e-prawnik.pl Porady prawne

Podejrzany

9 Artykułów


20 Informacji


43 Pytań i odpowiedzi


122 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Kontrola działań prokuratora

  "Jestem pokrzywdzonym w sprawie. Prokurator postawił zarzuty osobie, którą wskazałem jako sprawcę - otrzymał status podejrzanego. Niestety nie wiem dokładnie czy zarzuty pokrywają się z tymi samymi podstawami prawnymi, co wymienione w postanowieniu (...)"

  Kontrola działań prokuratora
 • Uprawnienia policji

  "Rozumiem, że w trakcie przeszukania policja może uzyskać dowód potwierdzający popełnienie czynu niedozwolonego (co już potwierdza, że podejrzenie było uzasadnione). Niemniej jak jak mi się wydaje, przeszukanie musi być poparte przesłankami (...)"

  Uprawnienia policji
 • Uprawnienia policji

  "Kto określa czy istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu niedozwolonego? W jaki sposób przeszukany obywatel może zweryfikować, czy nie doszło do naruszenia przepisów przez policję? Czy policja na wniosek obywatela ma obowiązek udzielić (...)"

  Uprawnienia policji
 • Obowiązek badania poziomu alkoholu we krwi

  "Z jakiej podstawy prawnej może wynikać obowiązek zbadania poziomu alkoholu we krwi?"

  Obowiązek badania poziomu alkoholu we krwi
 • Uprawnienia policji

  "Kuzyn jechał z kolegą samochodem. Zatrzymała ich policja nieoznakowanym pojazdem. Spisali ich dane osobowe i poprosili o telefony (chcieli je sprawdzić osobiście). Kuzyn zapytał w jakim celu, odpowiedzieli, że chcą sprawdzić numer IMEI. Kuzyn (...)"

  Uprawnienia policji
 • Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy

  "Czy po zatrzymaniu prawa jazdy ze względu na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu mogę prowadzić samochód bez prawa jazdy? Jakie są ewentualne konsekwencje w momencie kontroli przez policję? Nie ma jeszcze wyroku w mojej sprawie, toczy się (...)"

  Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy