Forum prawne (strona 210)

Wznowienie postępowania egzekucyjnego

22 101 33 13
To jest numer do kancelarii. Udziela darmowych porad prawnych.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.20 12:15:32

Ebook z reklama w zamian za wsparcie w formie produktów

Witam,

Powstanie ebook, który będzie za darmo udostępniany wielu zainteresowanym osobom. Aby można było zrealizować projekt i na podstawie tego sporządzić notatki i porady zamieszczone w ebooku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.19 18:14:21

darowizna a chora na alzheimera

Witam!

Sprawa jest taka:

Zmarła siostra chorej osoby
Spadek po swojej siostrze odziedziczyła chora osoba na Alzheimera
Chora osoba ma dzieci, wnuki i prawnuki
Syn chorej załatwił darowiznę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.18 16:36:30

prawo dewelopera

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Mam pewną zagwozdkę z deweloperem. Przymierzam się do zakupu mieszkania na rynku pierwotnym. Jestem już po podpisaniu umowy rezerwacyjnej, na podstawie której ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.17 17:34:23

odwołanie do sądu w sprawie renty socjalnej

W tamtym roku odwoływałam się do Sądu w sprawie renty socjalnej. W styczniu badał mnie lekarz sądowy i dziś przyszło mi wezwanie na sprawę 13 maja oraz dołączona opinia ww lekarza, gdzie stwierdza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.17 14:22:19

Firma Kurierska chce 30000zł dopłaty do przesyłek!!

Polecam firmę windykacyjną Lexperto.
Etap polubowny do 9% prowizji (brak dodatkowych opłat)
Etap sądowy i egzekucyjny 15% prowizji
Jeśli sprawa nie zakończy się sukcesem klient jest zwolniony ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.17 12:57:39

zakupy na raty do ktorych nie doszlo

w sklepie podpisalam umowe o zakup na raty natomiast w momencie odbioru przedmiotu okazalo sie ze jest wadliwy co nie bylo zauwazone. Zauwazyl to sprzedawca i poinformowal. Ja natomiast dostalam mozliwosc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.17 12:42:32

ściągnięcie długu przez bank z konta współwłaściciela


22 101 33 13
To jest numer do kancelarii. Udziela darmowych porad prawnych.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.17 12:7:46

Upadłość Twojego dłużnika

Polecam firmę windykacyjną Lexperto.
Etap polubowny do 9% prowizji (brak dodatkowych opłat)
Etap sądowy i egzekucyjny 15% prowizji
Jeśli sprawa nie zakończy się sukcesem klient jest zwolniony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.17 11:58:10

problem z dłużnikiem

Praktycznie i teoretycznie konsola jest twoją własnością.
By nie było pomówień proponuje byś dogadał się z tym kolegą w sprawie oddania przez ciebie (przesłanych od niego - rat) pieniędzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.17 11:56:58

L4 - KRUS i Ubezpieczyciel

ale z Ciebie kombinator. Generalnie liczy się data zdarzenia, więc z PZU nic Ci się nie należy. Z wypadkami przy pracy różnie bywa. Nie musi ono zdarzyć się na terenie gospodarstwa. Może być ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.17 10:35:14

Wykreślenie pozycji z paragonu/faktury

Kupiłem kilka przedmiotów w sklepie za co otrzymałem jedną fakturę z wszystkimi przedmiotami. Załóżmy, że kupiłem przedmiot A i przedmiot B.
Teraz sprzedaję przedmiot A. Do przedmiotu muszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.16 23:22:1

Wiatrówka CO2 i Pani

Witam Serdecznie!

Miałem dziś nie miłą sytuację z Panią, opowiem od początku (mam 21 lat.)

Jak to w złe dni, poszedłem postrzelać z Broni Pneumatycznej (Swiss Arms Colt P1911 CO2), po ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.16 19:52:0

Przelew na rachunek bankowy

Witam

Mam problem z następującą sprawą:
Babcia sprzedaje ziemię i chce, aby pieniądzę ze sprzedaży zostały przelane na mój rachunek bankowy. Pytanie dotyczy tego, czy muszę zapłacić podatek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.16 17:9:48

Renta strukturalna

Witam
Moja mama od 9 lat pobiera rente strukturalna wg. przepisów jakie obowiazywały miała ja pobierac
10 lat (spełniła wszystkie warunki jakie miały byc spełnione zeby ja dostac). Wczoraj otrzymała
pismo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.4.16 14:13:23

jak napisać podanie o prowadzenie świetlicy środowiskowej do Wójta?

jak napisać podanie o prowadzenie świetlicy środowiskowej do Wójta? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.16 13:47:10

Notatki studenckie

Wydaje mi się, że po numerze IP można dojść z jakiego komputera dane zostały przesłane więc zakładanie fałszywego konta ci nie pomoże. Chyba, że publikowałbyś je z jakiejś kafejki internetowej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.16 13:30:32

Sposoby uzyskania zasiłku macierzyńskiego. Bezrobotna w ciąży

Witam.

W grudniu 2014 skończył mi się zasiłek macierzyński. Wcześniej miałam umowę na czas określony, więc zostałam bez pracy. W grudniu 2015 zaszłam w kolejną ciążę nikt mnie nie zatrudni, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.16 12:30:45

Kara pieniężna

Witam
Pracuję w zakładzie przetwórstwa warzyw i owoców.
Ostatnio została mi naliczona nie słusznie kara pieniężna - za 22 dni pracy dostałem 800zł wypłaty . Zabrali 400zł
Kara jest za źle ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.16 10:41:15

Niezgodne dane na oplacie dodatkowej

Witam. Otrzymałem mandat za brak ważnego biletu. Na potwierdzeniu, które otrzymałem od "kanara" (oczywiście mandatu nie podpisałem, ponieważ widziałem błąd) widnieje imię i nazwisko mojego ojca, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.16 6:59:4

umowa słowna

Witam serdecznie,
Pod koniec zeszłego roku zgodziłem się na kupno konsoli PS4 na raty dla mojego kolegi(chłopak siostry mojej narzeczonej). Sprawa miał wyglądać tak, że ja biorę ten zakup na ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2015.4.15 16:39:2

Prawo do emerytury

Witam.
Piszę do Państwa ze złożonym problemem. Otóż moja mama (ur 04.05.1959r) pracuje na pełny etat w firmie, która z racji coraz niższych dochodów proponuje pracownikom przejście na pół ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.15 13:29:26

Zadałem pytanie emailem o dane działki (m.in. nr księgi wieczystej), którą znalazłem w ofercie

Zadałem pytanie emailem o dane działki (m.in. nr księgi wieczystej), którą znalazłem w ofercie biura nieruchomości. W odpowiedzi zostałem poinformowany, że agencja będzie mogła podać mi te ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.15 11:33:14

?WSZELKIE PODOBIEŃSTWO DO PRAWDZIWYCH POSTACI I ZDARZEŃ JEST PRZYPADKOWE?

Dzień dobry, od dłuższego czasu szukam odpowiedzi w pewnej kwestii. Chciałbym się dowiedzieć czy formuła na początku filmu, animacji, czy gry komputerowej ?WSZELKIE PODOBIEŃSTWO DO PRAWDZIWYCH ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.15 10:46:25

NIEUZNANA GWARANCJA UBEZPIECZONEGO WYŚWIETLACZA TELEFONU KOMÓRKOWEGO

Witam, mam problem z firmą, w której ubezpieczony mam wyświetlacz telefonu.Synek ma roczek,wziął telefon i upuścił na kafelki,w związku z czym pękł wyświetlacz.W regulaminie jest napisane,że:
a)PRZYPADKOWE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.15 9:37:30

Brak wynagrodzenia oraz kopii umowy

Witam. Moj pracodawca nie wydał mi kopii umowy w okresie ponad miesiąc czasu tłumacząc że otrzymam ją pocztowo. Tymczasem nie wypłacił wynagrodzenia. W związku z tym, że umowa zlecenie obejmowała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.14 19:16:21

spadek przyjety przez rodzica w imieniu nieletniego- czy mozna odrzucic go po latach?

Witam. Prosze o pomoc w mojej sprawie. Kilka lat temu zmarl moj tata, rodzice mieli dlug (kredyt na budowe domu) a jako majatek ow dom. Mam 3 braci, w momencie kiedy zmarl ojciec tylko jeden brat byl pelnoletni. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.14 19:4:28

zdrada

Najgorsze w zdradzie są te dni kiedy podejrzewamy zdradę, mamy przypuszczenia, domysły a partner wszystkiemu zaprzecza. Te dni męczą i męczą. Lepiej to skrócić. Polecam Wam sklep internetowy Spy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.14 18:51:8

jak pozbyc sie z domu syna "nieroba"

Witam, potrzebuje pomocy w nastepujacej sprawie :
mieszka z nami 30 letni syn który nie pracuje i jak mniemam nie ma zamiaru podjąć pracy oraz nie chce wyprowadzić sie z domu - po prostu nierób i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.13 22:0:48

Wyrok zaoczny o zachowek - sprzeciw

Rok temu w maju zmarł mój ojciec. W testamencie do dziedziczenia powołał mnie, brata i mamę w częściach równych. W testamencie nie wspomniał ani słowa o synu z pierwszego małżeństwa, jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.13 20:55:26

Odwieszenie wyroku na wniosek kuratora sadowego

Witam mam pytanie, narzeczony okolo rok temu dostał wyrok 2 lata na 5 od tej pory regularnie widuje się ze swoją kuratorka społeczną wszystko jest w jak najlepszym porządku a tu przyszlo pismo z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.13 13:34:35

Zdanie dziecka

Mam pytanie ponieważ jest sytuacja, że dziecko chce iść koniecznie do jednego z rodziców do ojca, a sąd przyznał matce opiekę. Dziecko ma kontakt z matką dobry, ale lepszy z ojcem, czy można ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.13 12:32:8

platnosci alimentacyjne

Prosze o wymazanie 1 wypowiedzi : blad w pieniadzach pobranych przez komornika : ma byc 220 zlotych pobranych .
2 Wpis - ten z godz. 9.01 jest poprawny . Przepraszam . ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.13 9:5:9

Brak kontaktu z Dzieckiem nieznany adres

Witam jakis czas temu ex Zona przy ktorej jest 3 letnia corka.Przeprowadzila sie do jakiegos faceta.Nie pozwala mi sie widywac z dzieckiem.Bo to jej widzimisie.Nie moge wniesc o ustalenie widzen do sadu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.12 19:22:24

wklad mieszkaniowy

Witam
chcialbym dowiedziec sie co dzieje sie z wkladem mieszkaniowym po smierci czlonka spoldzielni, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.4.12 12:19:24

biologiczny z całkowicie odebranymi prawami

witam
od 8 lat biologiczny ojciec nie ma kontaktu z dziećmi, nie interesował się , jak przychodził to pijany, awanturował się i td.
na dzień dzisiejszy biologiczny ojciec ma odebrane prawa rodzicielskie, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.11 22:35:28

dał czy pożyczył?

Wziełąm dotacje na firmę dla niepełnosprawnych. Jestem chora na raka. Poręczycielem jest mój chłopak. Czasami chłopak dawał mi pieniądze na firmę...ale przelewał je i w opisie przelewu pisał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.11 21:26:24

Zwolnienie z podatku od spadku

Moje pytanie dotyczy możliwości uzyskania zwolnienia z zapłaty podatku od spadków i darowizn.

Otrzymałem w spadku mieszkanie po osobie niespokrewnionej (III grupa podatkowa). Przez ponad 2 lata ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.10 21:36:27

Co mi grozi za zerwanie umowy najmu stancji?

Właścicielka ma prawo żądać, zapłaty za cały okres umowny. Bez zgody właścicielki wypowiedzenie będzie nieskuteczne. Może da się poszukać kogoś na swoje miejsce i wtedy właścicielka zgodzi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.10 21:2:0

skladki 2004

W jakim terminie można wystawić tytuł wykonawczy za składki za rok 2004? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.10 16:15:27

ulga na dziecko, a wysokość alimentów?

Witam serdecznie. Jestem w trakcie sprawy o podwyższenie alimentów, z mojego powództwa. Sędzina zażądała oprócz zaświadczenia o dochodach również wysokości zwrotu jaką otrzymałam z tytułu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.10 15:2:54

to nie mogl byc slub konkordatowy

Dzien dobry witam wszystkich serdecznie
Jak w temacie szukam wyjasnienia moze potwierdzenia mojej racji.W roku 1993 zawarlam zwiazek malzenski w kosciele.Nie bylismy w zadnym USC sprawe zalatwialismy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.10 13:10:23

Przegapienie terminu złożenia wniosku na uczelni o ubezpieczenie. proszę o pomoc

Witam, bardzo proszę o pomoc. Dziś dowiedziałam się, że wniosek o ubezpieczenie zdrowotne z uczelni powinnam złożyć do 7 dni po skończeniu 26 roku życia. Urodziny miałam 20.03 więc przegapiłam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.9 22:24:17

prawo bankowe art 54

Otorz szanowni panstwo zwracam sie do was z zapytaniem.Dzis zostalem uswiadomiony przez konsultanta bankowego o egzekucji mojego rachunku tzn.otrzymalem przelew jednak dostepnych srodkow 17 zl, z kolei ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.9 19:11:55

Remont a noworodek

Wiem, że to wątek z 2011 roku, ale mam podobny problem - może ktoś będzie wiedział? Termin porodu mam na połowę października, tymczasem wspólnota mieszkaniowa właśnie oznajmiła, że dokładnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.9 12:38:33

Umowa deweloperska - treść

Drodzy forumowicze,
w najbliższych dniach mam zamiar podpisać umowę deweloperską. Przeczytałem o takich umowach wiele artykułów na co zwracać uwagę i wydaje mi się, że z przykładową umową ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.9 1:21:10

KSIĄŻKI PRAWO

Witam!

Sprzedam książki prawnicze a mianowicie:

-Prawo Rzymskie - W. Rozwadowski
-Podstawowe pojęcia prawa i prawoznawstwa - S. Wronkowska
- Historia państwa i prawa - wybór tekstów źródłowych
- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.8 19:42:6

pomoc rodzinna w firmie?

Jaki jest zakres dozwolonej pomocy w firmie internetowej?
Jesli moja matka ma zarejestrowana dzialanosc internetowa to czy moge jej w jakiejkolwiek formie pomagac?
np. odbierac telefon,odpisywac na email ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.8 17:14:9

ograniczenie praw ojcu

Jestem mamą półtora rocznej córeczki, problem polega na tym iż ojciec dziecka od narodzin dziecka jest wobec mnie wrogo nastawiony,mieszkalismy razem tylko miesiąc po urodzeniu małej, bo wiecej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.8 14:57:22

Spór z sąsiadem o ogrodzenie. Pilne

W tamtym roku zaczęliśmy stawiać ogrodzenie, jednak z jednej strony jest już murek i słupki. Problem jest w tym, że sąsiad złożył sobie zaraz na tym naszym murku drewno i nie chce się z nim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.8 14:33:25

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika