Forum prawne (strona 281)

Złożyłem pozew o nakaz zapłaty, ale z racji przyspieszenia nie zaznaczyłem odsetek (miałem sytuacje

Złożyłem pozew o nakaz zapłaty, ale z racji przyspieszenia nie zaznaczyłem odsetek (miałem sytuacje że jeden dzień różnicy w odsetkach i pozew został odrzucony). Czy po uzyskaniu nakazu mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.25 9:37:15

Oszukano mnie mam oddać teraz 2000 zł!

Witam! Pare tygodni temu znalazłem ogloszenie na tablicy.pl że potrzebny jest sprzedawca na allegro...pochodzę z Kielc wiec wybrałem właśnie ten rejon. Wysłałem CV i za 2 dni dostałem odpowiedź ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.25 9:26:50

PROSZĘ O PILNĄ PORADĘ PRAWNĄ NA TEMAT OSZUSTWA PRACY INTERNETOWEJ

Witam i przepraszam za odkop. Mam ten sam problem. Tylko że z kupującym kontakt się urwał a ja wystawiłem laptopa 2000 zł. Posiadam wszystkie dane Pana który miał wysłać laptopa. Czy jest sposób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.25 9:6:5

Prośba o interpretację przepisów

Witam,

zwracam się do Państwa z problemem dotyczącym interpretacji przepisów odnośnie udzielanego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego osobie przyjmującej dziecko na wychowanie do rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.25 7:50:23

jak i gdzie zlozyc skarge na minstra sienkiewicza?

jak i gdzie zlozyc skarge na minstra sienkiewicza? jestem oburzony skandaliczna wypowiedzia o 50 latkach!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.25 0:25:0

Decyzja określająca wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi art. 6 q ustawy śmieciowej oraz przepisy ordynacji

Czy w momencie gdy osoba otrzyma decyzję określającą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ma prawo przyjść i złożyć deklarację?
Czy można zmienić decyzję po złożeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.24 23:40:0

czy jako właściciel mogę sama wymeldować męża z domu bez jego wiedzy

czy jako właściciel mogę sama wymeldować męża z domu bez jego wiedzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.24 21:58:16

Wstrzymanie budowy za odbudowanie ściany ? Aspekty prawne

Witam
mam ciągły problem z urzędnikami ze Starostwa. Najpierw 60dni czekałem na pozwolenie, które uważam że cudem załatwiłem (kazali mi przedstawić papiery potwierdzające legalność budynku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.24 18:13:45

ile zarabia sie za praktykę jako mechanik pojazdów samochodowych??

witam wszystkich idę teraz do 1 klasy zasadniczej szkoły zawodowej i ile bede miał za miesiąć za praktyke jako mechanik samochodowy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.24 16:23:1

Jestem zainteresowany budowa domu bez zezwolenia, mam juz dzialke budowlana i wszystkie potrzebne dokumenty

Jestem zainteresowany budowa domu bez zezwolenia, mam juz dzialke budowlana i wszystkie potrzebne dokumenty takie jak warunki przestrzennego zagospodarowania przylacza wody pradu i kanalizy, nie mam tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.24 10:27:28

Przyzakładowa szkoła zakładowa a staż pracy

Witam Państwa serdecznie!

Mam do Państwa pytanie odnośnie wliczania przyzakładowej szkoły zawodowej do stażu pracy, oczywiście oprócz stażu urlopowego. W latach 1993-1996 koleżanka uczęszczała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.23 22:16:42

Bezpodstawy pozew o zniesławienie

Nie ma możliwości edycji więc:

P.S.3: Wpis został usunięty po 3 godzinach. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.23 18:40:23

ojciec alkoholik

Mój ojciec jest alkoholikiem. Od dziecka pamiętam niewielkie awatury w domu. Ale nigdy nie było policji, mama nie chce wzywać, w sumie nigdy nikogo nie uderzył. Tylko znęca się nad nami psychicznie.Do ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.7.23 17:24:3

pracodawca nie wysłał wniosków do ZUSu

Witam, mam problem i nie wiem co mogę teraz zrobić otóż 14 czerwca miałem wypadek w pracy, do 30 czerwca miałem ważną umowę o prace, dostałem do 4 lipca chorobowe i nie przedłużono mi umowy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.23 13:4:4

wynajem mieszkania,

Wynajeliśmy mieszkanie na okres 10 lat(para w średnim wieku). Ponieważ mieszkanie było zniszczone postanowilismy je wyremontować jak swoje,a więc całkowity remont łazienki (nowa armatura, płytki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.23 12:42:40

Allegro - potwierdzenie opisu aukcji

Cześć,

Na allegro zalicytowałem w aukcji kupna serwisu internetowego.
Następnie wymieniłem kilka e-maili ze Sprzedającym

W opisie przedstawił zarobki serwisu, więc go poprosiłem o kopie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.23 12:16:36

jak napisac odwolanie od sanatorium z nfz forum?

ile trzeba czekać miesięcy po rehabilitacji w sanatorium ,żeby kolejny raz złożyć wniosek .ja złożyłam po upływie 5miesięcykolejny wniosek i dostałam odmowe ,za kare musze czekać jeszcze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.23 11:33:10

Witam. Jestem bezdzietnym rozwodnikiem, a moja partnerka jest także po rozwodzie, lecz ma sześcioletnią

Witam. Jestem bezdzietnym rozwodnikiem, a moja partnerka jest także po rozwodzie, lecz ma sześcioletnią córkę. Ona ma 27 lat ja 32. Nie jesteśmy małżeństwem. Chcielibyśmy starać się o mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.23 9:51:52

2013.7.22 22:49:25

Basen w ogrodzie

Witam. Chciałbym zrobić sobie mały basenik w ogrodzie. Wiem, że mamy narzucone że zabudowa nie może przekraczać 24% powierzchni działki. To dom rodziców(jestem studentem i mieszkam z nimi), i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.22 22:35:39

ludzki

Up-to-date information: watch May Have An Essential role In Almost Any Management ... Zobacz wątek

41 odpowiedzi

2013.7.22 21:49:25

prosze o pomoc (rade)

japan can help all of us by including a handful of one of a kind functions and attributes. This is a unvaluable item for all enthusiast of japan. ... Zobacz wątek

41 odpowiedzi

2013.7.22 20:40:44

niesprawny wodomierz + samozamykacz

Witam,
W marcu zakupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim. Po skończeniu remontu (około 5 tygodniach) od daty zakupu wprowadziłem się. Często wyjeżdżałem, można powiedzieć że przez dwa pierwsze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.22 18:24:45

jak przejść na krus?

Jestem ubezpieczona w urzędzie pracy i chcem przejść do meza na krus ale każa mi zaplacic wcześniejsze składki od momentu zawarcia związku malrzenskiego czy to jest konieczne? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.22 18:4:40

od jakiego momentu liczy się okres 6 miesięcy w którym należy odrzucić spadek bądź przyjąć z

od jakiego momentu liczy się okres 6 miesięcy w którym należy odrzucić spadek bądź przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza? Osoba zmarła pozostawiła nieruchomość, pozostawiła też długi; nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.22 16:31:48

Kancelaria Jacek Siedlec

Creative men E book Clearly shows How One Can Dominate The men World ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2013.7.22 16:27:48

administracja zwleka z wymiana okien ich wymowki sa takie ze nie dostaja kasy lub jej nie maja z urzedu

administracja zwleka z wymiana okien ich wymowki sa takie ze nie dostaja kasy lub jej nie maja z urzedu miasta czy mozemy zwrocic sie pezposrednio do urzedu miasta z tym problemem . na wymiane okien ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.22 15:54:53

ZACHOWANIE OJCA PRZY NIELETNIM DZIECKU W CZASIE POBYTU ZGODNIE Z WYROKIEM SĄDU.

ZACHOWANIE OJCA PRZY NIELETNIM DZIECKU W CZASIE POBYTU ZGODNIE Z WYROKIEM SĄDU. Ja jestem babcia mojej 5 letniej wnuczki. córka rozwiodła sie ze swoim mężem ojecm jej dziecka 3 lata temu. W wyroku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.22 15:50:16

ludzki

Organization News - women Looked as Essential In this time ... Zobacz wątek

43 odpowiedzi

2013.7.22 14:50:21

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

Nie słyszałam o tym, że miała wzrosnąć. Co prawda jest niska w porównaniu do innych krajów, więc mogłaby wzrosnąć. ... Zobacz wątek

37 odpowiedzi

2013.7.22 14:1:53

Kilka pytań co do Cv

W CV nie powinno się umieszczać informacji odnośnie stanu cywilnego i pracodawcy nie mają prawa o to zapytać. Co do zdjęcia - lepiej je umieścić, chociaż takiego obowiązku nie ma. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.22 10:17:40

jak uzyskac paszport lub dowod dla dziecka gdy nie ma ojca?

jak uzyskac paszport lub dowod dla dziecka gdy nie ma ojca? sprawa trwa dwa lata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.22 10:3:13

co mam zrobić

Dzień dobry, w czwartek zatrzymała mnie policja i miałem w wydychanym powietrzu 0.17 promila policjant powiedział ze jest to wykroczenie, dwa dni później znowu mnie zatrzymała policja jak wjeżdżałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.21 21:8:25

alimenty widzenia syna

Zapomnialem dodac ze sprawa odbywa sie w angli tak rzeczowo to ona mieszka z synem sama ma dofinansowania do mieszkania i dziecka pracuje te 20godz czy cos takiego ja tez tu mieszkam i pracuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.21 14:22:30

zakaz prowadzenia pojazdow kat. A, a skuter

Witam. W dniu 9.04.2013 zapadl wyrok o zakazie prowadzenia pojazdow kategorii A. Zostalem zlapany na skuterze pod wplywem alkoholu ale udalo mi sie uratowac kategorie B, poniewaz grozilo mi odroczenie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.21 10:32:9

splata z gospodarstwa rolnego

witam mam ogromny problem dlatego prosze o pomoc wyglada to nastepujaco moi rodzice zapisali gospodarstwo rolne w darowiznie mojemu bratu gdy byl kawalerem .ja bylem wowczas niepelnoletni ojciec zmarl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.21 7:37:59

Alimenty pytanie.

Skoro jesteś niepełnoletni/a, to ustawowo Twoim przedstawicielem jest matka.
Zresztą w orzeczeniu przyznającym alimenty, sędzia na pewno użył sformułowania: "płatne do rąk matki". ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.20 21:40:6

czy moge powiadomoic PIP o zatrudnianiu pracownikow na czarno

czy moge powiadomoic PIP o zatrudnianiu pracownikow na czarno pracowalem w firmie ktura zatrudniala mnie na czarno oraz kilku innych pracownikow na czarno ciegle byly obiecane umowy o prace a doszlo do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.20 15:9:30

Czego mogę żądać od pracodawcy po wypowiedzeniu złej umowy?

Examples Of The Approach That Is Even Enabling bag-industry experts Growing ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.20 14:19:33

rozdzielenie terenu wspólnego

To jest dość skomplikowana sprawa. Jeśli się nie możecie dogadać, to pozostaje rozgraniczenie sądowe. Ale tu trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić na nabyliście udział we współwłasności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.20 11:29:45

śmierć byłego małżonka-prawo do spadku

Oczywiście że tak, tylko teraz może Pan mieć problem z udowodnieniem, że część środków przeznaczonych na zakup mieszkania przez zmarłą małżonkę należał się Panu. Trzeba było tego pilnować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.20 11:24:13

Rezerwacja

Witam, zamówiłem/złożyłem rezerwacje produktu na sklepie internetowym Alsen.pl. Nie dałem żadnej zaliczki ani nie wpłaciłem żadnej kwoty na ich konto.
Napisze to trochę na chłopski rozum
Popełniłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.20 11:5:55

RE:

Witam. Mam mały problemik wczoraj zakupiłam autko, od gościa z innego miasta który przywiózł to autko z Niemiec.Umowę kupna sprzedaży spisaliśmy w dwóch językach, ale pomiędzy właścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.19 21:56:22

2013.7.19 21:12:18

http://www.jpwatch.biz/????-???-c-46.html

Sick and tired of the numerous men news? I am on this website to meet your requirements! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.19 20:11:59

Umowa najmu lokalu z miasta a przerwanie działalności gospodarczej ( zawieszenie ).

Umowa najmu lokalu z miasta a przerwanie działalności gospodarczej ( zawieszenie ). Witam
Chciałbym się zapytać, czy istnieje możliwość zawieszenia działalności gospodarzcej ? ( raz mówią ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.19 14:6:3

Zdjęcie pracownika w internecie

Getting Traffic Tactic That's Actually Helping bag-industry professionals Grow ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.7.19 13:48:21

Zmiana wyroku

Co zrobić aby cofnąć prawomocny (wykonywany) wyrok sądu pierwszej instancji?
na pewno jeszcze coś da się zrobić, jakieś odwołanie czy ponowne rozpatrzenie, nowa rozprawa? Wyrok jest prawomocny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.19 11:6:41

czy przysługuje odprawa przy zwolnieniach indywidualnych?

czy przysługuje odprawa przy zwolnieniach indywidualnych? w czytanych przeze mnie artykułach niektóre mówią o odprawach tylko przy zwolnieniach grupowych, inne mówia również o zwolnieniach indywidualnych. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.19 10:12:13

reklamacja instalacji gazowej w samochodzie

Witam serdecznie!

Poniżej przedstawiam opis sprawy.
Pytanie: czy poniższą sprawę da się wygrać? Da się reklamować instalację gazową i walczyć o zwrot kosztów za taką instalację i wymusić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.19 9:27:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika