nie zachowana forma pisemna umowy

Odpowiedzi w temacie (2)

miauuuu

29.4.2013

Co się stanie, gdy nie zostanie zachowana forma pisemna umowy?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2013-04-29 15:50:19

To nie będzie dokumentu dla celów dowodowych, ale ustnie zawarta umowa jest ważna. Pozostaje kwestia udowodnienia zawarcia umowy oraz jej ustaleń. Odrębną kwestią pozostaje wymóg prawny dla pewnego rodzajów umów, które dla ważności muszą być zawarte w formie pisemnej. W takiej sytuacji nie ma umowy.

patrycja67

2013-04-30 10:37:02

Umowa będzie ważna, tylko w wypadku sporu konieczni będą świadkowie jej zawarcia.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 23.7.2013

  Zawieranie umowy w zwykłej formie pisemnej

  Umowy, co do zasady, mogą być zawierane w dowolnej formie - także ustnie. Bezpiecznie jest jednakże zawrzeć umowę w zwykłej formie pisemnej, bądź w formie kwalifikowanej. Artykuł opisuje sposoby (...)

 • 12.9.2018

  Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  Tematem artykułu jest zagadnienie wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę oraz wskazanie przykładowych błędów, jakie w tych sytuacjach popełniają strony stosunku pracy. Omówione (...)

 • 22.8.2012

  W jakiej formie należy zawierać umowy?

  Podstawową zasadą polskiego prawa jest swoboda wyboru formy umowy. Oznacza to, że strony zawierając umowę mogą zawrzeć ją w formie ustnej, pisemnej, aktu notarialnego itd. Wymagane jest tylko zachowanie, (...)

 • 17.5.2018

  Kiedy pośrednik może domagać się wynagrodzenia za swoje świadczenie?

  Podstawowym warunkiem dla uznania ważności umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jest jej forma pisemna. Jak skonstruować umowę, aby uniknąć trudności w wyegzekwowaniu (...)