Wydziedziczenie sktutki prawne

Odpowiedzi w temacie (0)

lasertom

8.12.2011

Witam. Zmarła moja mama (wdowa od 3 lat) pozostawiając sporzadzony u notariusza testament w którym powołuje mnie w całości do spadku, wydziedziczając tym samym moją siostrę oraz jej czwórkę dzieci. Moja siostra zna treść testamentu. Chciałbym przeprowadzić otwarcie testamentu u notariusza aby otrzymać notarialne potwierdzenie nabycia testamentu. Pytanie: czy moja siostra musi być obecna u notariusza na otwarciu i ogłoszeniu testamentu? Sprawdzałem w KC - art.928 paragraf2 mówi że: "spadkobierca niegodny zostaje wyłączony od dziedziczenia tak jak by nie dożył otwarcia testamentu...", co w połączeniu z art.927 paragraf1 "nie może być spadkobiercą osoba fizyczna która nie żyje w chwili otwarcia spadku..." Patrząc więc na to moim nie prawniczym okiem obecność mojej siostry na otwarciu testementu u notariusza nie jest konieczna. Proszę jednak o opinię fachowców w tym temacie. Z góry dziękuję.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: