Księga wieczysta

Odpowiedzi w temacie (3)

bierdoneczki są w kropeczki

29.7.2010

Dzień dobry. Dostałam od rodziców w formie darowizny mieszkanie. Potem mieszkanie to przeniosłam do majątku wspólnego. W Księgach Wieczystyach widniejemy z mężem jako współwłaściciele w częściach równych. I pytanie jest takie: Czy musze płacić zachowek od tego mieszkania? Od całości czy połowy, jesli juz? Proszę o odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kubol2

2010-07-30 15:55:50

jaki złożyc wniosek do ksiąg wieczystych , jeśli jest w nich błędne imię? Mój ojciec, który ma teraz 84 lata wymieniał sobie dowód i wtedy okazało się, że pomylono wcześniej imię jego ojca i, że w akcie jego urodzenia jest inne. W KW także jest złe imię ojca mojego ojca, zatem jak to zmienić skoro dziadek już nie żyje od lat?

marta0592

2011-10-13 20:31:05

Witam. Sprzedający mieszkanie powiedział, że mieszkanie jest bez obciążeń. Natomiast w księdze wieczystej widnieje wiele nazwisk wierzycieli hipotecznych. Czy po zakupie tego mieszkania wierzyciela roszczenia przenoszą na nas? Nie jestem prawnikiem i szczerze nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Przesyłam numer księgi wieczystej: P01P/00277458/1 Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Marta

PakulaArtur

2011-10-20 12:23:20

Szanowna Pani. Hipoteka, jako ograniczone prawo rzeczowe, obciąża każdoczesnego właściciela nieruchomości. Jeżeli nabędzie Pani nieruchomość, która ma wpisaną hipotekę w księdze wieczystej będzie ona obciążała Pani nieruchomość do sumy w niej oznaczonej. Radzę, aby porozmawiać z obecnym właścicielem o obniżeniu ceny za mieszkanie, bądź zrezygnować z zakupu, gdyż jeżeli nie będzie on w stanie zaspokoić swoich wierzycieli, mogą oni prowadzić egzekucję z obciążonej hipoteką nieruchomości.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: