Forum prawne (strona 271)

Mam orzeczenie sądu o przejęciu spadku po mojej babci. Niestety w księdze wieczystej wpisany był

Mam orzeczenie sądu o przejęciu spadku po mojej babci. Niestety w księdze wieczystej wpisany był tylko jej mąż, który zmarł 25 lat prszed jej śmiercią. Proszę o informację jak można dokonać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.19 19:4:25

egzekucja z nieruchomości za długi męża

Komornik nie mam prawa prowadzić egzekucji z majątku wspólnego małżonków, jeśli tylko jeden z nich zaciągnął zobowiązania bez zgody drugiego małżonka. Musi Pani jeszcze sprawdzić, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.19 17:59:2

Bójka w szkole

była w szkole bójka w której brało udział okolo 10 osób po jeden stronie było 7 po drugiej 4 i te 4 osoby zaatakowały te 7 tych 4 osób nie rozpoznano byli z poza szkoły .żadna ze stron nie zgłosiła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.19 17:41:25

widzenia z dzieckiem bez obecności matki- jak to ugryźć?

I o to właśnie chodziło! By ojciec mógł zabrać córkę na godzinny spacer,tak jak np dotychczas to robil , tyle że bez obecności matki. Sam. Chce uregulować to sądownie tylko nie wie od czego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.19 16:32:36

Zawieszenie pozwu rozwodowego

może Pani cofnąć powództwo. Wniosek o cofnięcie pozwu może Pani złożyć w sądzie, w którym złożyła Pani pozew rozwodowy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.19 16:16:5

Jak napisać wniosek do komornika o bez skuteczności w sprwaie o alimenty za 2012 rok,zaświadczenie

Jak napisać wniosek do komornika o bez skuteczności w sprwaie o alimenty za 2012 rok,zaświadczenie jest potrzebne do przedłożenia do Funduszu Alimentacyjnego ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.19 14:59:50

Witam,przebywam z mezem od ponad5lat w Anglii i nigdy wczesniej nie mieszkalismy w Polsce razem i rowniez

Witam,przebywam z mezem od ponad5lat w Anglii i nigdy wczesniej nie mieszkalismy w Polsce razem i rowniez oboje nie mamy zameldowania w Polsce,gdzie moge zlozyc pozew o rozwód poniewaz slub cywilny byl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.19 13:43:16

Warunkowe Umorzenie Postępowania - Prośba o pomoc!

Witam,

Po krótce opiszę sytuację i moje pytanie i prośbę.

Sprzedałem na portalu aukcyjnym 4 rzeczy z zagranicy, jak się okazało były podrobione ( nie miałem o tym pojęcia )miałem sprawę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.19 12:33:3

zasiłek macierzyński osoby współpracującej będącej na urlopie wychowawczym

Witam,

obecnie przebywam już 3 rok na bezpłatnym urlopie wychowawczym. Jestem w 7 miesiącu ciąży i mam pytanie czy mogłabym ubezpieczyć się w ZUSIe jako osoba współpracująca w męża firmie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.19 10:31:42

reklamacja obuwia odmowa

Witam czy mogłabym prosić także o wzór pisma odwołania się od reklamacji niezasadnej to mój meill. jolantawawrzyniak@tlen.pl z góry dziękuję. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.18 21:41:50

cisza nocna a niekanie

Witam
Mam taki problem
na początku Sierpnia w nocy sąsiad z dołu głośno grał muzyka aż sąsiadka z naprzeciwka przyszła w nocy do mnie że nie może spać. rano posłem zgłosić to na policję, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.18 17:47:43

Czy jest jakiś wzór pisma do szpitala odnośnie błedu lekarskiego

Czy jest jakiś wzór pisma do szpitala odnośnie błedu lekarskiego Po złamaniu reki(złamanie otwarte obu kości)organiz nie tolerowł prawdopodobnie drutów oraz blachy którymi zespolono kości doszło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.18 17:22:27

Nokia nie chce naprawić usterki

Witam, mam następujący problem. Jestem posiadaczem Nokii Lumia 800 z usterkami technicznymi: problemy z autofokusem oraz bardzo powszechny kłopot z zawieszaniem się telefonu podczas jednoczesnego słuchania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.18 16:58:43

Wyrzucenie z domu, brak meldunku. Pomoc

Zameldowanie nie ma tu nic do rzeczy. Meldunek jest tylko czynnością administracyjną w celu wskazania miejsca pobytu. Nie daj ono żadnego prawa do dysponowania nieruchomością. Właściciel ma prawo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.18 16:52:37

pełnomocnictwo notarialne i darowizna

Myślę, że nie będzie Pan mógł dokonać takiego przeniesienia własności na podstawie tego pełnomocnictwa. Nie może tak być, że obie strony czynności są reprezentowane przez jedną osobę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.18 16:48:10

karta zgonu

Sugeruję zwrócić się z tym tematem do rzecznika praw ubezpieczonych. To nie może tak być, że ubezpieczyciel stwarza sobie sztuczne powody dla uzasadnienia odmowy wypłaty świadczenia. Akt zgonu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.18 16:42:24

2 lata po podziale majątku, była żona żąda kolejnego podziału

Witam
Mam następujący problem.
Mój przyjaciel rozwiedziony w 2007 r. podzielił majątek w 2011 roku notarialnie. W skład majątku wspólnego do podziału weszło 3 pokojowe mieszkanie, kawalerka, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.18 13:11:44

Działalnośc gospodarcza w akademiku

Witam!

Mam pytanie - czy jest jakaś legalna możliwośc założenia jednoosobowej firmy, gdzie siedzibą byłby pokój w akademiku ? Dodam ,że narzedziem pracy byłby tylko i wyłącznie komputer, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.17 22:52:0

włamanie na facebook

Otóż to wszedłem na konto mojego kolegi na fb nie robiąc żadnych szkód.. Hasło sam odgadłem. Tylko wchodziłem i czytałem jego wiadomości . Duzo osób później wchodziło na to konto. Co mi ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.17 18:29:0

Leczenie alkoholika

Masz bardzo duży problem, powiem w wielkim skrócie. Sam jestem osobą uzależnioną - trzeźwym alkoholikiem.

Jedno co mogę Ci poradzić i weź sobie do serca, chociaż to trudne - NIE POMAGAJ!
Nigdy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.17 18:16:13

Współwłasność nieruchomości a zajęcie komornicze

Czy ma prawo wejść i zająć moje rzeczy pod moją nieobecność? Zawsze może powiedzieć, że nie wiedział o tym, że dłużnik nie przebywa w tym miejscu.
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.17 17:23:11

Ja mam takie pytanie czy Policjanta chroni tajemnica zawodowa?

Ja mam takie pytanie czy Policjanta chroni tajemnica zawodowa? ponieważ dostałem mandat i policjant powiedział to osobie która dalej rozpowiada. I niszczy moje dobre imię? czy poniósł by jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.17 16:43:17

czy synowa po rozwodzie ma prawo podać teściową o alimenty?

czy synowa po rozwodzie ma prawo podać teściową o alimenty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.17 16:24:34

Witam. Mam pytanie czy pobierając rentę po zmarłym mężu moge zatrudnić się w firmie na umowę

Witam. Mam pytanie czy pobierając rentę po zmarłym mężu moge zatrudnić się w firmie na umowę zlecenie. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.17 15:26:37

jak napisac pozew do sadu o pozbawienie praw rodzicielskich

witam mam takie pytanie mialam dzis rozprawe o rozwód w której ograniczam ojcu wladzy rodzicielskiej do współdecydowania o istotnych sprawach dziecka takich jak wybór szkoly kierunku krztalcenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.17 13:4:36

Praca przez internet

Witam

Chcę zapytacz czy praca przez internet polegajaca na rejestrowaniu sie na bezpłatne strony z grami itp , i za to sa pieniążki nie duze ale zawsze.
chcę zapytać czy to jest legalne bo brzmi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.16 18:26:18

Zniesienie komornika przez pełnoletniego

"O złośliwym wierzycielu i porządnym dłużniku Dłużnik ma zwracać tylko koszty egzekucji celowych, komornik powinien więc spytać, czy nie spełnił najpierw świadczenia dobrowolnie Dłużnik ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.16 17:0:57

2013.9.16 16:53:41

alimenty gdy osoba nie pracuje legalnie

Witam, oczywiście istnieje możliwość uzyskania alimentów zarówno od ojca jak i od matki zwłaszcza jeśli podejmie Pani studia dzienne, które uniemożliwią Pani samodzielne utrzymanie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.16 15:25:30

Prośba o wyjaśnienie wyroku sądu.

Witam. Proszę o zrozumiałe i konkretne objaśnienie wyroku.

I.

Oskarżonego ........... w ramach zarzucanego mu czynu uznaje za winnego tego, że w dniu xx.xx.xxxx r. w Warszawie kierując samochodem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.16 14:57:30

wkroczenie na teren działki bez zgody właściciela

Tak jak w temacie - firma zajmująca się melioracją rzeki chce wkroczyć na teren mojej działki, która graniczy z tą rzeką. Nie chcę wyrazić na to zgody, tym bardziej, że od drugiej strony też ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.16 14:20:28

Wynajem mieszkania

Najlepiej, by była to umowa najmu okazjonalnego zawarta u notariusza z oświadczeniem, że po zakończeniu umowy najmu najemcy będą mogli zamieszkać gdzie indziej, np. u swoich rodziców - rodzice ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2013.9.16 14:8:33

zawalajacy sie dworek w ktorym miesci sie kaplica

W czesławicach gina margonin miesci sie dworek który grozi zawaleniem a w dworku miesci sie kaplica do której uczeszczaja ludzie. Dworek został wystawiony na sprzedaz ale z jego kupnem wiaże sie rowniez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.16 9:11:34

Skarga do NSA - jakie załączniki?

Zaskarżam do NSA indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego, dotyczącą zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych odszkodowania z tytułu ustanowienia służebności przesyłu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.15 19:33:52

czy mozna uniewaznic akt notarialny?

czy mozna uniewaznic akt notarialny? rodzice mi dali w darowznie mieszkanie w kturym mieszka moj ojciec,mama zmarla dwa lata temu i moj brat ma zamiar zakladac mi sprawe o mieszkanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.15 17:22:38

Jak przerejestrować samochód zmarłego teścia?

Tydzień temu zmarł mój teść. Teściowa chce sprezentować nam jego auto. Jednak nie wiemy jak to załatwić aby było wszystko jak się należy.
Poza tym czy tym samochodem można teraz jeździć ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.15 12:36:24

podpisanie pustej umowy

Zawarłem umowę o pracę na okres, pracodawca do dziś nie wypłacił mi wynagrodzenia za pracę za przepracowanych kilka dni w sierpniu, a mamy już 15.09 jestem w trakcie trudnych rozmów z szefem w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.15 12:16:27

Prawo prywatne miedzynarodowe

Być może chodzi tutaj o sprawy osobowe, np. rozwód itd. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.15 12:14:37

Rozbudowa i nadbudowa budynku po granicy

Witam

Pozwoliłem sąsiadowi na budowę budynku po granicy w 1990 roku. Budynek jest długości 23,5 styczny z moja granica. Nie chcę by sąsiad zwiększał długość budynku ponieważ całkowicie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.15 11:12:21

nakaz zaplaty-splata kredytow zaciagnietych w malzenstwie

Tak otrzymalem w postepowaniu upominawczym. Oczywiscie w terminie zlozylem sprzeciw od tego nakzu wskazujac ze inaczej sie umawialismy z moja byla zona i tu zalaxznikiem jest nasza korespondencja mailowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.14 20:20:34

opóźnienia z dostawą drzwi

Dzień dobry,
może Pani podjąć określone kroki prawne związane z odstąpieniem od umowy, natomiast konkretne działania uzależnione są od szczegółów sprawy - tzn tego czy zamówiła Pani drzwi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.14 17:3:10

Proszę o poradę.

Proszę o poradę ,jestem po rozwodzie płacę alimenty na dwoje dzieci w wysokości 1.200zł,pracuję w górnictwie i jak wiadomo przysługuje się deputat węglowy.Wkrótce czeka mnie rozprawa sądowa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.14 16:52:16

Poszkodowany rząda pieniędzy.

Witam.
Sprawa wygląda następujaco-
Chłopak przyznał sie do pobicia(samoukaranie).Poszkodowany rzekomo w wyniku obrażen wylądował w szpitalu na kilka dni,jak sie okazało jest to osoba starajaca ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.14 14:7:23

Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości

Nalezy przede wszystkim tak pokierowac sprawą, aby uniknac placenia, czli wszelkich grzywien, mandatow, kosztow sadowych itp. Nalezy zlozyć wniosek o warunkowe umorzenie postepowania, w ktorym trzeba ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.9.14 0:24:57

despotyczna matka plus ojciec alkoholik

Witam. Mam 27 lat, jestem samotnąmamą dwóch córek. Mieszkam z rodzicami bo nie mam wyjścia. Na weekend chciałam wyjechać z dziećmi i znajomymi nad jezioro ale okazało się, że nie mogę zabrać ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.13 22:32:59

witam chcialabym sie zapytac czy nie splacona pozyczka w providencie 8 lat temu jest wpisany w biku i

witam chcialabym sie zapytac czy nie splacona pozyczka w providencie 8 lat temu jest wpisany w biku i czy moze mi przeszkodzic w otrzymaniu kredytu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.13 21:24:1

zmniejszenie alimentów

zmniejszenie alimentów mam przysadzone alimenty w kwocie 405,50,na dziecko z popszedniego małrzenstwa,obecnie jestem drugi raz zonaty i mam dwójke dzieci a w drodze jest trzecie,czy jest jakas szansa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.13 20:47:24

Czy art.270 kk i 286kk są powiązane ze sobą??????????????

Witam;ale co można rozumieć poprzez fałszowanie dokumentów?Dzisiaj miałem list z Policji aby tam się zgłosić,ale tylko jako świadka;ale tak poza tym to nic nie robię złego,i jestem w porządku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.13 18:33:16

Czy przysługuje mi pomoc z MOPS ?

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o rade i pomoc
Opisze moja sytuacje. A wiec tak. W kwietniu 2012 roku skończyłem szkole, technikum. Od września do połowy listopada następna szkoła, ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.13 18:9:41

Rozwód bez orzekania o winie oraz sądownie ustalone kontakty z dzieckiem

alimentow mam 300 zl watpie ze jakikolwiek sad by je obnizyl choc pisal mi ze poda mnie do sadu o ich zmniejszenie bo on ma dlugi i nie moze placic ani dlugow ani alimentow i skoro ja zyje z kim innym ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.9.13 16:35:7

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika