Umowa o dzieło a wypowiedzenie

Odpowiedzi w temacie (3)

Rovinski

28.4.2013

Witam Sytuacja wygląda następująco Pracodawca obiecał (brzmi to naiwnie) podwyżkę w tym miesiącu (informacje o tym usłyszałem od niego kilka miesięcy temu) natomiast, gdy przyszło co do czego poinformował mnie o tym ze zostane zwolniony w przeciagu kilku miesięcy a moze wczesniej tylko mam mu dokończyć robotę. Oczywiście teraz spotykam się z ciągłą presją w pracy zeby jak najszybciej skonczyc wykonywane zadanie. Chciałem zapytać jakie mogą byc wobec mnie konsekwencje prawne gdy "nagle" otrzymam lepszą ofertę współpracy z inną firmą i będę chciał zrezygnować z dnia na dzień? Podpisuję umowy wsteczne o dzieło, to znaczy w marcu podpisuję umowę za luty itd.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Marylka123

2013-04-29 08:05:42

Podpisywanie umow wstecz jest nielegalne. Jaki masz zapis o wypowiedzeniu umowy w umowie lub kiedy ją można zerwać?

Rovinski

2013-04-29 09:35:21

Nie ma zadnych danych na temat okresu wypowiedzenia. Jedynie jest czas wykonywania dzieła (od do) ale to tak jak mowie za luty podpisuje w marcu.

Marylka123

2013-04-29 12:14:38

Tak na prawdę pracujesz bez pisemnej umowy więc nie masz żadnych konsekwencji prawnych - podpisujecie umowę z datą wstecz. Istnieje umowa ustna a ta jak wiemy jest ciężka do udowodnienia w każdym przypadku

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: