Forum prawne (strona 269)

Klauzula zwrotu kosztów szkolenia-karą za wypowiedzenie umowy zlecenie

Witam,
Proszę o pilną pomoc..
Przy podpisywaniu umowy zlecenie pracodawca wymaga podpisania klauzuli zwrotów kosztów szkolenia w znacznej wysokości podpierając się tym że w trakcie szkolenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.30 23:55:29

Jak uniknąć podwyższenia alimentów

Jak uniknąć podwyższenia alimentów Witam. Płacę alimenty na moje 2 córki (4 i 5 lat) po 200 NA KAŻDĄ. Tyle samo płaci mój były mąz. Dzieci są pod opieką prawną mojej siostry. Ja od roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.30 21:0:44

Czy sąd może przyznać opiekunowi prawnemu prawo do mieszkania?

Czy sąd może przyznać opiekunowi prawnemu prawo do mieszkania? Jestem opiekunem prawnym mojej babci. Babcia jest ubezwłasnowolniona i już od kilku miesięcy przebywa w placówce opiekuńczo-psychiatrycznej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.30 17:54:46

Oszustwo

[cytat]

nie mam dowodow ze dalem mu tel

[/cytat]

To mocno komplikuje sprawę. Zwłaszcza w świetle tego, że był Pan juz karany. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2013.9.30 13:32:34

zaginiona przesyłka kurierska

A jaka była forma płatności? Przesyłka opłacona z góry? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.30 13:16:10

podatek 2007 dania

pracowalem w dani przez caly rok2007 tam pracowalem legalnie placilem podatki w polsce nie uzyskalem zadnego dochodu.Teraz US kaze mi zaplacic roznice podatkowa . Chcialem sie dowiedziec jak to wyglada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.30 13:14:24

jak sie pisze pismo do prokuratury o zawiadomienie o niealimentacji?

ojciec dziecka mieszka we wloszech, przyjezdza na widzenia raz w miesiacu ale zalega z alimentami za pol roku.
czy moge zlozyc doniesienie na policje zamiast prokuratury ? i co oni z tym dalej poczynia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.30 13:12:43

kto płaci za badania praktykanta?

kto płaci za badania praktykanta? Ze szkoły policealnej muszę odbyć praktyki w przedszkolu. Do praktyk są potrzebne badania sanepid. Kto ma za nie zapłacić? Ja nigdzie nie pracuje. Praktyki musiałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.30 13:8:38

Umowa z operatorem telefonii komórkowej

Witam,
W dniu 12 września podczas rozmowy telefonicznej z operatorem T-Mobile wyraziłem chęć przedłużenia umowy na kolejne 2 lata na określonych zasadach. Dzień później podpisałem aneks do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.30 12:25:39

poważna sprawa rozwodowa

Jak wygląda sprawa? Może uda mi się coś doradzić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.30 12:20:9

Wada ukryta a potwierdzenie znajomości stanu technicznego samochodu.

Witam Wyłączenie odpowiedzialności za wady z tytułu rękojmi powinno być wyraźnie zaznaczone w treści umowy. Informacja o zaznajomieniu się ze stanem technicznym przez Kupującego nie powoduje, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.29 23:31:31

Przewozy okolicznościowe

Witam, jestem nowy więc nie wiem gdzie taki temat umieścić to faje go tutaj. Chodzi o to że chciałem się dowiedziec jak wygląda sytuacja prawna jeśli chodzi o założenie działalności przewozy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.29 23:28:23

Sprzedaż towarów bez podatku VAT

Witam, gdzie zgłosić sklep, który nie odprowadza podatku VAT z wybranych niektórych towarów ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.29 23:16:7

Spadek, mieszkanie, darowizna, kredyt

Witam
Nie liczyłbym na anulowanie kredytu przez bank. Obowiązek spłaty kredytu przechodzi na spadkobierców, w związku z czym obciążać będzie Pańskiego ojca (lub Pana - jeżeli ojciec przekaże ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.29 23:11:54

jak napisać o ściągnięcie SDE po połowie kary wokandę ... Proszę o podanie wzoru

jak napisać o ściągnięcie SDE po połowie kary wokandę ...

Proszę o podanie wzoru ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.29 22:20:27

wymiana pionu w lazience

Witam mam pytanie czy administracja ma obiwiazek wymienic oion w moim mieszkaniu pion jest z zeliwa a chcialbym wymiany na plastikowe poniewaz bardzo denerwuje mnie rura w lazience ktora wychodzi w suficie(gdzies ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.29 22:15:33

zostawił mnie w ciazy mieszka za granica

Witam sprawa wyglada tak jestem w 22 tygodniu ciazy nie mam pracy . ojciec dziecka jest w uk ja od 16 tygodnia ciazy juz w Polsce ponieważ nie znałam na tyle języka zeby moc sie wyprowadzic. on urządzał ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.29 19:52:58

witam, ile czasu mam na wycofanie pozwu o alimenty? czy to prawda, że można je wycofać najpóźniej

witam, ile czasu mam na wycofanie pozwu o alimenty? czy to prawda, że można je wycofać najpóźniej tydzień przed rozprawą? I drugie pytanie, czy takie wycofanie pozwu coś kosztuje? pilnie proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.29 17:46:32

alimenty i pozbawienie ojcostwa

oczywiscie najpierw wystapie o badania DNA ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2013.9.29 17:43:56

Witam, jakiś czas temu uzyskałam odszkodowanie i odsetki od odszkodowania. Oczywiście od odsetek zapłaciłam

Witam, jakiś czas temu uzyskałam odszkodowanie i odsetki od odszkodowania. Oczywiście od odsetek zapłaciłam już podatek dochodowy. Obecnie za te pieniądze chcę zakupić mieszkanie na rynku wtórnym. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.28 22:12:1

Czy mamy prawo zamieszkac w tym mieszkaniu jesli posiadamy tam meldunek stały.

Czy mamy prawo zamieszkac w tym mieszkaniu jesli posiadamy tam meldunek stały. Witam. Zyłam w konkubinacie 13 lat mamy wspólne dziecko, po tym okresie wraz z dzieckiem odeszłam od konkubenta i wyprowadziłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.28 20:0:39

jakie prawo podstawa prawna zabrania odkopania ziemi wokół 3 ścian piwnicy celem odwodnienia skutecznego

to prawo to głupota nadzoru budowlanego który stosuje swoje wymyślone prawo i wydaje decyzje na podstawie wymyślonego prawa na szęście za niedługo zostanie zlikwidowane podrzędne pinb a może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.28 17:58:21

witam.mam pytanie .Jestem po rozwodzie ale chciałabym przepisać swoją własność jaką jest dom

witam.mam pytanie .Jestem po rozwodzie ale chciałabym przepisać swoją własność jaką jest dom jednorodzinny na byłego męża ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.28 15:49:11

Bezradność ojca

Witam. Mam 40 lat. 15 lat temu ożeniłem się z kobietą, która jak się okazało tuż po ślubie ma problemy psychiczne. To w jaki sposób odnosi się do mnie, moich rodziców i sióstr jest wręcz ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2013.9.28 14:33:30

Płacę jej alimenty a ona korzysta jeszcze z pomocy społecznej! Czy tak można?

Dzięki bardzo za odpowiedź.
Co do korzystania z pomocy społecznej to wygląda to tak:
nigdy nie narzekała na wysokość płaconych przeze mnie alimentów, dopiero teraz kiedy synek poszedł do drugiej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.28 13:26:52

Opłata kosztów sądowych

Odpowiadając njprościej- tak, może uiścić za Pana. Pozdrawiam. Adwokat Barbara Szopa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.28 10:24:18

Inwentaryzacja-przeterminowany towar.

W sklepie w którym pracuję od niecałego miesiąca (jestem na okresie próbnym) przeprowadzona zostanie niebawem inwentaryzacja. Z tego co słyszałam od personelu za towar, który uległ przeterminowaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 21:20:2

Godziny pracy na delegacji

Witam,
chciałabym dowiedzieć się czy ktoś z Was miał już może problemy o których za chwilę napiszę, i ewentualnie mógł doradzić co można z tym zrobić. Sprawa wygląda następująco - mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 20:38:33

Witam Sprawa wygląda następująco - mieszkam z córką (13 lat) od pewnego czasu przyjeżdża do nas,

Witam
Sprawa wygląda następująco - mieszkam z córką (13 lat) od pewnego czasu przyjeżdża do nas, właściwie do niej jej przyjaciel, syn mojej koleżanki.
Chłopak ma lat 21, dobrze się dogadują, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 20:12:23

Jak podpisać umowę z NFZ na masaże lecznicze..

Jak podpisać umowę z NFZ na masaże lecznicze.. Dzień dobry.. prowadzę gabinet rehabilitacyjno-rekondycyjny.. Chciałam otworzyć teraz gabinet masażu leczniczego w poradni, czy mam możliwość podpisania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 19:54:40

Czy kurator rodzinny ma prawo wejść do domu kiedy nie ma osoby dorosłej i zaglądać w każdą dziurę

Czy kurator rodzinny ma prawo wejść do domu kiedy nie ma osoby dorosłej i zaglądać w każdą dziurę mieszkania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 19:33:24

Uszkodzony laptop

Czy kupujący wskazał w swoim oświadczeniu na inne, konkretne uszkodzenia, które po zakupie w tym laptopie odkrył? W opisie aukcji widnieje adnotacja o uszkodzonej matrycy, z Pana zastrzeżeniem, iż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.27 19:30:24

Intrum. Potrzebna pomoc.

Pani problem jest raczej kwestią faktyczną, a nie prawną i zdaje się, że w chwili obecnej bez większego znaczenia pozostaje z jakich przyczyn Pani nie regulowała swoich zobowiązań. Kwestią kluczową ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.27 19:20:53

spozniona pensja - mozna domagac sie rekompensaty??

Można się domagać odsetek, ale kto tak naprawdę jest skłonny podjąć walkę z pracodawcą? ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2013.9.27 15:53:37

zawiadomienia z sadu rodzinnego do meza i rodziców

PRzydałyby się jakieś przecinki i duże litery, nic nie idzie zrozumieć ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.27 15:51:22

jak zmienić w gminie plan zagospodarowania przestżennego

jak zmienić w gminie plan zagospodarowania przestżennego miałem działkę rolną zabudowaną podatek rolny płacę do gminy z działki zabudowanej wypis z rejestru gruntu rolną zabudowaną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 14:45:42

Nakleika na szybe za złe parkowanie

Jestem pracownikiem ochrony , pracuie na osiedlu i strzege osiedla. ostatnio wspulnota wpadła na genialny pomysł i uchwaliła że za złe parkowanie ochrona będzie nalepiać nakleiki na szybę . Ta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 10:49:26

Cz należy mi się nagroda jubileuszowa?

Cz należy mi się nagroda jubileuszowa? W tym roku skończyłem Lącznie 30 lat pracy.W latach 90 na okres 2 lat rozwiązałem umowę o pracę i oteorzyłem własną działalnoś,by następnie zamknąć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 9:50:26

wpis na hipoteke

Rok temu rozstałam sie z chłopakiem. Posiadamy wspólny kredyt hipoteczny, jednak właścicielem nieruchomości jest tylko on. Ja nie mam żadnych praw. Mieszkaliśmy ze sobą ok 4 mce gdy musiał refinansować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.27 8:48:18

Kompensata wzajemnych należności powstalych przed ogloszeniem upadłości.

Witam. Dziękuję za szybką odpowiedź. Ostatnie krótkie pytanie: czy w stosunku do społki w upadłości mogę zastosować oświadczenie woli potrącenia art. 499 KC zamiast kompensaty umownej?
Pozdrawiam.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.27 0:11:3

Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie i modernizację drogi wewnętrznej będącej we władaniu gminy?

Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie i modernizację drogi wewnętrznej będącej we władaniu gminy? Witam,

Jakiś czas temu kupiliśmy z mężem działkę budowlaną do której prowadzi droga wewnętrzna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.26 21:49:0

Ujawnienie hipoteki.

Witam,
zwracam się z prośbą o udzielenie mi wyjaśnienia w moim przypadku:
Złożyłem do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności aktu notarialnemu w którym zawarta jest umowa pożyczki,wraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.26 20:30:33

Mam takie pytanie czy moge wyslac mame na przymusowy odwyk alkocholowy, moja mama jest alkocholiczka

Mam takie pytanie czy moge wyslac mame na przymusowy odwyk alkocholowy, moja mama jest alkocholiczka i przesto robi mnustwo dlugow jak mam zalatwic taki problem . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.26 15:29:33

Była zabrania mi zabierania dziecka do sibie. Grozi sądem.

w przypadku jeśli nie porozumie się Pan z matką dziecka co do zakresu kontaktów z córką pozostaje jedynie ich sądowne ustalenie. Ma Pan prawo do kontaktów z córką także poza miejscem jej zamieszkania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.26 15:24:35

Jaki jest okres oczekiwania na odczytanie testamentu

Jaki jest okres oczekiwania na odczytanie testamentu Po smierci matki zostal testament ,ktory znajdowal sie w gminie gdy poszedlem z bratem na odczytanie tego testamentu gmina poinformowala nas ,ze oni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.26 13:14:53

Proszę o pomoc

Osoba A oskarża osobę B w sprawie przywłaszczenia mienia tj. o przestępstwo z art. 284 2kk.
Osoba A posiada tylko 1 świadka, którym jest ojcem dziecka tej osoby oraz mieszka razem z nią a także ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.26 12:37:15

jak mam sie przed tym ocronic ??

jak mam sie przed tym ocronic ?? jestem w placowce resocjalizacyjnej . zostalem pomowiony o zarzywanie narkotykow tylko dlatego ze bylem w tego typu zdarzeniu uczestnikiem . zwykle pomowienia ... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.25 20:10:28

jak napisać wniosek do sądu o pomówienie?

Jestem w placowce resocjalizacyjnej . Zostalem pomowiony o zarzywanie narkotykow . Dostalem ocene z zachowania naganna i informacje do sadu . Jak mam sie przed tym obronic ? liczac sie z tym ze mam umorzony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.25 20:7:10

polećcie adwokata w Toruniu

Polecam adwokata Marcina Synaka. Rzeczowo , szybko i skutecznie poprowadził sprawę mojej siostry. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.25 19:48:43

Opieka nad chorym

Moje pytanie odnosi się do opieki nad ojcem. Jest on alkoholikiem, matka jest z nim rozwiedziona, nie dokładał się do utrzymania więc dostał nakaz eksmisji. Niestety został pobity ostatnio i miał ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.25 18:50:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika