Odrzucenie spadku na rzecz konkretnej osoby

Pytanie:

Mój ojciec chciałby odrzucić spadek na rzecz wskazanej przez niego osoby.Czy taka sytuacja jest możliwa?

Masz inne pytanie do prawnika?

31.5.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Odrzucenie spadku na rzecz konkretnej osoby

Polski system prawny nie przewiduje jednak instytucji odrzucenia spadku na rzecz kogoś odrzucenia spadku, tak aby nabyła go inna, wskazana przez odrzucającego, osoba). W przypadku skutecznego złożenia oświadczenia woli o odrzuceniu spadku przez któregoś ze spadkobierców, spadek (udział w nim) nabywają dzieci tego spadkobiercy, zgodnie z odpowiednio zastosowanym art. 931 par. 2 kc.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: