Forum prawne (strona 212)

sprzedaz czesci spadku przed jego podziałem

Ciężka sprawa bo jak rozumiem sytuacja jest oczywista.
Tym nie mniej twoje słowo kontra jego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.24 11:31:2

spadek z dobrodziejstwem inwentarza czy bede bezpieczny

PS: proszę adminów o nie kasowanie tego posta, pomimo że zamieściłem link z innej strony są to informacje przydatne a nie chciałem spamować na całą stronę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.24 11:27:23

Czy jest praca dla absolwenta prawa i romanistyki

Witam,
W przyszłym roku piszę maturę i zastanawiam się nad wyborem kierunków. Wybrałem wstępnie prawo i romanistykę i tutaj pojawia się moje pytanie.
Czy romanistyka da mi przewagę na rynku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.23 20:58:57

Kwestia prawna - mieszkania pod wynajem

Witam. Mam pytanie. Widziałem wiele mieszkań do wynajęcia, na przykłąd takie tutaj http://www.4wieze.pl. Ale wolę się zapytać na zaś, jakie prawa przy takim wynajmnie mają mieszkańcy. Czy na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.23 19:48:18

zus i krus

Witam,
jestem w trakcie rozliczania pit i mam kilka nurtujących mnie pytań. Jednak najpierw opiszę sytuację: Jestem zatrudniona na umowę o prace (obecnie jestem na urlopie macierzyńskim), mój małżonek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.23 13:15:34

Próba wyłączenia odpowiedzialności spółdzielni - gwarancja, rękojmia

Witam,
Chciałbym na początku powitać wszystkich forumowiczów :)

Otóż do zaglądnięcia tutaj skłoniła mnie sytuacja jaką napotkałem dzisiaj w spółdzielni, w której kupuję mieszkanie.
Mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.23 12:52:38

biuro windykacyjne godne polecenia

Sam korzystałem z usług Lexperto i polecam. Miałem 3 długi do odebrania,
telefony nic nie dawały nawet próbowałem fizycznie się spotkać to udawali że ich nie ma w domu (hymm ciekawe jak światła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.23 11:26:32

Skuteczne sposoby windykacji osobistej

Opłata po zakończeniu windykacji jest pisał majkot bardzo dobrym aspektem.
Nie tracisz czasu i jeśli nic nie wskórają to nawet nie tracisz kasy. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.3.23 11:12:11

Eksmisja z mieszkania socjalnego

Witam bardzo proszę o pomoc

Sytuacja wyglada nastepujaco. Moja dziewczyna ma 2 dzieci i mieszka w lokalu socjalnym z przyjacielem jej taty od 2 lat, czlowiek ten przygarnal ja bo nie miala gdzie mieszkac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.23 10:36:53

rozliczenie medów - ogrzewanie płatne raz w roku z najemcą

Witam,

Mam taki problem, wynajmowałem mieszkanie człowiekowi z Mongolii. Po zakończeniu najmu rozliczyłem media (woda/prąd), wcześniej poinformowałem go, że ogrzewanie będzie rozliczone przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.23 9:50:45

Brak umowy z PEC, a odpowiedzialność za uszkodzenie licznika

Od kilku lat mieszkam w domu po rodzicach męża, którzy nie żyją. Mąż przekazał mi dom w formie darowizny. Nie zawarłam nowej umowy z dostawcą ciepła, więc na rachunkach jako odbiorcy figurują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.23 9:47:56

Długi po rodzicach i ewentualne alimenty

Dzień dobry Państwu. Ostatnio borykam sie z dojść dużym dla mnie problemem i obawą o dalsza przyszłość. Mianowicie, mam 20lat, kobieta. Pochodzę z biednego domu we Wrocławiu. Rodzice cały czas ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.23 8:36:31

Zajęcie przez komornika przelewu z tytułu zwrotu podatku

Witam.
Siostra poprosiła mnie abym przedstawił jej sytuację.
Będę wdzięczny za wszystkie Wasze opinie.
Otóż ponad dwa lata temu siostra wzięła kredyt. Sytuacja losowa spowodowała.że zmuszona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.22 10:15:21

czy mogę przepisać samchód na nieletnie dziecko?

czy mogę przepisać samchód na nieletnie dziecko? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.21 16:5:13

Pomocy, problem z ubezpieczeniem zdrowotnym.

Witam.
Mój ojciec zarejestrował mnie do ubezpieczenia ze swojej emerytury. Po liceum jednak podjęłam się pracy (od 21.01.2011 do 31.07.2011). Nikt mnie nie poinformował że mam obowiązek wyrejestrować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.21 12:51:47

Czy do budowy przyłaczy gazu, wody czy kanalizacji wymagany jest kierownik budowy? skoro nie jest wymagane

Czy do budowy przyłaczy gazu, wody czy kanalizacji wymagany jest kierownik budowy? skoro nie jest wymagane pozwolenie na budowe ani Zgłoszenie Zamiaru Budowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.21 0:14:36

Właściciel a władający

Przed moją działką znajduje się pas drogowy, jednak rozdziela mnie z nim malutka działka (kilkanaście m2).

Nie wiadomo skąd się wzięła. Nie ma właściciela.

Jako władający wpisana jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.20 21:48:58

Pismo od KRUK. Ignorować?


22 101 33 13
Jest to kancelaria, która udziela darmowych porad prawnych myślę że mogą pomoc.
... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.20 15:10:25

Jak zaskarżyć US za niełusznie pobrany podatek od Dz. Gosp ?


22 101 33 13
Jest to kancelaria, która udziela darmowych porad prawnych myślę że mogą pomoc.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.20 15:4:47

NEKANIE PRZEZ FIRME WINDYKACYJNA

ps. dobra nie wszytko ale sporo :p ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.3.20 15:3:24

Komornik mimo, że wycofany dalej chce pieniędzy.

Spokojnie będzie dobrze, ale musisz zacząć negocjacje z komornikiem ewentualnie z kredytodawcą o wydłużenie czasu kredytowania i mniejsze spłaty.
22 101 33 13 trzymaj jest to kancelaria, która ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.20 14:45:48

Zakup zadłużonego mieszkania

Witam. Zamierzamy z narzeczoną kupić mieszkanie. znaleźliśmy takie które nam odpowiada lecz jest pewien problem. Właściciel mieszkania narobił sobie trochę długów i wyjechał do Anglii (niezapłacone ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.20 12:37:0

reklamacja wadliwy towar

Witam, bardzo proszę o pomoc? może zacznę od początku.
Dnia 14.01.2015 r. zakupiłam telefon Samsung galaxy s4, telefon brany na raty, kupowany przez dwie godziny ze względu na niedouczonych pracownikow.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.20 0:6:32

PROSZĘ O KONKRETNĄ RADĘ aneks do umowy - zmiana obowiazków

Witam, bardzo prosze o pomoc,
pracuję w branży automotiv od maja ubiegłego roku. Mam umowe na czas okreslony. Dzięki temu, że jestem dobrym pracownikiem, zostałam "awansowana" z pracownika produkcyjnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.19 21:12:35

Upadłość układowa / postępowanie naprawcze / ochrona majątku

Twojemu przedsiębiorstwu grozi bankructwo? Duże zaległości w ZUS i US, brak płynności finansowej, brak zleceń i wierzytelności u kluczowych dostawców? Jeśli znasz te problemy, to koniecznie umów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.19 18:0:53

Potrzebujesz pomocy przy prowadzeniu Twojej działalności?

Jeżeli potrzebujesz pomocy w sprawach Twojej spółki zaufaj doświadczeniu,  ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.19 13:0:50

powrot z dzieckiem z Holandii do Polski

Bardzo przepraszam za bledy ale pisze w stresie i na telefonie. Bardzo licze na jakas pomoc i podpowiedz. Nie chce dokladnie opisywac sytucji bo to pewnie nikogo nie interesuje chce tylko wiedziec co w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.18 22:23:52

zażalenie na postanowienie sądu odnośnie orzeczenia kary

dla scisłości:
- wyrok był "obligatoryjny" - czy musze czekac na odpis czy wystarczy samo postanowienie "ustne" w dniu rozprawy
- 3 lata odsiadki - wczesniej nie byłem karany - czy mam mozliwośc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.18 20:50:6

Sprzedaż auta po 3 miesiącach od nabycia.

Witam. Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie sprzecznych informacji odnośnie sprzedaży samochodu po upływie 3 miesięcy od nabycia. Zakupiłem samochód na początku stycznia bieżącego roku, za niewielką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.18 12:40:6

Zamiana zadłużonego mieszkania

Kilka lat temu miałem pani miała mieszkanie w nowym budownictwie,z łazienką,toaletą itd.Niestety mieszkanie było zadłużone.Spółdzielnia mieszkaniowa przysłała pismo,w którym poinformowała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.18 9:49:1

Spowodowana szkoda

Witam, nie wiedziałem do jakiego działu to dodać więc piszę tutaj.
Dzisiaj miałem bardzo nieprzyjemną sytuację, byłem na siłowni i niestety zdarzył się nieumyślny wypadek, ktoś przede mną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.17 18:17:31

Czy ZUS może zająć 100% pencji z tytułu niezapłaconych wcześniej składek ?

Czy ZUS może zająć 100% pencji z tytułu niezapłaconych wcześniej składek ? Witam.
Przez jakiś czas prowadziłem działalność gospodarczą i powstały zaległości z tytułu składek ZUS. Od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.17 15:30:23

Wyjazd na stałe za granice, gdy ojciec nie wyraża zgoy!!

Tak po krótce opowiem moją historię. Mam dwójkę dzieci, lecz nigdy z ich ojcem nie byłam w związku małżeńskim.
Gy zaszłam w ciąże drugim dzieckiem rozstaiśmy się i ich ojciec prez ok 3 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.17 15:24:26

Niepłacenie skłądek ZUS na własnej działalności gospodarczej

Witam,
Chciałbym wam nakreślić pewną sytuację.
Mężczyzna pracował 25 lat co jest udokumentowane świadectwami pracy. Następnie założył własną działalność gospodarczą i niestety nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.17 12:25:58

Postępowanie administracyjne - kazusy..

Witam. Dostałem do rozwiązania z Postępowania Administracyjnego kazusy... Siedziałem nad nimi w weekend. Fakt Wczoraj nie ponieważ nie miałem kiedy i dzisiaj też nie wiem czy znajdę na nie czas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.17 10:40:1

Czy jest szansa na pozytywną decyzje PZU?

Myślę, że najszybciej w tym pomoże Ci jakiś prawnik. Znam jednego takiego, który na co dzień przerabia podobnie trudne przypadki. Wyszukaj sobie Kancelarię Mecenasa Chrószczyńskiego z Łodzi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.16 22:52:26

żazalenie na areszt tymczasowy

witam wszystkich! chciałam sie dowiedzieć jakie są terminy w przypadku złozenia zażalenia na przedłużenie aresztu tymczasowego?gdzieś przeczytałam że Sad Okregowy rozpatruje to zażalenie w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.16 20:22:8

Zadłużenie matki, a dziedziczenie długu przez córkę

Witam serdecznie,
z góry chciałem przeprosić za chaotyczną formę mojej wypowiedzi, ale postaram się wszystko w miarę możliwości dogodnie wyjaśnić.
Biorę ślub za kilka miesięcy a moja przyszła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.16 14:51:50

Prawo do odwołania się od decyzji sądu o ujawnienie majątku dłużnika

Sąd nakazał mi ujawnie majątku. Jakie mam prawo do odwołania się od tej decyzji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.16 14:3:31

Spółdzielce własnościowe prawo do lokalu - do czego mam prawo

Jako lokator wykupiłem swoje mieszkanie od spółdzielni. Potem dokupiłem mieszkanie obok i połączyłem je w jedno mieszkanie. Jest to mieszkanie własnościowe. Teraz chce je rozdzielić i jedno z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.16 13:51:36

2015.3.16 11:44:30

Podział

Bardzo proszę o jakieś doradzenie w mojej sprawie.
Od 18 lat żyłem z kobieta bez ślubu w 2008 roku jej rodzice przepisali działkę na nią ja nie bylem dopisany i w 2009 roku zaczęliśmy budowę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.15 23:17:40

uniewaznienie

Witam mam taki problem z piątku na sobotę złapała mnie policja znaleziono przy mnie 0.19g amfetaminy i dostalem za to 3miesiace w zawieszeniu na 3lata dozór kuratora i 1000zl kary moje pytanie jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.15 17:14:33

czy wykupione z bonifikatą mieszkanie zakładowe można wynająć bez utraty bonifikaty?

czy mogę wynająć mieszkanie, które wykupiłam od gminy z bonifikatą trzy lata temu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.15 14:41:37

Część gruntu, którą kupiłem należy do sąsiada.

Witam, mój problem polega na tym, że kupiłem domek, gdzie kawałek działki ok 1.5-2m szerokości i z 25m długości należy do sąsiada i stoi tam płot...Poprzedni właściciel po prostu poprosił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.15 10:23:19

Wyprowadzka do Szkocji w wieku 16 lat za zgodą jednego rodzica?

Witam. Moi rodzice chcą sie rozwiesc, mam 16 lat . Bardzo chce być z Tatą, chcemy się przeprowadzić do Szkocji, ale Mama nie wyraża zgody. W przypadku kiedy ja chce wyjechac z Tata, bez zgody mamy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.15 9:16:8

Zakaz pracy u kontrahentów

Witam mam pewne pytanie do Was, byłbym wdzięczny za poradę. Sytuacja przedstawia się następująco: jakiś czas temu rozpocząłem pracę w firmie X. Poza typowymi umowami o dzieło podpisałem z nią ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.14 17:29:2

Domyślnie Oskarżony o kradzież w miejscu pracy

Witam . Od stycznia do końca lutego pracowałem w sklepie rowerowym , wyrzucono mnie z oskrażeniem o kradzież towaru i o niechlujstwo .

Sprawa wygląda tak :

Owszem sprzedawałem identyczny towar ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.14 11:31:10

Samowola budowlana - klimatyzator

Witam, mam następujący problem i prosiłbym o poradę co mogę najlepiej w tej sytuacji zrobić. Przeprowadzam obecnie remont mieszkania który już dobiega końca. Mieszkanie jest usytuwane na 4 piętrze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.13 17:55:6

Błąd lekarzy w leczeniu złamanej nogi

Odszkodowanie wygrać od lekarzy to trudna sztuka bez kancelarii bądź prawnika wiele nie zdziałasz. Polecam ci posprawdzać oferty e-kancelarii przeważnie mają niszą cenę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.13 12:39:3

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika