Forum prawne (strona 262)

Mąż jest kierowcą TIR-a, w umowie o pracę ma wynagrodzenie 1800zł. Delegacje nie są tam ujęte,

Mąż jest kierowcą TIR-a, w umowie o pracę ma wynagrodzenie 1800zł. Delegacje nie są tam ujęte, a jeździ za granicę. w tej chwili szef zalega z wypłatami ok. 20.000 zł. jak odzyskać pieniądze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.15 11:57:17

wypowiedzenie umowy na czas określony bez okresu wypowiedzania w umowie

Szanowny Panie, porozumienie wydaje się najoczywistszym rozwiązaniem. Umowy najmu na czas określony, w których nie zawarto odpowiedniej klauzuli dotyczącej wypowiedzenia, wypowiedzieć niezwykle trudno. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.15 10:48:13

numer działki a ksiegi wieczyste

Szanowny Panie, można próbować dotrzeć do numeru księgi wieczystej po nazwie ulicy i adresie. /Z poważaniem/Marcin/doradca prawny.

... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.15 10:36:22

czy komornik moze zajac wypłate otrzymywana z tytułu Rodziny Zastepczej

czy komornik moze zajac wypłate otrzymywana z tytułu Rodziny Zastepczej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.14 22:51:21

Moja przyjaciolka ma problem.

Witam.


Moja przyjaciółka ma problem. Jest roztargniona psychicznie przez sytuacje w domu. Jej rodzice jej grożą ze jej powyłączają prąd ze wezwą policje. Niszczą ją psychicznie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.14 21:1:6

Problem z przedawnieniem sie wyroku

Witam, jestem tu nowy , mam nadzieje ze moje pytanie umieszczam w odpowiednim dziale.
Otóż jeżeli w 2006 roku zapadł wyrok skazujący na kare 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.14 18:30:30

nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym odwołanie

Udzieliłem Panu X pożyczki pod akt notarialny, spłacił 4 raty a 2 nie. Dostał wszystkie wypowiedzenie i poprzez Panią Mecenas złożyłem pozew o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.14 11:52:57

Jakie jest prawo odnośnie rozwiązania umowy kupna sprzedaży??

Jakie jest prawo odnośnie rozwiązania umowy kupna sprzedaży?? Kupiłem maszynę - kompresor - w ciągu 14 dni wysłałem pismo, że chcę odstąpić od umowy - bo wg umowy mogłem w ciągu 14 dni odstąpić... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.14 10:44:38

kontrola nazdzoru budowlanego

Witam, posiadam ziemię rolną i graniczę z lasmi państwowymi, po wichurze lasy wyciągały drzewa przez moją ziemię, za moją zgodą i dokonały zniszczeń, porobiły doły i rowy, wtedy ja po uzyskaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.14 10:2:33

wezwanie do zapłaty, a źle wykonana usługa

może jednak ktoś coś podpowie... czas ucieka, z tego co czytałam może jakieś pismo dlaczego wstrzymałam zapłate?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.14 9:36:57

gdzie szukac pomocy

Szanowna Pani, własność nieruchomości nie ma tutaj znaczenia. Mam jeszcze jedno pytanie - dalej mówi Pani o 'przepisaniu' nieruchomości na siostrę - rozumiem, że w tej sprawie chodzi o darowiznę. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.11.14 8:9:40

Lokata za granicą

Mam dwa obywatelstwa: białoruskie i polskie. Mieszkam na stałe w Polsce. Chciałbym założyć lokatę w jednym z białoruskich banków. Na Białorusi nie ma podatku na odsetki od lokat. Wychodzi na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.14 1:52:53

Witam :) Od 3 lat biorę kredyt studencki w banku PKO BP. W tym roku zdarzyło mi się pierwszy raz

Witam :)
Od 3 lat biorę kredyt studencki w banku PKO BP. W tym roku zdarzyło mi się pierwszy raz nie dostarczyć legitymacji w terminie (dostarczyłam 4 listopada). Panie w banku powiedziały że oprócz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.13 23:57:6

czy zakupujac szczepionki nie refundowane udukomentowane faktura vat mage je odliczyc od podatku w tym

czy zakupujac szczepionki nie refundowane udukomentowane faktura vat mage je odliczyc od podatku w tym roku czy wogole mozna je odliczyc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.13 19:55:24

Bezpłatna pomoc dla osób z zadłużeniem czynszowym

Szanowni Państwo
Biuro Porad Obywatelskich Centrum Informacji Społecznej CIS, w ramach projektu ?Długi ? wspólny problem?, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.13 18:41:47

2013.11.13 18:8:24

Zajęcie komornicze jeszcze niewydanego spadku

sprawa, którą Pani przedstawiła wygląda na skomplikowaną i moim zdaniem nikt nie udzieli Pani sensownej odpowiedzi bez szczegółowego zapoznania się z dokumentami. Podstawowe pytanie skoro jest ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.13 12:58:51

WYPADEK KOMUNIKACYJNY- Awaria sygnalizacji świetlnej.

Do wypadku drogowego doszło jak wynika z dochodzenia policji z winy awarii sygnalizacji świetlnej. Jednakże ubezpieczyciel ZDiT, Towarzystwo InterRisk odmówiło mi wypłacenia odszkodowania za rozbite ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.13 12:20:0

Zmiana zarządu spółki.

Witam,

Mam spółkę z o.o. i chciałbym zmienić w niej prezesa zarządu. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem dokładnie jakie formularze powinienem złożyć do KRS. Czy potrzebne też są jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.13 11:50:29

Podzial dzialki darwizna pozwolenie na budowe razem z siostra

Podzial dzialki darwizna pozwolenie na budowe razem z siostra Witam
Mam problem mianowicie Rodzice mieli duza dzialke na ktorej sa dwa budynki gospodarczy i jednorodzinny. Pozwolenie na budowe bylo wydane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.13 8:27:38

Pismo od adwokata b. męża

Witam

Dostałam w sumie dwa pisma od adwokata b. męza.
Sprawa dotyczy wypłacanych alimentow za lata od stycznia 1995 do stycznia 2001. Były maż miał zasadzone alimenty, ktore wypłacał mi fundusz. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.12 22:10:3

spadek bez testamentu a zachowek

Witam Jeżeli połowa nieruchomości została przepisana na siostrę darowizną można domagać się od niej uzupełnienia zachowku liczonego od otrzymanej przed śmiercią spadkodawcy darowizny. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.11.12 20:26:52

uregulowanie kontaktów

Witam, Uważam, że powinna Pani wystąpić do sądu o ustalenie kontaktów z dzieckiem wraz z wnioskiem o ich zabezpieczenie na czas postępowania. W tej chwili są środki, które pozwalają ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.12 19:48:18

zwolnienie przy umowie zlecenie

z tego co Pani napisała wynika że umowa, której Pani była stroną mogła być faktycznie umową o pracę, a nie umową zlecenia. Wszystko zależy czy byłaby Pani w stanie wykazać pewne cechy charakterystyczne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.12 19:47:16

Jak i gdzie zaadresować prośbę o ułaskawienie do prezydenta RP

Jak i gdzie zaadresować prośbę o ułaskawienie do prezydenta RP Witam! Mam pytanie jak adresować prośbę o ułaskawienie do prezydenta RP i gdzie się to składa jak wniosek do sądu czy wysyłać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.12 19:40:57

CZY MOZE WYSTAPIC MATKA O ALIMENT JAKO SAMOTNA MATKA

Witam, Problem w tym, że termin do wystąpienia przez Panią o sądowe ustalenie ojcostwa tj. 6 miesięcy od urodzenia się dziecka minął. Tak więc jeżeli nie zachodzą ustawowe domniemania to niewiele ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.12 19:36:3

Ptrzebna pilna pomoc

Witam, Trochę mało informacji ale można żądać np. ustalenia wysokości udziałów albo wyrównania dorobków. Nie jest to prosty sposób ale warto powalczyć. Proponuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.12 19:28:51

Uznanie dziecka

Witam, Niestety jeżeli Pan nie uzna dziecka to matka zapewne w ciągu 6 miesięcy po porodzie wystąpi o sądowe ustalenie ojcostwa i zasądzenie od Pana alimentów. Tak więc sprawa ewentualnie ... Zobacz wątek

40 odpowiedzi

2013.11.12 19:16:17

Alimenty od rodzica, z którym się mieszka


Rodzice i dzieci obowiązani są do wzajemnego szacunku i wspierania się. Od uzyskania pełnoletniości nie pozostajesz pod władzą rodzicielską. Uzyskanie pełnoletniości samo przez się nie wyłącza ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2013.11.12 14:40:10

"Praca legalna", ale bez umowy, bez PIT-u i rozliczenia?

Witam!

Dowiedziałam się na temat takiej oto pracy. Badanie rynku. Chodziło im o to, żebym podała swoje dane, wypełniła ankietę i przyszła na spotkanie. Mieli mi za to zapłacić ok. 100 zł.

Pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.12 14:14:51

Oszustwo na tablica.pl

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.12 13:24:33

jak wymeldować współmałxonka ,mieszkanie jest moją własnością ale nabytą w czasie małźeństwa

jak wymeldować współmałxonka ,mieszkanie jest moją własnością ale nabytą w czasie małźeństwa ,mąż 3,5 miesiąca temu wyprowadził się nie oddał kluczy i mieszka z inną kobietą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.12 12:47:19

Chciałabym przepisać bratu nieruchomość (dom o pow. 130m2)oraz 6 ha ziemi ornej. Jakie będą z tym

Chciałabym przepisać bratu nieruchomość (dom o pow. 130m2)oraz 6 ha ziemi ornej. Jakie będą z tym związane koszty dla mnie oraz dla mojego brata, tj jakie opłaty czy podatki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.12 10:58:48

mam przyznane świadczenia rehabilitacyjne na okres 3 miesięcy ale wypisałem sie ze szpitala po 2 miesiącach

mam przyznane świadczenia rehabilitacyjne na okres 3 miesięcy ale wypisałem sie ze szpitala po 2 miesiącach .. jak przerwac świadczenia i powrócić do pracy? powrót do pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.11 16:18:49

jak napisc o zwolnie warunkowe z mow

jak napisc o zwolnie warunkowe z mow zapytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.10 23:46:52

mam pytanie ,zmarł mi brat , był ubezpieczony w zusie ja w krusie czy mogę się domagać jednorazowego

mam pytanie ,zmarł mi brat , był ubezpieczony w zusie ja w krusie czy mogę się domagać jednorazowego zasiłku a jeśli tak to gdzie się o to ubiegać . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.10 20:38:22

Grozby karalne..

Hej

Mam problem bo nie wiem co zrobić z otrzymanym wyrokiem bo juz wyrobilam 5 z 20 godzin w szkole jako wolontariat ale sie dowiedzialam ze trza bd oplacic wyrok :| i teraz nwm :| może ktoś mi ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.10 18:6:22

gdzie szukac pomocy

Witam, od kilku lat siostra strasznie awanturuje sie w domu. Codziennie sa kłotnie, siostra wyzywa rodzicow, klnie ich, rzuca sie do bitki i grozi im. podejrzewam że jest chora psychicznie ale ona nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.10 17:55:8

Wycofanie zeznań

Witam, czy można wycofać zeznania, które złożyło się na daną osobę, za to iż popełniła czyn karalny - groźby - ponieważ porozumiało się z nią polubownie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.10 17:32:58

zajęcie komina spalinowego


Witam,

Chciałbym zrobić ogrzewanie gazowe w mieszkaniu które znajduje sie na ostatnim drugim piętrze. Właściciel innego mieszkania podłączył się nielegalnie do przewodu spalinowego przeznaczonego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.10 15:31:47

Czy marskosc watroby zalicza sie do otrzymania renty bo orzecznik zus powiedziala ze watroba nie kwalifikuje

Czy marskosc watroby zalicza sie do otrzymania renty bo orzecznik zus powiedziala ze watroba nie kwalifikuje do renty.Ponadto mam kardiomiopatie roztrzeniowa EF-38% cukrzyce niewyrownana /insulina 4x + ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.10 0:58:2

Jak wystąpić o alimenty od obojga rodziców ?

Witam za 4 miesiące kończę 18 lat od ponad roku mieszkam u dziadka pod Warszawą na co dzień uczę się w Warszawie. Z moją mamą mam kontakt bo wcześniej przez 16 lat mieszkałem z nią natomiast ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.9 18:8:31

Witam. Czy istnieje szybka mozliwosc eksmisji i zakazu zblizania sie osoby awanturujacei sie?? Dziekuje

Witam. Czy istnieje szybka mozliwosc eksmisji i zakazu zblizania sie osoby awanturujacei sie?? Dziekuje za odpowiedz. Adres: kobus23@wp.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.9 14:8:35

udziały w nieruchomości

Witam. Sytuacja jest taka: jest sobie nieruchomość-kamienica w Polsce. Jest kilka osób ( Polacy ) które posiadają udziały w tej kamienicy. Przynosi ona miesięczny dochód. Jest on dzielony proporcjonalnie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.9 11:48:44

Wezwanie do przystąpienia do odwołania - jak się zachować?

Witacie

Muszę znaleźć podpowiedź na poniższe pytanie, ponieważ nie wiem jak postąpić w przypadku gdy:
- wygrałem część przetargu (zadanie) na raptem 3000zł [słownie: trzy tysiące:) ] ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.9 11:31:25

Wezwanie do zapłaty.

Witam wszystkich. Czy jest w prawie cywilnym bądź innym taki zapis że niedopuszalne jest gdy wierzyciel nie podejmuje (nie upomina się) od dłużnika wyegzekwowania długu (kilka lat) bo czeka aż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.9 4:9:21

Witam, mój szwagier zostal oskarzony nieslusznie o molestownie córki swojej partnerki z ktora jest

Witam, mój szwagier zostal oskarzony nieslusznie o molestownie córki swojej partnerki z ktora jest w zwiazku. Czy ma prawo żadac badania warigrafem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.8 22:17:37

Gdzie magę odzyskać moje swiadectwa pracy z nie istniejących zakładów pracy lata siedemdziesiąte:Zakłady

Gdzie magę odzyskać moje swiadectwa pracy z nie istniejących zakładów pracy lata siedemdziesiąte:Zakłady Metalowe Walter Zwoleń obecne MAZOWIECKIE,WPHS Mysłowice katowickie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.8 19:6:13

Obowiązki rodziców

Pani obecny mąż nie ma żadnego obowiązku alimentacyjnego względem Pani córki. Natomiast jeśli córka nie chce się uczyć ani podjąć żadnej pracy pozbawia się prawa do alimentów, ponieważ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.8 18:58:35

Zmiana statusu z świadka na stronę w takiej sprawie jak tutaj:



Niespełna 2 m-ce temu zostałem oskarżony przez pewną znajomą mi osobę lecz nie lubianą o kradzież, na miejsce od razu wezwano patrol policji, który zrobił mi przeszukanie i wezwał do złożenia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.8 18:54:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika