e-prawnik.pl Porady prawne

sprawa spadkowa

Odpowiedzi w temacie ()

magda

7.12.2012

sprawa spadkowa witam mam pytanie dot. takiej sprawy : mój tata nie żyje , moja mama mieszka na wsi sama i ma ziemię którą dała w dzierżawę , teraz chciałaby tą ziemię sprzedać i pytanie dotyczy tego czy musi zakładać sprawę w sądzie na której reszta jej dzieci ( była nas 3 , jeden brat nie żyje który tez miał dzieci i żonę ) i w tym przypadku pewnie i wnuczków po zmarłym bracie musieliby się zrzec tej ziemii? czy można załatwić to u notariusza?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • sprawa spadkowa Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc majatku ma oczywscie zona. Sprawa (...) czytaj dalej»

 • sprawa spadkowa Witam, moja żona ma testament po zmarłej ciotce. Ciotka dziedziczyła po zmarłym synu, który zmarł przed nią na terenie USA. Złożyliśmy w sądzie rejonowym stosowne dokumenty o (...) czytaj dalej»

 • SPRAWA SPADKOWA Witam, może ktoś będzie umiał mi pomóc. Ile kosztuje ogłoszenie w gazecie i w jakiej się je daje, odnośnie poszukiwania osób do sprawy spadkowej? wiem tylko tyle, że to zamraża (...) czytaj dalej»

 • sprawa spadkowa Dziadek zostawił w spadku mieszkanie. Spadek przypada mojemu tacie i jego siostrze. Jeżeli mój tata zrzeknie się spadku, to wtedy chyba połowa mieszkania przypada mi. A jeżeli ja (...) czytaj dalej»

 • sprawa spadkowa Moja babcia Wiktoria B w roku 1987 powtórnie wyszła za mąż za Włodzimierza B z którym pozostawała w konkubinacie i wspólnie mieszkała od roku 1978 w Krakowie przy ulicy Odrzańskiej. (...) czytaj dalej»

 • sprawa spadkowa Moja babcia Wiktoria B w roku 1987 powtórnie wyszła za mąż za Włodzimierza B z którym pozostawała w konkubinacie i wspólnie mieszkała od roku 1978 w Krakowie przy ulicy Odrzańskiej. (...) czytaj dalej»

 • sprawa spadkowa Mam problem z podziałem spadku po ojcu, chcemy się zrzec spadku za rzecz jednej osoby, ale czy jeśli moja siostra nie zdąży tego zrobic bo jest w szpitalu, to odziedziczą jej dzieci (...) czytaj dalej»

 • Sprawa spadkowa Witam , po śmierci mojej mamy okazało się, że dziedziczymy z siostrą po połowie jej majątek, czyli de facto samo wyposażenie mieszkania, ponieważ wcześniej dokonała 2 darowizn (...) czytaj dalej»

 • Sprawa spadkowa Założyłam sprawę spadkową po ojcu, zostawil on po sobie mieszkanie z wkladami mieszkaniowymi. Nie spisał testamentu, więc dziedzicze ja, moja mama i przyrodni brat, którego był (...) czytaj dalej»

 • Sprawa spadkowa Witam 2 lata temu zmarła moja mama, mam 3 rodzeństwa. Czy wszystko to co należało do mamy należy się ojcu? czy dzieci też powinny dostać część? czytaj dalej»

 • Sprawa spadkowa Witam, niedawno zmarł nasz ojciec i chcemy z bratem złożyć wniosek do sądu o przeprowadzenie sprawy spadkowej. Z tymże kilka lat temu zmarła nasza mama, której cały spadek przejął (...) czytaj dalej»

 • prawnik od spraw spadkowych Poznań Witam, chciałbym zasięgnąć porady dotyczącej dobrego prawnika w Poznaniu specjalizującego się w sprawach spadkowych. Czeka mnie bardzo skomplikowana sprawa dotycząca (...) czytaj dalej»

 • intrum justitia - pilne Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, odpowiedziałem że tak, (...) czytaj dalej»

 • podatek a sprawa spadkowa podatek a sprawa spadkowa Mam niezakończoną sprawę spadkową.Jest 3spadkobierców .od 4lat płacę podatek rolny od przedmiotu spadku [to jest gosp.rolne]bo nie chcę go (...) czytaj dalej»

 • Sprawa spadkowa -czas trwania Witam Sytuacja wygląda następująco: zmarła babcia mojego męża (była wdową). Miała tylko jedną córkę. W testamencie spisanym notarialnie ustanowiła jako jedynego (...) czytaj dalej»