Forum prawne (strona 208)

czy mozna żadać odszkodowania za zniesławienie?

Dzien dobry. Ja chcialam sie dowiedziec czy mozna zadac odszkodowania za znieslawienie publiczne? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.5.16 12:43:26

Witam Czy w UK mozna ustanowic rozdzielnosc majatkowa?

Witam
Czy w UK mozna ustanowic rozdzielnosc majatkowa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.15 21:54:27

Zwolnienie Dyscyplinarne a l4

Witam wiele wątków czytałem ,jednak żaden z nich ,bynajmniej nie znalazłem nie wyjaśnia dokładnie mojego problemu.
W trakcie l4 pracodawca może nas zwolnić ,gdy coś zrobimy. Jest to dla mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.15 16:12:48

Jakie sa najlepsze kursy na doradcę podatkowego?

Poszukuję skutecznego kursu na doradcę podatkowego. Słyszałem, że kurs http://perkmylife.com/view/doradca-podatkowy jest bardzo dobry. Czy ktoś skończył taki kurs i może wypowiedzieć się w tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.15 13:47:32

pilne

pilne czy ospba nie pełnoletnia jak jest pewnej osobie dłużna pieniendzy za jakiś filmik i ta osoba pujdzie do komornika z tym czy coś jej grożi i co takiego
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.14 23:9:19

ważne

ważne mam putanie czy jeżeli jesteś koledze winien pieniedzy to czy on może iść z tym do komornika i co grozi takiemu czemuś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.14 23:5:30

zakup mieszkania przed ślubem a współwłasność

Witam
Zamierzamy wraz z narzeczoną jeszcze przed ślubem zakupić mieszkanie, na zasadach współwłasności. Pytanie mam odnośnie mojego wkładu pieniężnego do kupowanej nieruchomości. Posiadam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.14 21:6:30

jak cofnąć ubezwłasnowolnienie?

Należy złożyć wniosek o uchylenie ubezwłasnowolnienia do sądu okręgowego.Wniosek może złożyć również ubezwłasnowolniony.Należy jednak pamiętać ,że w Polsce jak zawsze wymiar sprawiedliwości ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.5.14 7:28:2

Czy w polsce zdażył się chociaż raz cud i sąd komokolwiek w polsce uchylił ubezwłasnowolnienie?

Czy w polsce zdażył się chociaż raz cud i sąd komokolwiek w polsce uchylił ubezwłasnowolnienie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.14 6:57:53

Czy sąd po przeprowadzeniu całej procedury to znaczy wstępne przesłuchanie,wykonanie opini biegłych.Może

Czy sąd po przeprowadzeniu całej procedury to znaczy wstępne przesłuchanie,wykonanie opini biegłych.Może uchylić ubezwłasnowolnienie częściowe bez przeprowadzania rozprawy np na posiedzeniu niejawnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.14 6:56:10

Co ze mną i z dzieckiem ?

Witam :)
Moja sprawa jest dosyc skomplikowana ...
Mam 15 lat i jestem wychowanką młodzieżowego ośrodka socjoterapii. ( ośrodek jest do ukończenia gimnazjum ) Właśnie kończę tam 3 gimnazjum ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.13 15:30:11

Wymeldowanie

Mój przyjaciel od kilku lat mieszka na stancji z swoją narzeczoną. jego ojciec wymeldował go z domu rodzinnego w którym miał stały meldunek.Jego narzeczona nie ma możliwości żeby go zameldować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.13 14:51:5

zameldowanie.

W mieszkaniu 22m2 są zameldowane 4 osoby . Czy jest możliwość zameldowania jeszcze jednej osoby na tymczasowo.Ta osoba została wymeldowana z domu rodzinnego , ponieważ od kilku lat mieszka na stancji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.13 14:34:5

Podwyższenie opłat miesięcznych o abonament internetowy.

Zarząd Wspólnoty podpisując umowę o świadczenie usługi internetowej ( opcja niepotrzebna i podzielone koszty na wszystkich członków WM ) co podnosi koszt miesięcznych opłat każdemu członkowi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.13 13:45:3

Windykacja dzwoni a ja nie mam wyroku ani papierów z sądu

Działa to tak jak mówią przedmówcy. Zazwyczaj przedawnienie wynosi w większości przypadkach 3 lata. Póki nie ma żadnych pism z sądu za potwierdzeniem odbioru, to niech sobie dzwonią. Wyrok mogą ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2015.5.13 12:10:30

umyślnie posłużyła się kłamstwem żeby dostać więcej pieniędzy? - Co zrobić?

Witam. Myślę, że ten temat nie znajdze kategorii nigdzie indziej, więc napisze tu.
Z góry przepraszam jeśli w złym miejscu założyłam wątek.

Otóż była mojego brata założyła sprawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.12 21:41:20

nie polecam z Kancelarii Grzybowski,Guzek Jackowski w Zielonej Górze

Nie polecam tej kancelarii naprzeciwko pod filarami w Zielonej Górze przedewszystkim p.Anny Cieślewicz bierze kase i nic nie działa w kieunku by pomóc swojemu klijentowi ,poprostu wyłudza kase i nic ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.12 20:11:17

Spór z firmą pozycjonującą

Nawiązałem na początku grudnia współprace z jedną firmą reklamującą naszą firmę w internecie i na swojej stronie. Mamy spór z tą firmą płatności nie są wykonywane terminowo, ale człowiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.12 12:22:8

Prowizja prawnika

Witam, czy adwokat przy wygranej sprawie i uzgodnionej prowizji powinien pobrać wynagrodzenie także od odsetek. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.11 23:59:28

Czy mogę wynająć mieszkanie i zgłosić to do US ?

Witam, mam problem, mam mieszkanie po babci, babcia zmarła, mieszkanie jest gminne/własnościowe na tą babcię, nie było jeszcze sprawy spadkowej więc nie jest jeszcze na mnie aczkolwiek mam testament ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.11 23:34:9

umowa zlecenie i odpowiedzialność finansowa, bez uprzedniej inwentaryzacji

Witam serdecznie!
Dręczy mnie moja aktualna sytuacja. Jestem studentką studiów dziennych, mam umowę zlecenie w salonie prasowym, w którym bywam jedynie na weekendy (chyba, że przed świętami mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.11 23:24:49

Pomyłka a skan dowodu

Witam. Sprawa wygląda następująco: musiałem wysłać skan 2 dowodów osobistych mmsem. Otrzymałem numer z błędem (jedna cyfra inna) i nie sprawdzając czy to ten, wysłałem zgrany z komputera skan ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.11 21:50:26

Prawo spadkowe

Moja siostra zmarła w Australii, miała męża Australijczyka, nie miała dzieci, nie pozostawiła testamentu. W Australii posiadała dom a w Polsce udziały w działkach rolnych. Mąż siostry założył ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.11 18:24:0

Ubezpieczenie turystycze - signal iduna

Witam!

Od lipca do sierpnia 2014 r. byłam wraz z siostrą w Aurorze (stan IL) w USA. Siostra bardzo źle się czuła, wiec zadzwoniłam do ubezpieczyciela (Signal Iduna). Pan powiedział, ze nie ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.11 15:27:47

czy kradziez w 2005 na wartość 40,00 będzie figurować w 2015 jeśli zakład pracy zwróci się o

czy kradziez w 2005 na wartość 40,00 będzie figurować w 2015 jeśli zakład pracy zwróci się o informacje do krk.zapłacona była kwota 100 zł za wykroczenie i przyznanie do popełnionego czynu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.11 12:51:5

Motocykl w garażu osoby, która ma na ,,głowie" komornika

Witam,
Mam pytanie, a mianowicie czy jeżeli trzymam motocykl zarejestrowany na mnie w garażu dziadka, który ma na głowie komornika, czy mogą mi go zabrać?

Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.10 23:50:59

wysokosc alimentow od obcokrajowca

Dzien dobry, mieszkam jeszcze za granica. Jestesmy nadal malzenstwem. Piszac w skrocie od pewnego czasu meza nie Polaka przestalo interesowac dziecko, przestal placic za mieszkanie, wyprowadzil sie. Chce ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.10 19:27:44

Wznowienie postępowania

Mój brat w 2005roku został prawomocnie skazany za handel narkotykami, przyznał się jedynie do posiadania, wyrok jaki otrzymał to 2.6roku Następnie został sporządzony wniosek o kasację do SN, wniosek ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.9 19:47:33

Brak wynagrodzenia przez rok

Witam zainteresowanych Użytkowników, do których zwracam się o pomoci rady jak postąpić w poniższej sprawie. Proszę nie oceniać mojej naiwności oraz apeluję o rzeczową dyskusję. Dziękuję.
Moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.9 0:32:27

Nauczka na przyszłość po szkodzie

Może w tym poprawczaku nauczyła sie tak zdobywać środki na życie. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2015.5.8 16:10:2

dobry prawnik poszukiwany

Witam. Jestem za granica i potrzebuje dobrego prawnika z prawa karnego (najlepiej z Poznania) ktory bedzie mnie reprezentowal w Polsce gdzie zostalem skazany prawomocnym wyrokiem. Bardzo prosze o pomoc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.8 15:19:50

Brak informacji na temat majątku po zmarłych dziadkach.

Witam Wszystkich Użytkowników tego forum, potrzebuje Waszej opinii na temat właściwego postępowania przy ustaleniu majątku jaki posiadali dziadkowie. Byli osobami bardzo zamożnymi a moja wiedza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.8 14:48:1

2015.5.8 6:52:53

wynajem mieszkania obcokrajowcom a meldunek i us

Mam BARDZO pilne pytanie. Chcę wynająć mieszkanie cudzoziemcowi, który nalega, by został tam zameldowany. Po przekopaniu internetu nie wydaje się to być zbyt niebezpieczne. Pytanie jednak jest takie:
1. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.6 22:43:6

Dane osobowe w uchwale rady miasta

Uchwała rady miejskiej w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwagi złożonej przez Państwa: (imiona i nazwiska osób składających uwagi) do ustaleń projektu miejscowego planu zagospodarowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.6 22:7:50

Budowa domu a długi przedślubne-czy dom zajmie komornik?

Witam.
Mam pytanie bo boje sie zajęcia domu-czy ktoś jest w stanie mi napisać jak to może być?
niedługo biore ślub.
Narzeczony ma długi sprzed kilku lat.Nie znaliśmy sie gdy powstały te długi.Ja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.6 19:56:39

Zwrot zaliczki za samochod niezgodny z ogłoszeniem

Witam

Czy prosze o pomoc w odzyskaniu zaliczki wplaconej za samochód.

Planuje zakup samochodu, rozmawiałem w pewnym handlarzem z Radomia i w celu weryfikacji samochodu przez rzeczoznawce sprzedajarzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.6 16:2:12

Skarga na czynności komornika, zwrot kosztów egzekucji.

Witam!W lipcu ub.roku zakończyłem spłatę długu na rzecz wierzyciela poprzez komornika,który pobierał raty długu z ZUS (spłata z renty).Mam na to stosowne zawiadomienie o zaprzestaniu potrąceń ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.6 14:9:40

Co sądzicie o Lexperto? (pożyczka 1500 zł)

Znam temat jak dla mnie warto wydać te 300zł i mieć problem z głowy.
Dług mam rozłożony na mniejsze raty , które mogę spłacać regularnie.
Nie naliczane mam już odsetki karne. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2015.5.6 13:22:49

Książeczka mieszkaniowa a podatek od darowizny

Szanowni Państwo.

Potrzebuję porady dotyczącej interpretacji oszczędnościowej książeczki mieszkaniowej (OKM) jako darowizny. Moi rodzice założyli na mnie OKM i wpłacają na nią stale kwoty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.5 22:47:51

Towar niezgodny z opisem - odmowa przyjęcia reklamacji.

Witam. Wiem, że problem błahy, ale już raz spotkała mnie podobna sytuacja i zdecydowałam, ze tym razem nie odpuszczę. Kupiłam na serwisie szafa.pl od pewnej użytkowniczki sukienkę (a więc od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.5 15:9:15

korupcja, nie sprawiedliwy podział majatku

Witam.
Mam nie mały problem a dokładnie moja mama.
W sadzie rejonowym giną dosłownie papiery z sprawy rozwodowej, podzialu majatku i innych waznych faktow z tego co moj ojciec robil przez cale ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.5 13:41:37

Roczna przerwa w nauce a alimenty z funduszu alimentacyjnego

Witam,
w tym roku skończyłam liceum i jestem właśnie w trakcie matur. Rozważam roczną przerwę na wyjazd za granicę, by trochę zarobić, w maju następnego roku poprawić maturę i dopiero iść ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.5 13:33:58

Pracownica robi mi konkurencję co z tym można zrobić?

Dzień dobry wszystkim,

Mam do was drodzy forumowicze nastepujące pytanie.
Prowadzę sklep wieloranżowy i zatrudniałem swego czasu pracownicę przez około 2 lata teraz zrezygnowała z pracy i zachowała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.5 10:8:36

Darowizna drugiego mieszkania

Witam
Mam pytanie, otóż mam pewien problem i nie wiem czy będę musiał wcześniej udać się z tym do prawnika, tak by nie zaskoczyło mnie płacenie olbrzymiego podatku od darowizny.
Otóż 3 lata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.5 3:25:41

Witam chcem porad od was jak mam walczyc z komornikiem

1/pisz skarge na czynnosci komornika
2/ fo sadu rodzinnego pozew o zmniejszenie alimentow z motywacja ze spidziewasz sie dziecka ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.5.4 21:30:30

Nawiązka.

Witam odrazu przejdę do sedna mojego problemu otóż:
W pazdzierniku 2014r zostalem pobity z lekkim uszczerbkiem na zdrowiu a całe zajscię zgłosiłem na pilicji.
W grudniu 2014 odbyła się rozprawa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.4 18:30:9

moje pytanie: rodzice się rozwiedli, maja kredyt na dom w ktorym mieszkam ja i mama, mama jest bezrobotna

moje pytanie: rodzice się rozwiedli, maja kredyt na dom w ktorym mieszkam ja i mama, mama jest bezrobotna kredyt spłaca ojciec ktory tu nie mieszka, ja pracuje na najnizszej krajowej i do tego studjje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.4 11:53:22

EPU (e-Sąd): brak aktualnego adresu Pozwanego

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym możemy dostać na adres zameldowania , który widnieje w dowodzie osobistym. Problem polega na tym ,że jeżeli taki lis polecony ktoś za nas odbierze a nas ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.5.4 10:24:30

zmiana formy prawnej przedsiębiorstwa

Z tego co wiem takie regulajce istnieja,ale nie wiem czy chodzi o prawcowikow czy prxzychod.wiem, ze szwagier przekwalifikowal firme na spolke jawna, ale nei wiem, czy dlatego, ze sie oplacalo, czy musial. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.5.4 9:45:55

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika