e-prawnik.pl Porady prawne

plagiat

Odpowiedzi w temacie (4)

suerr

7.5.2010

witam Właśnie skończyłam swoją pracę licencjacką w której wykorzystałam dane Urzędu Miasta, oczywiści w pracy zaznaczyłam źródła materiałów, które wykorzystałam. Wysłałam prace na plagiat.pl no i okazało się, że zostałam posądzona o plagiat. Co teraz mogę zrobić, czy nie można wykorzystywać dokumentów państwowych nawet jeśli zaznaczę ich źródło?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

stefa378

2010-06-16 14:36:11

witam Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na 2 pokrewne kierunki. Pierwsze dwa rozdziały zawierają identyczną treść w obu pracach, reszta znacznie się różni. Czy mogę to tak zostawić? Czy to się liczy jako plagiat?

sis650s

2013-03-23 10:25:48

Witam. Interesuje mnie temat plagiatu. Czy można zrobić plagiat swojej pracy. Mianowicie w jednym czasie prowadziłam swoją działalność i pracowałam u kogoś. Czy praca którą wykonywałam w innej firmie moge również wykorzystać w swojej. Cała praca jest mojego autorstwa. Dodam że nie byłam związana żadną umową ani nie podpisywałam wyłączności na moje prace dla tamtego pracodawcy. Bardzo proszę o podpowiedzieć.

elpasonaso

2013-03-26 13:46:08

Dwa razy pisanie o tym samym i nazywanie tego czymś innym to plagait. Korzystanie z fragmentów pracy już nie, to cytowanie. Skoro nie jest pan niczym zobowiązany z tamtą firmą to może pan tamtą pracę wkorzystać w całości bez pisania niczego nowego. tylko niech pan sprawdzi czy napewno pan tak może zrobić.

Marylka123

2013-04-28 11:25:49

Jako ,,pracownik" w rozumieniu Kodeksu Pracy wszystko co robisz przechodzi na rzecz pracodawcy, dostajesz za to wynagrodzenie i nikt nie musi podpisywać z Tobą żadnej dodatkowo umowy na przekazanie praw autorskich. Inaczej, gdy wykonujesz umowy cywilne, czy umowy jako działalność. Pytanie jaki był Twój status wtedy i jakie miałeś umowy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM