Forum prawne (strona 270)

jak napisać pismo do komornika o zmianie konta bankowego?

jak napisać pismo do komornika o zmianie konta bankowego?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.25 18:46:12

Klient nie wie czego chce, jak zerwać umowę

Witam,

Mój problem polega na tym że od miesiąca użeram się z kupującym. Sprzedaję szkice na allegro. Pani zamówiła rysunek córki, określiła wymagania, ja zakceptowałam. Obiecałam wysłać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.25 14:36:8

Widzenia z dzieckiem mam przeznane 2 razy w tygodniu i co drugi weekend. W zwiazku z trybem mojej pracy

Widzenia z dzieckiem mam przeznane 2 razy w tygodniu i co drugi weekend. W zwiazku z trybem mojej pracy nie moge odbierac dziecka w tygodniu. Jak to mozna prawnie rozwiazac? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.25 12:17:7

oszukani przez pośrednika

Witam serdecznie,
Jakiś czas temu wraz z narzeczonym wynajęliśmy mieszkanie poprzez pośrednika nieruchomości.
Znaleźliśmy ofertę w internecie, obejrzeliśmy mieszkanie i zdecydowaliśmy się.
Oglądając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.25 10:11:23

Nieodpłatna praca a wyjazd za granice

Witam. Prosze o pomoc. Dostalem kare nie odplatnej pracy na caly rok po 40 godzin w miesiącu ustalilem już z kuratorem zaklad w ktorym bede odrabiac tą kare. 2 dni temu dostałem informacje, że bede ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.25 8:13:2

Urodzłam 11.09.2013 do jakiej daty mi przysługuje urlop macierzyński( 20 tyg),dodatkowy urlop macierzynski(6

Urodzłam 11.09.2013 do jakiej daty mi przysługuje urlop macierzyński( 20 tyg),dodatkowy urlop macierzynski(6 tyg.) i urlop rodzicielski(26 tyg.)Obawiam się zę moge sie pomylić chociażby o 1 dzień ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.24 22:25:6

Czy należy się zwrot części czynszu za niewykorzystany okres najmu

Moja sytuacja wygląda tak:
1. Złożyłem wypowiedzenie umowy, które zgodnie z zawartą umową zacznie swój bieg od 1 dnia następnego miesiąca, czyli będę mieszkał jeszcze do końca października.
2. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.24 21:19:24

Zanizona faktura przy kupnie z USA(Chin)

Witam
Kupiłem ostatnio jakiś przedmiot w stanach(wysyłka była jednak z chin o czym dowiedziałem się po telefonie z UC).
Dostałem telefon z urzędu celnego z prośbą o przedstawienie tłumaczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.24 20:32:27

Dwie umowy o zakazie konkurencji

Przy pierwszej umowie o pracę podpisałem umowę o zakazie konkurencji. Po jakimś czasie podpisałem drugą, o tym samym zakresie co pierwsza, ale z inną karą za złamanie zakazu. Pracodawca obiecał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.24 19:38:11

spółka jawna zawieszenie 3 lata

Witam,
spółkę jawną zawiesiłem ze wspólnikiem jakies 3 lata temu...
Miałem problem ze znalezieniem wspólnika dlatego nie odwieszałem ani zamykałem jej z powodów finansowych.-- na drodze sądowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.24 17:54:11

Odebranie auta

Nie ma znaczenia na kogo jest zarejestrowane auto. Zostało nabyte w trakcie trwania małżeństwa i stanowi majątek wspólny małżonków. Oboje mają równe prawo do pojazdu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.24 15:48:44

chorobowe w dniu wygaśnięcia umowy

Dzień dobry. Pracowałam 10 lat na czas określony. W ostatnim dniu umowy 31 lipca zachorowałam. Skręciłam palec. Za ten ostatni dzień zapłacił mi pracodawca a od 1 sierpnia płaci mi zus. Okazało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.24 14:57:48

Rozwiązanie umowy

bez analizy umowy nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Jeśli w świetle zapisów umowy mieli prawo do wystawienia faktur i świadczyli faktycznie usługi za które faktura została ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2013.9.24 13:1:30

Witam. Rok temu złozyłam wniosek o rozwód. Niestety mój mąż jet nieosiągalny i na wskutek tego

Witam. Rok temu złozyłam wniosek o rozwód. Niestety mój mąż jet nieosiągalny i na wskutek tego sprawa będzie zawiezona chyba ze wskaże jego miejsce pobytu. Nie mam zielonego pojęcia gdzie przebywa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.24 11:16:56

Niebezpieczne zabawki dla dzieci

Wiem jedno, że te wszystkie zabawki tutaj są bezpieczne: ) O to się nie musisz martwić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.24 8:50:36

Pracuję na kasie i mój pracodawca żąda ode mnie zapłaty manka, przy czym on nie zwraca mi wygenerowanych

Pracuję na kasie i mój pracodawca żąda ode mnie zapłaty manka, przy czym on nie zwraca mi wygenerowanych \\\"plusów\\\" na koniec zmiany tłumacząc, że tym pokrywa szkody inwentaryzacyjne. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.23 22:31:4

handel

Moja sprawa polega na tym ze raz bylem oskarzony o handel i posiadanie dostalem 1,5 roku na 4 lata w zawiasach i 4 lata kuratora teaz niebawem bd mial druga sprawe bo typ ktory nigdy nie robil ze mna intesow ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.23 21:10:19

Pracuję w państwowym zakładzie pracy -32 lata i jestem ubezpieczony w ZUS.Mam zamiar przejąć gospodarstwo

Pracuję w państwowym zakładzie pracy -32 lata i jestem ubezpieczony w ZUS.Mam zamiar przejąć gospodarstwo rolne .Jednocześnie prowadzę działalność gospodarczą - sklep.Czy po zwolnieniu się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.23 17:51:5

wypowiedzenie umowy najmu - uzasadnienie

Dzień dobry,

mam taką sytuacje iż chciałbym wypowiedzieć natychmiastowo umowe najmu tak żeby być w tym pokoju do końca obecnego miesiąca, według umowy mam standardowo miesiąc więc musialbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.23 16:20:7

Rozwód a kredyt hipoteczny

Też mam podobny dylemat, szukałem w internecie, ale to ślepa droga, same śmieciowe informacje. Jeden telefon do banku wszystko wyjaśnił:
1. Przed wszelkimi nerwowymi ruchami zrobić rozdzielność ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.9.23 15:5:0

czy gmina może zabrac majątek osoby samotnej przebywającej w domu opieki społecznej?

Wujek jest w domu starców jest kawalerem samotnym, za pobyt jego w domu starców dopłaca gmina. Czy po sprzedaży jego domu może gmina żądać pieniędzy, ze sprzedaży. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.23 10:3:57

konkubin mnie zostawił zarabia 2500tys. powiedział ze więcej niz po 300zl.na 3 córki nie bedzie płacił

konkubin mnie zostawił zarabia 2500tys. powiedział ze więcej niz po 300zl.na 3 córki nie bedzie płacił ja zarabiam 320zl.pracuje w pracach interwecyjnych mam rodzinne na córki zostawił mnie zdługami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.23 9:28:49

czy moge w trybie natychmiastowym wypowiedziec mieszkanie osobie ktora okazala sie chorą psychicznie?ukryla

czy moge w trybie natychmiastowym wypowiedziec mieszkanie osobie ktora okazala sie chorą psychicznie?ukryla ten fakt przy wynajmowaniu.Nie podpisalismy żadnej umowy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.22 23:7:43

art. 60 pkt 4

Witam, mam pytanie. Dostałem wezwanie na komendę jako świadek, na wezwaniu jest wpisany art 60 pkt 4 kodeksu drogowego. Sytuacja wygląda następująco w tamtym roku zrobiliśmy sobie kulig z kolegą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.22 22:46:41

utrata zniżek OC w razie wypadku

Chcę kupić pierwsze auto i wziąć je na współwłasność z mamą w celu uzyskania zniżek w OC. Mama natomiast ma też współwłasność naszego pierwszego auta z tatą. Rozumiem, że w razie gdybym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.22 19:25:4

PRZEZ PRZYPADEK NACISNIŁEM I GRAŁ MI SIE PROGRAM GOLD DOWLAND TJ PROGRAMY DO OTWARZANIA PŁY CD DWD

PRZEZ PRZYPADEK NACISNIŁEM I GRAŁ MI SIE PROGRAM GOLD DOWLAND TJ PROGRAMY DO OTWARZANIA PŁY CD DWD ZALOGOWAŁEM SIE NA TA STRONE I TEN PROGRAM W MOIMSYSTEMIE NIE DZIAŁA I FIRMA J W DOWLAND WYŚLSŁALLLLA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.22 12:3:56

ile wynosi dopłata do hektara 2013?

ile wyniesie dopłata do 1 ha w całosci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.22 10:57:53

16 sierpnia 2013 wzielam slub w tunezji czy jest mozliwosc uniewaznienia slubu nadmienie ze chodzilo

16 sierpnia 2013 wzielam slub w tunezji czy jest mozliwosc uniewaznienia slubu nadmienie ze chodzilo mu tylko o dostanie sie do polski i czuje sie oszukana . tutaj nie zarejestrowalam malzenstwa jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.22 7:20:21

Umowa o pracę połączona z umową o wpółpracy

Witam.
Została mi zaproponowana umowa o pracę z firmą A na minimalną stawkę w połączeniu z umową o współpracy z firmą B. (Umowy są niezależne). Firmy A i B współpracują ze sobą.
Jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.21 23:1:23

Zagarnięcie mienia

Dobry wieczór, może od razu przejdę do pytania.
Od 24 lat zamieszkuje razem z ojcem i bratem dom, dom został przepisany przez wujka tacie. Ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych papierów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.21 21:1:5

CHCE PRAWDE A INNI NIE CHCA BO SIE BOJA PRAWDY

CHCE PRAWDE A INNI NIE CHCA BO SIE BOJA PRAWDY 2013-09-20 17:04:33
OD: GOCKO ANDRZEJ
PAMIENTAJCIE JAN PAWEŁ II GŁOSIŁ A GOCKO ANDRZEJ SPRAWDZAŁ WSZYSTKO NA WŁASNYM ZDROWIU ZEBY LUDZIE SIE GADZALI ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.21 20:4:57

Wezwanie do uregulowania zaplaty za ubezpieczenie spolecznie i zdrowotne

Potrzebuję informacji w sprawie jaką otrzymałem od firmy, w której nie pracuje od stycznia 2013 roku. W kwietniu 2011 zostałem zwolniony z pracy gdzie posiadałem umowę o pracę i gdzie były odprowadzane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.21 18:49:20

ZACHÓWEK PROSZE O POMOC.... ...

jeśli to była zwykła darowizna ze służebnością to generalnie zachowek przysługiwać będzie
ale nie znam szczegółów sprawy więc trudno się wypowiadać, bo może brat też dostał jakieś ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2013.9.21 13:35:9

pieniadze po bracie

była między nimi jakaś umowa w ogóle? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.21 13:29:46

Dzień dobry, Mam pytanie czy i jak można unieważnić podpisany weksel?? Chodzi o fakt, że jestem

Dzień dobry,

Mam pytanie czy i jak można unieważnić podpisany weksel?? Chodzi o fakt, że jestem osobą chorą umysłowo i klient wykorzystując ten fakt dał mi coś takiego do podpisania, a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.21 11:9:53

dostalem wypowiedzenie z pracy z powodu likwidacji stanowiska pracy wiec nie z mojej winy mam dostac

dostalem wypowiedzenie z pracy z powodu likwidacji stanowiska pracy wiec nie z mojej winy mam dostac 2 miesiecznom odprawe oraz pieniązki za niewykorzystany urlop niestety mam komornika czy moze zajac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.20 20:48:58

Kolizja rower auto, czy kierwoca postąpił etycznie? Czyja wina?

Ze strony kierowcy zgłoszenia sprawy na policję raczej bym się nie spodziewał. Wspomianiany świadek to zapewne straszak na rowerzystę. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.20 20:40:42

Jak sprzedać współwlasność

Ma Pani prawo do sprzedaży udziału w nieruchomości, o ile nie zobowiązała się Pani wcześniej, że tego Pani nie uczyni. Pewne wyjątki przewidziane są dla nieruchomości rolnych, udziałów należących ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.20 14:52:27

czy mogę żądać od ojca łożenia na studia jeżeli rodzice nie mają rozwodu a nie żyją razem

ma Pani prawo dochodzić od ojca alimentów - najważniejszym jest aby wykazać, że nie jest Pani w stanie utrzymać się samodzielnie na poziomie zbliżonym do poziomu, na którym żyje Pani ojciec.

W ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.20 14:26:35

Czy pracodawca mial prawo zwolnic mojego syna z praktyk?

Czy pracodawca mial prawo zwolnic mojego syna z praktyk? Syn miał praktyki jako mechanik samochodowy zawalil szkole ale nie praktyki.Pracodawca obiecal mu ze zostanie na praktykach jednak pozniej sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.20 13:6:9

zasiedzenie a spadek

A sprawa jest bardziej skomplikowana ponieważ nieruchomość była kupowana w latach 80-tych gdzie obowiązywały 2 akty notarialne, pierwszy tak zwany zaliczkowy a drugi finalny i on nie został zrobiony ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.20 12:53:10

Syn za miesiąc kończy 18 lat , pod koniec listopada 2013 zostanie ojcem , chce nadac dziecku swoje

Syn za miesiąc kończy 18 lat , pod koniec listopada 2013 zostanie ojcem , chce nadac dziecku swoje nazwisko , matka dziecka ma niespelna 17 lat, narazie nie planują ślubu , gdzie zalatwić ,zeby dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.20 12:45:36

Odzyskanie zaległej wypłaty

Witam!

Piszę tu na forum, ponieważ jestem w trakcie odzyskiwania zaległej wypłaty z pewnej firmy ubezpieczeniowej. Przepracowałam tam krótki okres czasu, bo zaledwie 7 dni, ale było to pod koniec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.20 12:6:48

CZY UMOWĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY MOŻE PRZERWAĆ ANEKS DO TEJ UMOWY I W/W UMOWA MOŻE STAĆ SIĘ UMOWĄ

CZY UMOWĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY MOŻE PRZERWAĆ ANEKS DO TEJ UMOWY
I W/W UMOWA MOŻE STAĆ SIĘ UMOWĄ NA CZAS OKREŚLONY ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.20 11:35:15

Jak napisać pismo do dyrektora szkoły z prośbą o umożliwienie kontynuacji nauki 2 języka?

Jak napisać pismo do dyrektora szkoły z prośbą o umożliwienie kontynuacji nauki 2 języka? zmieniam szkołę a w nowej nie mam możliwości kontynuacji nauki języka chińskiego. W związku z tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.20 10:36:11

Paczka - brak możliwości zwrotu paczki

Jak ogromna i ciężka jest ta paczka, że to aż taki problem ją odesłać? Czy to był kostium rycerski z jakiegoś żelastwa?? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.9.20 9:55:44

2013.9.20 9:0:5

WITAM WZIELAM SLUB 16. 08. 2013 ROKU W TUNEZJI NIE ZAREJESTROWALAM SLUBU TU W POLSCE ALE TERAZ WIEM

WITAM WZIELAM SLUB 16. 08. 2013 ROKU W TUNEZJI NIE ZAREJESTROWALAM SLUBU TU W POLSCE ALE TERAZ WIEM ZE ZOSTALAM OSZUKANA I WYKORZYSTANA CHODZILO TYLKO O WIZE DLA NIEGO JAK ZROBIC BYM NIE BYLA TAM W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.19 21:23:55

Pomocy!!!

Proszę niech mi ktoś pomoże bo już nie daję rady!!
Moi rodzice się zadłużyli i większość zadłużenia wynika z wzięcia gotówki u "pożyczkodawców niebankowych"(nie wiem czy mogę wymieniać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.19 19:39:17

Mam orzeczenie sądu o przejęciu spadku po mojej babci. Niestety w księdze wieczystej wpisany był

Mam orzeczenie sądu o przejęciu spadku po mojej babci. Niestety w księdze wieczystej wpisany był tylko jej mąż, który zmarł 25 lat prszed jej śmiercią. Proszę o informację jak można dokonać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.19 19:6:11

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika