e-prawnik.pl Porady prawne

Zakłócanie ciszy nocnej

Odpowiedzi w temacie ()

mosrutek

18.5.2010

Witam Byłem na imprezie na działce u znajomego, słuchaliśmy muzyki, robiliśmy grilla i rozmawialiśmy. Nagle na podwórko weszła policja, spisała gospodarza i wystawiła mandat na 100zł. Czy to jest zgodne z prawem że policja sama wchodzi na teren posesji? Muzyka na prawdę nie była głośno! mniej więcej tak jak radio czy telewizor u normalnego obywatela. Słychać było najprawdopodobniej nasze rozmowy - no ale czy już nie można sobie porozmawiać wieczorem na własnym podwórku? Co to za wolność?? Czy na prawdę prawa człowieka są tak ograniczone??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mlodyy

2010-08-30 11:18:55

witam Mam takie pytanie co grozi za zakłócanie ciszy nocnej?Z góry dziękuję za pomoc

tomasz98

2010-11-09 15:22:53

witam , mam nadwrażliwych sąsiadów, wzywaj policje z byle powodu nawet nie przyjda nic powiedzieć tylko odrazu dzwonią. Rozumiem że mogą mieć złe doświadczenia z poprzednimi lokatorami, ale nie powinni się tak zachowywać w stosunku do wszystkich. Zdarzyło się nawet że policja przyjechała i była zdziwiona bo zastała mnie samego, oglądałem film... Jak przepisy określają zakłucenie ciszy nocnej??? Jak udowodnić że jestem cicho? Czy jest jakaś granica dB? Raz policja chciała wypisywać mandaty i zabierać naas na komisariat, maja do tego prawo jeśli nie ma dowodów na \"bycie za głośno\"??

maks29

2011-05-23 12:38:36

witam, czy za nieotworzenie drzwi policji która przyjechała do mnie w sprawie zakłócania ciszy nocnej może mi coś grozić? Wyłączyli mi tylko prąd i odjechali. Ci teraz może się stać?

ważnosława

2012-02-22 10:57:40

Proszę o uwagę!
Brat w policji jest dlatego wiem o tej wiadomości z pierwszej ręki że się tak wyrażę. Jeżeli zakłócacie regularnie lub nawet sporadycznie cisze nocną to wiedźcie że Policja sięgnie po twoje billingi telefoniczne. Przepisy tego nie zabraniają, chociaż sama nie wiem co miałoby to na celu. Mimo wszystko ostrzegam.


hapek

2012-02-22 12:12:27

z armatą na muchę, bez sens i co to ma wniesc?

rachwał

2012-02-22 13:09:12

co ma bilans do ciszy nocnej?

PPHUEDMAR

2012-02-22 13:59:41

Co za bzdura. Sprawa nie jest taka prosta. Funkcjonariusz może przeglądać billingi prowadząc postępowanie w sprawie o przestępstwo. Zdarza się, że żądają dostępu również w drobnych sprawach o wykroczenia, ale to jest naginanie prawa i zgodnie z przepisami nie wolno mu tego robić. Zdarza się, że do sądów trafiają wnioski o zwolnienie z tajemnicy telekomunikacyjnej operatora sieci, również w przypadku drobniejszych przewinień. Co gorsza, jeśli sąd uzna taki wniosek za niedopuszczalny, funkcjonariusze szukają innej drogi. - Czasami policja składa do sądu wniosek o zwolnienie z zawodowej lub służbowej tajemnicy wskazanego z imienia i nazwiska pracownika danej firmy. Jeżeli sąd się zgodzi, może on zostać przesłuchany w charakterze świadka i ma obowiązek zeznawać o wszystkim, co wie w sprawie. Świadczy to o tym, że funkcjonariusze policji próbują obejść przepisy chroniące prywatność obywateli, po to, aby osiągnąć cel w jednostkowym postępowaniu. Taka praktyka policji jest ostro krytykowana przez Komisję Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Żeby policjant zdecydował się na te wszystkie kroki w przypadku zakłócania ciszy nocnej, to musiał by mieć chyba osobistą cholerną złość do sprawcy tego wykroczenia :) Po za tym zakłócający ciszę nocną na takie praktyki policji może złożyć skargę, która w takich przypadkach jest raczej załatwiana pozytywnie.

anetka17

2012-02-22 14:15:37

straszak taki chyba, tak jakby ci za kradziez lizaka przetrzepali mieszkanie. zebys sie nauczył na nastepny raz nie krasc. co nei zmienia faktu ze jest to durne.

barman156

2013-06-25 17:46:02

W trakcie imprezy na naszym mieszkaniu przyjechała policja, której nie wpuściliśmy do mieszkania. Dwa dni później przyszli znów i wręczyli nam mandat na 500 zł, który już zapłaciliśmy. Czy jest możliwość, że sprawa dojdzie na nasze uczelnie? mogą być wyciągnięte poważniejsze konsekwencje?

KANCER777

2013-06-27 22:10:08

Nie jestem prawnikiem ale pomyślcie - czy mozna karać dwa razy za to samo wykroczenie ? HEPTAGON

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM