e-prawnik.pl Porady prawne

Kara za handel bronią

Odpowiedzi w temacie (3)

ola_hh5

18.10.2012

Jaką polskie prawo przewiduje kare za handel bronią, bronią nie zarejestrowaną i bez numerów seryjnych?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

prawnik27

2012-10-19 09:22:38

Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

ignas

2013-03-11 09:22:29

Mam pytanie czy posiadanie łusek ze strzelnicy i pocisków ze strzelnicy, ale takich po rykoszecie, czy z kulochwytu wyjętych jest legalne? Mam tego naprawdę sporo i nie chce mieć problemu, osobno łuski i pociski w różnym stanie.

homey

2013-04-07 19:32:43

Tak, posiadanie " łusek ze strzelnicy i pocisków ze strzelnicy, ale takich po rykoszecie, czy z kulochwytu wyjętych" w celach kolekcjonerskich jest legalne, jeśli nie nadają się już do użytku(ustawa o broni i amunicji), nie posiadają spłonki i prochu (sama łuska i kula)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM