Forum prawne

kotłownia w budynku wielorodzinnym

Witam. Czy kotłownia w budynku mieszkalnym wiielorodzinnym musi tworzyć osobną strefę pożarową i być oddzielona ścianami oddzielenia przeciwpożarowego? § 235 p. 2:Ścianę oddzielenia przeciwpożarowego należy wysunąć na co najmniej 0,3 m poza lico ściany zewnętrznej budynku lub na całej wysokości ściany zewnętrznej zastosować pionowy pas z materiału niepalnego o szerokości co najmniej 2 m i klasie odporności ogniowej E I 60. czyli na całej wysokości ściany zewnętrznej 1m w jedną stronę i 1 m w drugą stosuję pas z materiału niepalnego, nawet gdy wyżej mam inną strefę, a kotłownia jest oddzielona stropem o odpowiedniej odporności - rzutuje to bardzo na kształtowanie architektury budynku (brak okien na całej wysokości budynku w pasie 2 m)ściana zewnętrzna (nie licząć pasów 2 m przy ścianie ppoż) nie jest w tym przypadku ścianą oddzielenia pożarowego (potrzebuję w niej okno do kotłowni)? Proszę o odpowiedź, czy dobrze interpretuję przepisy. Pozdrawiam

2014.8.6 20:38:25

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: kotłownia w budynku wielorodzinnym

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika