Forum prawne (strona 265)

Ubezwłasnowolnienie alkoholika

Sugeruję Pani złożenie wniosku o przyznanie adwokata z urzędu, żeby poprowadził Waszą sprawę. Sami będziecie mieć kłopot z tym, bo to można załatwić jedynie przez sąd. Natomiast odnośnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.23 20:42:27

Zawiadomienie o czynnościach wyjaśniajacych

Złożyłam pozew do sądu pracy. Dostałam wezwanie nie na rozprawę, ale zawiadomienie o czynnościach wyjaśniających. Co to jest? O co w tym chodzi??? Czy coś było źle napisane w pozwie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.23 20:14:58

Alimenty na siebie i na dziecko! pomocy

Z tegp co wiem to zawsze możesz starać się o alimenty od rodziców ojca dziecka lub jego rodzeństwa. Za czym jednak pójdziesz do sądu to warto dokładnie obliczyć ile kosztuje utrzymanie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.23 20:7:7

Do którego roku życia rodzice ponoszą odpowiedzialnosc za pobicie swojego syna?

Witam,

Mam pytanie. Juz dzisiaj doczytalem sie, ze od 17 roku życia dam jestem odpowiedzialny za swoje czyny itp. Ale nie moge nigdzie znaleźć informacji do którego roku życia rodzice sa odpowiedzialni ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.23 16:14:39

Witam chciałbym zapytać jak założyć ągencję ochrony osób i Mienia. Z Poważaniem M.Ludwiczak

Witam chciałbym zapytać jak założyć ągencję ochrony osób i Mienia.
Z Poważaniem
M.Ludwiczak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.23 14:56:2

Wykup byłego mieszkania zakładowego od spółki.

Witam,

Moi rodzice dostali z przydziału mieszkanie zakładowe, z tytułu pracy na Hucie. Oboje pracowali tam przez wiele lat. Ojciec niestety zmarł, mama jest na rencie. Aktualnie mieszkanie to wynajmowane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.23 12:51:48

Brak kserokopii dowodu osobistego a ważność umowy.

Witam, podpisałem umowe z firmą Inwentaryzacyjną jednak zrezygnowałem z pracy.
Na szkoleniu nie poinformowali mnie o grzywnach nakładanych za nieobecność oraz rezygnacje.
Niby było to na umowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.23 12:7:38

Umowa na odległość

Biorę udział w pewnym bezpłatnym projekcie ( przez internet, na odległość) i nadszedł czas na załatwienie formalności. Będę musiał podpisać dwie umowy: licencja na dzieło i zachowanie poufności. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.23 11:6:52

Czy przysługuje mi prawo do pracowania 7h ?

Czy przysługuje mi prawo do pracowania 7h ? Witam jestem mamą 2,5 letniej córki którą karmie piersią ponieważ ma alergie pokarmowe .Pracuje w sklepie na umowie o prace po 8h w związku z tym czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.23 11:3:11

Problem z Bankiem Prosze o pomoc

Witam opisze tutaj sytuacje mojej dziewczyny prosze o pomoc !!A wiec moja kobieta rozwiodla sie z mezem w marcu tego roku 3 dni temu poszla do bankomatu aby wyplacic zasilek rodzinny okazalo sie ze na ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.23 10:50:1

jak napisać pismo o oczernianie? Jakie dowody użyć? nagrania adio i wideo, świadkowie. Jak postąpić

jak napisać pismo o oczernianie? Jakie dowody użyć? nagrania adio i wideo, świadkowie. Jak postąpić przy intercyzie kdy do mieszkania kupiłem dużo rzeczy, zrobiłem dużo prac remontowych? jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.23 9:19:41

witam podaczas wychodzenia z auta skrecilem kostke czy moge ubiegac sie o odszkodowanie z oc ?

witam podaczas wychodzenia z auta skrecilem kostke czy moge ubiegac sie o odszkodowanie z oc ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.22 18:33:6

Spłata i otrzymanie części nieruchomości a podatek w skarbówce..

Witam,

Na poczatku chciałbym nadmienić, że w sprawach prawnych jestem zielony... Moja sprawa wygląda następująco: Jakieś może niecały miesiąc temu moja teściowa wygrała sprawę w sądzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.22 17:56:27

Kara za akadmeik

W paaździerniku minie 3 lata odkąd podpisałem umowę z akademikiem pewnego uniwersytetu . Jednak przed zakończeniem pierwszego semestru zrezygnowałem ze studiów , ale kazali mi jeszcze zapłacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.22 11:33:11

Co grozi za pobicie ??

Dzień dobry.
Zgodnie z tym co mówi Kodeks Karny art. 158 w wypadku pobicia może grozić:
§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.22 10:24:20

Spadek kilka pytań

Witam 1.Jeżeli obie córki odrzucą spadek będą traktowane tak jakby nie dożyły spadku. Oznacza to, że udział córki posiadającej syna przypadnie w całości synowi, natomiast udział ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.21 22:41:29

skasowałam hasło z poczty do zalogowania sie na getin onlin jak mam go odzyskac

skasowałam hasło z poczty do zalogowania sie na getin onlin jak mam go odzyskac
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.21 21:47:35

Nieużtkowany pokój sąsiada

Witam serdecznie

Chce zaadoptować poddasze na własne mieszkanie złożyłem pismo do gminy i w odpowiedzi słownej otrzymałem że mogę wziąć jedno pomieszczenie ( istniejący już pokój) plus ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.21 21:14:6

Związek z kuzynem - czy jest możliwy?

Witam! Oto cała historia:
- matka mojego ojca jako mała dziewczynka została sierotą
- zaopiekował się nią jej wujek wraz z żoną
- babcia urodziła mojego ojca, ojciec spłodził mnie
- wujek ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.21 17:43:22

zakup domu z lokatorami Pilnie

Witam, mam pytanie... Od 26 lat jestem zameldowana w domu rodzinnym e którym jest 2 właścicieli. Teraz dom chce kupić moja dalsza rodzina ale zażądali zebym sie z dzieckiem wymeldowała. Jeżeli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.21 15:10:28

Kłopot Plusem

Witam. Mam taki problem.Ponad Rok temu w Plusie wziełem Laptopa z internetem mobilnym na Abonament w kwocie 130 zł/m. Przez 8 miesięcy było ok ale później zaczeły mi przychodzić rachunki dużo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.21 15:5:40

Odpisy ksiąg wieczystych, krs, zastawy

http://e-ress.pl/

Firma E-Ress oferuje usługi w zakresie pozyskiwania z Sądów z całej Polski oryginalnych z pięczeciami Odpisów KRS ,Ksiąg Wieczystych oraz Zaświadczeń z Rejestru Zastawów. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.21 12:51:41

Sprawa o widzenie się z dzieckiem przez ojca

sąd może tak zrobić; jeśli między Państwem nie ma zgody, to warto sprawę uregulować przed sądem, żeby ograniczyć ryzyko sytuacji, że ojciec nie będzie chciał po weekendzie zwrócić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.21 12:41:46

Urząd pracy...

hej,

nie wiem czy cokolwiek zdołasz załatwić. Musiałbyś dostać pismo za co Ci odmówił zatrudnienia, druga sprawa, może Ci wpisać cokolwiek czyli brednie,że sa lepsi czy nie nadajesz się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.21 10:9:36

Umowa zlecenia

Witam,
jestem zatrudniona na umowę zlecenia w skelpie piekarniczo-cukierniczym. W umoiwe nie mam napisanych godzin pracy ani ilości, natomiast pracuję na terenie firmy, pod dyktando szefa, kierowniczki ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.21 9:23:20

jak można sprawdzić mając numer repetytorium zapis w akcie notarialnym

jak można sprawdzić mając numer repetytorium zapis w akcie notarialnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.21 1:41:21

książeczka sanepidowska

Witam

Studiuję na Uniwersytecie Medycznym i muszę wyrobić książeczkę sanepidowską. Z dziekanatu dostałam skierowanie i udałam się do Sanepidu. Pani mi powiedziała, że skierowanie nie jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.20 21:16:13

jak dojsc d o porozumienia z komornikiem?

jak dojsc do porozumienia z bankami w ktorych mam duze zadluzenie i roczne opznienie splat przez zla sytulacje finansowa, czyli utrata pracy i 3 dzieci, jak uniknac komornikow ktorzy zapewne niebawem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.20 18:21:1

karencja w PZU, a smierc rodzica. PROSZE O POMOC

ja mam teraz podobny problem, nałożono na mnie okres karencji na 6 miesięcy za opóźnienie składki, nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje, zmarł mojej mamy tata i nie możemy uzyskać wypłacenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.20 15:43:46

Przekazy pocztowe

Witam
Mam mały problem od jakiegoś roku pobieram przekazy pocztowe mojej siostry uzbierało sie juz jakieś 7/8 tys o których ona nie wiem pracuje za granicą prawdopodobnie tam gdzie ona wpłaca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.20 11:22:44

podglądacz

dzień dobry,
zachowanie sąsiada może wyczerpywać znamiona przestępstwa z art. 190a Kodeksu karnego (nękanie);
w ramach postępowania karnego można żądać orzeczenia określonych środków karnych: ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.19 22:9:8

prawa i obowiazki najemcy lokalu

czy jest jakas dodatkowa ochrona najemcy mieszkania ktory ma malutkie dziecko a nie placi za wynajem??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.19 21:37:34

Kupujący nie zapłacił za towar na allegro

Witam serdecznie. Nie znalazłem podobnego tematu więc piszę dziś do Was o pomoc. W sobotę 12 października użytkownik kupił na mojej aukcji tablet. Mimo tego że na aukcji było wyraźnie napisane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.19 18:46:38

Spłata domu po denominacji

Spisaliśmy umowę kupna domu,za który część pieniedzy zapłaciłem, jednak zostało 50tyś zł do spłacenia,jeżeli będę prawnym właścicielem i dopiero teraz przepisuję na siebie(były różne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.19 16:41:36

Jak napisac wyrok sadowy dla najwiekszego krzeywdziciela czlowieka prostego ?

Jak napisac wyrok sadowy dla najwiekszego krzeywdziciela czlowieka prostego ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.19 13:52:32

rezygnacja z umowy

Witam proszę o pomoc, podpisałam dzisiaj umowę zlecenie na montaż drzwi .Problem w tym że po zaglądnieciu do internetu znalazłam mnóstwo tematów na forum że ta firma to oszusci , teraz nikt nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.19 12:38:34

Rozwiązanie umowy o pracę a zasiłek choroboy


Zarejestrowany: Oct 2013
Posty: 1

Domyślnie Rozwiązanie umowy o pracę a zasiłek chorobowy
Witam Chciałabym w tym temacie poprosić o pomoc, bo sytuacja jest dość skomplikowana. Moja Mama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.18 22:56:1

Utrudnianie dostępu właścicielowi do mieszkania

Dziękuję za odpowiedź. Jutro skontaktuję się z prawnikiem i zaczniemy działać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.18 22:5:7

Pisma "szyte na miarę" - dopasowane do Twoich potrzeb

Szukasz pisma dopasowanego do Twoich potrzeb?

Potrzebujesz pozwu o rozwód? A może umowy kupna-sprzedaży samochodu osobowego?
Próbujesz napisać podanie i nie bardzo wiesz jak to zrobić...

Serwis ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.18 20:28:8

jak anonimowo zlozyc donos policji na dilera?

wiecie co nie obrażajmy nikogo wszystko jest fajne ale dlaczego policja się nie zajmie felem i jego synem bo| bo goszczą się sami tam a syn handluje narkotykami i jest wszystko ok bo policja ma w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.18 19:25:16

Chcę odebrać mojemu ojcu prawa rodzicielskie.

Chcę odebrać mojemu ojcu prawa rodzicielskie. Mam prawie 18 lat. Ojciec nigdy się mną nie interesował i nie utrzymywał żadnego kontaktu ze mną, wyjechał za granicę i ma jeszcze 2 dzieci. Płaci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.18 16:34:10

Jest jakiś sposób złagodzenia kary nieletnim ?

Jest jakiś sposób złagodzenia kary nieletnim ? Witam z tej strony Łukasz z Warszawy mam następujący problem

Mój znajomy musiał się wrócić do sklepu.
Zostawił nieletnim zakupy (art spożywcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.18 15:37:54

Prawa autorskie

Witam

Jestem mlodym programista, pracujacym jako freelancer(na zleceniach). Ostatnio wykonalem pewien wiekszy projekt jako podwykonawca dla pewnego posrednika. Nie podpisalismy umowy o dzielo, natomiast ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2013.10.18 14:15:5

Mandat z fotoradaru

Witam

Mam nadzieje, ze pisze w odpowiednim dziale.

Jakis czas temu zostalo mi zrobione zdjecie przez fotoradar, gdy kierowalem samochodem ojca, dzisiaj przyszla informacja.

Z tego co wiem jestem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.18 14:9:54

Zaległości płatnicze wobec Uczelni

Witam,
dwa lata temu rozpoczęłam studia zaoczne na które uczęszczałam przez pierwszy rok. Niestety na opłacenie drugiego roku studiów nie miałam pieniędzy, w związku z czym nie chodziłam na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.18 13:14:11

Jak mam sie dowiedziec gdzie policja zabrala mojego chlopaka gdzie on teraz jest.

Jak mam sie dowiedziec gdzie policja zabrala mojego chlopaka gdzie on teraz jest. prosze o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.18 12:16:51

utrudnianie widzenia ojca z dzieckiem przez matke

teraz jak to przeczytałem ...hmm...to jest troche haotycznie napisane lecz mam nadzieje ze zrozumiale...krótko mówiąc-chciałbym się dowiedzieć jak jest z tą ugodą skoro nic w niej niezostało ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.18 8:22:33

system 4-ro bygadowy, a praca w swieta

Witam, chciałbym sie dowiedziec czy praca w świeta w systemie 4-ro brygadowym gdzie okres rozliczeniowy jest 4-ro miesieczny jest zgodna z prawem.
Chodzi mi dokładnie o prace w takie świeta jak 01.11; ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.18 2:34:9

Witam. Jak napisać pismo do komornika o przedawnieniu długu ktory wynosi 13 lat

Witam.
Jak napisać pismo do komornika o przedawnieniu długu ktory wynosi 13 lat W dniu dzisiejszym dostałam przeterminowane wezwanie do zapłaty.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.17 17:19:48

spis majątku

spis majątku mam zrobić spis majątku podopiecznego całkowicie ubezwłasnowolnionego ojca . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.17 17:15:48

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika