Forum prawne

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi kosztorys naprawy. 2 elemnety wzbudziły mój niepokój: za częśc niezbedne do wymiany odliczono 35% amortyzacji, ponieważ jak to stwierdził pracownik WARTY mój samochód ma 4 lata i WARTA nie bedzie płacił w całości za zakup nowych części. Dodatkowo zaproponowano mi odbiór kwoty odszkodowania, ale bez VAT-u. Jezeli chce otrzymać odzkodowanie z VAT-em musze przedstawić rachunki VAT-owskie na naprawę. Czy WARTA postępuje zgodnie z prawem? Prosze o wasza opinie Puchy Puchy69@wp.pl

(puchy)

2001.12.12 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC (46)

Maiłem identyczną sytuację jak przedmówca. Potrącono mi łącznie 1890zł za amortyzację części.(sprawca wypadku ubezpieczony w Warcie). Jest to czyste złodziejstwo i z tego co wiem tylko Warta posiada takie "wewnętrzne przepisy". Odebrałem pieniądze oczywiście potrącone o VAT ,ponieważ moje zdrowie jest dla mnie ważniejsze. Z przeprowadzonego wywiadu prawniczego nasza sprawa jest podobno wygrana tylko (czas i nerwy). Na tym zarabiają ponieważ mało osób decyduje się na skierowanie sprawy do sądu. Aktualnie zapadł wyrok sądu , że firma powinna dodatkowo zwracać różnicę rynkową pojazdu jako bezwypadkowy/powypadkowy. W świetle tego wyroku Warta to złodzieje do kwadratu!!!!!

2001.12.13 13:32:56

Firmy ubezpieczeniowe zawsze chcą naprawić szkodę jak najmniejszym kosztem. Ponieważ w tym wypadku szkoda jest likwidowana z OC sprawcy, Twoje wymagania mogą być większe. Musisz domagać się naprawy z użyciem nowych części. Ponadto po naprawie masz prawo do roszczenia o zwrot różnicy pomiędzy wartością auta przed wypadkiem a po wypadku (wszak wiadomo, że auto bezwypadkwe przedstawia większą wartość).Prawo takie przysługuje zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego z września 2001.Jest to bardzo silny argument.

Jeśli chodzi o VAT to z tego co wiem, jeśli wybierasz rozliczenie kosztorysowe, firma może obniżyć wypłatę o kwotę VAT.

PS. Wczoraj dostałem wypłatę odszkodowania za mój zniszczony samochód ( szkoda całkowita)

2001.12.18 12:45:19

mam identyczną sytuację WARTA potrąciła mi amortyzację oddaję sprawę do sądu bo to jedyna słuszna droga jurek

2002.5.22 9:7:8

ja rowniez potykam sie z Warta o odzkodowanie - wypadek miał miejsce ok. 2 mies. temu, szkoda całkowita. Zaniżenie wartości pojazdu przed szkodą względem cen giełdowych o ok. 25%, propozycja ugody (!?!?!?). Teraz czekam na komisję lekarską i odpowiedź w sprawie strat majątkowych (poza samochodem). Wnioski są takie-nigdy w życiu nie ubezpieczajcie się w WARCIE oraz drugi-i tak po wypłaceniu odzkodowan należy sprawę oddać do sądu, wygrana na 95%. Jak ktoś chciałby o coś zapytać :michal321@poczta.onet.pl.

2002.6.13 10:47:27

Radzę najpierw przestudiować OWU, zasięgnąć rady specjalisty i spróbować najpierw potyczki na argumenty. Tow. ubezp., chcąc wypłacić jak najmniejsze odszkodowanie, bazują na braku orientacji poszkodowanych w ich prawach. Sprawa w sądzie będzie ciągnęła się w nieskończoność, a prawników mają dobrych ... Sąd jest wskazany, gdy wszystkie inne sposoby zawiodą...

2002.11.16 0:59:50

Miałem stłuczkę. Mój samochód został uszkodzany przez sprawcę ubezpieczonego w warcie. Właśnie dzisiaj dowiedziałem się że warta odliczyła od ceny nowych części 37% jako koszt amortyzacji. Warsztat w którym naprawiałem samochód nie dostanie kwoty jaka jest na faktórze. Pracownik warty stwierdził że do naprawy 6 letniego escorta warsztat powinien zamontować części ze złomowiska. Wychodzi na to że nie dość że samochód został uszkodzony nie z mojej winy to jeszcze muszę dopłacić do tego 1500zł bo wg warty samochód zyskał na wartości poprzez wsadzenie nowych części przy naprawie. Paranoja. Zawsze wydawało mi się że stłuczka pomniejsza wartość auta. Co robić. Jak się odwoływać. Na co się powoływać.???

2003.9.1 23:53:13

Witam
Miesąc temu miałam wypadek. Sprawcą był kierowca Tira, który to dość poważnie uszkodził mój nowy (6-cio m-czny) samochód... Teraz gdy emocje po wypadku już nieco opadły, zaczęłam myśleć o finansach. Interesuje mnie możliwość uzyskania zwrotu różnicy, pomiędzy wartością auta przed wypadkiem a po wypadku. Czy może ktoś dysponuje doświadczeniem, jak sformułować tego typu roszczenie?
Pozdrawiam
Kasiap

2003.10.5 20:11:14

Moj znajomy ma podobny problem, uszkodzony samochod - wartosc w/g jego AC 10.500 zl, sprawca ubezpieczony na OC w Warcie, szkoda oszacowana na okolo 7.000 zl. Warta stwierdzila, ze to szkoda calkowita, zaproponowali mu: 3.500 zl. odszkodowania oraz pomoc w sprzedazy auta w stanie w jakim jest za 3.100 zl. Tak czy siak chlop jest w plecy ok. 3.500 zl plus strata na wartosci auta, dlatego, wiem ze to nie takie proste i duzo zdrowia kosztuje, jestem za podawaniem takich ubezpieczalni do sadu, bo jesli zostana zasypani pozwami, to przelicza sobie, ze wieksze koszta ponosza w zwiazku z samym udzialem w procesach, niz placac uczciwie odszkodowania.

2003.10.21 11:45:46

Mam teraz podobną sytuację z PZU (podobno najlepsza firma ubezpieczeniowa??? bzdura!) Miałem stłuczkę ok. 6 miesięcy temu, nie wezwałem policji i X Inspektorat PZU w Warszawie (na Bródnie) zakwestionował wypłate tłumacząc, że takiego zdarzenia nie było. Co ciekawe miałem wtedy polisę AC której po tym jak mnie potraktowali zerwałem. Odwoływałem się dwa razy, zrobiłem na własny koszt ekspertyzę, przesłałem dokumentację do Rzecznika Ubezpieczonych który wstawił się za mną (poprosił o wyjaśnienia w Biurze głównym PZU) wszystkie te interwencje na nic. Swoją drogą Rzecznik Ubezpieczonych to jedyna instytucja która która próbuje mi pomóc. Dodatkowo dzisiaj znowu dostałem w drugi bok, też nie z mojej winy i tym razem wezwałem policję która całą sytuację dokładnie opisała wlepiła mandat sprawcy a ja muszę znowu zgłosić szkodę. Mam dreszcze na samą myśl że będę musiał oglądać tych ... PZU. Opisuje tę sytuację po to by wszystkich przestrzedz przed PZU. Wiem też, że Warta nawala. Jeżeli ktoś miał takie problemy i wie co robić dalej... ppirs@poczta.onet.pl - proszę.

2004.2.16 20:37:44

Niestety o mnie także otarła się WARTA. Dwa tygodnie temu mialem stluczkę i na nieszczęście sprawca był ubezpieczony w Warcie . Moją szkodę - stłuczony mocno prawy bok, zderzak przedni w FORD-zie oraz elementy zawieszenia amortyzatory wahacz i tuleje - wyceniono na 3000 pln kiedy sam zderzak kosztuje 1500 oczywiscie zastosowano tricki z VAT i obnizono koszty części o 40 %. Zrobiłem badanie tech niczne i diagnosta stwierdził uszkodzenie w/w cześci . Niestety rzeczoznawca później powiedział , że nic nie widzi.Toż to rozbój w biały dzień. Apeluję do wszystkich nie ubezpieczajcie sie nigdy w WARCIE, nie ważne jaki jest to rodzaj ubezpieczenia. Może w ten sposób wyeliminujemy tych oszustów z rynku

2004.2.28 21:55:26

nie ma sensu walka w pojedynkę grunt to prawnik, który będzie wiedział jak wywalczyć to, co ci się należy - tak też zrobiłem i obeszło się bez sądu, jak chcecie szczegółów piszcie: a.marcinek@gazeta.pl

2004.4.14 12:54:37

Ja tez przychylam sie do wyeliminowania WARTY z rynku. Zanizyli wartośc samochodu odliczając 20% za przebieg i 10% za sytuację rynkową. A niby 4 miesiące wcześniej jak go ubezpieczałam to przebieg był znacznie mniejszy i miasto mniej ruchliwe ? Do cholery przecież za to płaciłam wyższą składkę. Nie ustąpię.

2004.10.19 11:46:19

Wartę trzeba koniecznie weleminować z rynku ubzpieczeń dla tego że zaniża odszkodowanie nie płacą podatku wat.fauszują dokumentację po wypadkową.Odszkodwnia wypłacają nie w terminie bez odsetek za zwłokę . JEST TO ŁAMANIE PRAW CO NA TO URZĘDY KONTROLI PAŃSTWOWEJ.

2004.11.28 9:46:9

szanowny panie proszę się zwrócić sie do rzeczoznawcy PZM lub innego niezleżnego rzeczoznwcy o sprządzenie dokładnego opisu szkody.Ponadto jest art.361 p2 o utratę wrtości handlowej samochodu .TUiRWARTA S.A jest tą firmą ubezpieczyniową która tylko sąd może wyjaśnić zaistniały problem z poważaniem Jan

2005.2.3 18:31:39

"Warta nic nie warta" Miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy, TUiR Warta SA uznała szkodę całkowitą i zaproponowała mi kwotę 1 100. W co nie mogłem uwierzyć, więc poprosiłem PZM o wycenę szkody. Okazało sie że ich wyliczenia, to 6000 zł. Warta nie zgadza się z z wyceną PZM'tu. Ogromna różnica w wycene, to skanadal

2005.3.21 0:18:25

siemka i ile dostales tej szkody ile twoje auto bylo warte straciles na tym?? pozd r michal

2005.6.25 22:3:32

Prosze sie skontaktowac ze mną.To co pan pisze,to rzeczywyscie skandal,bo i tak sie nalezy panu więcej.Prosze sie odezwasz na ten nr GG:6102520, lub na ten adres Mailowy: oskar_gdfin@o2.pl. Napewno pomozemy.

2005.12.10 0:59:19

w tamtym roku w sierpniu miałam wypadek byłam pasarzerką samochodu udeżyło w nas auto miałam skręcony kręgosłup i stuczenie głowy do tej pory się lecze już dawno zgłosiłam szkode ale oni nic se z tego nie robia. cwaniaki po co oni wogóle tą firme załozyli jak i tak nic nie robią

2007.9.20 12:31:38

Profesjonalne egzekwowanie odszkodowań z towarzystw ubezpieczeniowych - odszkodowania.oc@interia.eu

2008.2.11 20:58:38

witam, poszukuję pomocy w odzyskaniu odszkodowania z OC w Warcie. Próbowałem wysłać maila z opisem sytuacji na poniższy adres: odszkodowania.oc@interia.eu, jednak żaden nie dochodzi, wszystkie wracają automatycznie. proszę o podanie jeszcze raz adresu e-mail lub innego środka komunikacji. mój e-mail: mastalyo@o2.pl pozdrawiam!

2008.3.20 11:50:19

Zgadzam się.
Nigdy, ale to nigdy w WARCIE.
Miałem kolizję nie z mojej winy.
WARTA oceniła szkodę całkowitą.
Zapłaciłem za auto 22.000 - po pół roku użytkowania, 3000 przejechanych w tym czasie kilometrów - WARTA wyceniła moje auto na 12.000. Do tego dojdzie odliczona cena wraku.
W sumie straciłem 2/3 kwoty jaką zapłaciłem za samochód.
O obsłudze w likwidacji szkody - ręce opadają, nie warto nawet wspominać. Żenada.
I po co, no kurde, po co płacimy OC, po co AC?
Jeśli jeszcze raz spotkam kogoś z WARTY to obiecuję - plunę mu prosto w twarz - złodziei, co się bogacą na szkodzie innych, nienawidzę.

2008.12.4 13:0:45

Podobno WARTA upada. Słyszałem, że są zwolnienia grupowe. Ostatnio zwolnili moją koleżankę a za dwa tygodnie inną dziewczynę z jej biura. Nie przedłużają umów o pracę a właściciel Warty ma jakieś ogromne straty w związku z kryzysem, więc pewnie Kredyt Bank też niedługo upadnie. Nie ma się więc co dziwić, że zaniżają wypłaty...
Powodzenia w odzyskiwaniu tego, co Ci się należy.

2008.12.21 17:30:42

jeśli chodzi o VAT to warta łamie prawo bowiem ma obowiązek wypłacić VAT a ty nie masz obowiązku przedstawiać faktur likwidujesz szkodę z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia. W takim przypadku zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 17 maja 2007r. ( sygn.III CZP 150/06 ) nawet gdy nie dokumentujesz przeprowadzonej naprawy swojego samochodu fakturami i zakład ubezpieczeń wypłaca należne odszkodowanie z tzw. wyceny musi ono zawierać podatek VAT. Tak więc wystarczy się odwołać oni specjalnie zaniżają bo wiedzą ze nie wszyscy będą się upominać o swoje jeśli chodzi o amortyzacje to tez postępują wbrew prawu Odszkodowanie ma bowiem wyrównać uszczerbek majątkowy powstały w wyniku zdarzenia wyrządzającego szkodę, a uszczerbek taki istnieje już od chwili wyrządzenia szkody do czasu wypłacenia przez zobowiązanego sumy pieniężnej odpowiadającej wysokości szkody ustalonej w sposób przewidziany prawem. mogą odliczać ale przy likwidacji z AC jeśli

2008.12.27 0:16:11

WARTA to najbardziej beznadziejna ubezpieczalnia na Świecie! to są złodzieje któży nie wypłacają odszkodowań! pracuje tam banda debili!!!! głównie w Krakowie dokładnie pani IDIOTKA bez szkoły niejaka KATARZYNA MRUGACZ! szczyt tempoty ludzkiej!!!

2009.1.23 15:24:56

Moją mamę potrącił samochód na przejściu dla pieszych.Kierowca-właściciel tego samochodu też miał polisę w Warcie.Bardzo długo to wszystko trwało i nadal trwa.Odszkodowanie minimalne za takie uszkodzenie ciała jakie doznała moja mama.Już tak mnie ta warta wkurzyła że posakrżyłam się na nich do rzecznika praw ubezpieczyciela, wiec podwyzśzyli mamie odszkodowanie i co miesiąc płacą na poniesione koszty leczenia.Człowiek nie ma zdrowia i siły z nimi walczyć i oni na tym się bogacą.Ale to trzeba walczyć bo inaczej nie można.

2009.2.13 20:43:12

ja czekam na odszkodowanie z warty- 2 m-ce-sprawsza byl tam ubezpieczony. Na maile nie odpowiadaja, tel zajety,...tragedia kontakt!!!

2009.7.21 12:32:23

Mam lepsze zanizenie wartosci szkod co nie wzieto kilku rzeczy pod uwage gdzie rysy sa w jednej lini spowodowane jedna i ta sama rzecz. Ale ich nie uznano. Od czego sie odwołuje.
Antena spadła z bloku mieszlalnego gdzie społdzielnia ubezpieczona jest w WARTA i o to ich kalkulacje do szkody

Mitshubishi Galant 94r. full opcja stan idealny

WYMIANA CZESCI i WARTY KALKULACJA SMIESZNA

Rama ozdobna szyby tylnej czas robocizny 2,60 38,48* zł

Spojler tylny
czas robocizny 0,30 80,00zł

LAKIERNIK
Błotnik tylny K
czas robocizny 1,50 18,21zł

Spoiler tylny
czas robocizny0,70 64,75zł

2009.7.24 20:33:52

To zgłos sprawę do sądu i tyle ja bym sie nie cackal z nimi!!!!1

2009.8.24 19:25:26

Oddaj sprawe do sądu i tyle ja tez tak zrobię jesli zaniżą koszty naprawy.Mam taki sam problem i jeszcze czekam na odpowec od nich.

2009.8.24 19:31:3

TO SĄ ZŁODZIEJE !!!!!! Aż płakać się chce :-((

2009.10.22 9:54:4

Proszę się nie ośmieszać pisząc o OWU dla OC komunikacyjne.
Przecież takowe nie istnieje ponieważ to ubezpieczenie reguluje ustawa.

2009.11.11 13:13:25

Znajomi ostatnio wspominali o tej firmie Mobile Cash Kraków, ale z tego co wiem to ich prawnik walczył z PZU. Podobno nieźli są jeśli chodzi o odszkodowania komunikacyjne

2012.9.18 13:22:15

Bo w takich sytuacjach zwracasz się do kogoś o pomoc. W myśl zasady "jak jesteś w czymś dobry to rób to profesjonalnie" warto oddać sprawę odpowiedniej kancelarii.
Ja po kolizji drogowej oddałem swoją sprawę Kancelarii CITO i nie pożałowałem. Jestem zabieganym człowiekiem, bez czasu na walkę z ubezpieczycielem i dodatkowo do pracy potrzebny jest mi samochód, więc wybór jak najbardziej trafny - bo załatwili wszystkie formalności za mnie i dostałem w zastępstwie Mondeo.
Jestem mega zadowolony i (oby nie, ale jeśli) przydaży mi się jeszcze coś podobnego to znów wrócę do nich.

2015.4.16 11:56:12

Mam szkodę, sprawca ubezpieczony w Warcie...wyliczyli tylko ok. 50% rzeczywistych kosztów naprawy, więc krótko z nimi. Biegły rzeczoznawca i sąd w którym przerżną i dojdą jeszcze odsetki. Z nimi trzeba ostro, bo inaczej zniszczą przeciwnika. Jak ognia boją się gotówkowego rozliczenia.

2016.8.27 23:15:50

Witam, proszę o kontakt na adres mailowy a.zajac@omega-kancelaria.pl. Nasi prawnicy pomogą Panu odzyskać odszkodowanie. Pozdrawiam.

2016.9.5 15:47:28

W takim przypadku warto skontaktować się z EuCO. Może oni coś zaradzą. Wiem, że dopłacają do odszkodowań.

2017.4.21 22:35:27

Znacie kogoś kto dokładnie i profesjonalnie zajmie się moją sprawą ? Znajomy polecił mi firmę Poena. Działają bardzo szybko i skutecznie a na tym mi zależy. Firma ubezpieczeniowa nie przyznała mi żadnego odszkodowania gdzie powinna to zrobić moim zdaniem.

2017.5.4 17:59:23

Witam. Mam pytanie. Jestem po wypadku. I jak czekam na komisje biegłych tp czy warta może przelać jakas kwotę za wypadek. W wypadku ucierpialam ja i dziecko.

2017.9.1 18:56:0

WARTA UJAWNIA DANE OSOBOWE! Odradzam współpracę - ujawnili moje dane osobowe nazwisko, PESEL, adres zameldowanie, dane o moim kredycie hipotecznym. Wysłali pismo o szkodzie zamiast do Banku to na pomylony adres prywatny. Domagam się od nich wypłaty odszkodowania za ujawnienie moich danych, sprawa jest już u Rzecznika Finansowego; Biuro GIODO również wszczęło wobec nich postępowanie. Nawet przeprosin nie dostałam. Żałosne kogo zatrudniają i jak nie próbują nawet brać odpowiedzialności za błędy. Nie zawierajcie umów z Wartą jeśli nie chcecie aby Wasz PESEL krążył wśród nieuprawnionych.

2017.10.25 20:59:31

Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wypadku przy pracy, szkody pożarowej, szkody lotniczej, wypadku rolniczego, NNW, UNWW itp. Tel. 732 445 393

2017.12.21 17:16:35

Trzeba się zgłosić do EuCO jak jest problem z odzyskaniem odszkodowania.

2017.12.26 22:19:4

Jeżeli miałeś kolizje w ciągu ostatnich 3 lat i chciałbyś sprawdzić, czy nie należy się Tobie dopłata do już wypłaconego odszkodowania z OC - serdecznie zapraszam. Na mieście mówią, że mam najlepsze oferty :) Więcej informacji pod nr 570-660-876.

2018.1.23 9:15:16

Europejskie Centrum Odszkodowań ma ciekawe rozwiązania. Oni dopłacają do odszkodowań. Na infolinii można się wszystkiego dowiedzieć.

2018.2.27 19:9:24

No mi właśnie to euco pomogło.Wszystkim się zajęli

2018.5.31 14:51:45

Jeśli zginął w wypadku na drodze ktoś bliski to warto wtedy starać się o zadośćuczynienie. Takimi sprawami dobrze się zajmują w Merces (wypadeksmiertelny-odszkodowanie.pl). Nic się nie traci, bo ewentualne wynagrodzenie pobierają dopiero jeśli uda im się wygrać pieniądze dla klienta...działają według zasady że każdy wygrywa (win-win). U mnie po śmierci brata mimo że minęło już 15 lat odkąd potrącił go facet na przejściu to udało im się wynegocjować sensowne zadośćuczynienie.

2019.2.26 16:23:0

Niestety zaniżone odszkodowania komunikacyjne to bardzo częsta praktyka Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dzieje się tak w zdecydowanej większości przypadków. Dlatego jeśli uważasz, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone lub czujesz się pokrzywdzony kwotą, która została wypłacona przez ubezpieczyciela, zgłoś się po dodatkową gotówkę . Bezpłatnie przeanalizujemy kosztorys i złożymy propozycję dopłaty, do otrzymanego już odszkodowania.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zadzwoń 502-160-670.
Sprawdź, czy nie padłeś ofiarą zaniżonego odszkodowania

2019.3.24 18:6:3

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika