Forum prawne (strona 268)

zapłata za zaległe faktury

Witam,
W celu egzekucji wskazanej kwoty,powinna Pani wnieść najpierw sprawę do sądu i uzyskać tytuł wykonawczy tj.wyrok wraz z klazurą prawomocności.
Kolejnym krokiem będzie złozenie wniosku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.8 15:25:22

wpisałam zły numer faktury w bankowym tytule zapłaty,jakie pismo muszę napisać aby to wyjaśnić

wpisałam zły numer faktury w bankowym tytule zapłaty,jakie pismo muszę napisać aby to wyjaśnić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.8 13:43:54

Czy dzieci po śmierci ojca dziedziczą dług alimentacyjny

Czy dzieci po śmierci ojca dziedziczą dług alimentacyjny Czy możliwe jest aby dług alimentacyjny przechodził na dzieci po śmierci ojca. Czy jest to możliwe aby oddawać pieniądze których się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.8 13:24:18

Sprawa o dział spadku

Witam,
po zapoznaniu się z niniejszą treścią proszę o telefon pod nr.
tel.:512 687 517.
Z wyrazami szacunku,
Radca Prawny
Łukasz Słota ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.8 10:58:51

maz jest zameldowany od miesiaca w niemczech tam pracuje stara sie teraz o rodzinne na 2 dzieci my

maz jest zameldowany od miesiaca w niemczech tam pracuje stara sie teraz o rodzinne na 2 dzieci my jestesmy tu w polsce jakie papiery musimy miec aby muc otrzymac ten zasilek
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.8 10:58:48

Jeśli cę wycofam pozew, to jakie poniosę koszty?

Jeśli cę wycofam pozew, to jakie poniosę koszty? Złozyłam pozew o zapłatę z tytułu wykonania projektu budowlanego, po okresie 9 lat, licząc na 10 letni okres przedawnienia. Sąd w postępowaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.7 20:57:7

miejsce postojowe

Witam. Mam pewien problem. 2 lata temu kupiłem mieszkanie na zamkniętym osiedlu na podwyższonym parterze. Po roku wspólnota przeprowadziła ankietę odnośnie tego aby w miejscu m.in. pod moim balkonem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.7 20:3:10

Dług za akademik

Witam, wynajem pokoju(lub miejsca) w akademiku należy do świadczeń okresowych i po 3 latach ulega przedawnieniu. Z wyrazami szacunku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.7 18:2:38

czy na działce rolnej możliwe jest otwarcie tartaku?

czy na działce rolnej możliwe jest otwarcie tartaku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.7 16:41:12

Kto decyduje o zatrudnieniu nauczyciela? Dyrektor szkoły, w której nauczyciel ubiega się o zatrudnienie

Kto decyduje o zatrudnieniu nauczyciela? Dyrektor szkoły, w której nauczyciel ubiega się o zatrudnienie czy MEN? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.7 14:6:1

Czy wniosek rozwodowy z podziałem majątku trzeba składać w sądzie najbliższym miejsca zameldowania

Czy wniosek rozwodowy z podziałem majątku trzeba składać w sądzie najbliższym miejsca zameldowania czy można go złożyć w miejscu obecnego pobytu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.7 13:41:37

Kategoria wojskowa

Witam. Chciałbym sobie zmienić kategorie wojskową z E na min. D. Stając na komosji wojskowej miałem poważną wadę wzroku i na tamte czasy nie było możliwości usunięcia jej. W chwili obecnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.7 11:14:29

Jestem po rozwodzie moja była żona co wekend wywozi dziecko do nowo poznanych mężczyzn przez internet.

Jestem po rozwodzie moja była żona co wekend wywozi dziecko do nowo poznanych mężczyzn przez internet. Wyłancza swój i dziecka telefon a ja dopiero w poniedziałek dzwoniąc do szkoły. dowiaduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.7 10:10:41

Opłaty dla OZZ za odtwarzanie utworu

Witam,

Szczególnie chodzi o Zrzeszenie Producentów Audio Video (ZPAV), czy odtwarzanie (publicznie - szkoła tańca) muzyki zakupionej np. w sklepie Apple (iTune) także jest objęte obowiązkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.6 23:40:46

wypadek art 177 .

Witam,
sprawy nie należy bagatelizować. Co do zagrożenia i ewentualnych konsekwencji prawnych duże znaczenie będzie miała opinia biegłego z ZMS na okoliczność obrażeń ciała pokrzywdzonego. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.6 22:33:2

Posiadanie znacznej ilosci marihuany

Witam,
Pana poprzednia karalność może mieć znaczenie w Sądzie i wpływ na wymiar kary (dotyczy to wyroku, który nie uległ zatarciu). Z treści postu wynika, że czyn objęty zarzutem to art 62 ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.6 22:19:18

witam. Jestem współwłaścicielem spółki cywilnej. Urząd Celny z tytułu nie zapłaconej akcyzy

witam. Jestem współwłaścicielem spółki cywilnej. Urząd Celny z tytułu nie zapłaconej akcyzy za oleje (nie wynikajacej ze złej woli) zajął w błyskawicznym tempie zaległą kwotę 3000zł. To ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.6 18:59:14

wydawanie dziennkika budowy

Podczas składania wniosku o wydanie dziennika budowy pani urzędniczka powiedziała mi, że muszę posiadać do wglądu oryginał pozwolenia na budowę. Ja przyniosłam kopię pozwolenia i przyniesienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.6 18:38:16

Kontakty z synem...utrudnione.Co można w tej sytuacji zrobić.?

Kontakty z synem...utrudnione.Co można w tej sytuacji zrobić.? Mieszkamy osobno, ja mam przyznane alimenty bez ograniczenia praw rodzicielskich.Jezeli umawiam sie z synem ze przyjadę po niego on się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.6 11:22:40

Choroba zawodowa

witam mam przyznaną chorobe zawodowa w 2011 roku 10 procent ciesnie nadgarstka byłam w zusie pani mi powiedziała że jak będę szła na emeryture mam 40 lat pracy - w zusie składam wniosek na emeryturę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.6 11:9:28

Witam serdecznie. Mam pytanie o drodze prawnej, a mianowicie... Mój ojciec ma na sobie komornika w związku

Witam serdecznie. Mam pytanie o drodze prawnej, a mianowicie... Mój ojciec ma na sobie komornika w związku z alimentami, bo kiedyś nie płacił pracuje regularnie w stałej pracy i ma stałe dochody ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.5 10:49:12

2013.10.4 22:34:35

Spadek - Jak uzyskać pieniądze.

Witam, rozumiem, że został przeprowadzony dział spadku a Pan jest współwłaścicielem nieruchomości. W takim przypadku musiałby Pan sporządzić wniosek o zniesienie współwłasności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.4 22:16:8

Za wysokie zajecie komornicze??? Pomocy!!!

Witam wszystkich czytajacych.

Mam pewien problem a wlasciwie nie ja tylko jeden z czlonkow mojej rodziny (wujek). Chcialbym dowiedziec sie czy komornik potraca odpowiednia kwote z jego renty tzn. czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.4 19:0:52

alimenty

Mam pytanie ile może zabrać komornik za alimenty.Wiem ,że 60 % wypłaty ,ale jezeli mam pół etatu z najniżej krajowej czyli ok 600 zł a alimnety zasadzone 300 zł plus koszty komornika to 60 % procent ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.4 17:33:49

2013.10.4 15:32:29

Staż

Staż Jeżeli zrezygnuje ze stażu to jakie koszty powinnam zwrocić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.4 14:27:19

podszywani właściciele

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie wspólnoty mieszkaniowej i tzw.:"udawanych właścicieli".
W styczniu tego roku zawiązała się wspólnota mieszkaniowa składająca się z 12 mieszkań i 11 właścicieli. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.4 14:2:44

Odpowiedź na pozew rozwodowy bez orzekania o winie.

Witam.

Jako ofiara toksycznego związku małżeńskiego - toksyczny trójkąt - chciałbym się poradzić Was, jak prawidłowo napisać odwołanie od treści pozwu, który pomimo zawartej klauzuli "bez ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2013.10.4 13:27:28

alimenty a przyznanie opieki nad dzieckiem

Dziekuję za odpowiedź.A co w przypadku gdybyśmy doszli do ugody słownej,bez zmian punktów w wyroku przez byłego męża??( córka niedługo pełnoletnia a sprawa do tego czasu może się nie rozwiązać).Czyli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.4 8:36:35

Umowa zlecenie a wysokość kary

Witam Kara umowna jak każde postanowienie umowy podlega uzgodnieniu pomiędzy stronami i może być swobodnie zmieniana przed podpisaniem umowy. Z powodu jakiego naruszenia umowy przewidziana jest aż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.3 22:50:25

Czy dziekan może zmienić promotora bez wiedzy studenta?

Jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej, za pół roku kończę studia i mam mieć obronę. Chcąc ustalić termin seminarium z promotorem, ten poinformował mnie, że nie podpisano z nim umowy. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.3 19:48:27

przekroczenie terminu rozpatrzenia reklamacji

Witam, 1,5 roku temu zakupiłem aparat fotograficzny, który w sierpniu b.r. uległ awarii - nie było możliwości uruchomienia go.

Złożylem reklamację telefonicznie w sklepie internetowym, ponieważ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.3 15:19:19

czy pracodawca może egzaminowac pracownika?

czy pracodawca może robić pracownikom egzaminy z zakresu wiedzy pomimo tegoże w umowie o prace nie jest zawarta informacja na ten temat i nie przeprowadzono pracownikom zadnego szkolenia z jakiejkolwiek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.3 11:2:38

Niewyjaśnione zaszłości po zmarłym ojcu - proszę o pomoc!

Jeszcze raz wczytałam się w opis Pani sytuacji -
spadek po ojcu to 1/2 udziału w jednym mieszkaniu i 1/2 w drugim.
Wszystkie trzy Panie będziecie miały postanowienie nabycia 1/3 masy spadkowej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.3 10:24:38

Kopia umowy

Pracodawca może tylko tyle, na ile Pani mu pozwoli. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.2 20:29:43

pytania o umwe sprzsedazy i rękojmię

Witam. Udzielenie odpowiedzi zależy od wielu czynników, przede wszystkim co jest przedmiotem sprzedaży oraz kto jest stroną transakcji. Np. w przypadku sprzedaży nieruchomości konieczna jest umowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.2 19:46:0

Minął miesiąc od zdania przeze mnie lokalu właścicielowi po rocznym najmie; nie przedstawił mi

Minął miesiąc od zdania przeze mnie lokalu właścicielowi po rocznym najmie; nie przedstawił mi on żadnych faktur z malowania itp. czy w myśl ustawy o ochronie praw lokatorów mogę od niego wymagać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.2 18:15:25

Początkujący Zarejestrowany: Nov 2010 Posty: 13 Domyślnie Nienależnie pobrane świadczenie rodzinne

Witam, dostałem z zusu list że musze zwrócić nienależne pobrane świadzcenia rodzinne. Wiem że jest możliwość umorzenia tej kary, jaki wniosek trzeba wypełnić ? Co należy w nim napisać żeby ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.2 16:53:32

Witam ma pewien ze tak to nazwe problem z zus otoz tak pobieralem rante rodzinna z zus na okres 3 lat

Witam ma pewien ze tak to nazwe problem z zus otoz tak pobieralem rante rodzinna z zus na okres 3 lat od 2009-2013.
zus wyslal mi dzis list,ze musze splacic nienaleznie pobierane swiadczenia renta 700-800 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.2 15:25:46

Alimenty

Porada już nieaktualna, ale porada może przyda się komuś jeszcze. Jeśli zostanie założona sprawa sądowa należy przedstawić w sądzie wszystkie potwierdzenia przelewów, jeśli odnośnie kwot ... Zobacz wątek

41 odpowiedzi

2013.10.2 14:49:49

chciałbym sie dowiedziec do kogo sie zgłosic w sprawie odzyskania pieniedzy od pracodawcy za granicą?

witam
Pracowałem legalnie dwa miesiące w Berlinie na budowie i pracodawca nie wpłacił mi moich zarobionych ciężko pieniędzy choć miałem spisaną z nim umowę i na dodatek dał mi dziś wypowiedzenie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.2 0:2:44

jak wybrnąć z nakazu rozbiórki budynku?

jak wybrnąć z nakazu rozbiórki budynku? Witam,
sytuacja wygląda następująco: postawiłem budynek drewniany,
budynek został postawiony tylko na zgłoszenie, ponieważ wymiary nie przekraczały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.1 22:2:46

Witam. Mam pytanie, czy po podpisaniu umowy zlecenie mogę ją rozwiązać w ciągu 14 dni od podpisania?

Witam. Mam pytanie, czy po podpisaniu umowy zlecenie mogę ją rozwiązać w ciągu 14 dni od podpisania? Bez ponoszenia żadnych kosztów? Dokładnie chodzi o umowę zlecenie na inwentaryzacje. Zapisałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.1 19:36:2

Czy mogę załozyc znajomej sprawę za wyzwiska publiczne pod adresem mojej osoby?

Czy mogę załozyc znajomej sprawę za wyzwiska publiczne pod adresem mojej osoby? Witam. Prosze pana mam problem i prosze o pomoc. znajoma z wioski ostatnio bardzo wyzwala mnie publicznie krzyczala na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.1 18:51:49

spadek po babci (mieszkanie)

1. Jeśli babcia chciała, żeby mieszkanie po jej śmierci stało się Pani własnością, to czas na załatwienie tego tematu był za jej życia (spisanie stosownego testamentu). Teraz to, co babcia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.1 16:15:19

Jestem oskarżony o pobicie. Policjantka która prowadzi tą sprawe doradziła mi, zebym napisał wniosek

Jestem oskarżony o pobicie. Policjantka która prowadzi tą sprawe doradziła mi, zebym napisał wniosek o uniewinnienie z racji tego, ze nigdy wcześniej nie byłem karany a szkodliwość czynu była ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.1 15:15:2

Próba wyłudzenia na szkodzie

Witam,
proszę o kontakt pod numerem 793952710.
Nie jest Pan pierwszą osobą, która to spotkało.
Postaram się Panu pomóc.
Z wyrazami szacunku,
Łukasz S ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.1 14:48:38

Witam, jestem najemcą lokalu od 1 miesiąca. Właściciel najmowanego lakalu nie ma podpisanej umowy

Witam, jestem najemcą lokalu od 1 miesiąca. Właściciel najmowanego lakalu nie ma podpisanej umowy na wywóz śmieci. W PGKiM poinformowano mnie, że ja, jako najemca, podpisać umowy na wywóz śmieći ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.1 11:59:19

pomyłka w działkach

Witam ! Jesteśmy w stanie rozwiązać każdy problem dotyczący prawa mieszkaniowego. Pomoc prawna 0zł 784469729 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.1 9:56:27

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika