Forum prawne (strona 267)

Windykacja należności, a przedawnienie

Witam,

Uprzejmie proszę o poradę w następującej sprawie. Kilka dni temu mój narzeczony otrzymał pismo z kancelarii prawnej informujące go, iż został przygotowany projekt pozwu o zapłat dotyczący ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 12:9:13

zajęcie konta przez komornika

Witam. Co zrobić w przypadku gdy sklep otrzymał odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej za skradziony telefon w czasie dostawy w momencie gdy na ich koncie "siedzi" komornik? Pieniądze należą do mnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 11:43:54

Pomyłka sprzedającego a zwrot towaru.

W sklepie budowlanym nabyłem roletę okienną. Sprzedawca zapytał o rozmiar okna oraz kolor materiału i na tej podstawie złożył zamówienie. Kilka dni później odebrałem towar.

W trakcie montażu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 11:37:13

obliczenie urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego

Dzień dobry,
urodziłam 18.07.2013 r. Chciałabym złożyć wniosek o dodatkowy urlop macierzyński (6 tyg) i cały rodzicielski (26 tyg). Nie wiem jednak za bardzo jak obliczyć poprawnie daty upływu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 11:11:8

mieszkanie od Urzędu Miasta

Witam, moja sytuacja wygląda tak: w 2007 roku dostałam od miasta lokal mieszkalny ponieważ z porzedniego mieszkania dostałam nakaz eksmisji ( mama wyjechała, narobiła długów ja miałam wówczas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 10:54:56

4 dniowa sprzedaż na allegro a dg

Witam!
Od roku jestem w posiadaniu pewnych dóbr wirtualnych w ilości ok 1000.
Zaczęłam je sprzedawać kilka dni temu.
Dostałem od konkurencji informację, że muszę mieć dg (wiadomo na czym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 10:48:20

Dług alimentacyjny po ojcu

Witam serdecznie.

Mam dwa pytania lecz najpierw zadam jedno.
Mój ojciec ma kilkadziesiąt tysięcy długu alimentacyjnego gdyż nigdy nie płacił tylko państwo płaciło. Moja matka otrzymywała ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.14 8:44:51

alimenty na 20 letnią córkę

Dzień dobry, nie istnieją proste przeliczniki, sąd z jednej strony weźmie pod uwagę uzasadnione potrzeby córki, a z drugiej strony Pani możliwości majątkowe i zarobkowe; córka ma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.14 1:5:39

czy straznik miejski moze byc swiadkiem oskarzenia

czy straznik miejski moze byc swiadkiem oskarzenia mialem sprawe katna za handel w miejscu nie wyznaczonym bprzez miasto i swiadkiem oskarzenia byl straznik miejski mowil nieprawde a sad wzial to p?od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 0:1:38

Głosowanie we wspólnocie

We wspólnocie mamy kilka problemów kogo traktować za właściciela lokalu i jak liczyć głosy w przypadkach:
1. wg kw jest osoba xx, zaś zmarła i nie ma jeszcze zakończonego postępowania spadkowego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.13 23:40:14

Oszust allegro

Czy grozi mi coś jeśli "pracodawca"(oszust) prosiłbym wystawił na swoim koncie allegro towar, który on miał wysłać, a nie wysłał? Mam dowód na to że umówiłem się z nim tak. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.13 22:52:10

Czy w przypadku, w którym Komornik zawiesi postępowanie egzekucyjne na wniosek dłużnika, który swój

Czy w przypadku, w którym Komornik zawiesi postępowanie egzekucyjne na wniosek dłużnika, który swój wniosek oparł na postanowieniu Sądu Okręgowego udzielającego powódce (dłużniczce) zabezpieczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.13 22:45:49

Witam. Mam pytanie jak otworzyc sklep wolnoclowy ? Jakie niezbedne dokumenty musze podiadac oraz gdzie

Witam. Mam pytanie jak otworzyc sklep wolnoclowy ? Jakie niezbedne dokumenty musze podiadac oraz gdzie ten sklep musi byc ulokowany ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.13 18:28:28

Problem z klientką, proszę o pomoc

Witam,

Uprzedzam, że troszkę się rozpiszę, więc proszę o cierpliwość :)

Kilka miesięcy temu zgłosiła się do mnie Pani ze zleceniem wykonania projektu, wnętrza domu. Wszystko ustalałyśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.13 17:17:43

witam czy pracodawca moze po godzinach pracy wreczyc wypowiedzenie od razu powiem ze mialam kolizje drogowa

witam czy pracodawca moze po godzinach pracy wreczyc wypowiedzenie od razu powiem ze mialam kolizje drogowa w tym dniu jechalam z pracy i stres powypadkowy w postaci silnej reakcji na stres - pokrzywki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.13 15:41:50

2013.10.13 15:37:6

Dostałem mandat a nie mam ukończonych 17 lat

Witam,3 dni temu otrzymałem od straży miejskiej mandat za palenie papierosów na przystanku autobusowym a dopiero za miesiąc końćze 17 lat i mam pytanie czy w ogóle mogłem dostać taki mandat i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.13 15:1:4

Rezygnacja ze studiów stacjonarnych

Dzień dobry.
Jestem studentem I roku studiów informatycznych w Akademii Marynarki
Wojennej, jednak był to nietrafny wybór i chcę jak najszybciej
zrezygnować z wybranej uczelni, a podjąć studia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.13 13:24:28

Opłata abonamentowa za rtv - zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego

Mam identyczną sytuację u rodziców, proszę o podpowiedź w tej sprawie,jak się zakończyła ta sprawa? czy są szanse na umorzenie itp.? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.13 10:54:21

Postanowienie sądu a spadek

Witam
Jestem tutaj nowy i nie za bardzo się w tym prawie orientuje wiec proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Sprawa jest następująca w 2006r sąd orzekł prawo do spadku po moim zmarłym dziadku na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.13 8:30:4

Czy pracodawca może mnie obciążyć za szkodę, której nie zrobiłem i za to, że nie zczytał mojej

Czy pracodawca może mnie obciążyć za szkodę, której nie zrobiłem i za to, że nie zczytał mojej karty kierowcy w terminie? Dwa tyg.temu zwolniłem się z pracy w transporcie w trybie natychmiastowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.12 17:47:47

Podział spadku między rodzeństwem- ile komu sie należy?

Dzień dobry,
siostra może żądać zachowku - liczony jest on od wartości spadku obliczanej wg stanu z chwili śmierci spadkodawcy i cen aktualnych; jeśli więc wykaże Pani, że remont był przeprowadzony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.12 17:34:14

dział spadku i cała zawiła historia

Dzień dobry,
testament nie jest nieważny przez to, że jeden ze spadkobierców nie został nim objęty - oznacza to, że spadkodawca nie chciał niczego mu zapisać i spadkobierca taki może co najwyżej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.12 17:20:46

Rejestracja samochodu o wartości o wiele przekraczającej zarobkom

Może się to skończyć kontrolą z US i koniecznością wyjaśnienia pochodzenia pieniędzy na zakup samochodu. W przypadku braku możliwości wykazania odpowiednich udokumentowanych dochodów US może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.12 14:44:2

opłata za wieczyste urzytkowanie

Nie rozumiem dlaczego mam płacić do spółdzielni opłatę jak to nie jest mieszkanie spółdzielcze tylko jak pisałem wcześniej wyodrębniony lokal z księgą wieczystą, a blok był wybudowany przez ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.12 10:13:8

poszkodowani przez naczelnika urzdu skarbowego wrocław krzyki

szukam wszystkich pokrzywdzonych przez naczelnika urzedu skarbowego wrocław krzyki grzegoza czyżewskiego . odzywajcie sie konkretny2@vp.pl wspólnie odwołamy go ze stanowiska za okrucieństwa jakich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.11 9:4:30

UP

Witam...
W lutym br. podjąłem zatrudnienie. Po miesiącu dostałem umowę na okres próbny, następnie (w czerwcu) 3 miesięczną umowę na zlecenie, wkońcu we wrześniu już normalną umowę na rok. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.10 21:58:35

Sprzedaż ramy pojazdu.

Witam byłem posiadaczem ramy motocyklowej zarejestrowanej na 80 lecz przy kupnie dostałem zaświadczenie o tym że jest zamontowany cylinder 50 zrobiłem przegląd na 50 itp i miałem rejestrować bo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.10 18:12:53

Alimenty ( WE nr.4/2009 z dnia 18 grudnia 2008 )

Witam wszystkich. Kilka lat trwała moja walka o ustalenie ojcostwa i zasądzenie alimentów, finalnie zakończona w kwietniu bieżącego roku. Ojciec dziecka jest nieuchwytny dla sądu, przebywa w Londynie, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.10 18:12:12

Próba wyłudzenia pieniędzy wezwaniem do zapłaty

Dowodem zapłaty za fakturę jest wyciąg z konta bankowego. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.10 17:50:1

Poszukiwanie informacji o osobie i ukazanie zdjęcia tej osoby na potrzeby ustalenia danych personalnych.

Witam, czy będzie zgodne z prawem zamieszczenie na wykupionej stronie internetowej ogłoszenia o poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o osobie z jej zdjęciem twarzy ? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.10 17:14:25

Rola kuratora przedstawiciela w sądzie

Witam,

Zaproponowano mi funkcję kuratora przedstawiciela w sprawie dotyczącej przejęcia przez Skarb Państwa kamienicy osób nieznanych z miejsca pobytu (kamienica pożydowska, ponoć brak spadkobierców). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.10 17:9:38

Czy w upomnieniu można naliczyć odsetki od niewpłaconej w terminie należności głównej , czy tylko

Czy w upomnieniu można naliczyć odsetki od niewpłaconej w terminie należności głównej , czy tylko wykazujemy należność główną z kosztami upomnienia . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.10 16:56:55

mobbing?

Najlepiej poprzez poszukanie na spokojnie nowej pracy. W starej najlepiej się uśmiechać i udawać, że wszystko jest o.k. Może nowa praca będzie lepsza, a jak nie, to szuka się dalej aż do skutku. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.10.10 16:2:4

czy komornik moze zajac pieniadze,ktore otrzymuje z OPS-u (na dzieci)? czy bank moze zablokowac pieniadze

czy komornik moze zajac pieniadze,ktore otrzymuje z OPS-u (na dzieci)? czy bank moze zablokowac pieniadze po umozeniu postepowania egzekucyjnego? otrzymalam od komornika pismo o umorzeniu w calosci postepowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.10 16:1:15

Umowa zlecenie, a odpowiedzialność materialna (i jej wygaśnięcie)

Dzień dobry,

Zwracam się do forumowiczów z uprzejmą prośbą o pomoc prawną w następującej kwestii:

Osoba podjęła pracę sprzedawcy podpisując umową zlecenie na czas określony z właścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.10 14:26:8

Zostałem skazany zaocznie,ale czy zgodnie z prawem..?

Mam pytanie...! Dlaczego zostałem skazany zaocznie na 1 na 3 lata rok w zawieszeniu po piersze nie byłem przesłuchany przez policję jak przez prokuratora...? Nie miałem zameldowania na terenie Rzeczpospolitej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.10 10:33:40

Kupujemy nieruchomość na działalność gospodarczą. zakup jest kredytowany, kredyt jest na firmę,

Kupujemy nieruchomość na działalność gospodarczą. zakup jest kredytowany, kredyt jest na firmę, więc lokal też będzie firmy. W części budynków chcielibyśmy zamieszkać. Jak taką sytuację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.10 10:10:45

Skazany bez obecności na procesie?? Czy to zgodne z prawem???

[cytat]Mam pytanie...!
Dlaczego zostałem skazany zaocznie na 1 rok w zawieszeniu po piersze nie byłem przesłuchany przez policję jak przez prokuratora...?
Nie miałem zameldowania na terenie rzeczpospolitej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.10 10:9:59

Pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia.

W treści wypowiedzenia należ napisać:

niniejszym z dniem dzisiejszym rozwiązuję umowę o pracę w trybie art. 55 § 1? k.p. bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Uzasadnienie: Ciężkie naruszenie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.9 20:5:58

czy komornik może jednocześnie zająć wynagrodzenie i konto bankowe na które wpływa wynagrodzenie?

czy komornik może jednocześnie zająć wynagrodzenie i konto bankowe na które wpływa wynagrodzenie? Jaką część wynagrodzenia ma prawo zająć komornik? Ile musi zostać mi na życie? Jeśli mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.9 19:27:49

Bank wypłacił mi większą kwotę środków niż miałem na koncie, bład ze strony kasera i dysponenta,

Bank wypłacił mi większą kwotę środków niż miałem na koncie, bład ze strony kasera i dysponenta, teraz jestem przez nich w BIKU i zrobili mi z tego kredyt co robić? Byłem u dyrektora oddziału, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.9 15:57:7

Bank BGŻ - Papiery wartościowe QUATRO

Proszę.W razie jakich kolwiek pytań jesteśmy do Pana dyspozycji.
Wszelakie informacje uzyskane od Banku(na drodze spotkania) napiszemy w formie odpowiedzi na e-prawnik.

Pozdrawiamy, i życzymy powodzenia:) ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2013.10.9 11:42:8

Najem okazjonalny mieszkania a Urząd Skarbowy

Witam

Chcę wynajć okazjonalnie mieszkanie (współwłasność z żoną).

Czy w umowie najmu musimy występować oboje, jeśli nie to jakie są plusy/minusy występowania jedego współwłaściciela ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.9 11:34:0

Allegro: Problem z kupującym

Jeżeli nie wyłączył Pan z umowie z kupującym rękojmi, przysługują mu uprawnienia do obniżenia ceny zakupu o koszty naprawy a nawet do odstąpienia umowy (zwrot całej ceny zakupu). Usterka powinna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.8 23:32:36

wymiar podatku od przedszkola

Tak na chłopski rozum to tym razem urzędniczka ma rację. W końcu przy zwolnieniach chodzi o wsparcie podmiotów zajmujących się działalnością, a nie właścicieli pomieszczeń, w której ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.8 22:44:33

Nielegalny wynajem lokalu mieszkalnego

Jeżeli ma Pani podpisaną umowę, w której zawarty jest zapis o kaucji, z chwilą rozwiązania umowy kaucja powinna być zwrócona, o ile nie zachodzą wskazane w umowie okoliczności uprawniające właściciela ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.8 22:30:25

mieszkanie

Witam!
Mam takie pytanie. Otóż rodzice oddali do spółdzielni mieszkanie spółdzielcze-lokatorskie, mieszkanie nie było własnościowe. W spółdzielni udzielili takiej informacji, iż za zwrot mieszkania ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2013.10.8 21:54:22

co grozi za niepłacenie alimentów 2013?

Mój tata przez jedenaście lat nie płacił a dziś mam 11 lat szuka go policja ale co z tego... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.8 21:11:52

Prawnik-Klient

Witam! Czy jak wynajałem prawnika i zapłaciłem mu połowę wynagrodzenia aby przejął moją sprawę, będe musiał zapłacić kolejną połowę, skoro śledztwo przeciwko mnie zostało umorzone i prawnik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.8 16:57:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika