Forum prawne (strona 272)

Legitymacja studencka [przedłużenie]

Czy jeśli student ma zapełnione wszystkie naklejki na legimce a będzie musiała ją przedłużyć, to czy możesz w świetle prawa odkleić ostatnią czy 2 ostatnie naklejki i w jej/ich miejsce nakleić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.13 16:3:42

nękanie - prosze o pomoc

Opisane przez Panią zachowania na pewno kwalifikują się jako przestępstwo, więc szanse są realne, pytanie tylko czy wyrok skazujący dla ojca dziecka jest dla Pani równoznaczny z wygraniem sprawy.
Pisze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.13 15:55:28

kupno mieszkania od rodziców a zachowek

najlepszym rozwiązaniem może być wydziedziczenie pozostałego rodzeństwa, gdyż pozbawi je to prawa do zachowku;
w razie sprzedaży mieszkania za "symboliczną kwotę":
1) notariusz może się sprzeciwić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.13 14:54:27

Odszkodowanie za pobicie w ośrodku wychowawczym

Witam, Zgodnie z treścią art. 442(1) par. 3 kc W razie wyrządzenia szkody na osobie przedawnienie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.13 12:57:37

Pozbawienie praw rodzicielskich.

Witam, Wzory konkretne można znaleźć na internecie. Należy podać przede wszystkim brak więzi emocjonalnej pomiędzy ojcem a dzieckiem, brak jakiegokolwiek zainteresowania losem dziecka, niepłacenie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.13 12:41:8

Podanie - jako dokument?

Witam!
Uprzejmie Państwa proszę o wskazówki.
Złożyłem do Dyrektora mojej placówki podanie o usprawiedliwienie nieobecności na Radzie Pedagogicznej wiążącej się z przerwą po dyżurze nocnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.13 9:21:37

jak odzyskaćporzyczone pieniądze??

mam taki problem. znajoma jest mi winna w tym momencie 1446. umówiłyśmy się ze będzie spłacać ratami po 200 złotych dziesiątego każdego miesiąca pierwszą ratę zapłaciła w lipcu. w sierpniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.12 22:8:39

Jak długo należy płacić alimenty

Sytuacja dotyczy bliskiej mi osoby.
Jest ojcem trójki dorosłych już dzieci, na które nadal musi płacić alimenty. Zadne z nich się nie uczy ponadto dwoje z nich z racji stanu zdrowia dostaje świadczenia(rentę ... Zobacz wątek

55 odpowiedzi | Strony: 1 2

2013.9.12 19:44:11

Opieka nad domem pod nieobecność właścicielki

Witam serdecznie. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda moja sytuacja w świetle prawa a mianowicie:
Wraz z synem mieszkamy w domku jednorodzinnym który należy do mojej mamy (jest prawnym właścicielem). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.12 19:7:15

Podróbka telefonu

Witam serdecznie.

Zakupiłam na tablica.pl iPhona. Umówiłam się poprzez komunikator z Panem R. na spotkanie w celu sfinalizowania transakcji. Na pierwszy rzut oka wszystko z tym telefonem było ok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.12 18:28:38

Moj ojciec mial 0,26ha i dzierzarwil 0,50ha, czyj ja, jego syn (57lat) moge doliczyc sobie ta ziemie

Moj ojciec mial 0,26ha i dzierzarwil 0,50ha, czyj ja, jego syn (57lat) moge doliczyc sobie ta ziemie razem z dzierzawa do emerytury?
Z gory dziekuje za odpowiedz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.12 18:5:7

Moj ojciec mial 0,26ha i dzierzarwil 0,50ha, czyj ja, jego syn (57lat) moge doliczyc sobie ta ziemie

Moj ojciec mial 0,26ha i dzierzarwil 0,50ha, czyj ja, jego syn (57lat) moge doliczyc sobie ta ziemie razem z dzierzawa do emerytury?
Z gory dziekuje za odpowiedz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.12 18:4:21

jak napisac prosbe o zwolnienie z pzu

jak napisac prosbe o zwolnienie z pzu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.12 16:21:26

Co powiecie o http://sqlegal.pl/ ? czy to najlepsza kancelaria w warszawie?

Co powiecie o http://sqlegal.pl/ ? czy to najlepsza kancelaria w warszawie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.12 15:10:21

Internetowa zbiórka pieniędzy - legalne?

Witam,
nie wiem czy dobry dział, lecz najbardziej mi pasowało, bo tu jednak chodzi o to czy to nie podlega pod prawo karne, a wiec
słyszałem przypadek Histmag.org i innych, którzy mieli problemy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.12 13:54:9

jakie dokumety są potrzebne do rozwonu? wnoszę tez o alimenty na córkę czy trzeba miec jakiś dokument

jakie dokumety są potrzebne do rozwonu? wnoszę tez o alimenty na córkę czy trzeba miec jakiś dokument np akt urodzenia córki?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.12 11:11:43

Sprawa w sądzie o psa

Witam, jestem hodowcą psów (nie Yorków) i to co mogę dodać: Otóż zgodnie z prawem sprzedaż m.in. psów z hodowli niezrzeszonych jest niezgodna z prawem (pomijam fakt iż wiele stowarzyszeń ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.11 23:45:37

Alimenty

WIELKIE DZIĘKI, jest to dla mnie bardzo dobra wiadomość . ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.9.11 22:50:14

Przychodnia nie chce wydać wyników badań

Sugeruję wizytę u dyrektora szpitala, a jeśli to nie pomoże skargę do NFZ i rzecznika praw pacjentów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.11 18:39:8

Zwolnienie, umowa zlecenia

Jestem co miesiąc zatrudniana na umowie zlecenia w firmie, wysyłam do pracodawców umowy in blanco tylko z moimi danymi i podpisami. Ostatnio pracodawca zażądał żebym wysłała dwie umowy podpisane. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.11 17:59:25

Odpowiedzialność finansowa po kradzierzy

Dzień dobry,
sklep, w którym pracuję został okradziony w dniu, w którym byłam na zamianie. Skradziono kasetkę z pieniędzmi, którą przechowywałam zgodnie z przyjętymi zasadami. Jestem zatrudniona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.11 17:56:20

alimenty a ślub

witam,pobieram alimenty na syna juz pół roku od jego pjca. zyjemy teraz z ojcem dziecka w zgodzie i chcemy wziąc ślub.czy po ślubie nadal będe mogła pobierać alimenty? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.11 17:20:53

Witam serdecznie,chciałam zasięgnąć opinii..Czy mozna zwolnic czy nie przedłuzyc umowy pracownikowi

Witam serdecznie,chciałam zasięgnąć opinii..Czy mozna zwolnic czy nie przedłuzyc umowy pracownikowi jesli powodem jest jak to nazwała pani kierownik brak pokory pracownika?Czy za to ze pracownik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.11 16:31:12

Witam serdecznie,chciałam zasięgnąć opinii..Czy mozna zwolnic czy nie przedłuzyc umowy pracownikowi

Witam serdecznie,chciałam zasięgnąć opinii..Czy mozna zwolnic czy nie przedłuzyc umowy pracownikowi jesli powodem jest jak to nazwała pani kierownik brak pokory pracownika?Czy za to ze pracownik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.11 16:27:13

Reklamacja obuwia - oddalnie z powodu tęgości.

Witam, chciałbym uzyskać od kogoś porady co zrobić jeżeli reklamacja obuwia zostanie odrzucona w taki sposób:
"Dokonano oględzin zareklamowanego obuwia i stwierdzono, że w prawej półparze w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.11 16:20:36

Czy muszę skorygować remanent likwidacyjny firmy po tym jak po 2 latach Sąd wydał wyrok unieważniający

Czy muszę skorygować remanent likwidacyjny firmy po tym jak po 2 latach Sąd wydał wyrok unieważniający sprzedaż majątku firmy. Jeden ze wspólników S.C. przed wypowiedzeniem udziałów w spółce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.11 13:31:46

Sąd orzekł służebność przesyłu kanalizacji na mojej działce na korzyść Zakładu Wodociągów

Sąd orzekł służebność przesyłu kanalizacji na mojej działce na korzyść Zakładu Wodociągów za opłatą 402 zł. Służebność ta została wpisana do księgi wieczystej bez uiszczenia tej kwoty. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.11 9:52:6

Mam rozdzielność z mężem od 10 lat ale mieszkamy razem gdzie prowadzimy osobne działalności. Mąż

Mam rozdzielność z mężem od 10 lat ale mieszkamy razem gdzie prowadzimy osobne działalności. Mąż jest ze mną zameldowany pod tym adresem a dom jest wyłącznie moja własnością. Komornik toczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 23:35:48

cesja wierzystelności a ogłoszenie upadłości dłużnika

Witam,

bardzo bym prosił o podpowiedź w następującej sprawie: wierzyciel dokonał cesji przysługującej mu wierzytelności na firmę windykacyjną (nabywca wierzytelności) w trybie art. 509 kc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 22:19:4

Chcę pozwać Urząd Gminy do Sądu (postępowanie odszkodowawcze) Czy mogę?

Decyzję SKO może Pan skarżyć do WSA, chyba że już upłynął termin złożenia skargi. Może Pan też pozwać UG o odszkodowanie za uniemożliwienie zabudowy, ale tu sugeruję Panu konsultację z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.10 20:6:25

od 15 lat jestem zameldowana u babci w mieszkaniu komunalnym. babcia ma 82 lata jest osobą schorowaną,

od 15 lat jestem zameldowana u babci w mieszkaniu komunalnym. babcia ma 82 lata jest osobą schorowaną, która ma problemy z poruszaniem się, boi że ktoś będzie próbował wykorzystać ten fakt i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 20:2:1

Transmisja pay per view

Witam, jesli to nie tamat do tgoe działu to przepraszam i prosze o przeniesienie. Moje pytanie dotyczy transmisji pay per view w pubach. W umowie z dostawca tv istnieje informacja o zakazie publicznego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 20:1:13

Wykorzystanie zdjęcia będącego w domenie publicznej USA

Witam

Mam zamiar w celach komercyjnych w swoim dziele umieścić to zdjęcie:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Thomas_Edison2.jpg

U dołu jest napisane, że plik ten należy do domeny publicznej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 19:31:13

Kierownik robót bez uprawnień a odpowiedzialność

Witam

firma zmieniła moje stanowisko z majstra budowy na kierownika robót. Ja natomiast nie posiadam uprawnień więc nie powinienem prowadzić samodzielnej funkcji.

Jak wygląda moja sytuacja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 18:50:28

pobranie nowych prowizji bez zgody konsumenta SkyCash

Korzystam z konta firmowego Mobiparking, którego włascicielem jest SkyCash. Korzystanie z usług firmy polega na wczesniejszym zasilaniu konta kwotą, która następnie jest wykorzystywana na parkowanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 17:50:9

W 2006 w sądzie pracy zawarłam ugodę z byłym pracodawcą odnośnie wypłaty zaległego wynagrodzenia

W 2006 w sądzie pracy zawarłam ugodę z byłym pracodawcą odnośnie wypłaty zaległego wynagrodzenia i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Były pracodawca nie wywiązał się z w/w ugody. Sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 16:4:8

Witam firma zgubiła oryginał umowy. Na tej podstawie założyłem że ta umowa nie istnieje i nie wykonałem

Witam firma zgubiła oryginał umowy. Na tej podstawie założyłem że ta umowa nie istnieje i nie wykonałem pracy której dotyczyła . Czy ta Firma może domaga się odszkodowania ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 15:30:37

Ktos sie podszył i podpisął umowę

Witam
prosze o pomoc. Właśnie komornik ściągnął mi część należności za nie moje długi.
W 2000 roku ktos sie podszył pode mnie i podpisał umowę z firmą Aster - nazwisko sie zgadza ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 13:5:17

Dzien dobry mam pytanie czy naleza mi sie pieniadze za zgon mojej drugiej twsciowej skoro pierwsz tesciowa

Dzien dobry mam pytanie czy naleza mi sie pieniadze za zgon mojej drugiej twsciowej skoro pierwsz tesciowa zyje?z PZU
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 10:22:9

Umorzenie kosztów komorniczych

chcialam zapytac czy ktos byl w sytuacji kiedy splacil swoj dlug wierzycielowi a pomimo to komornik domaga sie kosztow komorniczych pomimo ze nic nie robil jaka jest mozliwosc umozenia tych kosztow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.10 10:8:31

Prawo karne a studia prawnicze (i przyszłość)

Nie wspominiałeś w końcu, na którym roku jesteś? Skąd nagle takie wątpliwości? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.9 23:58:49

umowa o pracę + działalność gospodarcza a zwolnienie L4

Witam,

Nurtuje mnie jedna kwestia, która być może niedługo będzie mnie dotyczyć, a mianowicie:

Czy mając umowę o pracę a jednoczesnie prowadząc jednoosobową działalność gosp. można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 21:25:30

Problem z policją

1. Uspokoić się.
2. Nie dać się zastraszyć policji. To jest ich typowa zagrywka. Wpadają do kogoś i straszą karą. Ich celem jest doprowadzenie podejrzanego do takiego stanu zastraszenia, żeby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.9 21:5:9

Import z Chin i sprzedaż na allegro...

Witam, dołączam się do pytania.

Czy jako osoba zatrudniona, importując bezpośrednio z Chin np całkowicie hipotetycznie telefony, figurki z pcv. I sprzedając je na allegro w cenie 550-600zł co ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.9 19:32:17

czy to jest naruszenie dóbr osobistych?

Witam.
mam pytanie odnośnie naruszenia dóbr osobistych.
jestem od kilku miesięcy przy każdej nadażającej sie okazji wyzywana przez kobietę mojego brata.wyzywana najgorszymi słowami dostępnymi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 19:5:15

2013.9.9 18:27:43

Mobbing przez osobę ? ,która od roku wydzwania do moich przełożonych.

Mobbing przez osobę ? ,która od roku wydzwania do moich przełożonych. Mój przełożony ma już dość tej atmosfery ,firma międzynarodowa.Osoba która wydzwania jest anonimowa,w pracy wszyscy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 17:45:26

nie spłacony dług

Witam .
Mam problem , Sprzedałem koledze replikę ASG za 700 zł . zawarliśmy umowę słowną . Umówiliśmy się że ma go spłacić do końca roku szkolnego ( czerwca 2013r ) w dowolnych ratach . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 16:30:5

czy jesli mam stale zatródnienie stała umowa o prace i naj niższa krajowa wynagrodzenia i jestem samotnie

czy jesli mam stale zatródnienie stała umowa o prace i naj niższa krajowa wynagrodzenia i jestem samotnie wychowujaca matką dziecko czy komornik może zając mi pensje?? jaką kolwiek jej czesc? mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 15:51:12

wniosek o zatarcie skazania

Witam,
Jestem studentką prawa i nie potrafię sobie poradzić z jednym problemem.
Chodzi o to, że znajomy poprosił mnie o napisanie wniosku o zatarcie skazania (bo u nas na prowincji nie ma żadnego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.9 15:33:50

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika