Forum prawne (strona 277)

Czekając na decyzję sądu minął termin spłaty, co teraz?

Czekając na decyzję sądu minął termin spłaty, co teraz? Za prowadzenie roweru pod wpływem alkoholu dostałem 300 zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.19 22:39:27

Czy unikne rozwiazania umowy o prace(um.zastepstwo) podczas zwolenienia lekarskiego w ciąży?

Czy unikne rozwiazania umowy o prace(um.zastepstwo) podczas zwolenienia lekarskiego w ciąży? Witam!pracuje na umowie zastepstwo od 2012 do konca sierpnia 2013(pracownik wraca do pracy). Niedawno dowiedzialam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.19 21:14:56

Mam pytanie mój mąz został zwolniony warunkowo niestety zrobił głupotę jechał po piwie samochodem

Mam pytanie mój mąz został zwolniony warunkowo niestety zrobił głupotę jechał po piwie samochodem i znów trafił do zakładu karnego na 7 miesięcy i moje pytanie brzmi czy naleza mu się przepustki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.19 19:12:53

ROZWÓD-z orzekaniem czy bez orzekania o winie?

[cytat]

Cecylio! Przy ewidentnej winie męża nie gódź się na rozwód bez orzekania o winie! Orzeczenie winy daje Ci kilka pozytywów. Chodzi o alimenty, które były mąż będzie zobowiązany płacić ... Zobacz wątek

36 odpowiedzi

2013.8.19 17:32:49

Zwrot kosztow dojazdu do pracy - prosze o pomoc.

Dostalem prace w Szczecinie, a pochodze z woj. podkarpackiego. Oczywiscie bede wynajmowal w szczecinie mieszkanie jakies ale mimo to planuje raz na jeden/dwa tygodnie jechac do domu do siebie spotkac sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.19 15:20:49

2013.8.19 15:14:10

Darowizna pieniężna a zakup auta

Witam
Opis sytuacji:
Kupujemy z żoną nowe auto powiedzmy za 100tyś. 40tyś dokłada teść jako darowizna dla córki (żeby uniknąć podatku od darowizny). Reszta to środki wspólne.
Jak postępować, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.19 13:37:24

Dom i działka po rodzicach-historia i pytania

Witam.
Pozwolę sobie na początek przedstawić zarys historii.

Nasi bohaterowie to rodzice i dwóch braci (X i Y) . Mieszkają razem w domu jednorodzinnym z działką. Jeden z braci wyprowadza się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.19 12:50:32

Mam syna z pierwszego malzenstwa i jestem rozwiedziona a ponownie chce wyjsc za maz to czy ojciec biologiczny

Mam syna z pierwszego malzenstwa i jestem rozwiedziona a ponownie chce wyjsc za maz to czy ojciec biologiczny ma jakiejs prawa do dziecka. Ewka2711 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.19 12:24:7

Czy ma prawo tak zrobić??

Czy ma prawo tak zrobić?? Witam..mój ojciec z którym mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym ma dług wobec spółdzielni i postanowił bez zapytania mnie o zgodę zamienić nasze mieszkanie na mniejsze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.18 19:17:4

MOJA 12-LETNIA CORKA JEST WYCHOWYWANA PRZEZ MOICH RODZICOW W RODZINIE ZASTEPCZEJ.OBOJE PRACUJĄ I DAJĄ

MOJA 12-LETNIA CORKA JEST WYCHOWYWANA PRZEZ MOICH RODZICOW W RODZINIE ZASTEPCZEJ.OBOJE PRACUJĄ I DAJĄ CÓRCE GODZIWE WARUNKI UTRZYMANIA.JA PO ROZWODZIE WYCHOWUJE SWOJĄ DRUGA CORKE,JESTEM OD DWÓCH LAT ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.18 17:57:21

Otóż mój problem jest taki, że wziąłem telefon w abonamencie na znajomego. Tak, wiem moja głupota.

Otóż mój problem jest taki, że wziąłem telefon w abonamencie na znajomego. Tak, wiem moja głupota. Ale, że wszyscy wspólni znajomi go chwalili jaki on jest dobry etc to się zgodziłem. Oczywiście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.18 14:54:20

kradzież tożsamości

Witam. Mam do czynienia z pewną firmą która najprawdopodobniej wyłudza pieniądze.Niestety nie byłam tego świadoma,ponieważ działa ona od niedawna w związku z czym wysłałam swoje CV. Do rekrutacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.18 9:44:11

Zgubiłam dowod rejestracyjny samochodu jaka kara mi grozi i czy samochod sholuje mi policja jesli mnie

Zgubiłam dowod rejestracyjny samochodu jaka kara mi grozi i czy samochod sholuje mi policja jesli mnie zatrzymaja? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.17 17:37:55

Brak zapisu o terminie przekazania mieszkania w umowie rpzedwstępnej - jakie konsekwencje?

Brak zapisu o terminie przekazania mieszkania w umowie rpzedwstępnej - jakie konsekwencje? Witam.

Przy podpisywaniu umowy rpzedwstępnej nie zawarliśmy w niej informacji kiedy mieszkanie zostanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.17 16:15:8

Czy nalezy mi sie urlop Wychowawczy

Witam mam umowe na czas określony do 31-07.2014 a termin porodu mojej partnerki jest na 2.10.2013. Moja partnerka chodzi do szkoły jest i ma praktyki zawodowe ostani rok .W tym mam pytanie czy należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.17 11:39:57

mam bardzo pilne pytanie

mam bardzo pilne pytanie dostałam wezwanie ukaranej w przedmiocie zarzadzenia wykonania karyzastepczej aresztu na 4wrzesnia czy to może być za grzywna 200zl która dostałam bo nie stawiłam sie na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.17 11:4:59

Rozwud,ograniczenie praw! Prosze o rade!

Pierwsza rada: kupić słownik ortograficzny i nauczyć się pisać bez błędów! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.17 8:13:18

Licencja na wykorzystanie sprzętu militarnego w grze

Witam jako iż jestem współwłaścicielem powstającej gry to mam pewne pytanie. Czy aby wykorzystywać nazwy i zdjęcia broni oraz pojazdów militarnych potrzebuję licencji? Jeżeli tak to czy po drobnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.16 21:1:47

pierwsze alimenty od kiedy

Alimenty stają się wymagalne od daty złożenia wniosku w sądzie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.16 16:3:19

Porzucenie pracy - odszkodowanie

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie odszkodowania dla pracodawcy w związku z porzuceniem przez pracownika pracy.
Osoba była zatrudniona przez pracodawcę od 01.06.2013r. na podstawie umowy o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.16 12:22:16

pozew sadowy dotyczacy splaty dlugu czy to prawda,ze

tak bedzie jesli macie panstwo podpisana umowe o pozyczce jesli nie to kto bedzie wiedzial ze pozyczaliscie od tych ludzi pieniadze????????powodzenia
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.14 22:23:56

debet zrobiony przez bank na konto bez debetu ??

w skrócie bank przelał mi dwa razy kwote z porozumienia które zawarlismy. Wpłaty były dokonane jedna po drugiej z odstepem tygodnia. Po paru dniach jak sie zalogowalem na konto internetowe nie sprawdziłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.14 19:35:47

dzień dobry. czy złamanie kości sródstopia w drodze po pracy do domu kwalifikuje się do jakiegokolwiek

dzień dobry. czy złamanie kości sródstopia w drodze po pracy do domu kwalifikuje się do jakiegokolwiek odszkodowania z ZUS? dodam że zakład pracy jest w tej samej miejscowości w której mieszkam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.14 18:9:13

Witam! Do końca maja pobierałam rentę rodzinną po tacie. Teraz jestem bez ubezpieczenia. Jestem

Witam!
Do końca maja pobierałam rentę rodzinną po tacie. Teraz jestem bez ubezpieczenia. Jestem współwłaścicielem 10ha przeliczeniowych przypada na mnie 2.90ha. Wyszłam za mąż w czerwcu 2009r. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.14 14:27:39

Wynajmujacy chce abym mu zapłacił 600zł za ogrzewanie gdy wczesniej nie musiałem nic płacic

Mysle ze najlepszym wyjsciem z sytuacji jest to, bys poprosil o rachunek rozliczeniowy za poprzedni rok /byc moze byla nadplata, nalezaca do Ciebie/ i rachunek obecny z ktorego wynikac mialoby ze masz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.14 14:20:42

Sprawa

witam.
Chciała bym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja gdy osoba poszkodowana nie wstawi się na sprawę ( sprawa została sama założona ponieważ uszkodzenia ciała poszkodowanego były poważne) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.14 8:42:14

wokanda

no chyba nie az tyle ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.8.13 21:14:6

Pomoc na kontynuowanie nauki.

A jakie świadczenie masz utracić? Utrata będzie stwierdzona decyzją. Najpierw powinni zawiadomić o wszczęciu postępowania w tej sprawie. Od decyzji będzie przysługiwało odwołanie.
pozdrawiam
Stowarzyszenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.13 20:57:53

5 lat temu przekazałam dzieciom domy i działki,nie pozostawiając nic dla siebie.Czy mogę dokonać

5 lat temu przekazałam dzieciom domy i działki,nie pozostawiając nic dla siebie.Czy mogę dokonać zmiany w akcie notarialnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.13 19:40:56

Problem z firmą Intrum Justitia. Bardzo proszę o pomoc.

Chwilówka przyniesie większe zadłużenie niż koszty sądowe. Lepiej płacić tyle ile człowieka stać, a może nawet nie puszczą tego do sądu.
GZ ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.13 18:51:6

Spółdzielnia mieszkaniowa na drodze sądowej wnosi o zapłatę zaległości czynszowych.

Trochę niejasności jest w sprawie.
1. SM działa w imieniu Gminy Kraków?

2. "rodzina będzie pokrywała koszty sądowe poszczególnych rozpraw" - chodzi rozumiem o koszty całościowe sprawy. Są ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.13 18:43:5

Dwie działalności - jedna firma a spółca cywilna

Mam pytanie związane z założeniem działalności gospodarczej.
Czy jest taka możliwość aby założyć firmę o nazwie np. Jan Kowalski, pod kilkoma PKD i prowadzić dwie odrębne działalności? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.13 18:19:31

spalcenie dlugu i koszty sadowe

witam! mam pytanie ,wraz z mezem pozyczalismy od znaomych pieniadze ,zostalo nam jeszcze 2200zł,ktorych nie jestesmy w stanie splacic jednorazowo,chca zalozyc nam sprawe w sadzie i chcialabym zapytac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.13 16:42:7

Domyślnie Upadłość zakładu a wcześniejsza emerytura

Witam,

Pytanie dot. mojej mamy. Zakład jej pracy utrzymuje w wielkiej tajemnicy to, że zostanie zlikwidowany. Z dniem 30.08.2013 zostanie wypowiedzona umowa najmu na halę którą wynajmują od nastu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.13 14:28:28

Czy założenie firmy wiąże z kontrolą US?


Mam taką sytuacje: Do tej pory pracowałem na budowach za gotówkę i nie składałem PITow. Kilka miesięcy temu otrzymałem darowiznę od rodziny i chciałbym założyć swoją firmę (sp. z o.o.) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.13 13:52:0

Czy komornik moze zabrać alimenty na dziecko

Czy komornik moze zabrać alimenty na dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.12 16:29:55

włamanie?

Witam.
Mam taki problem.
Wynajmuje mieszkanie.Mam umowę,opłacony czynsz do następnego miesiaca i wszystkie media.
W umowie ze względu na moją prace(częste i długie wyjazdy)mam 2 miesięczny okres ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.12 16:25:31

Zostałem oszukany jak napisać pismo?

Wystepuję w charakterze świadka/pokrzywdzonego w sprawie o wyłudzenia towarów i kredytów. Zostałem oszukany a sprawcy są obecnie zatrzymani i sprawa jest w prokuraturze- wiem że posiadają majątek, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.12 11:52:54

doradzanie bukmacherskie

witam państwa

chciałabym stworzyć własną stronę internetową z typami bukmacherskimi z hokeja

typy byłyby tylko moje-nie z żadnych serwisów itp
oparte na doświadczeniu i własnych analizach

nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.12 11:47:44

jak wyglada autentyczny wynik testu dna?

Witam, mam identyczny problem jak Ty, jeżeli masz taki wynik to bardzo proszę o kontakt, lub jeżeli ktoś taki wynik posiada i mógłby przesłać na meila (kamil.gregu@gmail.com). Będe wdzięczny... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.8.12 11:3:37

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

W niniejszej sytuacji zastosowanie znajdą przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 roku. Ustawa określa zasady przyznawania świadczeń, a także ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.12 10:3:40

Jak sprawdzic przy zakupie samochodu czy nie jest zajety przez komornika?

Jak sprawdzic przy zakupie samochodu czy nie jest zajety przez komornika? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.12 9:7:3

posiadam udokumentowane 25 lat pracy w górniczej ale ostatnie 6 lat pracowałem w innym zakładzie nie

posiadam udokumentowane 25 lat pracy w górniczej ale ostatnie 6 lat pracowałem w innym zakładzie nie związanym z pracą górniczą 50 lat kończę w pażdzierniku . Czy z wiązku z tym mogę starać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.11 22:7:57

Dobry prawnik

potrzebny dobry prawnik i niedrogi na terenie Tarnowa. ma ktos namiary? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.11 21:36:12

Rękojmia/Gwarancja

Witam,
Pod koniec stycznia b.r. zakupiłem tablet na firmę w pewnym sklepie RTV/AGD . Przygody ze sprzętem zaczęły się już na początku lutego. Po raz piewszy wtedy wysłałem sprzęt na gwarancję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.11 17:4:22

prawo

czytam Państwa wypowiedzi na tym forum i zastanawiam się / w większości przypadków/ gdzie wy mieszkacie bo chyba nie w Polsce?
potrzeba na przedszkole potrzeba na nianke potrzeba na nowe buciki potrzeba ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.11 14:15:11

hej, mam pytanie. czy jesli jest sprawa o ojcostwo w toku to mogę wyrobić dowod dziecku (10mies) i

hej, mam pytanie. czy jesli jest sprawa o ojcostwo w toku to mogę wyrobić dowod dziecku (10mies) i wyjechac na krotki czas za granice przed rozprawa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.11 12:44:35

nieuczciwy deweloper unika wypłacenia kary umownej

W 2011 roku podpisałem umowę o kupno mieszkania z jednym z deweloperów. Budynek dopiero zaczynał powstawać. Odbiór był przewidziany do końca maja 2012, udało się dopiero w lipcu, ale nie w tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.11 9:33:20

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Witam serdecznie!

Najpierw zadam pytanie, a następnie przedstawię pewną sytuację i opiszę własne stanowisko oraz interpretację Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwanej dalej "updof".

Pytanie: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.10 22:17:4

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika