Zmiana sposobu użytkowania nieruchomości

Pytanie:

Jakich formalności trzeba dopełnić przy zmianie sposobu użytkowania nieruchomości?

Masz inne pytanie do prawnika?

19.1.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zmiana sposobu użytkowania nieruchomości

Zgodnie z art. 71 ust. 2 pkt 4 ustawy prawo budowlane zmiana sposobu użytkowania obiektu
budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia właściwemu organowi. W zgłoszeniu należy
określić dotychczasowy i zamierzony sposób użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.
Do zgłoszenia należy dołączyć m. in. zaświadczenie wójta, burmistrza albo prezydenta miasta o
zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami
obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Przeglądy okresowe a remont budynku

24.9.2021 przez: AdamLeba