Forum prawne (strona 273)

Prawo pierwokupu gruntów rolnych z ANR

Witam, od blisko 10 lat dzierżawię część działki rolnej z Agencji Nieruchomości Rolnych. Całość działki to ok 8 ha z czego ja dzierżawię 3 ha, a resztę inny rolnik. Z końcem września kończy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 13:28:10

Wyłudzenie pieniędzy od studentki

Witam

w okresie od połowy września do 5 grudnia 2012 wraz z koleżanką mieszkałyśmy w pokoju na tzw stancji. Nie było podpisanej żadnej umowy, umowa ustna również nie została zawarta( z tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 13:3:4

podczas kontroli wykazalo mi 0.38 promila jakiel kary sie spodziewac

podczas kontroli wykazalo mi 0.38 promila jakiel kary sie spodziewac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 11:53:41

Witam. 32 lata temu rodzice przepsiali na mnie i moją żonę ziemię. Zostawili sobie dwie działki

Witam.
32 lata temu rodzice przepsiali na mnie i moją żonę ziemię. Zostawili sobie dwie działki (las) w 1982 roku zmarła matka a ojciec jeszcze żyję. Przez tyle lat to ja płaciłem podatek za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 11:43:6

witam wzielam slub cywilny w tunezji z algierczykiem tego roku w sierpniu zostalam oszukana przez mojego

witam wzielam slub cywilny w tunezji z algierczykiem tego roku w sierpniu zostalam oszukana przez mojego pseudo meza bo koresponduje z inna kobieta w polsce i tylko mu o wize chodzilo obiecywal wiele ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 11:35:5

zakaz konkurencyjności

Umowa to umowa, ew. można by się dopatrywać tutaj braku ekwiwalentu z drugiej strony. Generalnie ciężko będzie to podważyć. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.9 10:39:51

zasilek chorobowy

zasilek chorobowy wykorzystalam l4 na przelomie roku od grudnia 2012 do czerwca 2013,cale 182 dni ,przepracowalam pozniej za granica legalnie 1,5miesiaca i 1,5 miesiaca w polsce konczy mi sie umowa czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 10:19:58

Swiadek grózb karalnych

Witam jestem tutaj po raz 1szy więc prosze was o pomoc gdyz pierwszy raz jestem postawiona w takiej sytuacji i nie bardzo wiem co mam robic i myslec..Otóz moze zaczne od poczatku..Dn 06.09.2013 otrzymałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.9 8:59:25

mam niemieckie nazwisko a mieszkam w polsce czy moge sie staracc o obywatelstwo niemieckie

mam niemieckie nazwisko a mieszkam w polsce czy moge sie staracc o obywatelstwo niemieckie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.8 21:43:3

czy dyrektor szkoły może nie zapłacić mi za lekcję gdy uczniowie uciekli /wagary/ a ja jestem przygotowany

czy dyrektor szkoły może nie zapłacić mi za lekcję gdy uczniowie uciekli /wagary/ a ja jestem przygotowany do zajęć ? Moim zdaniem to tak jakby nie zapłacić strażakowi - bo się nic nie paliło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.8 19:22:28

Porada Prawna

Witam Was
Tomasz Starczewski z tej strony ,
mam aktualne zadluzenie oddane do kancelerii gdzie sciagaja mi z konta prywatnego okolo 400 zl miesiecznie , zalduzenie wynosi 12 tys zlotych
ktore bylo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.8 16:49:19

Ojcostwo...

Witam,
mam miesięcznego synka. Biologiczny ojciec dziecka jest mi znany (niedługi czas byliśmy ze sobą niestety nie mogliśmy się dogadać w żadnej kwestii) w trakcie ciąży otrzymałam od niego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.8 9:49:56

Wyszlam ponownie za maz. Czy moge zmienic nazwisko mojego niepelnosprawnego alr pelnoletniego syna na

Wyszlam ponownie za maz. Czy moge zmienic nazwisko mojego niepelnosprawnego alr pelnoletniego syna na moje nowe? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.7 19:59:59

Chcę wystąpić z wnioskiem o podwyższenie alimentów na mojego syna od ojca dziecka. Ojciec dziecka

Chcę wystąpić z wnioskiem o podwyższenie alimentów na mojego syna od ojca dziecka. Ojciec dziecka mieszka w Anglii i nie znam jego miejsca pobytu. Co zrobić w takiej sytuacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.7 15:37:30

Odmowa uchylenia aresztu

Mój narzeczony pisał o zażalenie do sądu o uchylenie aresztu niestety posiedzenie sie odbylo i dostał odmowna decyzje sankcje ma do 23 pazdziernika a siedzi juz prawie 1,5 miesiaca dokladnie 23 lipca ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.7 14:39:31

witam.Jestem żołnierzem kontraktowym od 1 sierpnia 2013 czy zaten okres należy mi się gratyfikacja

witam.Jestem żołnierzem kontraktowym od 1 sierpnia 2013 czy zaten okres należy mi się gratyfikacja urlopowa .Czy musi minąc pół roku służby. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.7 10:52:30

Witam serdecznie, chciałam zapytać o taką sprawę: Prowadzę własną działalność gospodarczą.Od

Witam serdecznie,

chciałam zapytać o taką sprawę:

Prowadzę własną działalność gospodarczą.Od 1.08 do 23.08 dostałam zwolnienie chorobowe (związane z ciążą). Dokumenty złożyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.7 0:1:39

PRESCO ....

Witam,
Mam ogromne problemy , a to za sprawa firmy PRESCO.Otoz mam nieuregulowane rachunki z POLSKA TELEFONIA CYFROWA(wtedy funkcjonowala ERA) z roku 2001/2002 i po jakims czasie firma przesylala mi upomnienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.6 21:35:53

Odliczenie podatku VAT

Witam,

W przyszłym roku planowałem zacząć budowę domku jednorodzinnego, ale poinformowano mnie, że ten rok jest ostatnim, w którym można odliczać podatek VAT za materiały budowlane. Doszły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.6 16:49:47

Prawo do trzynastej wypłaty ?

Witam,

Od dnia 01.12.2012 r. do dnia 31.08.2013 r. byłam na umowę o pracę w zakładzie x. Dnia 30.08.2013 podpisałam umowę z tym samym pracodawcą na rok czasu, jednak praca moja rozpocząć się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.6 14:3:51

JAk odzyskać pieniądze gdy umiera właściciel firmy?

JAk odzyskać pieniądze gdy umiera właściciel firmy? Prowadzę jednoosobową działalność,jestem fizjoterapeutą.Współpracuje z przychodnią, której włąścicielka nagle zmarła.Co miesiąc wystawiałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.6 12:50:58

Jestem opiekunem prawnym mojego siostrzeńca - osoby częściowo ubezwłasnowolnionej umieszczonej na

Jestem opiekunem prawnym mojego siostrzeńca - osoby częściowo ubezwłasnowolnionej umieszczonej na stałe wyrokiem sądu w domu opieki społecznej i chorej psychicznie. Chciałbym wyrejestrować lub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.6 8:59:55

WSPÓLNOTA A KREDYTY

Mieszkam w dużym budynku: 10 rodzin to Wspólnota, 7 rodzin to mieszkania komunalne. Wspólnota chce zaciągnąć kredyt. Ja jestem członkiem Wspólnoty ale jestem przeciwko kredytowi. Wiem że więkrzość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.6 8:48:45

Mieszkam w dużym budynku: 10 rodzin to Wspólnota, 7 rodzin to mieszkania komunalne. Wspólnota chce

Mieszkam w dużym budynku: 10 rodzin to Wspólnota, 7 rodzin to mieszkania komunalne. Wspólnota chce zaciągnąć kredyt. Ja jestem członkiem Wspólnoty ale jestem przeciwko kredytowi. Wiem że więkrzość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.6 8:14:20

Zakończene pracy i renta rodzinna a kuroniówka

Witam. Mam 23 lata. Studiuję systemem zaocznym nas studiach drugiego stopnia. W dalszym ciągu otrzymuję rentę rodzinną, a pracowałem tylko rok (12 miesięcy) w wymiarze 0,7 etatu będąc na zastępstwie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.6 0:20:47

Interpretacja sformułowania w zarządzeniu Rektora AGH ws. wysokości opłat za studia

Dzień dobry.
Jestem studentem AGH, nie dawno pojawiło się na mojej uczelni nowe rozporządzenie rektora ws. podniesienia wysokości opłat za godzinę zajęć. Mam problem z interpretacją zarządzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 22:29:58

Wyjazd służbowy - przymusowy nocleg z inną osobą

Proszę o poradę. Pracodawca wysyła mnie i mojego współpracownika w zagraniczną podróż służbową na 11 dni. Wbrew mojej woli firma każe nam spać w jednym, dwuosobowym pokoju.
Uważam to za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 22:25:23

meldunek stały mieszkanie własnościowe zmarłej babci

od 14 lat mieszkam i jestem zameldowana z rodziną u babci ktora zmarla i nie zdązyla przepisac prawnie własnościowego mieszkania na mnie czyli wnuczke ma 8 dzieci wszyscy obecnie wiedzieli i wiedząże ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 18:49:25

Mam pytanie nie mam karty pojazdu a jego pierwsza rejestracja była w 1998 w dowodzie jest napisane ze

Mam pytanie nie mam karty pojazdu a jego pierwsza rejestracja była w 1998 w dowodzie jest napisane ze nie wydano to będę mogla go bez problemu przejestrować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 18:14:28

rozwiązanie umowy o pracę na okres próbny za wypowiedzeniem

Witam, mam zawartą umowę o pracę na okres próbny. Mam lepszą ofertę pracy także chciałabym obecną umowę rozwiązać, tylko pojawiła się teraz kwestia okresu wypowiedzenia. Jak doczytałam się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 13:54:30

Podział kosztów w przypadku lokatora, który nie wywiązuje się z obowiązku płacenia czynszu

Posłużę się hipotetyczną sytuacją, żeby uprościć:

Wariant #1

Nieruchomość ma dwóch współwłaścicieli, którzy mają po 50% całości. Współwłasność nie jest zniesiona. Obydwaj ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 13:37:17

jak napisać wniosek do ZUS-u o wydanie kopii dokumentów E-101 i A1 z poprzednich lat

jak napisać wniosek do ZUS-u o wydanie kopii dokumentów E-101 i A1 z poprzednich lat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 13:35:16

Mieszkanie do wykupu po zamianie

Posiadam mieszkanie do wykupu od gminy
Rok temu zamieniłem się na mieszkaniami które znajduje się w tej samej klatce tylko 2 piętra niżej z tym samym metrażem użytkowym.
Czy dalej mogę wykupić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 12:52:50

Toczymy proses w sądzie o kaucje i zniszczenia - pomocy

Problem wygląda następująco. Wynajmowaliśmy z kolegą pokój w mieszkaniu studenckim. Jeden pokój zajmowaliśmy my, drugi dwójka innych chłopaków, trzeci syn właściciela. Dogadywaliśmy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 12:51:25

Matka z dzieckiem kontra mąż i ojciec

Witam, Doradzam jednak wystąpienie o rozwód wraz z ograniczeniem władzy rodzicielskiej ojcu dziecka. Jeżeli tak bardzo żąda kontaktów z dzieckiem można mu określić szerszy zakres ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.5 11:53:12

Podział majątku wspólnego i kredyt mieszkaniowy

Witam,

Nie znam zapisu całej ugody sądowej ale jak dla mnie zapis przytoczony przez Pana powoduje, że taka ugoda jest mało wykonalna. Głównym decydentem w sprawie ewentualnej cesji kredytu hipotecznego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.5 11:40:27

Błagam pomocy

Błagam pomocy Witam mam podobny problem tylko bardziej skąplikowany
jestem z żoną 6 lat i czasem się kłócimy teraz chce rozwodu i wziąśc dziecko latka nadmieniam że jest osobą o dużych nerwach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.5 0:6:6

Przedsiębiorcy stosującego klauzule niedozwolone.

[cytat]

Czy z żądaniem uznania postanowienia wzorca umowy za niedozwolone w ramach kontroli abstrakcyjnej można wystąpić nawet w sytuacji gdy przedsiębiorca zaniechał jego stosowania? Jest jakieś ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.9.4 23:0:45

praca na czarno a wypadek

Masz tylko jedno wyjście - zgłoś sprawę do Pastwowej Inspekcji Pracy. Oni nauczą tego niby szefa rozumu, a Ty odzyskasz pieniądze. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.4 21:33:36

Gwarancja telefonu w Plusie.

Witam. Kupiłem telefon w Plusie. Od jakiegoś miesiąca zaczął się wyłączać więc postanowiłem oddać go do Plusa na gwarancję. Telefon oddałem 14.08.2013, a według zapisu w gwarancji Puls ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.4 20:44:34

co grozi za paserstwo

co mi grozi za paserstwo

znalazłem stary banknot 1000000 dolarów i chciałem go opchnąć
i złapała mnie policja
a ja mam 19 lat i nie wiedziałem że nie można sprzedawać starych banknotów ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.4 16:27:21

wyrzucenie ojca z mieszkania

Witam,
posiadam mieszkanie w którym mieszka mój ojciec. Mam małe dziecko z którym chcę się tam wprowadzić ponownie lecz niestety mój ojciec mi to uniemożliwia swoim postępowaniem (nie jest to ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.9.4 15:12:22

dzielenie się służebnością?

dzielenie się służebnością? Witam

jestem w posiadaniu służebności drogi zapisem notarialnym
Moja działka lezy na terenie spółki w której jestem zatrudniona,( do ich działki jest dojazd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.4 13:14:57

półtora etatu a ciąża

Witam,

jestem od dłuższego czasu zatrudniona na umowę o pracę na pełen etat w przedszkolu, dodatkowo jestem zatrudniona jako fotograf oraz grafik na pół etatu w drugiej firmie. w końcu zaszłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.9.4 13:7:43

Zatarcie skazania

Zostałem skazany w 1997 roku na 6 miesiecy pozbawienia wolnosci w zawieszenie na 3 lata niestety kara ta została odwieszona w 2001 ale odwołania i cała procedura przeciągneło to wszystko do 2003 ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2013.9.4 12:31:40

Jestem poszukiwany i poddac sie karze

Witam,

Jak rozumiem jest Pan poszukiwany w Polsce? Oznacza to, że jak Pan tylko wróci kara zostanie wykonana. Doradzam ustanowienie pełnomocnika do wyprostowania sprawy i na razie pobyt w UK.
Nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.4 11:11:34

Witam:(

Witam,

Dlaczego od razu wyrok skazujący? Po pierwsze poczekajmy na ewentualne zarzuty i wówczas będzie można przyjąć linię obrony. Na razie to czyste spekulacje. Może nawet nie będzie wszczęte ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.4 11:4:59

prosze o porade w kwesti widywania sie ojca z dziecmi

Witam, Nie powinna Pani sama wbrew orzeczeniu sądu ograniczać ojcu dziecka kontaktów c córkami. Jednak zawsze może Pani wystąpić o ich zmianę np. tylko w miejscu zamieszkania dzieci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.4 10:46:6

rozwód z orzeczeniem winy męża

Witam, No niestety skomplikuje to sprawę. Będzie musiała Pani wykazać, iż sytuacja była zupełnie inna. Na pewno powinien zeznawać ten Pani kolega. Proponowałabym zeznawać w jego przypadku po ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.4 10:17:57

Podział majątku. Nie wiem co robić.

Witam, W pierwszej kolejności należy ustalić wartość wkładu z majątku osobistego męża (wartość mieszkania męża)i ewentualnie z Pani. W pozostałym zakresie jeżeli między Państwem istnieje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.9.4 9:57:4

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika