e-prawnik.pl Porady prawne

Kara za handel bronią

Odpowiedzi w temacie ()

ola_hh5

18.10.2012

Jaką polskie prawo przewiduje kare za handel bronią, bronią nie zarejestrowaną i bez numerów seryjnych?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

prawnik27

2012-10-19 09:22:38

Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

ignas

2013-03-11 09:22:29

Mam pytanie czy posiadanie łusek ze strzelnicy i pocisków ze strzelnicy, ale takich po rykoszecie, czy z kulochwytu wyjętych jest legalne? Mam tego naprawdę sporo i nie chce mieć problemu, osobno łuski i pociski w różnym stanie.

homey

2013-04-07 19:32:43

Tak, posiadanie " łusek ze strzelnicy i pocisków ze strzelnicy, ale takich po rykoszecie, czy z kulochwytu wyjętych" w celach kolekcjonerskich jest legalne, jeśli nie nadają się już do użytku(ustawa o broni i amunicji), nie posiadają spłonki i prochu (sama łuska i kula)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek... Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego (...) czytaj dalej»

 • znęcanie się psychiczne i fizyczne problem witam Dzis moja mama została oskarżona przez moją siostrę za znęcanie się psychiczne i fizyczne które miały mieć miejsce od 2000-2006 roku a 17 września (...) czytaj dalej»

 • czy ja pójdę do więzienia??? Witam, chciałbym przedstawić swoj problem, i licze na Waszą pomoc. Otóż mniej wiecej rok temu zostalem zatrzymany przez policje. Znalezli oni u mnie mala torebke z (...) czytaj dalej»

 • Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ??? Za kilka dni mam sprawę jako oskarżony o grożenie sąsiadowi czyli z art 190 / grożba karalna /. Facet zaczepiał na klatce schodowej moją żonę (...) czytaj dalej»

 • Jak nie płacić abonamentu RTV? Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby nie płacić zaległej opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie zjarał albo (...) czytaj dalej»

 • Kara za posiadanie lub handel dopalaczami Witam, miałem ostatnio nie przyjemną sytuację w swoim mieszkaniu. Do domu przyszła policja z ojcem i dwoma synami , którzy oskarżyli mnie że dali mi telewizor (...) czytaj dalej»

 • handel spontaniczny i kara od straży miejskiej. hej. moja młodsza siostra ostatnio dostała mandat za jak ona to sama określiła handel spontaniczny. Dostała 50zł mandatu od strażnika miejskiego. (...) czytaj dalej»

 • Handel psami na targu. Hejka. Jaka jest dokładnie kara za handel psiakami na targowisku takim podmiejskim? Lepiej to na policję czy na straż miejską zglaszać? Kara poza paroma tysiacami złotych nawet, (...) czytaj dalej»

 • PAŁKA TELESKOPOWA Witam, ostatnio zostałem napadnięty przez 3 agresorów. Jeden z nich miał pałkę teleskopową typu baton. JA do brony użyłem swojej pałki teleskopowej oraz gazu żelowego, (...) czytaj dalej»

 • donos na pracodawce o mobbing Jakie będą konsekwencje donosu na pracodawce, jeżeli nagram to co się dzieje w firmie i złoże donos do Inspektoratu pracy? Boje się że stracę tą pracę... czy to (...) czytaj dalej»

 • Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela Nie wiem czy właściwie zadaje pytanie. Jakie obowiazki ma komornik wzgledem Sądu i wierzycieli sporządzając plan podziału? Jest wielu wierzycieli (...) czytaj dalej»

 • Upomnienie pracownika Jakie mogą być sankcje wobec pracownika, który wypełnia swoje obowiązki należycie, natomiast wykazyje brak szacunku wobec swojego przełożonego używając obraźliwych słów. (...) czytaj dalej»

 • Presco atakuje!!! co robić? Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" i sam nie wiem co mam (...) czytaj dalej»

 • bez podstawne uzycie broni hukowej Witam. Jaka jest kara za bezdpostawne używanie broni hukowej, takie \"dla zabawy\" np. w trakcie imprezy? Pomijam zakłucanie ciszy nocnej bo to oczywiste jest. Jak (...) czytaj dalej»

 • Wiktor But czyli \\\"Pan życia i śmierci\\\" został skazany. Wiktor But, w którego postać w filmie \\\"Pan życia i śmierci\\\" wcielił się Nicolas Cage został. Wiktor But dostarczał sprzęt (...) czytaj dalej»