11

Witam , Mam nadzieję , że rozwiązałeś to pomyślnie i złożyłeś sprzeciw w stosownym terminie, czyli skuteczny.Nie wiele jednak Ci to pomoże , bo pewnie sprawa trafiła już do sądu w miejscu Twojego zamieszkania a Intrum Justitia uprawia nadal politykę zastraszania .W tej sytuacji nic nie płać, bo wina leży po stronie tzw. pierwotnego wierzyciela . Wszystkim, którzy są na tym etapie sprawy mogę powiedzieć co zrobić dalej, a prosto nie będzie , sama przerobiłam to. Jeśli jesteś zainteresowany zostaw w serwisie adres mailowy , obserwuję ten wątek i skontaktuję się z Tobą .

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.8.2016

  Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  Jeśli dochodzisz od dłużnika roszczenia pieniężnego, to możesz liczyć na szybkie załatwienie sprawy w sądzie przez wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Niekiedy jednak nie będzie (...)

 • 28.7.2015

  Utrata tytułu wykonawczego - co robić?

  Zasadą jest, że sąd wydaje tylko jeden tytuł wykonawczy (tj. tytuł egzekucyjny - np. wyrok, nakaz zapłaty, ugodę sądową - zaopatrzony w klauzulę wykonalności), który jest podstawą wszczęcia (...)

 • 27.3.2015

  Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany (...)

 • 17.4.2012

  Kiedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  Postępowanie upominawcze pozwala na dochodzenie roszczenia pieniężnego lub innego. W tym drugim przypadku, jeśli szczególny przepis to umożliwia. Jeżeli kwota, z którą zalega dłużnik nie przekracza (...)

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)