ZUS wznowił wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS

Od 15 marca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osoby, które będą z nich korzystać muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację

Osobie, która została skierowana na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, ZUS przekaże zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację, wraz z ulotką informacyjną. Takie zawiadomienia dostaną również te osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać.

Po otrzymaniu awiadomienia należy przekazać swój aktualny numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie.

Test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 w związku z wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny. Taki test jest bezpłatny.

Aby go wykonać, należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego.

Na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny.

Placówki, które wykonują testy w kierunku SARS-CoV-2.

Co ważne!

  • Nie należy planować wyjazdu zanim ośrodek nie poinformuje o negatywnym wyniku testu.
  • Osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji muszą pozostać w domu.
  • Osoby, które nie mogą jechać na rehabilitację powinny poinformować o tym ZUS.
  • Należy poinformować ośrodek rehabilitacyjny o zmianie numeru telefonu.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

ekantor

11.2.2019 przez: lolita2

Chorobowe a ZUS

10.2.2018 przez: -