mandat za picie - odmówiłem przyjęcia

Odpowiedzi w temacie (8)

ciapaty

3.12.2006

Witam wszystkich fanów piwka pod chmurką :) W niedziele przyczepiła się do mnie straż miejsca, spisali i chcieli wlepić mandat za picie - odmówiłem. wyglądało to tak: idę sobie ja i znajomi, popijam sobie z plastikowego kubeczka, butelka z alkiem zakręcona i schowana. strażnik jednak stwierdził ze on dobrze wie co my tu pijemy i ze widział jak nalewałem do kubka. może i widział. Mandatu nie przyjąłem, postraszyli ze sprawa trafi do sądu grodzkiego. I tu moje pytanie: jechać do strażaków miejskich, okazać skruchę i poprosić jednak o ten mandat czy w sądzie się kłócić? podczas zatrzymania miałem tylko kubek w ręku, strażnik zgadywał co ja tam popijam. Flaszka schowana była w kieszeni w kurtce, to też zgadywał że mam w niej wino, a nie sok czy cokolwiek. Nie rewidował mnie, butelki z bliska nie widział z czym jest więc jakie ma dowody mojej winy poza tym ze twierdzi że widział wcześniej jak sobie nalewałem z butelki do kubka. Zakładam że mógł coś tam widzieć z daleka, jak by był blisko to by się od razu przyczepił. Pewnie stali wozem gdzieś dalej i ruszyli za nami. Fotki mi raczej nie zrobili J z daleka nie wypatrzył by co to za butelka, a z bliska to tylko pokazał palcem ze mam w kieszeni flaszkę a w ręku kubek z ALKOHOLEM! Aha, jeden z kumpli wziął mandat bez gadania. Ja się nie poczuwam do winy. Przepis nie zabrania picia płynu z kubka ani noszenia zakręconej butelki w kieszeni.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

wirsan

2006-12-04 13:23:36

Skasują Cię na parę stówek za picie w miejscu publicznym. Przypuszczalnie, to że kumpel wziął mandat - czyli przyznał się - będzie dowodem. Na sprawie musi się tego wyprzeć (był zastraszony) - wolno mu kłamać dla własnej obrony. Policjanci muszą w teorii udowodnić fakt, ale żaden sędzia tym się nie przejmuje i zaklepuje to co zgłoszone. Z psami masz przegrane - mają wiekszą wiarygodność. Na posiedzenie radzę wziąść dwóch kolegów jako osoby zaufania - to zmusi sędziego do zachowania procedury sądowej i zastanowienia się czy warto grać idiotę. Tym sposobem z braku dowodów sprawa zostanie umorzona :-))) Powodzenia www.aferyprawa.com

Mam

2006-12-04 13:33:20

Pijak ma zawsze rację:) piłeś brachu i nie kręć, że tak chciał JP II

sepsa

2006-12-04 19:22:13

przepis mowi, ze nie wolno spozywac alkoholu w miejscu publicznym, a nie plynu z butelki takiej, czy owakiej. jesli zatem chlales bronka, to wypelniles norme, a cwaniaka nie ma co zgrywac.

racjonalista

2009-04-23 01:09:56

Jak nie przyjąłeś mandatu to brawo i nawet jakby Cie przyłąpali na piciu to odmawiaj przyjęcia mandatu. Myslisz ze założą CI sprawe o 100 zł za picie wiesz ile to jest łażenia , papierkowej roboty same koszta są droższe i ten koleś który Cie spisuje mówi byc na rozprawie i Cie oskarzyć. Jesli nie jest to suma większa niż 500 zł nie bierz nigdy mandatu. Ja ostatnio piłem w 3 przed blokiem pdobiły do nas kapy i mówią że po stówce. Odmówilismy to kolo chciał mnie wziaśc na komende ja mówie , że możemy się sądzić o 100 zł to stwierdził mandat 50 zł na 3 też odmówiliśmy i skończyło się na pouczeniu. HWDP niech se nie mysla ze mają władze pioneczki haha. Nic nie bedziesz mieć jak nie spisali "sprawy".

racjonalista

2009-04-23 01:16:19

Jesli byś nie przyjął mandatu musieliby wypełnić mase paiepierkowej roboty.

royalflush

2009-05-19 12:58:38

JA MIAŁEM CIEKAWĄ SYTUACJE KILKA DNI TEMU. PILISMY SOBIE Z KUMPLEM PIWO NA ŁAWCE W PARKU OK GODZINY 0:00 GDY DOKONCZYLEM PIC WRZUCILEM BUTELKE DO KOSZA I ODESZLISMY ALEJKA...W TYM MOMENCIE WIDZIMY 3 STRAZNIKOW PODAZAJĄCYCH W NASZYM KIERUNKU (BYLI OK 30-40 METROW OD NAS) I ZAWOLALI NAS ZEBYSMY SIE ZATRZYMALI I GDYBYM WIEDZIAL JAK SIE TO SKONCZY TO PO PROSTU BYSMY DALI DLUGĄ :d STRAZNICY ODRAZU NAS SPISALI I CHCIELI WYPISAC MANDAT ZA SPOZYWANIE MIMO ZE NIC NIE MIELISMY PRZY SOBIE SUGERUJAC ZE NA ICH WIDOK WRZUCILEM BUTELKE DO KUBLA I ZACZELISMY UCIEKAC W CZASIE GDY NORMALNYM KROKIEM OPUSCILISMY LAWKE I SZLISMY DO SKLEPU.....OCZYWISCIE DO NICZEGO SIE NIE PRZYZNAJEMY I ZAPRASZAMY STRAZNIKA DO PENETRACJI SMIETNIKA W KTORYM DEFAKTO BYLA TYLKO JEDNA BUTELKA LECZ BEZ ETYKIETY (ZDARTA) I CALKOWICIE PUSTA..................................MOJE PYTANIE BRZMI CZY STRAZNIK MIEJSKI MOZE WYPISAC MI MANDAT WIDZAC ZE COS PIJE Z 40 METROW FINALNIE STWIERDZAJAC ZE W SMIETNIKU JEST BUTELKA BEZ ETYKI"

Ribak

2017-02-18 21:33:19

Nie przyjmujcie jak nie widzieli dokladnie nic wam nie zrobia a nauczyli sie ze kazdemu mozna wlepic mandac bo on ma napis pol... Zenada poprostu

Ribak

2017-02-18 21:33:40

Nie przyjmujcie jak nie widzieli dokladnie nic wam nie zrobia a nauczyli sie ze kazdemu mozna wlepic mandac bo on ma napis pol... Zenada poprostu

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 12.12.2013

  Kodeks drogowy 2014 – kolejne zmiany

  Od Nowego Roku pewnym zmianom ulegnie ustawa – Prawo o ruchu drogowym oraz wydane na jej podstawie rozporządzenia.

 • 19.8.2017

  Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 26.8.2017

  Ułatwiona legalna migracja do UE?

  Rada uzgadnia mandat negocjacyjny co do projektowanych przepisów mających przyciągnąć wysoko wykwalifikowanych pracowników.