Wpisanie spółki do rejestru spółek jawnych
Odpowiedzi w temacie ()

Witam serdecznie, Jestem studentem Akademii Morskiej w Gdyni. Specjalizację którą studiuje to Zarządzanie Przedsiębiorstwem. W ramach projektu musiałem stworzyć wirtualną firmę, która zmaga się z realnymi problemami. Firmę tworzę ja wraz spólnikami. Wystąpiliśmy razem do sądu z wnioskiem o wpisanie spółki do rejestru spółek jawnych. Do wniosku wspólnicy załączyli dane określone w art.26 paragraf 1 KODEKSU SPOLEK HANDLOWYCH, oraz uchwale o przekształceniu spółki cywilnej w jawna. § Art. 26. § 1. Zgłoszenie spółki jawnej do sądu rejestrowego powinno zawierać: 1) firmę, siedzibę i adres spółki, 2) przedmiot działalności spółki, 3) nazwiska i imiona albo firmy (nazwy) wspólników oraz adresy wspólników albo ich adresy do doręczeń, 4) nazwiska i imiona osób, które są uprawnione do reprezentowania spółki, i sposób reprezentacji. Sad wezwał spółkę do wykazania, ze w ciągu 2 kolejnych lat obrotowych spółka prowadziła przedsiębiorstwo większych rozmiarów, a ponieważ wspólnicy oświadczyli, ze spółka nie prowadzi działalności większych rozmiarów, wniosek o prze rejestracje został oddalony Moim zadaniem jest ocena stanowisko sadu oraz przedstawić problematykę przedsiębiorstwa większych rozmiarów, oraz status spółki cywilnej na gruncie KODEKSU CYWILNEGO. Mógłby ktoś mi w tym pomóc? W zamian oferuję poradę związaną z tworzeniem stron internetowych / pozycjonowaniem i rzeczy z tym związanych.
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Nie jestem prawnikiem, ale jestem współwłascicielem spółki jawnej. Przekształcenia są dobrowolne i obligatoryjne - dla spółek większych rozmiarów. Może zrobiliście błąd we wniosku, nie ten formularz, może zaznaczyliście obligaotyjne przekształcenie? Może cos źle zapisaliście w Uchwale i Sąd potraktował Was jako przekształecenie obligatoryjne i odrzucił wniosek? Z dobrowolnym (fakultatywnym) przekształceniem spółki cywilnej na spółkę jawną mamy do czynienia wtedy, gdy spółka nie spełnia przesłanek do obligatoryjnego przekształcenia, ale mimo to wspólnicy podejmują decyzje o przekształceniu. Z art. 551 § 4 k.s.h. wynikają natomiast ograniczenia dotyczące przekształceń. Nie można przekształcić spółki w likwidacji, która rozpoczęła podział majątku. Dopuszcza się więc (podobnie jak przy połączeniu i podziale spółek) przekształcenie przez czas trwania postępowania likwidacyjnego, nawet po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli oraz upłynnieniu majątku, ale tylko do momentu podziału majątku. Nie może także być przekształcona spółka, która znalazła się w upadłości. A może jest kwestia tego, że nie osiąganie żadnych wyników finansowych i dizałalność jako taka nie jest prowadzona, choć nie wiem czy tutaj to jest przesłanka do odrzucenia wniosku przez Sąd - tutaj KC Art. 860. § 1.kc Przez umowę spółki wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego przez działanie w sposób oznaczony, w szczególności przez wniesienie wkładów.
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Potrzebujesz porady prawnej?
PODOBNE TEMATY NA FORUM
-
wspólnicy spółek jawnych a Abolicja ZUS 2013.
Witam wszystkich. Czy wspólnicy spółki jawnej mają możliwość starania się o abolicję długów wraz z odsetkami wobec zakładu ubezpieczeń społecznych? Nataniel. czytaj dalej»
-
wpisanie do rejestru długów
W jakich sytuacjach można zostać wpisanym do rejestru długów? Pozdrawiam. czytaj dalej»
-
pisma do spólek
Witam Jestem laikiem jesli chodzi o prawo adminsitracyjne.. bardzo jednak potrzebuje dowiedzieć odnośnie spółek jawnych, cywilnych , zo.o. Jak się adresuje pismo na poszczególną spółkę (...) czytaj dalej»
-
Dwie spółki z o.o. - ci sami wspólnicy
Zastanawiam się, czy dwaj wspólnicy istniejącej spółki z o.o. mogą założyć kolejną spółkę z o.o., w której też będą jedynymi udziałowcami. Czy mielibyśmy dwie różne spółki: 1 Sp. (...) czytaj dalej»
-
czy wpisanie zmiana umowy spółki jawnej do krs jest konstytutywne?
czy wpisanie zmiana umowy spółki jawnej do krs jest konstytutywne? czytaj dalej»
-
Przekształcenia spółek
Czy jest możliwe przekształcenie spółki akcyjnej w sp. z o.o i odwrotnie? (asteria) czytaj dalej»
-
Kto może być beneficjentem ustawy abolicyjnej 2013?
Ustawa stanowi, iż beneficjentami ustawy stają się osoby, które prowadzą działalność która zawiera się w katalogu art. 8 ust. 6 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych ( twórcy i artyści, (...) czytaj dalej»
-
Czas oczekiwania na wpisanie spółki do KRSu
Witam, czy jest jakieś uregulowanie prawne co do czasu, jaki sąd ma na wydanie postanowienia o wpisie spółki do KRSu? Powszechnie uważa się, że jest to 14 dni, jednak czy jest jakiś przepiś "mówiący" (...) czytaj dalej»
-
Uwaga na wyłudzenia!! Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach!!
Uwaga na nieuczciwe działania KRIP, które są zwyczajnym wyłudzeniem. KRIP informuje spółki w groźnie wyglądającym piśmie od kancelarii lub z rejestru, którego nazwa jest mocno zbliżona do instytucji (...) czytaj dalej»
-
Grzywna za wyłudzenie kredytu.
Witam, czy ukaranie grzywną w sprawie o wyłudzenie kredytu na kwotę 3000 zł. Powoduje wpisanie do rejestru Krk jako osoby karanej za przestępstwo w wyroku sądowym? Wstępne dziękuję za poświęcony (...) czytaj dalej»