Forum prawne (strona 331)

pytanie

prosze o rade co mam zrobic gdyz pracodawca mojego meza zatrudnil go na czarno nie ma zadnego papieru ze maz pracowal u niego i pracodawca nie chce mu wyplacic zarobionych pieniedzy i nie wiem co mam robic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.15 17:48:16

komu przysługuje pomoc z MOPSu

komu przysługuje pomoc z MOPSu pobieram 780 zł renet + 130 zasiłek pielęgnacyjny, mieszkam z synem ,który sie mna opiekuje mam 1 grupę pobiera zasiłek opiekuńczy na mnie
czy mogę starać się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.15 16:31:21

długi, dziedziczenie, pasierb

witam,
Proszę o informację.
1. Czy żona wraz z dziećmi zmarłego pasierba dziedziczy ustawowo po zmarłym (później niż pasierb) ojczymie, jeśli wszyscy wyżej powołani do dziedziczenia ustawowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.15 15:56:24

Podzial majtku po cioci.

Witam.

Szukam porady w sprawie podzialu majatku po zmarlej cioci.
Ciocia miala mieszkanie, ktore ma pojsc do podzialu po jej smierci. Zmarla w 2007 r. nie zostawiajac testamentu. Nie miala dzieci ani ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.15 15:53:28

Moje pytanie dotyczy nagrody jubileuszowej. Podobno mi coś takiego się należy ale muszę napisać

Moje pytanie dotyczy nagrody jubileuszowej. Podobno mi coś takiego się należy ale muszę napisać podanie czy wniosek tego nawet nie wiem, nie wiem również jak to ma wyglądać, proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.15 15:14:29

Witam, do sierpnia 2008 byłam wspólnikiem w spółce cywilnej, niestety jeden ze wspólników nie

wydaje mi się, że abolicja jest możliwa tylko jeśli każdy sam za siebie odprowadza składki - w tym przypadku chyba było inaczej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.15 14:11:19

Weszła w zycie Abolicja zus Moje pytanie czy jeden ze wspólników Spółki Cywilnej Który pracował

jeśli każdy ze wspólników odprowadzał wyłącznie na siebie składki, to jest szansa na abolicję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.15 14:9:54

PIT 2012 rozliczenie ulgi za krew i inne płyny.

Jeśli chodzi o oddawanie krwi, to mamy limity związane z płacią: mężczyźni mogą oddawać krew co 8 tygodni, kobiety co 12 tygodni. Osocze można oddawać częściej - dokładnie tak jak napisała ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.15 12:35:22

Pracodawca nie chcę wypłacić wynagrodzenia.

Chyba jedynym sposobem na odzyskanie niewypłaconej pensji bedzie poproszenie o pomoc radce prawnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.15 12:21:59

kto chowa zmarłego jeśli rodzina nie chce?

http://zapytaj.e-prawnik.pl/kto-chowa-zmarlego-bezdomnego.html ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.15 12:19:29

Czy będą konsekwencje ?

Innym wyjściem jest podjęcie stałej współpracy z radca prawnym który pomoże Ci prowadzic działalność gospodarcza. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.15 11:31:58

nowy egzamin na prawo jazdy

Zdaje się że czeka pana 4,5 tysiaca pytań. Więc powodzenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.15 10:41:44

bójka / obrona konieczna - sprawa w sadzie, proszę o pomoc.

W skrócie i szybko wyjaśnię.
Czy jest jakiś sposób aby bójkę zamienić na obronę konieczną z użyciem siły, przez co mogło to wyglądać jak bójka? Jaki,ś konkretny sposób składania zeznań? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.15 10:33:15

Renta rodzinna - wdowa pracująca 52 lata.

Witam, mam pytanie odnośnie renty rodzinnej po zmarłym mężu. Poniżej zarysuje sytuację. Wdowa X 52 lata, pracująca w pełnym wymiarze czasowym zatrudniona na umowę o prace wys. wynagrodzenia 2770 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 21:50:27

Moje pytanie jest następujące czy jesli umowa zamiany nieruchomosci wygasa z powodu niedotrzymania

Moje pytanie jest następujące czy jesli umowa zamiany nieruchomosci wygasa z powodu niedotrzymania jednego z warunkow umowy czy mozna napisać aneks do takiej umowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 21:36:58

Piractwo komputerowe a licencja

Chciałbym się dowiedzieć, czy jeżeli posiadam licencje na grę, ale płyta mi się zepsuła i dystrybutor tej gry nie prowadzi już dystrybucji cyfrowej, to czy jeżeli ściągne tą gre z np torrentów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 21:11:13

witam mam takie pytanie czy zaświadczenie oniekaralności jest potrzebne do wizy do ameryki południowej

witam mam takie pytanie czy zaświadczenie oniekaralności jest potrzebne do wizy do ameryki południowej wiza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 18:45:0

Wypowiedzenie umowy na czas określony

Witam.
Mam pewien problem. Zawarłem umowę na czas określony z firmą pozycjonującą moją stronę internetową.
Opłaty za pozycjonowanie powinny być naliczane tylko w sytuacji gdy moja strona znajduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 18:23:49

Naruszenie prawa do prywatności i czci oraz własności głosu

Witam!

Mam nadzieję, że zakładam temat w dobrym miejscu. Otóż chciałbym zapytać o następującą sprawę: ktoś bez mojej wiedzy nagrał mój głos i wykorzystał go potem do skompromitowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 18:16:56

2013.1.14 17:48:44

elo mam pytanko chodzilem do 3 letniej zasadniczej szkoly zawodowej poszedlem do wojska zaraz po szkole

elo mam pytanko chodzilem do 3 letniej zasadniczej szkoly zawodowej poszedlem do wojska zaraz po szkole na 9 miesiecy pozniej zaraz po wojsku na drugi tydzien poszedlem do pracy w maju mija mi 5 lat czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 16:56:37

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK NA NIEODŚNIEŻONYM CHODNIKU

Proszę o poradę. W sobotę przewróciłem się na nieodśnieżonym chodniku(przed klatką bloku w ,którym mieszkam). Dziś byłem u lekarza, dostałem 2 tygodniowe zwolnienie, jest to prawdopodobnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 16:25:52

Status bezrobotnego a Freelancing

Witam. Od czerwca ubiegłego roku jestem zarejestrowany jako osoba bezrobotna. Zrobiłem sobie rok przerwy i przygotowuje się na studia (uczę się we własnym zakresie).

Zajmuje się tworzeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 16:2:18

dzień dobry , mąż odziedziczył wraz z rodzeństwem mieszkanie po swojej mamie, które przed upływem

dzień dobry , mąż odziedziczył wraz z rodzeństwem mieszkanie po swojej mamie, które przed upływem 5 lat spzredali. Podobno w takim przypadku musi zapłacić podatek dochodowy od kwoty którą uzyskał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 15:56:59

Prowadzenie pojazdu bez uprawnien

sg_, dużo może zależeć też od długości pokonywanych tras, godziny, miejsc czy po prostu miasta. Można wymieniać i wymieniać, ja wybrałam ten najczęstszy powód rzadkich kontroli, nie znając ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2013.1.14 15:11:56

Przedawnienie rat kredytu

Witam,
wiem że bieg przedawnienia dla każdej raty biegnie z osobna i trwa 3 lata. Natomiast czy jeśli raty nie będą spłacane i bank wypowie umowę kredytową po upływie np 4 lat to raty z pierwszego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 14:5:28

ile można dorobić brutto w miesiącu lutym 2013 na rencie socjalnej

ile można dorobić brutto w miesiącu lutym 2013 na rencie socjalnej bardzo proszę o dokładną informację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 13:50:8

Czy pracodawca może zmusic mnie do szkolenia na wlasny koszt?

Czy pracodawca może zmusic mnie do szkolenia na wlasny koszt? Pracuje czwarty rok z mlodziezą dopiero teraz dopatrzono sie ze nie mam kursu pedagogicznego dla instruktorów. Zatrudniona jestem na stanowisku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 13:16:5

Formalności przy pracy freelancerskiej bez umowy i bez DG

Witam, chciałem zapytać jak wygląda kwestia prawa i zarabiania przez internet. Jest pewien serwis, który oferuje zlecenia dla freelancerów. System płatności wygląda tam tak, że pracodawca (osoba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 13:0:54

OD ROKU PROWADZĘ JEDNOOSOBOWĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ KORZYSTAM Z PREFERENCYJNYCH WARUNKACH NIE

OD ROKU PROWADZĘ JEDNOOSOBOWĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ KORZYSTAM Z PREFERENCYJNYCH WARUNKACH NIE OPŁACAM SKŁADKI CHOROBOWEJ. W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI PLANUJE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ. CHARAKTER MOJEJ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 12:56:33

ulga podatkowa 2013 za internet

ja po raz pierwszy korzytsał pan z tej ulgi w roku 2012 to jeszcze w tym roku pan może, potem juz nie, tylko inna osoba na okres jednego roku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.14 10:23:26

czy jak wyslalam rezygnacje z kursu czy oni cofna mi kredyt bankowy

czy jak wyslalam rezygnacje z kursu czy oni cofna mi kredyt bankowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 10:19:38

Podatek dla WOŚP 2013.

Witam, mam takie pytanie. Czy WOŚP J.Owsiaka płaci podatek za to co zbiorą i ile on wynosi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 10:0:49

przekroczenie obrony koniecznej

Witam, zostałem oskarżony o przekroczenie obrony koniecznej.
Zostałem napadnięty wieczorem, przewrócony, kilka razy kopnięty w okolice żeber i raz w okolice głowy. Kiedy nagle ustały uderzenie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.14 9:57:28

Nie karalność 2013

Pracodawca w pracy gdzie aplikuje wymaga zaświadczenia o niekaralności. Ja mam bardzo dużo spraw założonych przez byłego faceta. Mam też sporo mandatów za nie przestrzeganie ruchu drogowego, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 9:53:8

RMG - kto może uzywać a kto nie?

Witam!
Przed wycofaniem się na z góry upatrzoną pozycję w zakładzie pracy, chciałbym dowiedzieć się coś na temat uzywania ręcznych miotaczy gazu. Czy osoba cywilna mozę go używać od tak, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 9:47:56

Czy ochrona ma prawo uzywać kajdanek w stosunku do kobiet w widocznej ciąży?

Czy ochrona ma prawo uzywać kajdanek w stosunku do kobiet w widocznej ciąży? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 9:44:7

Kto ponosi koszty naprawy zamku w drzwiach i domofonu wynajmujący czy najemca?

Kto ponosi koszty naprawy zamku w drzwiach i domofonu wynajmujący czy najemca? Ze względu na zwykłe użycie zamku w drzwiach wejściowych, zaczął on ciężko zamykać się, a z domofonem jest tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.14 9:17:35

Wypowiedzenie umowy najmu.

Witam, wydaje mi się, że przed upływem 6 miesięcy, określonych w umowie, nie ma szans na jej rozwiązanie. To, że w mieszkaniu łatwo się przeziębić nie jest raczej mocnym argumentem do przedterminowego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.13 23:11:56

przetargi publiczne

Myślę, że gwarancja na określony czas byłaby dobra. Na przykład wykonawca zobowiązuje się w umowie, że wykonywany przez niego produkt będzie funkcjonował bez zarzutów, zgodnie z umowionymi ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.13 19:58:44

Czy po sprzedaży nieruchomości nabytej w formie spadku ok. 10 lat temu muszę zapłacić podatek? Jeśli

Czy po sprzedaży nieruchomości nabytej w formie spadku ok. 10 lat temu muszę zapłacić podatek? Jeśli tak to jak wysoki??
I jeśli zapłacę ten podatek a pieniądze przeznaczę na zakup nowego mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.13 19:11:27

Stowarzyszenie a działalnośc wydawnicza

Szanowni Państwo,

chciałbym zasięgnąć porady dotyczącej działalności wydawniczej w stowarzyszeniu. Ogólny pomysł maluje się następująco:

Prowadzimy działalność wydawniczą i chcemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.13 16:30:7

Nie otrzymanie materiałów

Witam,

2 stycznia zamówiłem w sklepie artykuły budowlane , miały być gotowe na 7 stycznia na ten dzień zamówiłem ekipę . Niestety 7 stycznia nie otrzymałem tych materiałów . Sprzedawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.13 9:20:47

Ile czasu od wydania decyzji o zwolnieniu z aresztu do wyjścia?

Mam pytanie? Sędzia na specjalnym posiedzeniu wydał decyzję o tym, iż zatrzymany może opóścić areszt. Czy ustawa określa, ile czasu od wydania takiej decyzji maksymalnie może upłynąć do momentu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.12 18:56:42

Urlop bezpośrednio po długim L4

A to ciekawe,bo w Gazecie Prawnej z 2013 roku było napisane,że Sąd Najwyższy wydał orzeczenie w tej sprawie,że pracownik po długim L4,chodzi o przekraczające 30 dni nie musi przy przejściu na ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.12 16:37:21

2013.1.12 14:13:54

ile będzie wynosił zasiłek stały od 01 01 2013 od tej stawki mam obliczyć ub. zdrowotne

ile będzie wynosił zasiłek stały od 01 01 2013 od tej stawki mam obliczyć ub. zdrowotne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.12 11:30:10

jeżeli sąsiadka podgląda wszystkich przez lornetke to morze być karana

jeżeli sąsiadka podgląda wszystkich przez lornetke to morze być karana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.12 11:28:59

Podział majątku - notariusz czy umowa kupna - jakie rozwiązanie wybrać?

Witam serdecznie,

na wstępie w wielkim skrócie przedstawię jak wszystko wyglądało od początku. Natomiast jeżeli temat nadaje się do innego działu proszę o przeniesienie.

Moi dziadkowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.12 10:46:13

oparcie produktow edukacyjnych o program podrecznika

witam, prosilbym o wyjasnienie nastepujacych zagadnien:
- czy tworząc i handlując materialami edukacyjnymi opartymi na np. liście słów zawartych w slowniczku na koncu podrecznika do nauki jezyka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.12 5:5:20

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika