Forum prawne

Gdy zobowiazanie prywatne kupi firma. - forum prawne

Witam. Wiadomo, że zobowiązanie prywatne przedawnia się z uplywem 10 lat. A co w sytuacji, gdy po upływie 5 lat dług kupu firma? Dlug w firmie przedawni się po 3 latach. Czy firma kupując takie zobowiązanie, automatycznie kontynuuje bieg przedawnienia ( w tym wypadku od razu się przedawnia), czy rozpoczyna sie nowy, trzyletni bieg? A może jeszcze coś innego? Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję.

2013.7.3 2:57:7

Odpowiedzi w temacie: Gdy zobowiazanie prywatne kupi firma. (2)

Ktoś znajomy twierdzi, że firma, która kupiła dług kontynuuje 10 letni bieg przedawnienia, ponieważ jest to kontynuacja długu prywatnego i fakt, że teraz wierzycielem jest przedsiębiorca niczego nie zmienia.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, ponieważ wniesiona do Sądu sprawa dotyczy SPŁACONEGO długu, a po takim czasie nie zachowało się potwierdzenie jego spłaty! Rzekomy dług został sprzedany w tajemnicy, firmie w której pracuje przedsiębiorczy syn wierzyciela... Teraz, po 9,5 roku firma domaga się zwrotu nie 40K, ale 70K! Co gorsza jest to żądanie ponownego spłacenia, bo wierzyciel jest alkoholikiem i sprzedał rzekomy dług za grosze, byle mieć na flaszkę. Teraz wypiera się, że dostał pieniądze, ponieważ za oszustwo musiałby oddać firmie, której sprzedał dług, pieniądze, które już przepił. Firma skrupułów nie ma - kupili, to będą egzekwować. Czekali wiele lat, żeby uzbierały się słone odsetki... Odsetki powyżej 3 lat zaskarżę, ale tak czy siak nic się draniom nie należy, bo długu nie ma! POMOCY!
2013.7.3 11:38:39

To po ilu latach sie przedawnia dług firmy za czynsz osobie fizycznej.

2014.8.11 15:59:3

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika