Faktury - Allegro

Odpowiedzi w temacie (2)

adela27

6.5.2013

Hejak. Kupuje od osoby prywatnej na Allegro e-przedmioty tzw. itemy w grach mmo, i chciałbym sprzedawać te przedmioty dalej ale od sprzedajacego nie mam żadnych faktur ani nie mamy żadnej umowy zawartej na kupno sprzedaż. W razie kontroli US wystarczą mi wtedy wydrukowane informacje o dokonanej transakcji przez Allegro które przychodzą na e-mail i wyciągi z konta tzn. histrosia transakcji bankowych? Btw. prowadze normalnie działalność swoją żeby nie było.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

chromir3

2013-05-07 14:34:54

Tak, jak najbardziej wystarczy wydrukowane informacje o dokonanej transakcji przez Allegro które przychodzą na e-mail.

maślana

2013-05-08 09:40:39

Jeszcze pytanie odemnie, jaka forma opodatkowaniaa tej pani działalności jest? Faktura czy ryczałt?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)

 • 10.12.2011

  Kiedy można anulować fakturę?

  Kwestia anulowania faktury nie jest uregulowana ani w przepisach ustawy o VAT, ani też w przepisach wykonawczych do niej. Nie oznacza to jednak, że w praktyce podatnicy nie mogą anulować faktury. Możliwość (...)

 • 3.11.2011

  Jakie szczególne dokumenty są uznawane za faktury VAT?

  Przepisy rozporządzenia fakturowego uznają za faktury VAT pewne specyficzne dokumenty. Wszystkie te dokumenty przedstawiamy poniżej. Za faktury VAT uznaje się m.in. rachunki, o których mowa w art. (...)

 • 20.4.2007

  Faktury VAT wystawiane przez nabywcę - nowy sposób dokumentacji

  Wraz z wejściem w życie nowej ustawy o VAT, podatnicy uzyskali możliwość przerzucenia obowiązku wystawiania faktur VAT na nabywcę. Jest to czasem wygodny sposób spełnienia obowiązków związanych (...)