Forum prawne

zasiedzenie a spadek - forum prawne

Witam,
Mój ojciec złożył wniosek do sądu o zasiedzenie. Nieruchomość jest spadkiem po babci która nie dokończyła formalności prawnych kupując nieruchomość dobre 30 lat temu. Jednakże spadek po niej jest rozłożony w ułamkach na spadkobierców i jest też uwzględniona ta nieruchomość. We wniosku do sądu zaś jest wpisany jako uczestnik Pan który sprzedawał wtedy działkę dla mojej babci.
Dodam że tata stara się o zasiedzenie swojej osoby gdyż od 30 lat tam mieszka i włada nieruchomością jak właściciel.
Pytanie: Sąd chce odpis wniosku wraz z załącznikami, a więc tylko dla tego uczestnika co jest wpisany(który sprzedawał działkę) czy również tamtych spadkobierców?

2013.9.19 12:17:44

Odpowiedzi w temacie: zasiedzenie a spadek (2)

Macie akt notarialny nabycia nieruchomości? Jak można nie dokończyć formalności prawnych przy nabyciu nieruchomości? Po podpisaniu aktu notarialnego sprawa jest zamknięta. Wyprowadzenie KW to tylko formalność. Sprzedający nie może być uczestnikiem postępowania, ponieważ sprzedał nieruchomości i nic już do niej nie ma. Uczestnikami w sprawie zasiedzenia powinni być wyłącznie spadkobiercy po babci.

2013.9.19 18:4:4

A sprawa jest bardziej skomplikowana ponieważ nieruchomość była kupowana w latach 80-tych gdzie obowiązywały 2 akty notarialne, pierwszy tak zwany zaliczkowy a drugi finalny i on nie został zrobiony (pewnie z powodu braku wiedzy sprzedającego i kupującego) ale zapłata została dokonana w całości.

2013.9.20 12:53:10

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika