Zatrzymanie męza do przesluchania (alimrnty)

Odpowiedzi w temacie (0)

jennifer1234

27.3.2013

Moi dordzy, postaram się opisac dokładnie sytuację. Moj mąz jest podjerzanym w sprawie niealimentacji. Pod adresem, na który przychodziły wezwania nie mieszkamy od ok 3 lat, a rodzina nie informowala nas o jakiejkolwiek korespondencji (nie utrzymujemy kontaktów). W listopadzie 2012 za moim męzem wydano list gonczy z nakazem zatrzymania na 14 dni w celu przesłuchania. Męza przypadkiem (poszedł zeznawac nic nie wiedząc w innej sprawie) zatrzymano na komisariacie oddalonym od miejsca Wystawienia listu o ok 450-500 km. Męza zatrzymano. Prokurator poinformowal mnie przez tel ze na pewno będą go przewozić do Gliwic. Ok . W piątek ma odbyć się przesłuchanie. W związku z tym mam kilka pytan: 1. Czy po przesluchaniu zostanie wypuszczony do domy ?Czy dalej bedzie siedzial w areszcie? 2. Jesli dobrowolnie podda się karze, przyzna etc, jest szansa ze od razu uchyla areszt (idą święta:( ) 3. Czy może zostac wyznaczona kaucja jeśli on jest bezrobotnym? Czy może "negocjować" inny środek zapobiegawczy? Jak np dozór, czy COKOLWIEK innego? 4. Czy w zasadzie byłby sens trzymania go w areszcie w momencie gdyby się przyznał i poddał karze, a wyrok uzgodniony miałby być wyrokiem w zawieszeniu? Bardzo Was proszę o pomoc, bo ja do tego piątku chyba nie dożyję, w takim jestem stresie... (zabrali go w czwartek) Licze na pomoc i jakies sugestie jak to dobrze rozegrac. Zgodnie z prawem oczywiście, ale tak by w piątek mógl wyjsc:(

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.6.2012

  Zatrzymanie - kiedy, na jak długo, jaki organ i w jakich okolicznościach może mnie zatrzymać?

  Artykuł zawiera informacje o tym z jakich powodów i na jak długo Policja może zatrzymać osobę. Czy stan nietrzeźwości może być wyłącznym powodem zatrzymania? Kiedy należy zwolnić zatrzymanego? (...)

 • 27.12.2012

  Uprawnienia osoby zatrzymanej

  Uprawnienia przysługujące zatrzymanemu są gwarancją podstawowych praw człowieka. Mają zapewnić, żeby osoba nie została bezpodstawnie i niesprawiedliwie pozbawiona wolności. Uprawnienia te dotyczą (...)

 • 11.1.2010

  Do czego są uprawnieni inspektorzy transportu drogowego?

  Inspektorzy transportu drogowego uprawnieni są do przeprowadzania kontroli w transporcie drogowym, w tym kontroli ruchu drogowego. Inspektor transportu drogowego, podczas przeprowadzania kontroli drogowej, (...)

 • 9.11.2004

  Przedmiot zastawu rejestrowego

  W przeciwieństwie do zwykłego zastawu, uregulowanego w kodeksie cywilnym, zastaw rejestrowy pozwala zastawcy (dłużnikowi) na zatrzymanie zastawionej rzeczy i czerpanie z niej pożytków. Jest to szczególnie (...)

 • 10.7.2013

  Odszkodowanie za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie

  Prawo karne ingeruje bardzo głęboko w podstawowe prawa jednostki. Na podstawie jego przepisów można pozbawić człowieka wolności. Jest to oczywiście uzasadnione, gdy pozbawienie wolności stanowi (...)