Forum prawne (strona 263)

Sprawa o pomowienie.

Najlepiej zacząć od zakupu słownika ortograficznego... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.8 17:19:41

Weksle i deklaracje wekslowe

Witam,
mam taką sytuacje:
dostałem od UP jako jeden z członków Spółdzielni Socjalnej pieniądze na wkład do Spółdzielni Socjalnej, podobnie pozostali członkowie zakładający Spółdzielnie.
Zabezpieczeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.8 16:59:1

ALIMENTY - PROSZE O POMOC

Witam, Proszę o pomoc w spawie o alimenty. Otóż od 2009 roku jestem w związku małżeńskim. Mój mąż ma córkę, która obecnie ma 19 lat i studiuje. Do zeszłego roku jednak nie utrzymywali kontaktu. ... Zobacz wątek

31 odpowiedzi

2013.11.8 15:21:31

2013.11.8 11:0:20

Jak rozliczyć pracę za granicą?

Witam :) Od lutego tego roku pracuję za granicą (w Niemczech) jako opiekunka do dziecka. Jaki PIT w przyszlym roku powinnam wypełnić? W Polsce czy w Niemczech? (Mieszkam na stałe w Niemczech i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.8 10:17:36

Kobieta w potrzebie

Sugeruję, żeby Pana dziewczyna napisała pismo do urzędu miasta (list polecony za potwierdzeniem odbioru + kopia pisma do akt własnych dla celów dowodowych), w którym opisze swoją sytuację (rozwód, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.8 9:34:16

czy będac ubezpieczonym w krus można pracowac na umowę zlecenie?

hej mam pytanie czy pracując na umowę zlecenie można nadal dobrowolnie ubezpieczać się w krus ? proszę o pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.7 19:2:30

Jestem ubezpieczona w KRUS czy nalezy mi sie cos po smierci mojej mamy?

Jestem ubezpieczona w KRUS czy nalezy mi sie cos po smierci mojej mamy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.7 18:11:0

matka uciekla z dzieckiem

powinien złożyć Pan wniosek o wydanie dziecka. Jeśli po upływie terminu wskazanego przez sąd w postanowieniu matka dziecka go nie wyda będzie miał Pan prawo wnioskować do sądu o przymusowe odebranie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.7 16:53:27

Powtarzające się zalewanie łazienki

Spółdzielnia powinna dokonać rzetelnej oceny sytuacji i dokonać naprawy. Można w dzisiejszych czasach wykorzystać minikamerę, którą można zbadać odpływ aż do mieszkania sąsiadki. Jeśli spółdzielnia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.7 16:20:19

jak załozyc gewerba w niemczech?

jak załozyc gewerba w niemczech?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.7 16:10:48

Jak rozwiazac umowe?

proszę jak najszybciej, za potwierdzeniem odbioru, wysłać do wynajmującej oświadczenie o wypowiedzeniu umowy;

3-miesięczny okres wypowiedzenia wpisany w umowie wiąże Panią i nie może Pani ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.7 15:16:53

Ograniczenie Praw rodzicielskich.

Owszem jest to przesłanka do ograniczenia praw. Zbieraj paragony te z wydatkami na dziecko. Na tej podstawie możesz obliczyć ile wydajesz miesięcznie i starać się podnieść alimenty. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.11.6 20:32:33

Koncepcje praworządności

Witam, jestem studentką I roku prawa i mam do zrobienia projekt pt. Koncepcje praworządności. Czy ktoś może polecić jakąś literaturę, artykuły itp? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.6 18:32:38

prosze o pomoc

witam prosze o pomoć . Jestem wraz z córką zameldowana u rodziców z tym że mieszkamy pod innym adresem . Ojciec mojej córki ciągle wysyła alimenty pod adres zameldowania pomo tego iz powiadomiłam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.6 18:1:18

Prowadzę działalność gosp jest na ryczałcie i watowcem. teraz chciałabym świadczyć usługi reklamowe,

Prowadzę działalność gosp jest na ryczałcie i watowcem. teraz chciałabym świadczyć usługi reklamowe, markeitingowe jako stawka i PKWiU.Jaką umowę lepiej podpisać umowa o dzieło, czy umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.6 15:16:52

Vindico

Witam
Za niezapłaconą mi fakturę na kwotę około 2500 brutto podpisałem umowę z firmą w "tytule", że odzyska mi pieniądze za jakąś tam małą prowizję. Po dwóch latach bilans jest taki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.6 11:56:56

dziedobry jezeli staram sie o mieszkanie socjalne potrzebne jest opinia osrodka pomocy spolecznej czy

dziedobry jezeli staram sie o mieszkanie socjalne potrzebne jest opinia osrodka pomocy spolecznej czy mi to nie zaszkodzi w otrzymaniu mieszkania jezeli kozystalam z takiej pomocy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.6 10:45:45

Witam opłacam składki krus ale jestem tylko domownikiem i teraz chciqłabym zrezygnowac a niewiem jak

Witam opłacam składki krus ale jestem tylko domownikiem i teraz chciqłabym zrezygnowac a niewiem jak mam napisac taki wniosek. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.6 10:39:1

podzerowałam kredyt kredytobiorca przestał spłacac bank załozył sprawe wydajac wyrok ze mamy solidarnie

podzerowałam kredyt kredytobiorca przestał spłacac bank załozył sprawe wydajac wyrok ze mamy solidarnie spłacac Jezeli zyrant spłeci swoja połowe czy ma prawo zadac od kredytobiorcy zwrotu naleznych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.6 9:41:33

Szukaj pracy na znajdz-prace.nl

Szukaj pracy na znajdz-prace.nl

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 01.10.2013, firma Euro-Tax.pl jest właścicielem portalu znajdz-prace.nl. Na naszym portalu, oprócz codziennie aktualizowanych, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.6 1:42:35

Rozdzielność majątkowa może być wsteczna?

Jeśli Pani nie podpisywała mężowi żadnej zgody w bankach na zaciąganie kredytów, to nie jest Pani też zobowiązana do ich spłacania. W takiej sytuacji kredyty stanowią wyłącznie zobowiązania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.5 20:23:41

Sprzedaż udziałów wspólnika(będącego w KRS) drugiemu wspólnikowi oraz udziałowiec sprzedaje

Sprzedaż udziałów wspólnika(będącego w KRS) drugiemu wspólnikowi oraz udziałowiec sprzedaje udziały (nie jest w KRS)co mam wpisać w rubryce KRS-Z3 C4 Zmiana Umowy Statutu - czy tylko nr.Rep. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.5 12:24:36

zbyt duże zadośćuczynienie

mam wyrok za art.212_2 k.k, art. 34_1 i art 35_1 i za to 5 miesięcy ograniczenia wolności w wymiarze 20h odrobek, 600zł za adwokata pokrzywdzonej i 250 zł za koszta sadowe i przeprosiny na piśmie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.5 10:32:51

Dodatkowe obowiązki

Od kilki lat pracuje na stacji paliw. Ostatnim czasem, do obowiązków pracowników doszła obsłga systemu Viatoll. Zostało to narzucone odgórnie, nikt sie nie pytał czy sie zgadzamy wykonywac dodatkową ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.4 21:38:21

Zasiłek z Urzędu pracy w czasie oczekiwania na sprawę w Sądzie Pracy

Cześć.
Moja mama była dotychczas na rencie (6lat) w dniu dzisiejszym dostała decyzję o odmowie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy w związku z wypadkiem przy pracy. Będzie się odwoływać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.4 19:46:8

Kupno samochodu za granicą

Są dwa wyjścia. Ociec kupuje auto i przeprowadza rejestrację na siebie a po tym odsprzedaje Panu 1/2 własności. Ojciec jedzie do Niemiec z pełnomocnictwem i kupuje auto na współwłasność w imieniu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.4 19:27:7

auto

Z prawnego punktu widzenia jest wszystko o.k., ponieważ w niemieckich dokumentach posadów nie widnieje jego właściciel, tylko ostatni użytkownik. Przekazanie dokumentów pojazdu wraz z pojazdem i ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.4 19:20:54

Zniesławienie

Doprecyzuję, sąsiad twierdził, iż moja żona nazwała go: "Gnojem, chamem, złodziejem". Sam przed Sądem przyznał, iż nie ma świadków. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2013.11.4 19:4:21

Godziny spoleczne a studiia prawnicze i w przyszlosci praca w zawodzie

Bylem u adwokata z tym mankamentem. Powiedzial , ze to dosc specificzna sprawa. Nie dal mi jednoznacznej odpowiedzi bo tak owej juz chyba nigdzie nie znajde, lecz dal mi do zrozumienia , ze jak nie polegne ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2013.11.4 18:54:32

jak mam dowiedziec sie ze jestem ojcem corki jak matka tego dziecka od 10 lat unika mnie place alimenty

jak mam dowiedziec sie ze jestem ojcem corki jak matka tego dziecka od 10 lat unika mnie place alimenty a nie wiem czy to jest moja corka chcialbym to zalatwic sadownie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.4 18:36:52

Cesja prawa własności nici wodociągowej

Witam,

Przymierzam się do zakupu działki budowlanej na osiedlu gdzie jeden z sąsiadów jest właścicielem nici wodociągowej.
W związku z tym, że potrzebne mi jest pozwolenie od tego sąsiada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.4 14:30:11

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej

Cześć,

Napisałem list do Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej z prośbą o ustosunkowanie się do pewnej kwestii. Jeden z członków dwuosobowego Zarządu odpowiedział mi, że oficjalnej odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.4 14:18:32

utrudnianie kontaktów z dziecmi

Natychmiast ustal widzenia sądownie z dziećmi,ONA nie ma prawa zabraniać Ci kontaktów,co byś nie zrobił(nawet jak odszedłeś do innej),to nikt nie może odebrać spotkań z dziećmi.Co za chore ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.4 14:1:8

współwłasność działki; problem z ważną umową dla KRUSU

Witam, przyjęłam spadek po zmarłym ojcu - gospodarstwo rolne. Jako, że znalazła się osoba chcąca wziąć gospodarstwo w dzierżawę, sporządziliśmy w gminie umowę dzierżawy.znalazły się na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.4 13:16:7

Pomagam załatwić legalne prawa jazdy kategorii A B na Ukrainie.

!! UKRAINA POWRACA !! Nazywam się Sasza i pomagam zdobyć prawo jazdy na Ukraina.Każda kategoria/zabrane/zatrzymane. Z Wpisem do Rejestru i całą dokumentacją, z możliwością osobistego odbioru w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.4 12:52:42

PRAWO JAZDY NA UKRAINIE

!! UKRAINA POWRACA !! Nazywam się Sasza i pomagam zdobyć prawo jazdy na Ukraina.Każda kategoria/zabrane/zatrzymane. Z Wpisem do Rejestru i całą dokumentacją, z możliwością osobistego odbioru w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.4 12:50:51

Dobry SIP

Teraz dostęp do tego typu rozwiązań jest bez przeszkód, kiedyś byo z tym o wiele więcej problemów. ... Zobacz wątek

50 odpowiedzi | Strony: 1 2

2013.11.4 12:36:42

Uciązliwi sąsiedzi

Całkiem przydatny artykuł. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.4 12:31:5

JAK OBLICZYĆ SKŁADKI ZUS ZA OKRES OD 4 LISTOPADA 2013 ROKU NA MALYM ZUSIE?

JAK OBLICZYĆ SKŁADKI ZUS ZA OKRES OD 4 LISTOPADA 2013 ROKU NA MALYM ZUSIE? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.4 12:3:51

Jak odebrac prawa rodzicielskie matce?!

Żadne "ogromne dowody". Znałem podobną historię - dobry prawnik i po sprawie. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.11.4 10:48:43

Czy po odpracowaniu wszystkich godzin społecznych mogę spokojnie wyjechać za granicę chodzi mi tu

Czy po odpracowaniu wszystkich godzin społecznych mogę spokojnie wyjechać za granicę chodzi mi tu dokładnie o Anglię.Godziny otrzymałam za jazdę bez ważnego biletu komunikacji miejskiej a wcześniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.4 5:23:31

w sprawie kaucji

witam mam problem i prosze o pomoc wynajelem mieszkanie dwa miesiace temu wplacilem kaucjie 1000zl bylem zmuszony zrezygnowac z mieszkania zadz.tydzien temu ze musze zrezygnowac z mieszkania wlascicjel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.3 15:39:57

jak założyć komitet społeczny izarejestrować w sądzie

jak założyć komitet społeczny izarejestrować w sądzie budowa pomnika iinne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.3 12:57:4

Witam, chciałabym uzyskać informację, czy po upływie roku od rozwiązania umowy o pracę, mogę otrzymać

Witam, chciałabym uzyskać informację, czy po upływie roku od rozwiązania umowy o pracę, mogę otrzymać od pracodawcy świadectwo pracy? W firmie pracowałam przez okres 3 miesięcy. To ja złożyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.3 12:13:3

jak napisać pismo do urzędu skarbowego o zaprzestaniu najmu?

jak napisać pismo do urzędu skarbowego o zaprzestaniu najmu? Przestałam wynajmować mieszkanie,jak napisać pismo o tym fakcie do U.S ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.3 9:44:40

Potrzebuje Prawnika Przez Internet

Bardzo wygodny sposób korzystania z porad prawnika. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.2 20:56:56

Kazus BOR

Witam. Czy zna ktos/ badz ukladał juz kazusy na temat pracy funkcjonariuszy Biura Ochrony Rzadu? Bylabym niezmiernie wdzieczna za pomoc

Studentka Bezpieczeństwa Narodowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.2 11:34:38

witam.mam pytanie,co mam lub moge zrobic?chodzi o mieszkanie ktore najelismy wraz z byla juz konkubina.nabylismy

witam.mam pytanie,co mam lub moge zrobic?chodzi o mieszkanie ktore najelismy wraz z byla juz konkubina.nabylismy mieszkanie w prywatnej kamienicy za tzw.odstepne.glownym najemca jest moja byla kobieta.zameldowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.1 22:19:9

Zakup samochodu od obcokrajowca

Zamierzam kupić samochód od obywatela Białorusi, który pracując w Polsce kupił ten samochód,a w związku ze zbyt drogim cłem u Niego w kraju pozostawił ten samochód w Polsce i chce go sprzedać. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.31 17:45:27

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika