Forum prawne (strona 279)

czy komornik sądowy może zablokować konto prywatne wraz ze środkami które nieprzekraczają zarobków

czy komornik sądowy może zablokować konto prywatne wraz ze środkami które nieprzekraczają zarobków najniższych krajowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.5 18:22:10

Żona po raz kolejny straszy mnie rozwodem?.

Witam, Bardzo obszerne to Pana pytanie ale postaram się odpowiedzieć i trochę uporządkować fakty. 1. Po pierwsze nagrania, sms itp. które pan posiada raczej świadczą przeciwko Pana żonie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.5 18:7:21

klopoty

Witam, W takiej sytuacji proponuję uregulować sprawę kontaktów z dzieckiem sądownie. Wówczas będzie Pan mógł szczegółowo zakreślić czas spęczania z dzieckiem. Ureguluje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.5 17:40:35

Problem z zajęciem komorniczym, czyja wina?

W 2009 roku rozwiązałam umowę z UPC, ponieważ wyprowadzałam się z
wynajmowanego mieszkania. Okazało się że mam nieuregulowany rachunek.
Upomnienia nie przychodziły na adres zameldowania tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.5 15:55:5

włamanaie do samochodu na parkingu

witam
mam problem z jedną z fim ochroniarskich.
Zostawiłem samochód na osiedlu strzeżonym (jest zamykana brama, jest strażnik, są tablice prewencyjne, płace za "ochrone" co miesiąc w czynszu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.5 15:31:15

opuścić więzienie i co dalej?!

Witaj,
mam pytanie, elkaaa... masz może jakieś sugestie, pomysły, własne doświadczenie, rady, co dalej po więzieniu? możesz mi odpisać jak to w małopolskim wygląda? Aga ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.5 15:7:44

W tym roku / tj. 2013 / wymieniam w swoim własnościowym M okna. Spółdzielnia mi \"dopłaca\" / dopłaca

W tym roku / tj. 2013 / wymieniam w swoim własnościowym M okna. Spółdzielnia mi "dopłaca" / dopłaca tak naprawdę z mojego konta zawartego w funduszu remontowym, w którym co m-c odkładam w ramach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.5 11:20:31

Podpisałem umowę i nie dostałem kopii

Witam
W grudniu 2012 podpisałem i wysłałem umowę pośrednictwa finansowego.
Zwrotnie nie otrzymałem kopii umowy.
Czy w tej sytuacji umowa jest ważna?
Druga sprawa dotyczy tej samej umowy (której ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.5 9:59:29

amfetamina i kierowanie pojazdem?

Amfetamina = narkotyk = kierowanie pod wpływem narkotyku = ch**owe konsekwencje dla ciebie lub/i dla kogoś więcej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.5 9:38:47

Oszustwo o 200zł,

Fakt jest taki, iż jeżeli nikogo nie oszukałeś to nic ci nie grozi. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.8.5 9:38:2

Biznes - riksza

Jak chcesz sie dowiedzieć to weź się nie leń i nie wyręczaj ludźmi na forum tylko dzwoń do urzędu miasta. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.5 9:37:23

jaka mnij wiecje poniesie kare kobieta ktura oskarzylam o rasizm w stosunku do mnie i mojego 2 letniego

jaka mnij wiecje poniesie kare kobieta ktura oskarzylam o rasizm w stosunku do mnie i mojego 2 letniego synka? 40 letnia kobieta Angielka.. zrownala mnie i mojego synka z ziemia.. TYLKO DLA TEGO ZE NIE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.4 22:1:23

umowa dożywotniego zamieszkania

witam, ojciec na podstwie umowy darowizny zapisal mi dom ze swoim dozywotnim zamieszakniem ( nie ze słuzebnością ) . Ma 53 lata i pracuje, ale wszystkie pieniadze przepuszcza na hazard i swoje uzywki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.4 19:34:54

nieszczepiony pies

Witam,
Wczoraj w mojej miejscowości zatrzymała się pielgrzymka. Jeden z jej uczestników wszedł na moją posesję ( mimo zamkniętej bramy i tabliczki " zły pies" ) i niestety został ugryziony ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.4 15:49:53

Czy pracodawca może odmówić wypłaty wczasów pod gruszą na dziecko z zfss?

Czy pracodawca może odmówić wypłaty wczasów pod gruszą na dziecko z zfss? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.4 14:1:48

Problem z ogrzewaniem

Witam. Proszę o Waszą opinię na temat sytuacji mieszkaniowej w jednej z miejscowości znajdujących się nieopodal Leszna w woj Wlkp.
Moi teściowie mieszkają w po PGr owskich bloczkach od wielu lat. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.3 20:15:32

niesłuszne oskarżenie o kradzież

Witam,
Kilka miesięcy temu zauważyłem u mojego sąsiada radiowóz policyjny, stał tam dłuższy czas. Po czym nagle zajechali do mnie, staneło mi w drzwiach 3 policjantów. ledwo zdąrzyłem otworzyć ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.3 17:30:12

ile wynosi minimum socjalne w polsce 2013?

Jaka jest kwota Minimum Socjalnego w Polsce w 2013 r ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.3 15:29:2

pozwolenie na budowę po zawaleniu budynku

Witam
Rok temu przez śnieg zawalił mi się budynek gospodarczy. Odnowiłem go ale tylko na polowie powierzchni którą do tej pory zajmował. Na pozostałej połowie chciałbym postawic garaż murowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.3 11:38:31

Czy po zakonczeniu szkoly z dwu letnia praktyka i wynagrodzeniem 160 zl i odprowadzanymi skladkami przysługuje

Czy po zakonczeniu szkoly z dwu letnia praktyka i wynagrodzeniem 160 zl i odprowadzanymi skladkami przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych? Zasiłek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.2 22:28:36

Brak wypłaty- umowa zlecenie

1. A co masz napisane w umowie?

2.Przede wszystkim pozew należy wnieść do Sądu właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanego.

2. Można się też pokusić o wniesienie pozwu do Sądu właściwego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.2 19:58:9

Odmowa zasiłku rodzinne przez to że jestem męzatką

Witam .Mój problem polega na tym że mam dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa i jedno z obecnym mężem ,mąż pracuje legalnie za granicą i mam pytanie czy może pobierać zasiłek rodzinny za ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.2 19:43:4

Jak odzyskać wynagrodzenie za pracę od byłego pracodawcy?

Jak odzyskać wynagrodzenie za pracę od byłego pracodawcy? Zostałam zwolniona w trybie natychmiastowym z dniem 15.07.2013r.Otrzymałam świadectwo pracy bez wzmianki o zajęciu wynagrodzenia.W dniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.2 16:55:6

DG w UK a VAT przy sprzedazy na Allegro

Jestem rezydentem w UK i prowadze DG w Londynie. Bede rozpoczynal sprzedaz na Allegro (mam juz zalozone konto Allegro na angielska firme). Towary beda zamawiane po wplacie od klienta. Beda sprowadzane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.2 12:17:45

mam brata alkoholika ,nie pracuje ma długi w granicach 20,000 zł,których nie spłaca.Mieszkam z nim

mam brata alkoholika ,nie pracuje ma długi w granicach 20,000 zł,których nie spłaca.Mieszkam z nim w domu który jest mój.Komornik zagroził mi że skoro brat jest zameldowany w moim domu on przeprowadzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.2 11:5:51

3-miesieczny okres wypowiedzenia - jak obowiazuje?

No chyba od daty, którą masz w umowie, bo jaki masz dokument na to, kiedy przesyłka do Ciebie przyszła? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.2 10:42:19

do którego sądu mam złożyć pozew?

Dziękuje za odpowiedź, fajnie że poparta artykułem od razu była. Tej informacji właśnie mi było potrzeba. Pozdrawiam.

Wątek zamknięty. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.2 9:32:56

Rejestracja motoroweru - pomocy

W sytuacji gdy jesteście z wcześniejszym właścicielem obydwoje z tego samego powiatu to tablice mogą pozostać. Dowód będzie nowy z nowymi danymi naturalnie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.2 9:30:58

Biznes ogrodniczy i własne gospodarstwo

hmm... a gdzie pan chce to sprzedawać na targu jakimś, pod domem na podjeździe, przez internet? Wydaje mi się że jak będzie pan coś sprzedawał regularnie np. w internecie to musi pan mieć i tak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.2 9:28:38

Czy dopuszczalne jest stosowanie zamków magnetycznych drzwi działajacych przy wejściu i przy wyjściu.

Czy dopuszczalne jest stosowanie zamków magnetycznych drzwi działajacych przy wejściu i przy wyjściu. Pracownikom wydano karty magnetyczne uruchamiajace zamki. Blokady zamków działają w czasie pracy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.2 8:12:9

Kto jest właścicielem domu?

Kto jest właścicielem domu? Witam
mam pytanie dotyczące domu który został wybudowany na działce która jest współwłasnością . Współwłaścicielami działki jest mój mąż jego mama i jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 16:55:16

odszkodowanie z oc

Witam
W maju 2010roku mój mąż był sprawcą wypadku. Zakład ubezpieczeń wypłacił odszkodowanie z oc pojazdu. W 2011 roku poszkodowany założył mężowi sprawę w sądzie. Sprawa toczyła się ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.8.1 16:19:14

Akcja Problemy Prawne Polskich Przedsiębiorców

Prowadzisz firmę? Często spotykasz się z problemami prawnymi?
Od 01 sierpnia funkcjonuje specjalna strona www.szybkieumowy.pl/problemy_prawne, na której będzie można anonimowo zgłosić wybrany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 15:58:34

zatrudnianie w córkach spółkach

Sprawa dotyczy zatrudnienia pracownika po dwóch umowach na czas określony ( nie mylić z okresem próbnym )- 3 i 3 miesiące, w tej samej firmie tzn. ta sama siedziba, NIP, Regon, ale inna nazawa
( ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 15:20:7

Podatek dochodowy w Anglii a miejsce wykonywania Polska

Witam. Mam takie pytanie. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce Podatek dochodowy rozliczany w Polsce jest bardzo wysoki. Czy istniała by możliwość żeby otworzyć firmę w GB ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 14:23:36

Błędne dane w BIK

Witajcie, jestem tu nowa i nie wiem czy piszę we właściwym dziale.
Kupiliśmy mieszkanie i zaczęliśmy remont. Złozyliśmy w PKO wniosek o kredyt. Wszystko było pięknie do wczoraj kiedy to pani ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 14:22:27

Prowadzę działalność gospodarczą i sprowadzam również towar spoza UE. Czy urząd celny może wymagać

Prowadzę działalność gospodarczą i sprowadzam również towar spoza UE. Czy urząd celny może wymagać dowodu zapłaty za towar czy oclenia i naliczenia VATu dokonuje się jedynie na podstawie faktury? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 12:50:18

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Większość zamówień dokonuje się na odległość

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Większość zamówień dokonuje się na odległość płacąc przelewami. Niektóre faktury mają przesunięty termin płatności, więc na fakturze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 12:43:9

Mam pytanie. Dostałam pismo od komornika że zajmuje konto w banku w ktorym ja nie mam konta tylko moj

Mam pytanie. Dostałam pismo od komornika że zajmuje konto w banku w ktorym ja nie mam konta tylko moj chlopak i przez 3 miesiace moje wynagrodzenie z pracy wplyawlo wlasnie na jego konto. Chcialam zaznaczyc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 12:28:21

Gdy rozpoczynałam działalność właściciel lokalu dał mi ustne pozwolenie na wywieszenie reklamy

Gdy rozpoczynałam działalność właściciel lokalu dał mi ustne pozwolenie na wywieszenie reklamy na budynku spółdzielni po to aby się zareklamować. Nie wspominał w ogóle o kwocie, którą miałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 10:40:54

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

Ja również korzystałam z prawniknonstop.pl - także polecam, bo mi pomogli w podobnej sprawie :) ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2013.8.1 10:34:26

Po co przy rejestracji dziecka w USC potrzebny jest akt małżeństwa, skoro dziecko urodzi się później

Po co przy rejestracji dziecka w USC potrzebny jest akt małżeństwa, skoro dziecko urodzi się później niż 300 dni od rozwodu. Jestem już ponad rok po rozwodzie. Wróciłam do swojego panieńskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 7:19:42

Zakaz konkurencji a programy partnerskie

Witam,

pracuję w z zakładach bukmacherskich, w umowie mam zakaz konkurencji.
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę uczestniczyć w programach partnerskich innych firm bukmacherskich niż ta w której ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.1 1:5:42

prawo do renty rodzinnej

Witam
Mój tata zmarł, miał przyznaną rentę (częściową niezdolność do pracy) ale bez świadczenia ponieważ przez ostatnie 10 lat miał przepracowane tylko 4 lata i 3 miesiące, więc zabrakło ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.1 0:8:23

Ustalenie ojcostwa-badania genetyczne

Dziękuję za odpowiedź lecz jeśli na akcie urodzenia dziecka jest wpisany nie ja lecz mąż matki dziecka i dziecko ma już 3 lata to mogą mnie zmusić do uznania dziecka ? skoro przez taki długi ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2013.7.31 22:36:43

Czy bank może przyznać debet bez mojej zgody?

Czy bank może przyznać debet bez mojej zgody? Jestem klientka banku od 2007 r, założyłam wtedy SUPERKONTO STUDENT bez DSD. Mam je do dziś ponieważ nie ukończyłam 26 roku życia, Bank nałożył ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.31 22:27:17

Świadek przy sporządzaniu testamentu.

Testament można napisać bez świadków tylko konieczna jest data spisania i podpis spadkodawcy. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.7.31 22:1:58

Zamieniam z deweloperem dom, który on wybudował ( wartość 320 000) na mieszkanie moje prywatne z

Zamieniam z deweloperem dom, który on wybudował ( wartość 320 000) na mieszkanie moje prywatne z dopłatą 100 000 zł. Mam pytanie czy deweloper nalicza vat od 320 000 czy od 100 0000 gdyż chce naliczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.31 17:4:45

wykup mieszkania lokatorskiego po rozwodzie z winy małżonki

Witam mam taki problem,jak w tytule rozwód z winy żony,głównym najemcą jestem ja,żona została wymeldowana przez samego Burmistrza Miasta,a mimo to ja nie moge wykupić mieszkania bez jej zgody(wspólnota ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.31 16:5:58

Ulga na dzieci 2013

A czy brałaś może udział w konkursie na pitax.pl?
Cos tam o rozliczenie pit online... ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2013.7.31 14:54:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika