Forum prawne (strona 280)

w którym urzędzie się rozliczyć

A brałaś może udział w konkursie ze strony pitax.pl
I przyznaję, że rozliczenie PIT przez pitax. jest relaksem ;-) - jak to się rekalmują... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.7.31 14:49:14

Spóźniona egzekucja???

Kiedyś w latach 1997-2000 prowadziłem działalnośc gosp. i jak wielu mi podobnych splajtowałem z powodu cięzkiego wypadku, braku kontroli nad firmą.Pozostał dług w ZUS`ie.W latach 2007 wnioskowałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.31 14:37:6

Jak działa KOMORNIK ?

WITAM mam takie pytania bo chciałem sie zorientować jak to jest z tymi komornika ile człowiek musi być zadłużony na jaką sumę by komornik zajał się sprawą proszę o odpowiedz w tej sprawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.31 12:54:35

Sprzedaż choinek: KASA FISKALNA?

Witam,

W tym roku chciałbym się zająć sprzedażą choinek w okresie świątecznym na terenie Warszawy.

Handel będę prowadził na stanowisku wydzielonym przez miasto.
Choinki kupuje z plantacji.
Mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.31 12:30:19

Naprawa silnika bez uzgodnienia kosztów naprawy

Witam serdecznie,

potrzebuje pomocy. W dniu 7.07.2013 mój tata oddał silnik do naprawy(silnik nie chciał odpalić). Przy przyjmowaniu silnika firma wydała karte naprawy urzadzenia w której zawarte ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.30 22:6:18

jak napisać podanie do krus o rozłozenie zaległości na raty?

jak napisac prosbe o rozlozenie na raty zaleglosci krus ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.30 16:27:46

co z mieszkaniem????

Wiatam. Mam pytanie mam mieszkanie czynszowe jestem tam zameldowany miałem tam mieszkać z dziewczyną i dzieckiem lecz nie ułozyło sie nam i sie rozeszliśmy ona twierdzi ze mieszkanie jej sie nalezy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.30 16:16:50

Porozumienie rodzicielskie - ważne pytania

Witam,

Nie bardzo rozumiem pytania, zbyt mało szczegółów. Czy mieliście Państwo podpisany wcześniej plan wychowawczy? Stanowisko żony co do zasady może ulegać zmianie podczas postępowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.30 16:4:25

ustalenie adresu

Witam, Nie odebranie korespondencji przez ojca dziecka pod właściwym adresem winno skutkować dołączeniem do akt sprawy ze skutkiem doręczenia. Może Pani złożyć wniosek do sądu o przymusowe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.30 15:57:41

Świadczenie rehabilitacyjne

Mialem-wypadek w pracy koniczy mi się świadczenie rehabilitacyjne,pozostalo mi jeszcze 3 miesiące do pełnych 12 miesięcy świadczenia rehabilitacyjnego-płatne 100procent---mam pytanie --co mam robici ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.7.30 13:26:37

W jaki sposób można uzyskać sprawozdfanie finansowe spółki akcyjnej?

W jaki sposób można uzyskać sprawozdfanie finansowe spółki akcyjnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.30 11:4:16

naruszenie posiadania służebności gruntowej

Witam,mam mały problem w tym temacie i będę wdzięczna za odpowiedż.
Otóż w 2006r zakupiliśmy z mężem nieruchomość,do której dojazd jest przez sąsiednią działkę,co ujęte jest w moim akcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.30 10:24:44

Witam, ile może wynosić stawka moich wczasów pod gruszą jeżeli z dwuosobowej rodziny zarabiam tylko

Witam, ile może wynosić stawka moich wczasów pod gruszą jeżeli z dwuosobowej rodziny zarabiam tylko ja (2100 brutto), a mój mąż jest zarejestrowany w krusie i prawnie nie ma zarobków? Jakie dokumenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.30 9:41:29

Koszty napraw w mieszkaniu

Witam,
mam problem z właścicielem. Kompletnie nie poczuwa się do ponoszenia kosztów jakichkolwiek napraw w mieszkaniu. Kilka miesięcy temu popsuł się piec do ciepłej wody. Po wielu rozmowach i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.29 16:49:5

finanse publiczne upoważnienie

Jestem pracownikiem Urzędu Miejskiego od paru lat i obecnie nasz pracodawca chce na podstawie upoważnienie scedować odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych na pracowników ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.29 16:44:5

Czy mogą mi anulować umowę?

Czy mogą mi anulować umowę? Witam!
Mój problem przedstawia się następująco:
Od 2.04.2013 r jestem zatrudniona na podstawie umowy zlecenia. W tym dniu podpisałam z firmą dwie umowy zlecenia: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.29 16:11:51

opieka społeczna

ostatnio tesciowa zapłaciła 3000zł rachunku za energie elektryczno zamiast wyjasnic skąd ta kwota poszła do ops mimo ze ma 900zł emerytury i nie przysługuje jej zasiłek.pani kierownik chciała ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.29 15:45:5

Plus GSM-windykacja

Witam,
Mam problem z siecią Plus, kilka lat temu skorzystałem z ich oferty abonamentu, i przez kilka miesięcy wszystko było w porzadku. Po połowie roku przestałem otrzymywać rachunki na mój adres ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.29 12:49:16

wyrok nakazowy

Witam, otrzymałem dzisiaj wyrok nakazowy w trzech podpunktach zapisano że:
1.obwinionego... uznaje się za winnego popełnienia czynu zarzuconego mu we wniosku o ukaranie, to jest wykroczenia z art ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.7.29 12:12:8

Zgłoszenie reklamacji i brak odpowiedzi... (3 miesiące)

chodzi o to, że towar nabyłem jako klient w sklepie (w lokalu) media expert w Millenium Hall w Rzeszowie w celach nie zwiazanych z działalnościa gospodarczą, jedynie dla własnego użytku. Reklamacje ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.7.29 11:54:51

Gdzie założyć sprawę karna o zatajeniu choroby?

O jakiej chorobie mówimy? Dobrze było by wiedzieć. Pytam bo...
Art. 161. § 1. Kto, wiedząc, że jest zarażony wirusem HIV, naraża bezpośrednio inną osobę na takie zarażenie,
podlega karze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.29 9:38:48

Zabójstwo za zgodą - Armin Meiwes - Wikipedia

Aby mowa była o takim złagodzeniu kary czy odstąpieniu od niej muszą zostać spełnione łącznie przesłanki określone w par. 1. Chodzi o to że działanie zabicia musi nastąpić na żądanie ale ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.29 9:37:26

Wytrzeźwiałka 2011- zaległy mandat

Dług najprawdopodobniej nie jest już aktualny skoro spieniężono ci komórkę, z tego co mówisz. Ale zawsze warto będzie sprawdzić rejestr dłużników i tyle w temacie, chyba więcej nie ma co pisać. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.29 9:35:20

Zanlezione oszustwo na Tablica.pl

Wydrukuj rozmowy z widocznym numerem gg pani od telefonu oraz dobrze żebyś miała jakieś potwierdzenie przelewu i idź na policje i zwyczajne zgłoś sprawę o oszustwo. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.29 9:34:9

pobicie i zadośćuczynienie

Pierwsza rozprawa będzie na bank ugodową i to wtedy będzie najlepiej dogadać się, ze sprawcą w sprawie kasy za złamany nos. Ale po namyśle wniosek możesz złożyć już na etapie postępowania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.29 9:28:48

Jak duzy wyrok mozna dostac?

Oby wyrok był obfity a sąd surowy, bo sprzedać drugów dzieciom to przegięcie. Ile lat ma ten debil który dzieciakom ładuje drugi? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.29 9:25:35

prawo i seks

Żeby sprawa była jasna do końca, podsyłam art. mówiący o tym.
Art. 200 kodeksu karnego:

§ 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.29 9:20:32

uciążliwi loktorzy

Możesz wymeldować ich w trybie administracyjnym tylko że muszą tam nie zamieszkiwać przynajmniej przez okres co najmniej 3 miesiące. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.29 9:17:17

Witam. Mam pytanie odnosnie policji, chodzi o marihuane. Czy jesli istnieje podejrzenie ze w moim domu

Witam. Mam pytanie odnosnie policji, chodzi o marihuane. Czy jesli istnieje podejrzenie ze w moim domu sa narkotyki to czy, i kiedy policja moze przeszukac dom? Co sie moze stac jesli cos znajda? Czy jesli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.29 8:51:54

czy ojciec moze odebrac matce dziecko

czy ojciec moze odebrac matce dziecko moja kolezanka ma dziecko ok 6 mies jest z chlopakiem bez slubu ,ktory traktuje ja jak powietrze chce od niego odejsc z tym ze on straszy ja ze zabieze jej dziecko, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.29 8:16:17

sasiad rozebral moj stary plot bez mojej zgody czy to zgodne z prawem ?

sasiad rozebral moj stary plot bez mojej zgody czy to zgodne z prawem ? plot mial swoje lata ale to nie on decyduje czy go rozebrac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.29 1:19:32

studia zaoczne

Przedawnienie tu nie wchodzi w grę, ponieważ wg ostatniego kierunku orzecznictwa wynosi ono 10 lat. Trzeba to będzie niestety zapłacić. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.28 21:13:5

Witam Małżonka urodziła drugie dziecko, jest osobą ubezpieczoną w zakładzie pracy męża, nie

Witam
Małżonka urodziła drugie dziecko, jest osobą ubezpieczoną w zakładzie pracy męża, nie opracuje, czy przysługuje jej urlop macierzyński bądż jakie świadczenia może otrzymać w tej sytuacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.28 10:22:13

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

Witam! Chciałbym poprosić Państwa o poradę w niżej opisanej sprawie. Od 2009 roku prawie bez przerwy jestem na rencie rodzinnej po zmarłej śp. mamie-najpierw z tytułu pobierania nauki w szkołach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.28 1:22:38

Zwolnienie z oplaty czynszowej za nieuzytkowane mieszkanie

jestem wlascicielka mieszkania spoldzielczego w ktorym od kilku miesiecy nikt nie mieszka. oplacam regularnie wszelkie oplaty uwzglednione w czynszu mieszkaniowym. W mieszkaniu /do czasu sprzedazy?/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.27 22:41:59

pomoc z vatem

Witam, mam pytanie gdy wynajmuje lokal i mam w umowie zawarta wartosc brutto 9 tys. miesiecznie, to czy dostane w jakis sposob zwrot 23% vatu z kwoty brutto? na czym to polega i jak to jesc i z czym? Prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.27 21:42:8

Zmniejszenie mandatu

Jak starać się o zmniejszenie mandatu do izby celnej Dostałem wysoki mandat za nie zgłoszenie papirosow do oclenia dostałem mandat 1830 zl ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.7.27 20:29:18

Pomoc z paczką

Witam,
mam problem z pewną osobą, która dobrowolnie wysłała mi paczkę ze strojem duchownym. Miałem być członkiem zgromadzenia zakonnego tej osoby, ale ani nic nie podpisywałem ani nic innego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.27 16:16:21

Witam Mam pytanie dotyczące własności i praw do ziemi. 20 lat temy rodzice kupili dom z wąskim

Witam

Mam pytanie dotyczące własności i praw do ziemi.
20 lat temy rodzice kupili dom z wąskim dojazdem do działki. Po kilku latach Sąsiadka w porozumieniu z Rodzicami dała wąski pas swojej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.27 12:52:0

czy kupujacy dzialke budowlana ma prawo zadac od sprzedajacego zaswiadczenia z us o zaleganiu oraz pytac

czy kupujacy dzialke budowlana ma prawo zadac od sprzedajacego zaswiadczenia z us o zaleganiu oraz pytac o moje inne zobowiazania finansowe twierdzac ze chce sie zabespieczyc przed moimi wierzycielami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.27 9:50:9

nadyzycia kierowniczki pomocy społecznej

czy opieka ma prawo rozwiązywac problem rachunku za energie elektryczno osobie bez prwa do zasiłku z powodu wysokich dochodów ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.26 22:49:4

jak i gdzie odnowic dowod osobisty. mieszkam w Gdansku. jakie dokumenty sa potrzebne i jak

jak i gdzie odnowic dowod osobisty. mieszkam w Gdansku. jakie dokumenty sa potrzebne i jak dlugo to trwa. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.26 21:24:38

Kto i w jakiej części dziedziczy spadek po zmarłej cici.

Kto i w jakiej części dziedziczy spadek po zmarłej cici. Zmarła ciocia zostawiając mieszkanie własnościowe.Nie miała męża ani syna bo zmarli wczesniej.Rodzeństwo cioci również nie żyje za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.26 19:47:36

Spowodowalem wypadek

Wiatm, mam 18 lat i kilka dni temu zdalem egzamin na prawo jazdy katB. Dzisiaj jechalem je zaplacic. W drodze powrotnej spowodowalem wypadek w ktorym wymusilem pierwszenstwo, samochod mnie uderzyl i wjezdzajac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.26 19:24:17

Dostalam wyrok pozbawienia wolności na 4 miesiące gdyż wziełam kredyk dla kogoś osoba go nie spłacała

Dostalam wyrok pozbawienia wolności na 4 miesiące gdyż wziełam kredyk dla kogoś osoba go nie spłacała czy moge napisać odwołanie dotyczące wyroku nie wiem co mam robić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.26 13:3:0

uwaga, zmiany dotyczące roweru

Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,25 mg na dm3 albo 0,5 promila to można to uznać za przestępstwo. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.26 12:42:23

Jak znaleźć wyjście z umowy komisowej?

Jak znaleźć wyjście z umowy komisowej? oddałam 3 przedmioty znacznej wartości w komis,sprzedali wszystko,została im tylko waga Medesa warta 500 pln - po upływie 100 dni nie została sprzedana,zapomniałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.26 10:31:15

Od 3 lat nie mieszkam z mężem, każdy z nas prowadzi swoje życie. Nie mamy rozwodu ani zniesionej

Od 3 lat nie mieszkam z mężem, każdy z nas prowadzi swoje życie. Nie mamy rozwodu ani zniesionej współwłasności małżeńskiej w związku z tym mam pytanie.Chce założyć firmę na swoje nazwisko, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.26 10:21:5

Zapomnialam dodac do mojego pytania (opinia nr 110322) Aktu Potwierdzenia Dziedziczenia mysle, ze jest

Zapomnialam dodac do mojego pytania (opinia nr 110322)
Aktu Potwierdzenia Dziedziczenia
mysle, ze jest tez wazny w mojej sprawie.
i nie wiem jak go wyslac. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.26 9:18:27

jak powinno byc napisane odwolanie do urzedu pracy

jak powinno byc napisane odwolanie do urzedu pracy urzad pracy wyrejestrowal mnie poniewarz niewstawilam sie na ustalony termin o ktorym niewiedzialam!!jestem w 6 miesiacu ciazy i pilnuje terminow w urzedzie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.25 15:25:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika