Forum prawne (strona 275)

Witam, dostałam wezwanie do zapłaty z ZTM za nieopłacone mandaty mojej niepełnoletniej córki. Czy

Witam, dostałam wezwanie do zapłaty z ZTM za nieopłacone mandaty mojej niepełnoletniej córki. Czy po ukończeniu przez nią 18 lat, nadal będę pociągana do odpowiedzialności za te mandaty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.29 13:57:19

ludzki

bag Got You All the way down? We Already Have The Best Solution ... Zobacz wątek

36 odpowiedzi

2013.8.29 6:57:22

chcą mnie zwolnić tylko -za co....?

The 14 MostLoonie bag Cheats... And The Way To Employ them! ... Zobacz wątek

72 odpowiedzi | Strony: 1 2

2013.8.29 2:9:23

wypłata kredytu

Witam,

jestem tu nowy, ale bardzo liczę na Waszą pomoc ponieważ sytuacja życiowa zrobiła się trochę "podbramkowa", a ja czuję się trochę bezsilny.

20.06.2012 r. zawarłem z BNP Paribas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.28 22:14:15

Narkotyki w pracy

Witam.
Mam pytanie odnosnie podejrzenia naszego pracownika o zazywanie narkotykow w pracy.

W ub. tygodniu jeden z naszych kierownikow wszedl do toalety, w ktorej dalo sie wyczuc zapach palenia czegos ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.28 18:32:17

Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

"Do Pełni Sił" - Bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich był/jest ofiarą przestępstwa i poszukujecie miejsca, gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.28 14:24:27

Odrzucenie spadku przez nieletnich obcokrajowcow

Witam
Wraz z ojcem i rodzeństwem odrzuciliśmy spadek po zmarłej babci. Kolejni do odrzucenia to nieletnie dzieci siostry. Jednak, te dzieci nie są obywatelami Polski a Niemiec i tam tez mieszkają. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.28 12:2:47

odebranie darowizny poprzez konflikty i nienawiść

odebranie darowizny poprzez konflikty i nienawiść w 2001r. dziadkowie rozpisali na mojego tatę i jego siostrę poszczególnie działki pola, mianowicie moim rodzicom dostało się 5haużytkowych koło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.28 9:48:24

jak napisac wniosek o widzenie w zakładzie karnym?

jak napisac wniosek o widzenie zakladzie karnym ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.8.28 9:34:23

Dzien dobry Chcialam zapytac, czy za miesiac w ktorym nastapil zgon nalezy sie jeszcze emerytura. Moj

Dzien dobry
Chcialam zapytac, czy za miesiac w ktorym nastapil zgon nalezy sie jeszcze emerytura. Moj wujek zmarl 8 sierpnia a 10 sierpnia ciocia otrzymala na konto jego emeryture, czy powinna oddac ja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.28 7:58:25

co z lokatorami zameldowany w przypadku rezygnacji najmu lokalu komunalnego przez głównego. najemcę

Witam.Mam wielki problem z moją Matką. Która to od 2 lat stara się pozbyć Mnie i mojej rodziny z mieszkania. Sytuacja wygląda w skrócie następująco ; 6 lat temu założyłem rodzinę. A na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 23:41:37

Witam, otóż chciałabym się dowiedzieć czy przysługuje mi urlop czy też nie bo jestem już troszeczkę

Witam, otóż chciałabym się dowiedzieć czy przysługuje mi urlop czy też nie bo jestem już troszeczkę zmieszana. Dostałam prace w moim mieście w sklepie, umowe mam podpisaną na pół etatu jednakże ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 22:31:6

L4 a wyrobiony etat

Dzień dobry,

Mam pytanie. Jest to moja pierwsza umowa o pracę i pierwsze zwolnienie L4 dlatego w ogóle się nie orientuję jak wygląda sytuacja. W tym miesiącu wyrobiłam już etat i zaczęłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 22:19:28

Pochodzenie miemieckie

Witam


Mam pytanie moj mąż ma pochodzenie po dziadku zostało one udowodnione przez jego wujka(brata jego ojca). Chce wyrobic pochodzenie po dziadku, ale nie wie od czego zacząć bo wujek zmarł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 21:50:38

Zabrano mi premię za to czego nie zrobiłem . czy mogę jakoś się odwołać ? czy jest to prawane

Zabrano mi premię za to czego nie zrobiłem . czy mogę jakoś się odwołać ? czy jest to prawane z przepisami ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 20:56:6

wezwanie jako świadek

Mam pytanie otóż dostałem wezwanie na rozprawę jako świadek do sądu okręgowego.Sprawa dotyczy byłego konkubenta mojej konkubiny który 11 lat temu na jej oczach zabił człowieka.Konkubina zeznawała ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.27 20:42:37

Kwota alimentow

Płacić musi Pan tylko tyle ile jest zasądzone przez sąd. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.27 19:49:53

Czy jeśli w umowie darowizny pesel jednej ze stron jest niepoprawny to umowa ta jest nadal ważna??

Czy jeśli w umowie darowizny pesel jednej ze stron jest niepoprawny to umowa ta jest nadal ważna?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 19:47:55

MAM DO PANA PRAWNIKA PYTANIE.JAK PRACOWALEM,ZACIAGLEM KREDYT W POLBANKU W KWOCIE 25 TYS PLACE

MAM DO PANA PRAWNIKA PYTANIE.JAK PRACOWALEM,ZACIAGLEM KREDYT W POLBANKU W KWOCIE 25 TYS PLACE 3 LATA I,CIAGLE MAM 20 TYS RATA MIESIECZNIE WYNOSI 500 ZLOTY .OBECNIE JESTEM NA RENCIE KTURA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 17:39:30

jak napisać rezygnację z podziału majątku na rzecz dzieci

jak napisać rezygnację z podziału majątku na rzecz dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 16:33:47

Witam. Mój pracodawca od 7 mieisęcy zalega mi z wypłatą, fakt ten zgłosiłam już do pip oraz do

Witam. Mój pracodawca od 7 mieisęcy zalega mi z wypłatą, fakt ten zgłosiłam już do pip oraz do zusuy gdyż nie odprowadzał za mnie również składek. Złożyłam wypowiedzenie z pracy z wyłącznej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 13:6:8

jak napisać pismo o odroczenie wykonania kary

jak napisać pismo o odroczenie wykonania kary ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 12:59:29

ZUS na 2 dni przed koncem zwolnienia odmowil mi prawa do zasilku chorobowego i zobowiazal do jego zwrotu

ZUS na 2 dni przed koncem zwolnienia odmowil mi prawa do zasilku chorobowego i zobowiazal do jego zwrotu ponewaz nie stawilam sie na kommisje, listosz nie doniosl awiza nie wiedzialam o komisji. ZUS nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 12:32:56

odsetki od umowy podwykonawczej

Z tytułu przekroczenia terminu wykonania umowy wykonwca został obciążony karami umownymi za 40 dni przekroczenia terminu. Na podstawie umowy podwykonawczej nalicza mi karę za nietrminowe wykonanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 11:34:0

Brak umowy, nowy właściciel i zagrożenie brukiem.

Dzień dobry.
Od wczoraj spotkała mnie bardzo nieprzyjemna sytuacja. Otóż od 2,5 roku wynajmuję lokal, za ktory regularnie opłacam czynsz. Pierwsza umowa była zawarta na rok z osobą, ktora administrowała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 11:3:6

Odebrano mi świadczenia chorobowe. Co dalej ?

Odebrano mi świadczenia chorobowe. Co dalej ?
Mam pytanie jeśli pewien iż wszystkie składki na ubezpieczenia sa dobrze policzone i zapłacone w terminie za luty 2012(do 10.03.12)po ok. miesiącu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.27 6:11:48

Niezłożenie w terminie zeznania podatkowego pit 38

W sierpniu tego roku(2013) dostalem wezwanie z Urzedu Skarbowego o nie zlozeniu zeznania podatkowego pit 38 za 2007 rok.Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, jedynie nieznajomosc prawa. Wchodzilem w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.26 23:20:41

Jak uzyskać takie pozwolenie na budowe domu?

Sytuacja prezentuje się tak:
Wraz z mężem chcemy wybudować sobie dom na działce budowlanej mojego ojca który oczywiście wyraża zgodę tyle, że jest za granicą i nie ma sposobności na to żeby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.26 17:41:14

umowa dożywocia - sprzedaż domu

Sprzedaż nieruchomości nie będzie miała wpływu na zobowiązanie dożywocia. Natomiast nie musi Pan się godzić na jeden pokoik w domu. To Pan jest teraz właścicielem nieruchomości i nikt nie może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.26 17:18:28

sprzedałem mieszkanie po upływie 5 lat. Następnie za część pieniedzy kupiłem mniejsze mieszkanie.

sprzedałem mieszkanie po upływie 5 lat. Następnie za część pieniedzy kupiłem mniejsze mieszkanie. Pozostałe pieniądze przeznaczyłem na spłatę długów, kredyty i urzadzenie nowego mieszkania. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.26 17:2:24

sprzedałem mieszkanie po upływie 5 lat. Następnie za część pieniedzy kupiłem mniejsze mieszkanie.

sprzedałem mieszkanie po upływie 5 lat. Następnie za część pieniedzy kupiłem mniejsze mieszkanie. Pozostałe pieniądze przeznaczyłem na spłatę długów, kredyty i urzadzenie nowego mieszkania. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.26 16:59:31

Prawo rodzicielskie

DO AGATKI
to co piszesz na temat alimentow po pozbawieniu praw do dziecka to pzdura ojciec mojego syna jest pozbawiony i fundusz placi mi ci miesiac jedynym odstepstwem od nie placenia alimentow to ... Zobacz wątek

72 odpowiedzi | Strony: 1 2

2013.8.26 16:22:50

PKP - Kaza pokazac skierowanie nigdy tego nie robili brali jedynie orzezenie o niepelnosprawnosci.

Witam.
Wlasnie razem z mama i mlodsza siostra chorujaca na cukrzyce typu 1 jechalismy pociagiem. Kazali pokazac bilet pokazalismy. Siostra byla telefonicznie zarejestrowana do kliniki. Pani kazala pokazac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.26 10:11:3

mam problem.moi rodzice od 20 lat nie płacą za mieszkanie.W pewnym momencie przyszło do mnie pismo

mam problem.moi rodzice od 20 lat nie płacą za mieszkanie.W pewnym momencie przyszło do mnie pismo że komornik zajmie mi pensję.nie wiedziałem co mam robić więc wziołem pożyczke 11 tysięcy złotych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.25 23:49:44

dostałem karę odbycia 10 m. z artykułu 209/1 gdie wyrok ten skończył mi się 5 m. temu gdyż miałem

dostałem karę odbycia 10 m. z artykułu 209/1 gdie wyrok ten skończył mi się 5 m. temu gdyż miałem w zawieszeniu na 3 l.w jaki sposub mogę się od tego odwołać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.25 20:34:32

Umowa o dzieło- rozwiązanie

Witam
Czy w przypadku choroby zleceniobiorcy istnieje możliwość odstąpienia od umowy o dzieło ? Cześć dzieła została wykonana i odebrana protokołem bez zastrzeżeń. Jak teraz rozliczyć się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.25 14:4:36

ozenilem sie niedawno z obywatelka Ukrainy. Jakie roszczenia majatkowe ma moja malozonka?

ozenilem sie niedawno z obywatelka Ukrainy. Jakie roszczenia majatkowe ma moja malozonka? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.25 9:23:48

Umowa zlecenia, prosze o pomoc

Witam,
mam pytanie odnośnie umowy zlecenie. Pracowałam do ukończenia 26 roku życia na takiej umowie. Od września '12 do lipca '13. 26 rok życia ukończyłam w lipcu, chcąc zarejestrować się w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.24 22:56:56

w 2000 roku miałem wypadek w Niemczech dostałem kare 1200 marek i zakaz jazdy przez 8 miesięcy,po

w 2000 roku miałem wypadek w Niemczech dostałem kare 1200 marek i zakaz jazdy przez 8 miesięcy,po kilku latach gdy zalegalizowałem pobyt w Niemczech w roku 2005 chciałem wymienić prawo jazdy polskie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.24 20:6:31

niesprawiedliwe wynagrodzenie

witam i bardzo prosze o porade...

pracuje jako recepcjonistka w firmie w UK juz od ponad 2 lat za minimalne wynagordzenie. Szef na poczatku dal mi do zrozumienia ze szans na awans lub promocje nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.24 18:5:20

zabezpieczenie kredytu mieszkaniem z dozywotnia sluzebnoscia

mam taki problem chcialem wziasc z dziewczyna kredyt na mieszkanie ale w zwiazku z tym ze mam kredyt gotowkowy nie dal bym rady finansowo splacac 2 kredyty wiec moja mama powiedziala ze poreczy nam swoim ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.24 17:28:17

2013.8.24 15:7:41

intrumjustitia

Mam problem z dwoma złodziejami , czyli skarbnica narodowa i intrum justitia . Przez internet coś zamówiłem , miało być pocztą polską , nic nie dostałem , a mam wezwania do zapłaty przez intrum ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.23 22:56:6

alimenty z licytacji nieruchomości

Skorzystam z panstwa pomocy , nie wiem czy nie jest juz za pozno o wystapienie do sadu na podstawie art 52 krio , bo pieniadze z licytacji sa juz rozdzielone bez uwzglednienia naszych roszczen ale przysylal ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.23 21:43:12

uszkodzenie ciała na nieletnim

witam mam problem.Miałam zdażenie takie że porypana żona kolegi wmawiała mi ze mam romans z jego facetem przyszła z dzieckiem i na klatce schodowej wrzeszczała wiec wyszłam do niej a ta z łapami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.23 21:38:16

witam , mam pytanie bo dziadkowie nie mogom sie spotykac i zabierac wnóczk na weekend jak morzna to

witam , mam pytanie bo dziadkowie nie mogom sie spotykac i zabierac wnóczk na weekend jak morzna to rozwiązac bo rozmowa juz nie idzie , a drugie pytanie jakie sa formalnośći zeby zrobić badanie D.N.A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.23 21:13:17

Błąd w umowie-kupna pojazdu z zagranicy

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc.

Kupiłem auto "od niemca". Podpisując wedle znanej strategii umowe popełniłem błąd polegający na tym, że wpisałem stary adres zameldowania właściciela ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.23 21:3:35

coś za darmo..

Czy można dać coś za darmo w ramach promocji? np. tak jak działają darmowe wejściówki do klubów fitness, bony na jazde gokartem, darmowy zabieg na dłonie w salonach kosmetycznych??? Chodzi o usługi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.23 20:56:4

Czy były mąż może żądać zrzeczenia się prawa do ziemi?

Witam serdecznie,
bardzo dziękuję za odpowiedź.
1.Czy dobrze rozumiem, że należy złożyć takie oświadczenie w sądzie? Tj. że nie chcemy zrzekać się prawa własności? Czy nie dojdzie wtedy ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.8.23 20:47:40

Rozwod po 5-letniej separacji

Polskie prawo karne przewiduje, że niektóre z przestępstw mogą być dokonane bez zamiaru ich spowodowania z powodu niezachowania ostrożności pożądanej w danych okolicznościach. Te zawsze mogą ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.23 18:57:45

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika