Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ogłasza konkurs pod nazwą "Policjant, który mi pomógł". Idea przedsięwzięcia ma na celu promowanie postaw i umiejętności policjantów służących ochronie osób dotkniętych przemocą w rodzinie, zgodnie ze społecznymi oczekiwaniami.
Konkursu objęty został patronatem komendanta głównego Policji i wpisuje się w jeden z priorytetów przyjętych przez kierownictwo polskiej Policji podkreślający znaczenie społecznej oceny pracy funkcjonariuszy. Idea zorganizowania tego konkursu zrodziła się w komendzie miejskiej Policji w Suwałkach w 2007 roku.

Finał konkursu i uroczyste wyróżnienie laureatów nagrodą komendanta głównego Policji odbędzie się 20 listopada br. podczas międzynarodowego seminarium realizowanego w ramach wdrażania w Polsce Programu szczegółowego Unii Europejskiej Daphne III na rzecz zapobiegania i zwalczania przemocy wobec dzieci, młodzieży i kobiet oraz ochrony ofiar i grup ryzyka na lata 2007-2013.
Zgłoszenia od osób indywidualnych, organizacji i instytucji będą przyjmowane od 10 sierpnia do 10 października 2008 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie http://www.niebieskalinia.pl/konkurs/. Propozycje kandydatów do wyróżnienia można również przesyłać pocztą na adres: Pogotowie "Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.
Kandydatów do nagrody wyłoni kapituła złożona z zespołu Pogotowia "Niebieska Linia", a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 października br.
Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń do konkursu, tj. 10 października br. wśród osób, podmiotów zgłaszających kandydatów do konkursu rozlosowanych zostanie 10 nagród książkowych z zakresu problematyki związanej z psychologią i przemocą w rodzinie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie poprzez zgłoszenie policjanta, którego pomoc spełniła Państwa oczekiwania.
Źródło: www.policja.pl / KGP, 11 sierpnia 2008

Potrzebujesz porady prawnej?
O czym muszą wiedzieć osoby objęte kwarantanną?
14 dni kwarantanny Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały kontakt/styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych! ##baner## Jeśli (...)
Kształcenie na odległość – rekrutacja 2022/2023
Rodzicu, planujesz wyjazd lub przebywasz z rodziną za granicą? Chcesz, aby Twoje dziecko kształciło się w języku polskim i sprawnie się nim posługiwało? Zapisz je do szkół w systemie kształcenia na odległość (online) koordynowanych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. (...)
Skuteczna i bezpieczna praca Służby Więziennej w czasie epidemii
Ministerstwo Sprawiedliwości wskazało, że od początku epidemii COVID-19 skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa w zakładach karnych i aresztach śledczych. Dba o ochronę zdrowia i życia funkcjonariuszy, pracowników więziennictwa oraz osadzonych. Sytuacja epidemiczna jest (...)
Bezpieczeństwo w Polsce w 2012 roku. Jest raport
W 2012 roku spadła łączna liczba przestępstw oraz doszło do mniejszej ilości wypadków drogowych niż w roku 2011 - wynika z opublikowanego przez MSW Raportu o Stanie Bezpieczeństwa. Polacy czują się również coraz bezpieczniej. 89 procent obywateli określa miejsce swojego zamieszkania (...)
Nadchodzi gruntowna reforma więziennictwa
Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak "program pracy więźniów" i rozbudowa systemu dozoru elektronicznego, dojdą kolejne zmiany. Dzięki nim Służba Więzienna ma stać się nowoczesną, (...)
Kto i kiedy zgłasza Cię do ubezpieczenia zdrowotnego?
Zakres osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak wskazuje sama nazwa ustawy, jest powszechny. Tylko bowiem dzięki powszechności ubezpieczeń możliwe jest osiągnięcie celów jakie stawia sobie system służby zdrowia: zapewnienie równości w dostępie do świadczeń (...)
Wszedł w życie program „Nowoczesne Więziennictwo”
17 września br. weszła w życie część przepisów zawartych w programie „Nowoczesne Więziennictwo”. Ustawy składające się na program powstały w Ministerstwie Sprawiedliwości pod kierunkiem wiceministra Michała Wosia. Nowe przepisy to m.in. likwidacja przywilejów (...)
Najniższy od lat poziom wakatów w polskiej Policji
2870 wakatów w Policji. Tak niskiego poziomu wolnych miejsc pracy w tej instytucji nie notowano od dawna. Jednocześnie liczba zatrudnionych policjantów przekroczyła 100 tysięcy. Tylko dzisiaj w kilku województwach odbywają się ślubowania nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Uroczystości (...)
Zatrważające dane o śmiertelności w wypadkach w Polsce. NIK bije na alarm
W Polsce na sto wypadków drogowych ginie średnio dwa razy więcej osób niż w innych krajach UE. Poprawy wymaga poziom wyszkolenia policjantów drogówki, wśród których ponad 40 proc. nie ukończyło specjalistycznego szkolenia w zakresie ruchu drogowego - wynika z raportu Najwyższej izby (...)
Jak zostać pracownikiem socjalnym?
Jak sama nazwa wskazuje cel pracy pracownika socjalnego nie jest tylko ekonomiczny. Jest to swoisty zawód, który charakteryzuje się wykonywaniem pracy na rzecz innych. Pracownik socjalny musi oczywiście wykazać się także szeregiem cech, które w tego typu pracy są niezbędne. Kto (...)
Mniej skradzionych samochodów w całej Polsce
3.615 samochodów mniej skradziono w Polsce w ubiegłym roku. Funkcjonariusze rozbili dziesiątki grup przestępczych, dziupli samochodowych i zatrzymali ponad 2 tysiące osób podejrzanych. Jest to kolejny już rok spadku tej przestępczości. Już od kilku lat liczba kradzionych samochodów w naszym (...)
Kryzys i ochrona ludności - wsparcie psychologiczne i zarządzanie informacją - konferencja naukowa
W dniu 16 grudnia 2008 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyła się konferencja pt. „Kryzys i ochrona ludności - wsparcie psychologiczne i zarządzanie informacją".W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze służb podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych (...)
Jesteś płatnikiem składek na ubezpieczenie społeczne? Wiesz, kiedy możesz zostać ukarany?
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych przewiduje odpowiedzialność karną płatnika składek za nieprzestrzeganie jej przepisów. Kto jest płatnikiem składek? Płatnik składek to według ustawy: pracodawca - pracodawca - w stosunku do pracowników i poborowych odbywających (...)
Wszystkie przepisy programu „Nowoczesne Więziennictwo” już obowiązują
1 stycznia 2023 r. weszły w życie wszystkie przepisy programu reform „Nowoczesne Więziennictwo” przygotowane pod kierownictwem wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia. To najbardziej kompleksowe zmiany w systemie więziennictwa w ciągu ostatnich 25 lat. Nowe regulacje Kodeksu karnego (...)
Jaki wypadek jest wypadkiem przy pracy?
Wypadkiem przy pracy jest nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą: podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych, podczas lub w związku z wykonywaniem przez (...)
Rok działania programu Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki i gen. Jacek Kitliński – Dyrektor Generalny Służby Więziennej wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę jednej z największych hal produkcyjnych tworzonych w ramach programu (...)
Do którego sądu skierować pismo? - Właściwość sądu
Chcąc prawidłowo skierować pozew w postępowaniu cywilnym, należy zorientować się, który sąd jest właściwy dla rozstrzygnięcia danej sprawy. Przez właściwość sądu należy rozumieć zakres spraw przekazanych mu do rozpoznania i rozstrzygnięcia w danym postępowaniu. Skierowanie (...)
Serce unijnego systemu ochrony granic w Warszawie
21 listopada br. weszło w życie porozumienie o stałej siedzibie unijnej agencji Frontex. Z tej okazji, na Placu Europejskim w Warszawie odbyła się uroczystość. Stała siedziba Frontexu w Warszawie Dzięki wysiłkom obecnego rządu stała siedziba Frontexu – jednej z najważniejszych (...)
Co to jest spór zbiorowy pracy? Sporem zbiorowym jest spór pracowników z pracodawcą lub pracodawcami, dotyczący warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszania (...)
Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?
Kiedy przysługuje prawo do zasiłku dla bezrobotnych? Prawo do zasiłku dla bezrobotnych będziesz miał od dnia zarejestrowania się we właściwym powiatowym urzędzie pracy, jeżeli nie ma dla Ciebie propozycji odpowiedniej pracy, propozycji stażu, przygotowania zawodowego dorosłych, szkolenia, (...)