Zasiłek a prawo do urlopu

Pytanie:

Czy okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych jest wliczany do wymiaru wyliczania urlopu po podjęciu pracy?

Masz inne pytanie do prawnika?

16.11.2002

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zasiłek a prawo do urlopu

Do okresu zatrudnienia warunkującego prawo do urlopu nie zalicza się okresu pobierania zasiłku dla bezrobotnych, natomiast okres ten będzie podlegał wliczeniu do okresu zatrudnienia mającego wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego na zasadach określonych w art.30 ustawy z dnia 14.12.1994r. - o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: